انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تکنیکهای تیراندازی به اهداف پروازی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
(2012-04-12 12:08 AM)snipshooter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیپ بسیار زیبا از حرکت آهسته ساچمه در اسکیت و تراپ
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوستان...
چند وقت پیش تو تاپیک آکار ( اگه اشتباه نکنم) بحثی شده بود در مورد پیشگیری و مقداری که باید زیر هدف رو نشونه بگیریم تا برخورد کنه به هدف... بعضا بین 10 تا 30 سانت با توجه به لول بالا یا پایین پیشنهاد زیر گرفتن داده بودن ولی دوستی اونجا اشاره کرده بود که باید روش بگیرید و این مقدار پیشگیری نیاز نیست چون لگد بعد از لحظه خروج ساچمه ها از لوله اتفاق می افته و لگد سلاح تأثیری نداره... اونموقع به نظر من هم این حرف خیلی عجیب و غیر واقعی اومد ولی امروز که این کلیپ رو دانلود کردم و با دقت زیاد دیدم و از اونجاییکه صحنه آهسته بود متوجه درستی حرف اون دوستمون شدم ساچمه ها که از لوله خارج میشد تازه بعد از اون لگد میزنه و لوله کلی جا به جا میشه!!!! و قبل از خروج ساچمه ها جا به جایی سر لوله بسیار کم و شاید به خاطر بدن تیرانداز یا چکاندن ماشه است که خیلی ناچیز بود... سوالم از استید اینه که بالاخره باید چیکار کرد؟؟؟؟ آیا باید دقیقا روی هدف رو گرفت؟ یا اینکه برای لوله بالا 10 سانت زیر هدف و لول پایین روی هدف رو گرفت؟ یا اینکه مقادیر پیش گیری بیش از این حرفاست؟؟؟

با توجه به اینکه اسلحه من آکار هست و عده ای می گن که لول پایینش ته میکشه چه تفاوتی باید در پیشگیری داشت؟
با سلام
اینم یه فایل PDF که توضیحاتی در مورد تراپ داده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منبعشم که مشخصه
Khansariha (8)
ببینیدولذت ببرید
دوستان عزيز سلام.دوتا سوال داشتم ١-بنا به تجربه دوستان هوازنی با تک چشم بهتر جواب میده برای شکار یا دو چشم (البته میدونم اصولیش با دو چشم هست)؟
٢-برای اصابت ساچمه ها به هدف باید مگسک رو زیر هدف گرفت یا روی اون؟
ایم مسیله دو چشم و یک چشم خودتون جواب دادین البته بیشتر با یک چشم کار میکنن ولی برای مگسک هر تفنگی و هر کسی یه جور کار میکنه من میزارم رو هدف ولی شما میزاری مماس زیرش. پترن گیری سلاح برای نتیجه گیری در مورد همین سوالاته.
سلام
دوستان یک سوال سرعت پرتاب اهداف پروازی باید چه قدر باشد تا شبیه به حالت شکار باشه(کبک و کبوتر)؟
و از دوستان کسی میدونه سرعت پرواز کبک و کبوتر چه قدر هست؟
(2015-09-29 12:36 AM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان یک سوال سرعت پرتاب اهداف پروازی باید چه قدر باشد تا شبیه به حالت شکار باشه(کبک و کبوتر)؟
و از دوستان کسی میدونه سرعت پرواز کبک و کبوتر چه قدر هست؟

سلام
اگه اشتباه نکنم سرعت کبک 15 متر در ثانیه هست
با سلام خدمت دوستان گرامی دانستن سرعت پرواز پرندگان ٬ سرعت حرکت ساچمه های و همچنین توجه به فاصله تقریبی از هدف میتونه به یک شلیک موفق بسیار کمک کنه اکثر شکارچیها به صورت تجربی به فاصله ایی که باید به جلوی شکار شلیک بشه میرسند و با توجه به تجربه اشون برای پرنده های مختلف فاصله ای خاصی رو در نظر میگیرند ضمنا به صورت علمی تکنیکهای مختلفی در این زمینه وجود دارد که به صورت تصویری به چند تا از اون ها اشاره میکنم

ضمنا برای تخمین فاصله میشه از تکنیکهای مختلفی استفاده کرد مانند استفاده از عرض لوله اسلحه و همچنین موانع طبیعی و یا دست ساز توسط انسانها که میتونه شامل درخت ٬پرچین و ... باشه.

سرعت حرکت ساچمه فشنگ های در دسترس داخل کشور برای اسلحه ساچمه زنی کالیبر 12 حدود 300 متر بر ثانیه هست
که در این صورت میتوان میزان فاصله ایی که باید به جلوی هدف یا بالا و پایین هدف ( برای پرندگانی که در حال بالا و یا پایین آمدن هستند ) را به دست آورد
با جستجویی که در اینترنت داشتم ٬ جداول زیر برای میزان سرعت پرندگان مختلف بدست آوردم که برای استفاده دوستان گرامی قرار میدهم

دامنه این بحث بسیار زیاد هست که انشالله با مشارکت دوستان کاملتر خواهد شد.
لینک منابع مورد استفاده:

Shotgunning Education Handbook_ Section 3 - Sharpen Your Skills[/php]
با سلام
دوست عزیز سرعت ساچمه 12 تقریبا 400 متر بر ثانیه هست البته باروت ایرانی چون مشخصات باروت وسرعت رو قوطی باروت نوشته شده
با سلام خدمت همه دوستان گرامی بحث اندازه گیری سرعت ساچمه در فشنگها بحث ساده ایی نیست معمولا در مارکهای معتبر سرعت ساچمه و حتی برد موثر آن ذکر میشود که متاسفانه این موارد در فشنگهای ایرانی نیست بحث 300 متر رو هم من از یک فورم خارجی برای فشنگهای استرلینگ سبز رنگ که در کشور ما هم در دسترس است دیده بودم که برای ساچمه نمره 4 320متر بر ثانیه ذکر شده بود در حاضر بهترین فشنگهای دنیا سرعت ساچمه مورد ادعای آنها 400 متر بر ثانیه است که این مورد بعید میدونم در مورد فشنگهای ایرانی صدق کند. البته انشالله که اطلاعات روی باروتها که سرعت گلوله! رو 350 تا 380 متر بر ثانیه ذکر کرده برای فشنگهای ساچمه زنی نمره 4 و ... هم صدق کند..
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع