انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه نقطه برخورد(point of impact) در ساچمه های مختلف
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
بنجامین مارادور من با ساچمه پرومگنوم تو رنج 40 متر صفر شده بودKhansariha (399)
دیروز میخواستم دوربینو برای استفاده از جی اس بی اگزکت 15.9 گرین تو همین فاصله صفر کنم قبلش یه تست مقایسه نقطه برخورد چندتا ساچمه انجام دادم
بدون توضیحات اضافه خدمتتون عرض میکنم .در اصل توضیحات رو میگزارم به عهده دوستان با تجربه که این قضیه قبلا توجهشون رو جلب کرده
با شلیک به یک سیبل که دقیقا در فاصله 40 متر قرار داشت نتایج زیر بدست اومد
ساپورت آینه اتومبیل دوربین اوانیکس دهنه 40 و زوم 10X
وزش باد ملایم از پشت سر خودمKhansariha (8)

ساچمه پرومگنوم طبق انتظارم خال میزد
ساچمه جی اس بی استراتون یک میلدات چپ و یک میلدات پایین خال اثابت میکرد
ساچمه جی اس بی اگزکت یک میلدات چپ و یک میلدات از خال سر میکرد

و مورد عجیب ساچمه باراکودا با وزن سنگین 21 گرین دقیقا محل برخوردش با پرومگنومها روی خال بود(اگر مقدار خطای جزئی رو درنظر نگیریم)Khansariha (8)
به به حبیب جانKhansariha (8)

خسته نباشیKhansariha (8) فقط ای کاش عکس هاشون رو هم می ذاشتی داداش.نکته جالبش باراکوداست.جالبه من همیشه نقطه برخورد باراکودا برام بالاتره.از همه ساچمه ها بالاتر.
(2012-11-28 01:29 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خسته نباشیKhansariha (8) فقط ای کاش عکس هاشون رو هم می ذاشتی داداش.نکته جالبش باراکوداست.جالبه من همیشه نقطه برخورد باراکودا برام بالاتره.از همه ساچمه ها بالاتر.
یه چیزی بگم که برای خودم کمی عجیب بود و بیشتر پی بردم که رفتارهای پروازی و نقطه برخورد برای هر لوله تمیز و یا کثیفی و بلطبع برای هرتفنگی عجیب متفاوته Khansariha (214)
با دیسکاوری درست برعکس مارادور از نظر نقطه برخورد استراتون بالاتر از پرومگنوم میزنه و فالکون که با 54 از همه و حتی پرومگنوم پائینتر بود با دیسکاوری از پرومگنوم خیلی بالاتر میزنه حتی در 120 متر (واقعا تعجب کردم)‌Khansariha (214)
این هفته اگر قسمت شد سعی میکنم از نقطه برخورد چندین ساچمه با چند مدل تفنگ یه گزارشی و عکسی تهیه کنم . فعلا Khansariha (256)
(2012-11-28 01:29 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مهدی جان اگه وضع دیروزمو میدیدی تعجب میکردی خخخخخخخخخخخخKhansariha (219)
تا کمر گلی شده بودم . آبادان هم خاکش چسبنده است در حد یک دو سه Khansariha (214)
نتونستم عکس بگیرم داداش ببخشید Khansariha (226)
52 من بارکودا رو دقیقا دو میلدات نسبت به پروهانتر پایین تر میزنه (از وقتی فنر تیتان انداختم دیگه با پروهانتر خوب نمیزنه ولی با بارکودا دوست شده)
علی آقا به شدت منتظریم گزارش حرفه ای شما رو ببینیم.مثل همیشه. Khansariha (8)

حبیب جان در هر صورت ممنون.اطلاعات مفیدی بود.Khansariha (8)

رضا جان من هنوز منتظر گروپ و همین طور تست ساچمه ها هستم.می خوام با 52 خودم مقایسه کنم ببینم تاثیر تایتان رو دو تا کالیبر چه تفاوتهایی می تونه داشته باشه.Khansariha (8)
دکتر جان فعلا فضای مناسب برای گروپ گیری در اختیار ندارم اگر خواستی تفنگ یک مدت پیش شما باشه تا کاملا تستش بکنید.از وقتی لوله فنر فلزی رو با لوله فنر فابریک تعویض کردم صدا ارتعاش خیلی زیاد شده.گریس هم به فنر نزدم به نظر من گریس رو فنر هم تو دقت تاثیر میزاره.
رضا جان این موضوع رو اگه ممکنه تو بحث تیونینگ یه توضیح کامل درباره اش بده.من الان متوجه نشدم دقیقا تغییرات مثبت بوده یا منفی.یه زحمت بکش اونجا توضیح بده تا ببینیم چه خبره.Khansariha (8)
خب دوستان امروز فرصتی شد با کمک دوست عزیزمون آقا اسماعیل با pcp بنجامین دیسکاوری (2 عدد) چندین بار و به چند روش تست نقطه برخورد بگیریم که اول باید بگم حسابی وقت صرف شد دوم حتما میخواستم فاصله زیاد باشه تا بهتر نتیجه محسوس شود و بلاخره یکی که بسیار مناسب تر بود از نظر عکس برای ارسال گزارش نتخاب شد(بخاطر وزش باد کار کمی مشکل شده بود) Khansariha (8)
فاصله دقیقا 60 متر و 7 نوع ساچمه تست شد و چهار بار تست کردیم تقریبا همه تستها یکسان جواب دادند . Khansariha (256)
[تصویر: 13542985251.jpg]
دلم نیومد این کار قشنگ علی اقا و اسماعیل عزیز رو فقط به یک تشکر بسنده بکنم .
من چند تا نتیجه گرفتم اساتید نظر بدن در مورد درست یا غلط بودنش
1.ساچمه های سنگین در فواصل دورتر افتشون بیشتر میشود از مقایسه محل برخورد بارکودا سنگین ترین و فالکون سبکترین البته مسئله بالستیک بهتر ساچمه ها هم مطرح هست جی اس بی ها و کراسمن محل برخورد بالا تری از پرومگنوم دارند.
2.تاثیر باد در انحراف ساچمه باد روی بارکودا فکر کنم تاثیرش کمتر بود به خاطر وزنش
3.لزوم استفاده از میلدات و به خاطر سپردن محل برخورد ساچمه ها برای یک تیراندازی دقیق و حرفه ای
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع