انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مطالبی دانستنی در مورد خانواده HATSAN
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (215)
Khansariha (214)
با سلام
دوست عزیز من فکر میکنم شما 2 مفهوم رو با هم خلط کردین.(مخلوط کردین)
وقتی از قدرت صحبت میکنیم باید واحدمون FPE یعنی فوت پوند انرژی یا همون ژول باشه و وقتی از سرعت تیر صحبت میکنیم FPS یا فوت بر ثانیه یا در واحدSI معادل متر برثانیه.احساس میکنم گاهی شما FPE رو باFPS جابجا کردین
تجربه و همه مطالعات نشون داده سرعت و قدرت شلیک در تفنگهای PCP از فنریها بیشتر بوده
دوست عزيز
ممكنه ديانا بتونه ساچمه رو با سرعتي حتي بيشتر از pcpها شليك كنه اما به اين نكته توجه داشته باشيم كه، ساچمه اي كه ديانا با اون سرعت شليك ميكنه نصف وزن ساچمه pcp رو هم ممكنه ندشته باشه!! كه اين در مقدار انرژي ساچمه و مسافتي كه ميتونه طي كنه تاثير قابل ملاحظه اي ميذاره...
(2011-04-12 01:20 PM)milad123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از مدیران محترم تالار تقاضا میکنم پس از بررسی پستها نسبت به بستن تاپیک اقدام کنند چرا که بررسی انجام شده بر اساس اصول علمی نبوده و ممکن است برخی دچار گمراهی در تفاوت میان پی سی پی و تفنگ فنری بشوند.

آقا میلاد من به عنوان باز کننده این تاپیک با آغوش باز نظرات دوستان رو پذیرا هستم و ضمن اینکه خودم مشغول ترجمه و جمع آوری یک مقاله با اصول علمی در این مورد هستم، روزانه تاپیک اصلی رو با توجه به تجربیات دوستان عزیز ویرایش میکنم تا به قول شما "گمراهی"! به وجود نیاد.. در ضمن خودم شخصا تفاوت قدرت یک PCP هاتسان و 350 مگنوم رو امروز از نزدیک دیدم و الان مطمئنم که قدرت یک پی سی پی بیشتره، ولی نه اونقدر که بخاطرش یک میلیون و پنجاه هزار تومان پول پرداخت کنید.. در حد پرداخت 450 الی 500 تومان، یعنی قیمت واقعیشون ارزنده هستند. در ضمن بنده یک Browning Auto 5 ساخت بلژیک با مجوز حمل و استفاده دارم، قدرت تفنگ های بادی یا گازی در مقابل این جور تفنگ ها مثل تفاوت قدرت موتور سیکلت و قطاره! ولی خودتون میدونید که نمیشه یک تفنگ شکاری خودکار 5 تیر کالیبر 12 رو که عوام رسما بهش میگن "Shot Gun" به راحتی حمل کرد برای تفریح استفاده کرد، این بود که به فکر خرید تفنگ بادی یا گازی قوی افتادم، ولی بعد از آزمایش امروز و مقایسه، بازم میگم PCP ها با این قیمت نمی ارزن، هدف اصلی من از باز کردن تاپیک اطلاع رسانی در این مورد بود، یعنی قیمت واقعی. حالا اگر معتقدید قیمت این سلاح ها عادلانه است، من جوابی ندارم به شما بدم و قضاوت رو به عهده دوستان میذارم.
تشکر.
(2011-04-13 03:06 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
be nazare man niazi be ghofl kardane tapic nist.agar nazare mokhalef ya nazare digari ham bud estefade khahim kard.
amir_bse duste aziz.dar morede ghodrate pcp bayad begam zaeiftarin pcp ha az ghavi tarin fanari ha ghodrate balatari darand.deghate yek pcp az deghate daghightarin tofange fanari balatare.va ama gheimate pcp dar kharej ekhtelafe faheshi ba dakhel dare.yek pcp hatsan dar suwed taghriban be gheimate ye 54hast.ama dar kol afradi ke pcp migiran motmaenan dar barash tahghigh mikonan va be nazare anha dadan pule nesbatan ziad baraye yek pcp arzeshesh ro dare.Khansariha (8)
امین جان شما دیگه چرا؟
خیلی از PCPها برای دقت و مسافتهای کوتاه طراحی شدند و اصلا قدرتی نیستند در واقع بیشتر علاقه مندان به هدف زنی دنبال چنین چیزی همیشه هستند چگونه شما میگید ضعیف ترین PCP از قویترین فنری هم قویتره ؟! بنظرم نظرتان کمی احساساتی بودKhansariha (214)
البته برای دقت هم با اینکه کلیات نظر شما را قبول دارم ولی باز بطور قاطع نمیتوان گفت همه PCPها از فنریها دقیقترند بنظرم هستند فنریهای که پا به پای بعضی PCP های معمولی و حتی با دقت بیشتری هستند (شایدمدلهای کمی باشند ) ولی هستند . در کل مخلصات آن عزیز همیشه هستیم Khansariha (8)
(2011-04-13 02:55 PM)amir_bse نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-04-12 01:20 PM)milad123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از مدیران محترم تالار تقاضا میکنم پس از بررسی پستها نسبت به بستن تاپیک اقدام کنند چرا که بررسی انجام شده بر اساس اصول علمی نبوده و ممکن است برخی دچار گمراهی در تفاوت میان پی سی پی و تفنگ فنری بشوند.

آقا میلاد من به عنوان باز کننده این تاپیک با آغوش باز نظرات دوستان رو پذیرا هستم و ضمن اینکه خودم مشغول ترجمه و جمع آوری یک مقاله با اصول علمی در این مورد هستم، روزانه تاپیک اصلی رو با توجه به تجربیات دوستان عزیز ویرایش میکنم تا به قول شما "گمراهی"! به وجود نیاد.. در ضمن خودم شخصا تفاوت قدرت یک PCP هاتسان و 350 مگنوم رو امروز از نزدیک دیدم و الان مطمئنم که قدرت یک پی سی پی بیشتره، ولی نه اونقدر که بخاطرش یک میلیون و پنجاه هزار تومان پول پرداخت کنید.. در حد پرداخت 450 الی 500 تومان، یعنی قیمت واقعیشون ارزنده هستند. در ضمن بنده یک Browning Auto 5 ساخت بلژیک با مجوز حمل و استفاده دارم، قدرت تفنگ های بادی یا گازی در مقابل این جور تفنگ ها مثل تفاوت قدرت موتور سیکلت و قطاره! ولی خودتون میدونید که نمیشه یک تفنگ شکاری خودکار 5 تیر کالیبر 12 رو که عوام رسما بهش میگن "Shot Gun" به راحتی حمل کرد برای تفریح استفاده کرد، این بود که به فکر خرید تفنگ بادی یا گازی قوی افتادم، ولی بعد از آزمایش امروز و مقایسه، بازم میگم PCP ها با این قیمت نمی ارزن، هدف اصلی من از باز کردن تاپیک اطلاع رسانی در این مورد بود، یعنی قیمت واقعی. حالا اگر معتقدید قیمت این سلاح ها عادلانه است، من جوابی ندارم به شما بدم و قضاوت رو به عهده دوستان میذارم.
تشکر.

امیر جان من ترجمه یکی از نوشته های تام گیلورد در مورد مقایسه فنری و پی سی پی را براتون مینویسم،البته از حفظ پس ممکنه عینش نباشه!
"شما میتونین یه هوندا سیویک بگیرین و کلی خرجش کنین و تیونش کنین و مثلا هندلینگشو بهتر کنین و موتورش را بکنین 200 اسب ولی اخرش به پای یک فراری با بیش از 500 اسب بخار و هندلینگ بینظیر نمیرسه"
پس باید دونست که پی سی پی و فنری دومقوله مختلف هستند.
نداشتن لگد دقت بی نهایت زیادی را به پی سی پی میده.
از طرفی تا قدرتهای 300ژول و بیشتر هم توی پی سی پی ها قابل دسترسی هست که در فنریها بالای 40 معنی نداره اونم با 5-6 کیلو وزن تفنگ و لگد وحشتناک.
من الان که با پی سی پی کار کردم به نظرم به قیمتش میارزه در برابر مگنوم 350،یعنی اصلا قابل مقایسه نیست.
البته ممکنه برای یکی اصلا مهم نباشه و مثلا بخواد سالی یه بار با تفنگش تیر بندازه و مگنوم هم زیادش باشه..........
مهرشاد خان درست میگه!
به ای عکس دقت کن:
[تصویر: steph_bison.jpg]
طرف با pcp بوفالو زده......!
اين pcp هاازكاليبر 9داره تا 50. با هر بار شارژم حداكثر 5 تا شليك ميده ولي ميپوكونهKhansariha (48)
دوستان خیلی خیلی خوبم Khansariha (8)
نمیدونم چرا با تعصب با قضیه برخورد میکنین، جوری که انگار من طرفدار فنری و یا دشمن PCP هستم! . موضوع این تاپیک HATSAN در ایران هست، نه PCP کالیبر 9 که بوفالو میکشه! . اگر جایی عبارت کلی PCP رو بکار بردم مطمئنا منظورم هاتسان بوده نه انواع دیگه. هرچیزی رو تا اولشه میشه مهار کرد یا جلو اش رو گرفت نه وقتی که زمان بهش بخوره و جا بیافته.. هاتسان هم اولشه که وارد بازار شده و حرف اول و آخر من اینه که HATSAN با توجه به اینکه ترکیه ای هست، (ترکیه سابقه درخشانی در صنعت اسلحه نداشته) موقعی ارزنده است که اگر فروشنده ادعای نمایندگی اش رو میکنه و روی تفنگ سفارش میده عبارت "گارانتی در ایران" حک بشه، به قیمت نمایندگی هم بفروشه نه دو برابر. درست مثل کاری که مثلا مایکروتل الان در مورد گوشی های سامسونگ انجام میده روی اونها Firmware فارسی سفارش میده مخصوص ایران و با قیمت جهانی اش به ما عرضه میکنه و گذر زمان نشون داده که تو ایران موفقیت آمیز بوده. حالا بر عکسش رو همه تون از نزدیک لمس کردین، اگر همین روال فروش در مورد هاتسان با قیمت دو برابر ادامه پیدا کنه و دوستان هم با خرید حمایت کنن، آینده نه تنها هاتسان، بلکه PCP های دیگه ای هم که شاید در آینده نه چندان دور با نمایندگی عرضه بشن، میشه شبیه پراید، 405 یا زانتیا. یعنی اینکه انحصاری میشه و شما باید بدون حق انتخاب برای چیزی چند برابر پول بدید و صف بکشید که از رده خارجه و یا میخریدش چون حق انتخاب دیگه ای نداشتید.
بازم اگر جایی از حرفهای من غیر منطقیه، با آغوش باز انتقاد رو میپذیرم، چرا که انتقاد سازنده است.
امیدوارم دوستان ایندفعه کیفیت صدای گوشی سامسونگ رو با غرش موتور زانتیا مقایسه نکنن!!!Khansariha (226)
آخه خیلی با دوبرابری که شما میگی اختلاف داره...!
من استانبول قیمت at44-10 long رو حدود ۴۰۰ دلار دارم! با قیمت دلار فعلی (۱۱۳۵ تومن) میشه تقریبا ۴۵۰ هزار تومن! حالا یه تلمبه ۲۰۰ هزار تومنی بزار روش! میشه ۶۵۰ هزار تومن... که نمایندگی اونو میده ۹۵۰! یعنی حدود ۱۴۰٪...
اگه قیمت هام اشتباست دوستان لطف کنن بگن که روشن بشمKhansariha (226)
-----
ویرایش:
به این قیمت ها نرخ گمرک م باید اضافه بشه که فکر نمیکنم چندان پایین باشه.....
صفحه ها: 1 2 3 4 5
لینک مرجع