انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تکنیکهای تیراندازی به اهداف پروازی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
سلام
اسماعیل جان دوستان مطالب خوبیرو اشاره کردن اما این رو بدونید که تیرندازی رو باید عملی یاد بگیرید به خاطر استیل هر فرد زمان شلیک میزان پیشگیری متفاوت میشه که باید خود فرد به اون برسه عوامل دیگه ای مثل سرعت پرواز پرنده سایز پرنده میزان باد نوع فشنگ که شامل میزان باروت و سایز ساجمه هست هم بی تاثیر نیستند
پیشنهاد من اینه که اول با یک نوع ساچمه به یک نوع هدف تیرندازی کنید با این شرایت خودتون خطاهای کار رو اصلاح میکنید و به تجربه یاد میگیرید که برای هر پرنده از چه فشنگ و چه میزان پیشگیری استفاده کنید
بهترین حدف توصیه شده اغلب تیرندازان کبوتر هست که چند علت داره
اول کبوتر یک سایز استاندارد داره که تغریبا میان سایز محسوب میشه نه مثل خودکا خیلی ریزه نه مثل کله سبز یا غاز خیلی بزرگ
دوم سرعت پرواز متوسطی داره و معقول
سوم ارتفاع پرواز خوبی داره نه خیلی نزدیک زمین پرواز میکنه نه خیلی بالا که ارتفاع داشته باشه
چهارم به وفور پیدا میشه
پنجم توی هوا راحت پیدا میشه و مثل کبک و مرغابی نیست که اول نشسته باشی و بعد پرواز مجبور بشین که بزارین ازتون یک فاصله معقول بگیره که شلیک کنید
ششم هم کسی زیاد بهتون گیر نمیده که چرا کبوتر میزند
شما بعد مسلط شدن در شکار کبوتر میتونید با استفاده از تجربیاتتون بقیه پرندگان هم شکار کنید اما یادتون باشه مهمترین فاکتور برای این کار شناخت درست اصلحه و الگوی پخش اون هست تا شما ندونید که سلاحتون در فلان فاصله با فلان فشنگ چتور میزنه نمیتونید موفق باشید
امیدوارم مفید بوده باشه مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)
(2012-09-18 02:50 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اسماعیل جان دوستان مطالب خوبیرو اشاره کردن اما این رو بدونید که تیرندازی رو باید عملی یاد بگیرید به خاطر استیل هر فرد زمان شلیک میزان پیشگیری متفاوت میشه که باید خود فرد به اون برسه عوامل دیگه ای مثل سرعت پرواز پرنده سایز پرنده میزان باد نوع فشنگ که شامل میزان باروت و سایز ساجمه هست هم بی تاثیر نیستند
پیشنهاد من اینه که اول با یک نوع ساچمه به یک نوع هدف تیرندازی کنید با این شرایت خودتون خطاهای کار رو اصلاح میکنید و به تجربه یاد میگیرید که برای هر پرنده از چه فشنگ و چه میزان پیشگیری استفاده کنید
بهترین حدف توصیه شده اغلب تیرندازان کبوتر هست که چند علت داره
اول کبوتر یک سایز استاندارد داره که تغریبا میان سایز محسوب میشه نه مثل خودکا خیلی ریزه نه مثل کله سبز یا غاز خیلی بزرگ
دوم سرعت پرواز متوسطی داره و معقول
سوم ارتفاع پرواز خوبی داره نه خیلی نزدیک زمین پرواز میکنه نه خیلی بالا که ارتفاع داشته باشه
چهارم به وفور پیدا میشه
پنجم توی هوا راحت پیدا میشه و مثل کبک و مرغابی نیست که اول نشسته باشی و بعد پرواز مجبور بشین که بزارین ازتون یک فاصله معقول بگیره که شلیک کنید
ششم هم کسی زیاد بهتون گیر نمیده که چرا کبوتر میزند
شما بعد مسلط شدن در شکار کبوتر میتونید با استفاده از تجربیاتتون بقیه پرندگان هم شکار کنید اما یادتون باشه مهمترین فاکتور برای این کار شناخت درست اصلحه و الگوی پخش اون هست تا شما ندونید که سلاحتون در فلان فاصله با فلان فشنگ چتور میزنه نمیتونید موفق باشید
امیدوارم مفید بوده باشه مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)
ممنون به خاطر راهنمایی هاتون.حالا من تمرین می کنم و اگر پیشرفتی حاصل شده به اطلاع می رسونم.
با سلام دوستان من تمام مراحلی رو که شما گفته بودید انجام دادم و به یکی از مشکلات خودم پی بردم و اونم قنداق گذاری صحیح هست اما دوستان بازم مشکل دارم چند روز پیش برای تمرین هوا زنی رفتیم شکار کبوتر که بعد از خراب کردن 4 تیر تونستم یکی بزنم و بعدشم دوتا دیگه زدم و یکم راضی شدم اما امروز که برای شکار کبک رفتم 9 تا تیر انداختم و حتی یکی هم نزدم.والا دیگه دارم خسته می شم اخه تو استان ما هنوز سهمیه فشنگ ندادن و منم برای تمرین هوا زنی باید هر دفعه خداتومان فشنگ بخرم. دوستان اگر راهنمایی دیگه ای دارند یه لطفی بکنند و از ماهم دریغ نکنند.ممنون میشم.
دوستان شرمنده من در محضر اساتيد دارم نظر ميدم

اول دوست عزيز شما بايد رفتار تفنگتونو بدونيدمنظورم الگوي پخش يا همون پترن تفنگتون هستش

دوم تفنگ شما موبايل چوك هست يا فيكس چوك اگه فيكس چوك هستش ميشه بگيد چه چوكي هست و اگه موبايل چوك هست شما چه چوكي روي سلاحتون ميبندين ؟؟؟

از چه نوع فشنگ و چه نمره اي استفاده ميكنيد ؟؟؟

ايا شما در تخين مسافت مشكلي نداريد ؟؟؟

و دوست عزيز شما كه تازه داريد هوازني رو ياد ميگيريد به نظر من شكار كبك براي شما سخت باشه چون پرنده باهوش و تيز پروازي هستش

Khansariha (8)
(2012-10-13 01:55 AM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان شرمنده من در محضر اساتيد دارم نظر ميدم

اول دوست عزيز شما بايد رفتار تفنگتونو بدونيدمنظورم الگوي پخش يا همون پترن تفنگتون هستش

دوم تفنگ شما موبايل چوك هست يا فيكس چوك اگه فيكس چوك هستش ميشه بگيد چه چوكي هست و اگه موبايل چوك هست شما چه چوكي روي سلاحتون ميبندين ؟؟؟

از چه نوع فشنگ و چه نمره اي استفاده ميكنيد ؟؟؟

ايا شما در تخين مسافت مشكلي نداريد ؟؟؟

و دوست عزيز شما كه تازه داريد هوازني رو ياد ميگيريد به نظر من شكار كبك براي شما سخت باشه چون پرنده باهوش و تيز پروازي هستش

Khansariha (8)
اقای رویال تفنگ من فیکس چوک هست و بر روی لوله تفنگ نوشته شده (demi choke)دمی چوک.از لحاظ الگوی پخش هم پترن تفنگو گرفتم و دیروز که برای شکار کبک رفته بودم به خاطر اینکه فشنگ تو دست و بالم نبود از فشنگ نمره 1 استفاده کردم.و از لحاظ اینکه می گید که در تخمین مسافت مشکل دارم یا نه درست منظورتونو نمی فهمم یه لطف کنید بیشتر توضیح بدید.ممنون
سلام دوست عزیز.
تا اونجا که خاطرم هست شما یک تک لول 2 عقاب دارید.
این تفنگ فول چک و بسیار جمع زن و دور زن هست و البته خوراک شلیک 4 پاره و اسلاگ و فشنگهای مگنوم با شارژ بیشتر ولی عیبش همین هوازنیه.
برای یه تفنگ که تا این حد جمع زن باشه هوازنی مشکل میشه. 2 تا از دوستان من این تفنگ را دارند و مثل شما با هوازنی مشکل داشتند. یکی تفگش را فروخت و اکار گرفت ولی اون یکی بعد از 2 سال تازه با تفنگش راه افتاده.
همه اینها در کنار اینکه شما از فشنگ و1 برای هوازنی کبک استفاده میکردی باعث میشه که 9 تا شلیک ناموفق غیر طبیعی به نظر نرسه.
اگه میتونی واسه تمرین هوازنی به باشگاه برو و اونجا فشنگ دولتی بهت میدند که خرج فشنگت خیلی کمتر میشه.
واسه شکار کبک از فشنگ 4 و 5 استفاده کن و اگه کبک از زیر پات پرید صبر کن تا یکمی فاصله بگیره و واسه شلیک اصلا عجله نکن چون تفنگت جمع زن و دور را بهتر میزنه.
بسيار ممنون از عليرضا عزيز كه خوب توضيح دادن

دوست عزيز اگه تفنگ شما فول چوك باشه متاسفانه بايد خيلي مهارت پيدا كنيد تا بشه باهاش هوازني كرد

البته نكته دوم اشتباه شما در انتخاب نمره فشنگ هست اصلا نمره 1 براي هوازني اونم كبك مناسب نيست

شما ميتونيد از فشنگ هاي نمره 4و5و6و و7 نيز استفاده كنيد و بدون شك نتيجه بهتري ميگيريد

اما در مورد تخمين مسافت منظور من اينه كه مثل شما تو چه فاصله به هدف شليك ميكنيد و عليرضا عزيز هم گفتن كه شما بايد كمي صبر كنيد تا شكار از شما دور بشه و بهش شليك كنيد چون تفنگ شما فول چوك هستش

در كل ميتونم بگم تفنگ هاي فول چوك براي هوازني مناسب نيستن اما با بالا بردن مهارت و تمرين ميشه قلق تفنگ رو براي هوازني به دست اورد Khansariha (8)
اسماعیل جان 99 درصد مشکلت اینه که تو شکار تفنگتو به هدف میگیری که این اشتباست همیشه با توجه مسافت جلوتر هدفو نشونه بگیر 50 سانت خوبه اگر به خود هدف بگیری همش تیرت خطا میره و شکار فرصت فرار و داره
با تشکر از همه ی دوستان به خاطر راهنمایی های خوبتون والا دوستان شما درست می گید تفنگ من بسیار جمع زن هست و من پترن هایی رو که باهاش گرفتم خیلی جمع می زنه متاسفانه فعلا نه دوربین دارم و نه گوشی دوربین دار که بتونم با هاش عکس پترن هارو بگیرم و بزارم درون سایت تا دوستان نظرشون رو در مورد تفنگ بهتر مطرح کنند.دوستان منظورتون این هست که تفنگ من برای این کار ساخته نشده و من نمی تونم باهاش هوازنی پرنده شکار کنم اما دوستان یه بنده خداییرو می شناختم که یه تک لول ترک داشت اما مارکش با تفنگ من فرق داشت اما مثل تفنگ من فول چوک بود اما واقعا با این تفنگ هوازنیش عالی بود که بازم از شانس بد من یک سالو نیم پیش تو راه شهرضا تصادف کردند و به رحمت خدا رفتند حالا هم من دست به دامن شما اساتید شدم ببینم می تونم با این تفنگ کاری از پیش ببرم یا نه.
(2012-10-14 12:35 AM)smails نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از همه ی دوستان به خاطر راهنمایی های خوبتون والا دوستان شما درست می گید تفنگ من بسیار جمع زن هست و من پترن هایی رو که باهاش گرفتم خیلی جمع می زنه متاسفانه فعلا نه دوربین دارم و نه گوشی دوربین دار که بتونم با هاش عکس پترن هارو بگیرم و بزارم درون سایت تا دوستان نظرشون رو در مورد تفنگ بهتر مطرح کنند.دوستان منظورتون این هست که تفنگ من برای این کار ساخته نشده و من نمی تونم باهاش هوازنی پرنده شکار کنم اما دوستان یه بنده خداییرو می شناختم که یه تک لول ترک داشت اما مارکش با تفنگ من فرق داشت اما مثل تفنگ من فول چوک بود اما واقعا با این تفنگ هوازنیش عالی بود که بازم از شانس بد من یک سالو نیم پیش تو راه شهرضا تصادف کردند و به رحمت خدا رفتند حالا هم من دست به دامن شما اساتید شدم ببینم می تونم با این تفنگ کاری از پیش ببرم یا نه.

اسماعیل جان ، تفنگ شما با مال اون بنده خدا فرق داره ، تا اونجا که من میدونم تفنگ شما از یک تفنگ فول چوک معمولی هم جمع تر میزنه ! یعنی اگه من چوک فول را روی آکار ببندم و پترن بگیرم باز هم پترنم به جمعی پترن شما نمیشه !! البته شما باید با رعایت اصول پترن گیری که توی تاپیک مربوطه ذکر شده یه پترن بگیرید و قرار بدید تا بهتر بشه مقایسه کرد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی باز هم با همه این اوصاف شما با تمرین و بعد از اینکه قلق تفنگ دستتون اومد میتونید باهاش هوازنی کنید ، من خودم 2 هفته پیش یک کبک را با فشنگ 1 و چوک فول از 30 متری توی هوازدم !! پس کار نشد نداره ، موقع شکار کبک هم سعی کنید از بالا سر کبکها در بیایید تا اونها در راستای شما و مستقیم به طرف پایین کوه پرواز کنند و اونوقت اگه شما در راستای پرواز اونها باشید شکارشون خیلی راحتتر از موقعی میشه که راستای پرواز کبک بر محور دید شما عمود باشه.
راستی من همینجا بگم که من خودم را به هیچ عنوان لایق لقب استاد نمیبینم و هنوز توی این مسیر تازه کار به حساب میام ، ولی انصافا علاقه شدیدی دارم ، من هم مثل شما اینجا عضو شدم تا با تبادل اطلاعات و تجارب بین اعضاء به اطلاعاتم اضافه بشه.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع