انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: موضوع جالب در تفنگهاي بادي ديانا
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
(2011-04-28 10:53 AM)brave_dragon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من قبلا شادو 640داشتم راحت ضامنشو برداشتم که بشه تفنگ رو از حالت مسلح خارج کرد دوستانی که میگن برای فنر ضرر داره من تا حدودی موافقم ولی لحظهای رو تصور کنید که تفنگ رو مسلح میکنی هر چی جیبهات رو زیر ورو میکنی خبری از تیر نیست حالا خیانت شلیک خالی بدترهKhansariha (367) یا غیر مسلح کردن مسالمت آمیز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟​؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

--------------------------------------------------------------------------------------------

در اين شرايط غير مسلح كردن مسالمت آميز بهتره چون آسيب كمتري به تفنگ ميرسه در مقايسه با خالي شليك كردن. هر چند خود اين كار هم ضرر داره و موقع كشيدن ماشه بايد حواست جمع باشه و لوله رو سفت بگيري تا يكباره در نره بخصوص در كمر شكنها مثل 350 . چون اگه اين اتفاق بيفته فكر كنم بايد فاتحه تفنگ رو بخوني
دوستان اکثر تفنگهای گامو که ضامن دارن نمیشه عین چینی خلاصش کرد خودم با دوسه تاش این کارو کردم نشده از فروشنده سئوال کردم گفت گامو رو اگه مسلح کردی باید با ماشه و شلیک خلاصش کرد مگه با دستکاری ضامن بشه کاریش کرد که من سر رشته ندارم توشKhansariha (48)
(2011-06-22 05:18 PM)amin35190 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اکثر تفنگهای گامو که ضامن دارن نمیشه عین چینی خلاصش کرد خودم با دوسه تاش این کارو کردم نشده از فروشنده سئوال کردم گفت گامو رو اگه مسلح کردی باید با ماشه و شلیک خلاصش کرد مگه با دستکاری ضامن بشه کاریش کرد که من سر رشته ندارم توشKhansariha (48)

میشه داداش یه میله ای به اهرم لوله و ماشه وصله که دو تا پین داره که اونا رو که برداری دیگه فقط ضامن دستی کار میکنه و میشه تفنگ رو از حالت مسلح خارج کرد (البته در کمر شکن ها Khansariha (8)ثابت ها رو خبر ندارم)
من تا حالا هرچی تفنگ داشتم یا باهاش کار کردم این مشکلو نداشته
دیانا 35و t05 45وچینی , وایرخ 80 و 85 ,ویشو 35
[تصویر: DSC00081.jpg]
[تصویر: DSC00082.jpg]
[تصویر: DSC00085.jpg]
دوستان شروع بحث من تو تاپيك وايرخ 90 بود بعلت اينكه تاپيك شلوغ نشه اين موضوع رو اينجا بررسي ميكنيم
در تصوير اول ميبينيم كه پيچ تنظيم ارتفاع در اين شكاف درجه ديانا به قسمت متحرك بالا رزوه ساعتگرد شده بنابر اين با ساعتگرد چرخوندنش(يعني سفت كردن پيچ راستگرد) نوك پيچ از زير شكاف درجه بيرون مياد و فاصله قطعه متحرك شكاف درجه و قسمت ثابت زياد ميشه بنابر اين شكاف درجه بالا ميره خوب تا اينجا كاملا عادي بنظر ميرسه!!Khansariha (214)
ميرسيم به اصل ماجرا:اگه به اعداد حك شده روي پيچ شكاف درجه دقت كنيد ميبينيد كه در صورتي كه بخوايم ساعتگرد بچرخونيم اون درجه رو و ارتفاع شكاف درجه زياد بشه اعداد كوچيكتر ميشن!!!!خخخخخخخخ
مثال:الان فكر كنيد هر عدد براي10 متر نوشته شده و در اين عكس براي 30 متري تنظيم شده (با توجه به شيار زير روزنه ديد)براي اينكه توي 60 متر خال بزنه بايد درجه رو روي چه عددي بزاريم؟در ابتدا بنظر ميرسه كه عدد 6 درست باشه!!!با كمال تعجب بايد عرض كنم عدد 0 درسته!!Khansariha (214)
دقت كنيد وقتي روي عدد6 ميزاريد پيچ متصل به قسمت متحرك بالايي باز و شل ميشه بنابر اين فاصله دو قطعه از همديگه كم ميشه و در عمل شكاف درجه پايينتر مياد به دو عكس بالا با دقت بيشتر نگاه كنيد و تصور كنيد اونچيزي رو كه گفتن
در مورد شكاف درجه ساخت سمسار زاده هم همين طوريه و عكسهايي كه علي آقاي خالزن گذاشتن هم همينطوريه!!!
اين اعداد در دو صورت ميتونن درست باشن
1:پيچ اون رزوه هاش چپگرد باشن
2:نوك پيچ به داخل قسمت ثابت زيرين شكاف درجه رزوه راستگرد شده باشه

كه متاسفانه هيچكدومش در ديانا صدق نميكنه!!!
این شکاف درجه مال چه مدلی از دیاناست؟
اینا عکسای شکاف درجه دیانا 31 و34 هست.
در دو عکس اول رو صفر و پایینترین حد خودش :
[تصویر: DSC00072.jpg][تصویر: DSC00073.jpg]

در این دو عکس در عدد 5 و یه کم بالا اومده که در عکس مشخص هست:
[تصویر: DSC00074.jpg][تصویر: DSC00075.jpg]

در این دو عکس روی 9 و بازم اومده بالاتر:
[تصویر: DSC00076.jpg][تصویر: DSC00077.jpg]

ولی شکاف درجه دیانا با یه دور تموم نمی شه و در حقیقت با هر کلیک یه مقدار خیلی کمی بالا می آد بعد از 9 دوباره میره رو 0 و دور بعدی شروع می شه.
اینم عدد 3 دور دوم:
[تصویر: DSC00078.jpg][تصویر: DSC00079.jpg]

اینم 9 دور دوم:
[تصویر: DSC00080.jpg][تصویر: DSC00081.jpg]

فکر کنم اگه درست یادم مونده باشه تا 5 دور کامل همین طور به مرور می ره بالا و در هر دور عدد بزرگتر همون دور ارتفاع بیشتری از عدد کوچکتر همون دور میده.در مورد جهت اضافه شدن اعداد هم حق با استاد craftsman عزیز هست و خلاف جهت عقربه های ساعت هست.
ولی این موضوع به نظر من مشکلی نیست که براش فریاد وااسفا سر بدیم چون روند بالا رفتن شکاف درجه اصولی و درست هست و یه حالت فاین تیونینگ داره چون هرکلیک مقدار خیلی جزیی شکاف درجه رو بالا می بره ودر خود کاتالوگ دیانا هم گفته که اعداد واحد خاصی رو نشون نمی ده(یعنی مثلا 6 بهیچوجه نشانه 60 متر نیست) وصرفا یک راهنما هست.
به نظر من باید میزان اضافه شدن ارتفاع بر اساس یک کلیک در هر دور با اعداد همون دور در نظر گرفته بشه مثلا صفر دور اول با 9 دور اول و الی آخر.
مسلما 0 "دور دوم" میزان ارتفاع بیشتری از 9 "دور اول" داره.ولی 9 "دور دوم" ارتفاع بیشتری از 0 "دور دوم" رو نشون می ده و همینطور تا پایان دور ها.
دوستانی که خیلی رو این موضوع حساس هستن میتونن بقل شکاف درجه رو علامت گذاری کنن
ممنون از دوستان و مهدی عزیز Khansariha (8)
همانطور که قبلا هم گفتم این موضوع برای همه دستگاه های نشانه روی (شکاف درجه) صادق نیست و مال من هم مثل نمونه گفته شده آقا مهدی و وایرخها عمل میکنه
[تصویر: Untitled.png]
و اصلا چیز مهمی هم نیست شما چه اعداد را ببینید و چه تیک کردن چرخونه را بشمارید یا مثلا نیمدور نیمدور عادت کنید و بچرخونید و یا هر طور دیگه کلا وظیفه اش بحرکت درآوردن و ارتفاع دادن به شکاف درجه هست و معمولا هم دوستان (اونهای که هنوز مگسکی حال میکنند ) توی یک وضعیتی مثل دوربین ثابتش میکنند و بقیه مسافتها را تجربی میزنند Khansariha (214)
ﺳﻼﻡ
ﻣﻦ ﻫﻢ ﻣﮕﻨﻮﻡ 350 ﺑﺎ ﻣﺎﺷﻪ ﺗﻲ 6 ﺩﺍﺭﻡ ﻭ ﻣﻴﺸﻪ
ﻣﻦ ﻗﺒﻼ ﭼﻨﺪﻳﻦ ﻣﺪﻝ ﮔﺎﻣﻮ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﻭ ﺍﻻﻥ ﻛﻪ ﻣﮕﻨﻮﻡ ﮔﺮﻓﺘﻢ ﻓﺮﻕ ﺩﻳﺎﻧﺎ ﺑﺎ ﮔﺎﻣﻮ ﺭﻭ ﻣﻴﻔﻬﻤﻢ ﺩﻳﺎﻧﺎ ﺑﺎ ﻟﻤﺲ ﻣﺎﺷﻪ ﺷﻠﻴﻚ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﻭ ﺩﻗﺖ ﺑﺎﻻ ﻣﻴﺮﻩ ﺍﻣﺎ ﮔﺎﻣﻮ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺑﺎ ﻓﺸﺎﺭﺷﻠﻴﻚ ﻣﻴﻜﺮﺩ ﻭﺩﻗﺖ ﺭﻭ ﻣﻴﺎﻭﺭﺩ ﭘﺎﻳﻴﻦ
ﻣﻦ ﺣﺮﻓﻪ ﺍﻱ ﻧﻴﺴﺘﻢ ﻭﻟﻲ ﭼﻴﺰﻱ ﻛﻪ ﻓﻬﻤﻴﺪﻡ ﻣﻦ ﻫﺮ ﺳﻪ ﭼﺮﺧﺸﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺷﻜﺎﻑ ﺩﺭﺟﻪ ﻣﻴﺪﻡ ﻳﻚ ﺳﺎﻧﺖ ﺑﺎﻻ ﻳﺎ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﻣﻴﺰﻧﻪ ﭘﺲ ﺍﮔﻪ ﺗﻮ ﻳﻪ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺗﻨﻈﻴﻢ ﺑﺎﺷﻪ ﻣﻴﺸﻪ ﺍﻳﻨﺠﻮﺭﻱ ﺑﺎﻻ ﻳﺎ ﭘﺎﻳﻴﻨﺶ ﻛﺮﺩoy
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع