انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تکنیکهای تیراندازی به اهداف پروازی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
سلام دوستان من تازه با این سایت آشنا و عضو شدم و فقط با اسلحه های جنگی آنهم در دهه 60 آشنایی دارم , خیلی دوست دارم که بیشتر با این ورزش آشنا بشم و استفاده کنم . من در حصارک کرج ساکن هستم و نمیدانم که آیا جایی برای آموزش و دیدن و خرید اسلحه در کرج هست و یا هزینه این ورزش چقدر هست ؟
خوشحال میشم اگه از دوستان کرجی کسی مرا راهنمایی نماید.
Khansariha (8) با تشکر داود
دوست عزیز سوال شما بهتر بود در تاپیک اطلاعات پایه تراپ مطرح میشد به آدرس:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هر چند با خوندن کامل تاپیک بالای 90 درصد سوال های شما پاسخ داده میشه اما مطالب دیگری هم قابل ذکر هستن که تو آدرس بالا ، پست آخر مینویسم جهت جلوگیری از پراکندگی. شما هم لطفا به این آدرس مراجعه کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب اسنایپ شوترکلیپهای جالب و مرجع آموزنده ای را معرفی کردید که جای تشکر و سفارش به من و تازه کارها برای دقیق دیدن دارد متشکرمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام به دوستان.دوستان من امروز بعد از چندین ماه رفتم شکار کبک البته هنوز هوا در منطقه ما گرم هست و پیاده روی مشکل میشه خلا صه دوستان وقتی رفتیم یه چند تایی کبک دوروبر چشمه ها به تور ما خورد دوستان من 8 تا فشنگ شلیک کردم تا تونستم یه دونه کبک شکار کنم که اونم کبک به صورت مستقیم پرواز می کرد که تونستم بزنمش.دوستان من هر کاری که میکنم نمی تونم هوازنی کبک شکار کنم دیگه دارم خسته میشم هر دفعه چندین تا فشنگ شلیک میکنم اما هیچی نمی تونیم بزنیم .تمام کارهایی که تو هوازنی لازم هست انجام داد رو هم انجام دادم دوستان لطفا تجربیات خودشونو در اختیار ما هم بزارند تا ما هم بتونیم از این هنر لذت ببریم.
(2012-09-16 11:54 PM)smails نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوستان.دوستان من امروز بعد از چندین ماه رفتم شکار کبک البته هنوز هوا در منطقه ما گرم هست و پیاده روی مشکل میشه خلا صه دوستان وقتی رفتیم یه چند تایی کبک دوروبر چشمه ها به تور ما خورد دوستان من 8 تا فشنگ شلیک کردم تا تونستم یه دونه کبک شکار کنم که اونم کبک به صورت مستقیم پرواز می کرد که تونستم بزنمش.دوستان من هر کاری که میکنم نمی تونم هوازنی کبک شکار کنم دیگه دارم خسته میشم هر دفعه چندین تا فشنگ شلیک میکنم اما هیچی نمی تونیم بزنیم .تمام کارهایی که تو هوازنی لازم هست انجام داد رو هم انجام دادم دوستان لطفا تجربیات خودشونو در اختیار ما هم بزارند تا ما هم بتونیم از این هنر لذت ببریم.

دوست عزیز یکی از مشکلات اصلی که مانع از شلیک دقیق رو هوا میشه قنداق گذاری نا مناسب هستش. وقتی شما بد قنداق گذاری و گونه گذاری رو انجام بدین چشم شما دقیقا در راستای ریب یا مگسک قرار نداره. بنا بر این موقع شلیک شما مگسک رو روی هدف میذارید ولی در واقع نیم متر اونور تر رو نشونه گرفتید.

مشکل بعدی اینه که بیشتر مردم فکر میکنند که در هوا زنی باید نیم متر جلوتر از هدف رو بگیرند که این کاملا اشتباهه. تو هوا زنی مخصوصا در شکار کبک و تیهو و دوراج چون معمولا از فاصله نزدیک به شما میپرند همون کله پرنده رو نشونه بگیرید نه خیلی جلو تر رو. حالا هرچه فاصله از هدف بیشتر بشه قاعدتا باید فاصله جلوتری از هدف رو نشونه بگیرید.

امیدوارم که متوجه شده باشید.
یاحقKhansariha (8)
(2012-09-17 09:21 AM)ahmad1373 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-16 11:54 PM)smails نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز یکی از مشکلات اصلی که مانع از شلیک دقیق رو هوا میشه قنداق گذاری نا مناسب هستش. وقتی شما بد قنداق گذاری و گونه گذاری رو انجام بدین چشم شما دقیقا در راستای ریب یا مگسک قرار نداره. بنا بر این موقع شلیک شما مگسک رو روی هدف میذارید ولی در واقع نیم متر اونور تر رو نشونه گرفتید.

مشکل بعدی اینه که بیشتر مردم فکر میکنند که در هوا زنی باید نیم متر جلوتر از هدف رو بگیرند که این کاملا اشتباهه. تو هوا زنی مخصوصا در شکار کبک و تیهو و دوراج چون معمولا از فاصله نزدیک به شما میپرند همون کله پرنده رو نشونه بگیرید نه خیلی جلو تر رو. حالا هرچه فاصله از هدف بیشتر بشه قاعدتا باید فاصله جلوتری از هدف رو نشونه بگیرید.

یاحقKhansariha (8)
سلام مجدد.دوست عزیز ممنون به خاطر راهنمایی هاتون.دوست عزیز اگر لطف کنید یه کم در مورد این قنداق گذاری که باید چه طور قنداق بر روی شونه جای بگیره توضیح بدید.
بنده هر وقت میخوام به یک هدف پروازی شلیک کنم قبل از کشیدن ماشه سعی میکنم حدود 3 ثانیه مسیر پرواز هدف رو تعقیب کنم و در راستای مسیر پرواز و بسته به فاصله و سرعت پرواز مقداری پیش گیری و سپس ماشه رو بکشم ( مثلا برای یک مرغابی در فاصله حدود 30 متر که در مسیر ساعت 2 حرکت میکند و از من دور میشود با ساچمه شماره 3 به اندازه طول خود مرغابی یا حدود 30 تا 40 سانت پیش گیری میکنم )
شلیک به اهداف پروازی با یک سلاح ساچمه زنی تفاوت زیادی با شلیک با اسلحه تک تیر و دوربین دار دارد سرعت عمل و تمرکز بیشتری لازم دارد و کوچکترین تاخیر ، شکست رو در پی خواهد داشت . وقتی سلاح عضوی از بدن تیر انداز باشد شلیک های موفقی در پی خواهد داشت همه تئوری ها با تمرین و ممارست به عمل تبدیل خواهد شد
(2012-09-17 10:54 AM)smails نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-17 09:21 AM)ahmad1373 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یاحقKhansariha (8)
سلام مجدد.دوست عزیز ممنون به خاطر راهنمایی هاتون.دوست عزیز اگر لطف کنید یه کم در مورد این قنداق گذاری که باید چه طور قنداق بر روی شونه جای بگیره توضیح بدید.
خوب مشکلی که اکثر تیراندازا دارن اینه که قنداق رو روی شونه میذارن یا اینکه قنداق رو خیلی بالا میذارن.
قنداق گذاری صحیح برای اهداف پروازی اینه که قسمت بالایی ته قنداق(anti recoil pad ) توی گودی بین استخوان ترقوه و شونه قرار بگیره.
گونه هم باید به کاملا به قنداق چسبیده و فشرده بشه.
اسماعیل جان من تمام مراحل قنداق گذاری و نشانه گیری را بصورت تئوری خونده بودم ولی در عمل که با تفنگ دوستانم چندتا تیر انداختم و به هدف نخورد و کلی خیط شدم (آخه اونها هم حریف من تو بادی نبودن) که خدا سعید آریا را خیرش بده و اعلام کلاس آموزشی اهداف پروازی را تو سایت کرد که بعد از تمرینات و آموزش عملی توسط یکی از مربیان خوب جناب منصوری الان از 20 تا تیر حدود 15 تاش به هدف میخوره و. پس به فکر یه باشگاه اهداف پروازی باش که خیلی زودتر به نتیجه میرسی. موفق باشی و اگه رفتی نتیجه اش را برای بقیه بگو.Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
(2012-09-18 10:43 AM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسماعیل جان من تمام مراحل قنداق گذاری و نشانه گیری را بصورت تئوری خونده بودم ولی در عمل که با تفنگ دوستانم چندتا تیر انداختم و به هدف نخورد و کلی خیط شدم (آخه اونها هم حریف من تو بادی نبودن) که خدا سعید آریا را خیرش بده و اعلام کلاس آموزشی اهداف پروازی را تو سایت کرد که بعد از تمرینات و آموزش عملی توسط یکی از مربیان خوب جناب منصوری الان از 20 تا تیر حدود 15 تاش به هدف میخوره و. پس به فکر یه باشگاه اهداف پروازی باش که خیلی زودتر به نتیجه میرسی. موفق باشی و اگه رفتی نتیجه اش را برای بقیه بگو.Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
با سلام.دوست عزیز دوروبر منطقه ما از این جور باشگاه ها نیست و من هم در داخل شهرمون کسی رو نمی شناسم که در شلیک به اهداف پروازی مهارت داشته باشه پس مجبور هستم که با کمک بچه های همین سایت تمرین کنم تا ببینم می تونم کاری از پیش ببرم یا نه.در ضمن جا داره در همین جا از تمام بچه های این سایت به خاطر راهنمایی هاشون تشکر کنم.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع