انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: طرح ها و ايده هاي دوستان براي ساخت ساپورت
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
(2012-08-16 11:48 PM)savin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این ساپورت یا بنچ رست رو خودم ساختم
مشخصات :
1 - قابلیت استفاده در حالت نشسته یا ایستاده روی میز
2 - قابلیت تنظیم و تراز پایه هایی که روی زمین قرار میگیرند ( حدود 10 cm تغییر ارتفاع )
3 - قابلیت تغییر ارتفاع تکیه گاههای قنداق ( سر قنداق و ته قنداق حدود 15 cm ) که اسلحه روی آنها قرار میگیره
4 - دارای پیچ تنظیم بالا و پایین کردن سر تفنگ هنگام هدف گیری بطور دقیق ( حرکت عمودی سر تفنگ برای هدف گیری تارگت )
5 - چرخش 360 درجه سیستم ( تفنگ ) در حالی که پایه ها روی زمین ثابت هستند ( منظور حرکت کنترل شده چپ و راست سر اسلحه هنگام هدف گیری روی تارگت )
6 ـ دارای درجه تراز حباب هوا
این benchrest shooting از آهن ساخته شده که جنس پایه ها از لوله گاز هستش و سعی کردم اون رو طوری بسازم که برای جثه افراد مختلف از لحاظ ارتفاع قابل استفاده باشه یعنی در کل حدود 20 سانتی متر ارتفاعش برای افراد مختلف قابل تنظیمه . محل قرار گیری تفنگ روی دستگاه ( پایه u شکل ) از اسفنج و لاستیک پوشیده شده که تفنگ خوب بچسبه و هنگام شوت تکون نخوره و همچنین قنداق خط و خش نیفته .
برای ثبات محور اصلی که تمامی وزن تفنگ رو تحمل میکنه و وزن تفنگ به حالت اهرم وار بر این محور وارد میشه و از همه مهمتر حرکت دورانی ( افقی ) هم داره از پیچ فولادی سایز 20 استفاده کردم
این هم عکساشه و زمان ساختش هم 3 یا 4 روز طول کشید البته بطور متناوب روزی 2 تا 3 ساعت البته آخرای کار خسته شده بودم و ی جورایی پشیمون چون قسمتهای متحرکش یک مقدار ساختش سخت بود و من بعضی قطعات رو چندین بار ساختم تا جواب داد چون مدل ساخته شدش رو نداشتم که از روش بسازم فقط یک بار یک نمونه پایه کوتاهش رو توی نمایندگی گامو دیدم ( البته توی سایتهای خارجی هم عکسش هست )
در آخر ببخشید که مطالب طولانی شد اگر سوالی داشتید در خدمتم
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

دوست عزیز
می شه بفرمایین دقیقا از چه قطعاتی استفاده کردین؟ تصاویر اگه با جزییات باشن خیلی بهترهKhansariha (214)
سپاس
اين هم يك پايه كه من ساختم.
براي محل قرارگرفتن اسلحه پيچهايي قرار دادم كه قابل تنظيم باشه.
البته به زيبايي كارهاي دوستان و اساتيد نيست. Khansariha (256)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خيلي جالب سادهو کارآمده
ولي
تنظيم در اين مدل به نظر مشکل تر از مدل دوستمون رهاور باشه
ولي بازم تبريک ميگم بسيار ساده و کار آمد
مرسيKhansariha (48)
سلام

[تصویر: 42043668500769736148.jpg]
دانلود بهترین تصاویر از پایه ها و ساپورت های سلاح ساخت دوستان همسایتی در یک فایل زیپKhansariha (48)

این دو تا تایپیک رو گشتم بهترین ها شو سیو کردم که دوستان کمتر زحمت بیافتند ...Khansariha (8)

و در پایان دوستان باید در نظر داشته باشند که دو پایه ای مناسب میباشد که سلاح را از قسمت قنداق نگه دارد نه از قسمت لوله چون باعث انحراف ناچیز لوله شده و در نتیجه به خطا رفتن شلیک ...

یا حق
سلام برعزیزان باذوق ماشاا...به جونتون.من بادیدن این تصاویرلذت بردم .چقدرخوبه که همیشه درحالتحقیق هستید اردتمندسیاوشKhansariha (8)
با سلام و تبریک به همه دوستانی که موفق به ساخت ساپورت برای اسلحه هاشون شدن . اگه دوستان زحمت بکشن و از مراحل ساخت پایه عکس بزارن خیلی بهتر میشه و درکش آسونتر میشه . با تشکر Khansariha (256) یاحق
سلام و درود به دوستان Khansariha (8)
مدتي هست كه بفكر ساخت يه شوتينگ رست هستم و به فكر رسيد تا با استفاده از درام هاي خراب دستگاه پرينتر يكي بسازم كه در حمل و نقل هم راحت باشه و هم سبك .
طرحي كه تو ذهنم هست مدل H هست .كه بازوهاش روي محور اصلي بخوابه .
[تصویر: 13891591941.jpg]
سلام و درود Khansariha (8)
چند مدل ساپورت جهت استفاده دوستان قرار مي دهم . طرح هاي خوبي هستند Khansariha (8)

[تصویر: 13891642361.jpg]

[تصویر: 13891642362.jpg]

[تصویر: 13891642363.jpg]

[تصویر: 13891642364.jpg]

[تصویر: 13891642365.jpg]

[تصویر: 13891643471.jpg]

[تصویر: 13891643472.jpg]

[تصویر: 13891643473.jpg]
[تصویر: 13891644411.jpg]
به نظر من این چیز خیلی راحتی برای ساختن هست.(کمتر از 1 روز کار میخواهد)
[تصویر: 13845330732.jpg]
[تصویر: 13845330733.jpg]
برای نسبت طول بازو ها هم از روی این عکس استفاده کنید(تغریبا 1 به 2 هست)
[تصویر: 13845330734.jpg]
برای تنظیم چپ دست و راست دستی.
[تصویر: 13845330721.jpg]
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام دوستان.
منم داشتم به همین فکر میکردم که رفتم یه میله پیچ سایز 12 گرفتم و بقیه کاراشم انجام میدم.
اگه به مراحل نهایی رسید تصاویرش رو در سایت قرار میدم. Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع