انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: موضوع جالب در تفنگهاي بادي ديانا
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
يه نكته جالب كه در تفنگهاي بادي ديانا ديده ميشه اينه كه بعضي مدلهاي اين شركت بعد از مسلح كردن تفنگ در صورتي كه منصرف بشيد از شليك ميتونيد بدون شليك تير اونو خلاص كنيد و فنر از حالت فشردگي در بياد.تفنگ 62 چيني رو ديديد همه ميدونيد كه با خم كردن لوله و نگه داشتن لوله اگه ماشه رو بكشيد و لوله رو به آرومي با دست نگه داريد و آروم آروم بياريد بالا تفنگ خلاص ميشه تفنگ من هم همينجوريه 350 با ماشه 05 رو ميشه خلاص كرد اما بعضي مدلها مثل نمونه اينطور نيست!!يعني اگه مسلح كرديد و فنر فشرده شد حتما بايد با كشيدن ماشه و شليك تفنگ غير مسلح بشه!آقا اسماعيل و آقا سهيل دقيقا ميدونن چي رو ميگم!مگه نه؟!من قبلا با يه 52 قديم كار كردم خلاص نميشد ضامنش يادم نيست چي بود اما فكر ميكنم فلزي بود و ماشه 05 و 350 خودم با ماشه 05 رو يه بار محض كنجكاوي تست كردم ديدم خلاص ميشه و فكر ميكنم اين يه مزيت ماشه هاي جديده
نگيد مهم نيست!!و پيش نمياد همچين موردي اما واقعا بدونيد پيش مياد شما يه كبوتر رو ديديد تا تفنگو مسلح كرديد كبوتر فرار كرد و نتونستيد بزنيدش!جايي هم هستيد كه شليك تفنگ ميتونه بقيه پرنده هايي كه احتمال نشستنشون هست فرار ميكنن!تفنگتون هم مسلح و فنرش تحت فشاره و ممكنه حتي يكي دو ساعت هم طول بكشه.
این موضوع درسته و خیلی هم مهمه که فنر مدت زیادی تحت فشار نباشه به نظرم فقط تفگ های کمر شکن این خاصیت رو دارن
تفنگ بچه بازی من(گامو دلتا فاکس) این خاصیت رو نداره ولی یه چینی که سالها پیش داشتم اینطوری بود
کاملا تعجب کردم که دیانا اینجوریه و البته موافقم که بشه خلاصش کرد
ماشه T06 هم اینجوریه؟
(2011-04-27 02:17 PM)sniperelit نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این موضوع درسته و خیلی هم مهمه که فنر مدت زیادی تحت فشار نباشه به نظرم فقط تفگ های کمر شکن این خاصیت رو دارن

براحتی میشه قفل ماشه رو بدون هیچ مشکلی با خارج کردن خار آن جدا کرد.این قفل بخاطر اتوماتیک نبودن ضامن تفنگهای گامو تعبیه شده و در نتیجه برداشتن این قفل چندان کار جالبی نیست.

در ضمن ماشه t06 این مشکلو نداره و راحت میشه از حالت مسلح شده درش آورد(البته t05 این جدیداش حداقل مثل t06 بود تا اونجا که یادمه)
جاوید جان خوب من متوجه نشدم شما میگید ماشه t05 جدید این مشکل را ندارد و میشود فنر را با چکاندن ماشه آزاد کرد یا در واقع خلع سلاح کرد . یعنی قبلیها (t05 قدیمی)اینطوری نبودند و مشکل داشتند؟! Khansariha (214)
ALIANA-54-T06عزيز همينطوره!البته نميشه بهش گفت مشكل .مدلهاي قديمي اينجور بودن
من در مورد ديانا 35 كه كمرشكن بوده و البته قديمي مطمئنم كه خلاص نميشه چون ماشه اونا از مدليه كه سه تا ساچمه داخل يه لوله قرار ميگيره اينو آقا مسيح ميدونه كدوم مدل ماشه رو ميگم و آقا سهيل كه تفنگش از اين مكانيزم استفاده ميكنه(تفنگ آقا سهيل رو مطمئن نيستم اما به احتمال خيلي قوي همينطوره)
اين مدل ماشه ها طوريه كه بايد يه فشاري روي لوله حامل ساچمه ها باشه تا بتونه اونو به جلو ببره و ساچمه هاي نگه دارنده از مسير ميله پيستون كنار برن وقتي بخوايد خلاص كنيد اين فشار بوجود نمياد.مكانيزمش خيلي جالبه!!و خلاقانه
در مورد لوله ثابتها تفنگي كه با آقا اسماعيل و آقا سهيل چند روز قبل تست كرديم خلاص نميشد ضامن فلزي هم داشت اما اگه از ضامن خارج ميشد با كشيدن اهرم به عقب(مسلح كردن)مجددا ميرفت رو حالت ضامن(اما ويرايش ميكنم كه خلاص ميشد!!).يه ديانا 52 جديد هست يادم نبود تستش كنم چون مال من نيست اگه امشب يا فردا بتونم حتما اينكارو ميكنم اما ماشه اين 06 هست.دوستاني كه ديانا دارن تست كنن با نوع ماشه و نوع تفنگ و تاريخ توليداعلام كنن بهتر به نتيجه ميرسيم
ای بابا اقا جاوید از شما دیگه بعیده نه این شکلی که شما میگید نیست تمام ماشه های قدیم و جدید دیانا

این قابلیت رو دارن که بعد از پر کردن بتونید بدونه اینکه شلیک کنید از وضعیت کوک به حالت عادی در بیارید .
جاويد جان من 460 مدل t05والان هم 52مدل t06 دارم تو هردوش شماميتوني درصورت انصراف از شليك ضامنو ازاد كني اهرمو از جاش
ازاد كني ومحكم بگيري و ماشه رو بجكوني تا فنر يواش برگرده سر جاش اما يه نكته وجود داره چون تو مدلهاي لوله
ثابت ديانا يه ضامن بغيرازضامن ماشه براي خود اهرم گذاشتن كه دست لاي محفظه نره همزمان بايد بايه دست ماشه
بچكوني با يه دست اهرمو بگيري وبا يه دست ضامن اهرمو ازاد كني يعني 3 دست!!!!! يه نفري مشكله اين كاررو انجام دادن!!! وبايد 2نفرباشي.Khansariha (214)
شايد آقا مسيح من اشتباه ميكنم و قصد توجيه حرفمو ندارمKhansariha (8)بخاطر همين از دوستان خواستم مدلهاي ديگه رو هم تست كنن
آقا محسن اينجور كه بدتر ميشه اگه قرار باشه دو نفر خلاصش كنن تو جنگل و بيابون يه نفر ديگه رو از كجا بياريم؟(مثل اوني كه رو در آسانسور نوشته بودن ظرفيت 12 نفر گريه ميكرد كه 11 نفر ديگه رو از كجا بيارم)
ممنون جاوید جان من بارها با این 54 که ماشه اش هم t06 هست اینکارو کردم و مشکلی نداره یعنی براحتی با کمی فشار اهرم و آزاد کردن ضامن و در این حال نگه داشتن ضامن دوم ماشه راحت چکانده میشه و زور فنر هم پشت اهرم بر میگرده و فنر به حالت اول به آرامی قابل برگشت میشود .Khansariha (214)
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع