انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اهمیت خان در اسلحه
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
نفوذ ربطی به چرخش نداره سعید جان،میدونم که دارم میگم!
در ضمن قضیه بیس بال هم هیچ ربطی به گلوله نداره از هیچ نظر.
ئ اینکه کات توی تنیس ِپینگ پنگ،والیبال،بیس بال،اکواش و خیلی ورزشهای توپی دیگه هست و مختص فوتبال نیست.
توی بیس بال هم کات کیدن به توپ و اصلا به موضوع خان ربطی نداره.
یکم درموردش توی سایتهای خارجی سرچ کن متوجه میشی که کار خان فقط سیر مستقیم گلوله و بالا بردن دقت هست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تا وقتی که گلوله مستقیم حرکت کنه و منحرف نشه نفوذ فرقی نمیکنه.
آفا مهرشاد فکر نمیکردم هنوز مسئله لاینحل مونده!!!
اگر به منابع هم رجوع بشه (یک سایت معتبر آمریکائی اولی که معرفی شد البته باید ترجمه بشه) توضیح داده اثر چرخش مرمی توی هدف و طریقه شکافت و عبور از پوسته یا ژاکت و بقیه ماجرا....
تازه یک مقاله دیروز دیده بودم که در گوگل ترجمه گذاشتم و مقداری قابل خوندن و فهمیدن شد خیلی جالب بود که مفهوم کلیش با آزمایش انجام گرفته این بود (با اشعه خاصی عکس برداری هم شده بود) که هنگام چرخش مرمی تولید نیروی وحشتناکی بصورت اشعه های حرارتی در اطراف خودش میکنه که سرب تحمل این حرارت را ندارد و برای همین از پوشش مسی برای حالت ماندگاری شکل مرمی استفاده میشه و موقع برخورد به هدف نیز این پوسته مسی بدلیل شدت نیروی پتانسیل همراه(گرانشی) و حرارت و چرخش در ابتدای برخورد پوسته مسی جدا شده و سرب داغ یا گداخته با چرخش و به همراه همان انرژی(اشعه های مواج حرارتی و فرا مغناطیسی مانند)
باعث پوکوندن و تخریب بالای بافتی مخصوصا روی بدن میشه و سوراخ تخریب ایجاد شده بزرکتر از قطر سرب نفوذی شده و موقع بیرون آمدن هم که دیگه نگو و باقی ماجرا.....
بهر صورت آنچه که از اثر چرخش مرمی و گلوله بوجود میاد خیلی مهمتر از اونی که با مثال مته و دریل بشه مقایسش کرد Khansariha (214)
علی جان واقعا مسائل پیچیده و قشنگی هستند اینها که گاها با حس و شهود ماها جور نیستند.
حس و شهود انسان بیشتر با سرعتهای پایین و جرمهای بزرگتر منطبقه و اصولا مسائل تیراندازی خیلی قابل پیش بینی نیستند.
الان یک مقاله بی نظیر داشتم میخوندم در مورد عوامل بی دقتی در تفنگ بادی و بسیار حال کردم.
خیلی سوالها برام روشن شد و میخوام دوباره رابیت را تست کنم.
علت اینکه چرا یک ساچمه توی یک تفنگ دقیقه و توی یکی نیست و خیلی چیزای دیگه.
فقط از دوستان خواهش میکنم از مقایسه مثلا ساچمه با دریل یا توپ یا چیز دیگه پرهیز کنن و بر مبنای تجربیات موثق یا منابع معتبر بحث کنن.
مثلا باید در یک ازمایش یک ساچمه گرد بدون خان و با خان و با سرعت دقیقا یکسان شلیک بشن و نفوذشون اندازه گیری بشه.
توی سایت پیکس کلی نسبت به من جبهه گرفتن که دقت لوله تاشو و لوله ثابت برابره و میتونین دلایلشون را هم ببینین!
تازه منو متهم به لجبازی میکنن و کلی لیچار بهم گفتن دوباره!گرچه حتما ازمایشات مربوط به انحراف لوله و غیره را انجام خواهم داد.
خان مقدار جزیی از سرعت را در ابتای شلیک میگیرد ولی این کاهش سرعت جزیی در دقت ونفوذ نقش بسزایی داره.
گلوله ای که از توی اسلحه ی خاندار بیرون میاد به غیر از عرایض دوستان یه خاصیت دیگه هم داره اونم اینه که گلوله قبل از برخورد نو کش رو به جلوه وفقط دور خودش میچرخه(حالت دورانی داره)ولی وقتی به هدف میخوره بسیار نامتعادل رفتار میکنه مثل چاقویی که پرت بشه میشه و باعث تخریب زیاد تری میشه شما اگه دیده باشید کسی که تیر ژ3 خورده باشه از جلو فقط به اندازه ی قطر گلوله سوراخ شده ولی از اونور انگار توپ بهش شلیک شده Khansariha (214)
پس در نفوذ و تخریب بیشتر نقش داره آقا مهرشاد

من سالها پیش کتابی خونده بودم که داستانی از سیر تکامل تفنگ بود و داستان اولین اسلحه سازی که خان رو اختراع کرد

و تا قبل از اختراع خان تفنگها برد کمتر و نفوذ کمتری داشتن و با استفاده از لوله خان دار همون تفنگها برد بیشتر و نفوذ بالاتری پیدا کردن

من این رو روی تفنگ چینی خودم تست کردم و با تعویض لوله کهنه خودش که داخلش مثل لوله آب صاف شده بود با یک لوله جدید

شاهد نفوذ بیشتر ساچمه در یک تخته چوبی شدم
سلام
بايد خدمته تمام دوستان عرض كنم كه خان باعث ايجاد نيروي زيادي براي حركت گلوله مي شود وهمين نيروي زياد باعث بالا بردن شتاب و سرعت ميشود براي روشن شدن موضوع مسالي براتون ميزنم اگه يه تيكه سنگو با دست پرتاپ كني هم قدرت كمي دارد هم مسافت كمي ميرود مثل تفنگ ساچه زني ولي اگر همين تكه سنگو با فلاخن (تو شهر ما بش ميگيم قلوا سنگ ) پرتاب كني چنان قدرتي پيدا ميكند كه حتي در فاصله 100 متري هم قدرت كشندگي دارد و تنها ايجاد كننده اين اختلاف نيروي چرخشي است در تفنگم همينطور است و هرچه چرخش گلوله بيشتر شود نيروي بيشتري دارد و بالطبع نيروي بيشتر به واحد سطح ايجاد ميشود و فرو رفتن گلوله راحتر ميشود اميد وارم منظورمو رسونده باشم
تیر ژ3 خورده باشه از جلو فقط به اندازه ی قطر گلوله سوراخ شده ولی از اونور انگار توپ بهش شلیک شده
این تخریب بخاطر گردش خان از چپ به راست می باشد.
(2012-03-22 10:11 PM)alireza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تیر ژ3 خورده باشه از جلو فقط به اندازه ی قطر گلوله سوراخ شده ولی از اونور انگار توپ بهش شلیک شده
این تخریب بخاطر گردش خان از چپ به راست می باشد.
یعنی اگه از راست به چپ باشه این تخریب ایجاد نمیشه؟شما یه سر یه چوب رو بگیر پرت کن بالا دیدی چه طور میچرخه تیر هم وقتی وارد بدن میشه همون طور عمل میکنهKhansariha (8)Khansariha (214)
دوست عزیز علت زخم پشت گشاد در گلوله بعلت لنگی است که در مرمی ژ3 بعلت تغیر چگالی هوا به بافت (مخصوصا قسمت شکمی)بوجود میاد و در مورد قلاب سنگ نیروی زیاد آن بعلت افزایش طول بازوی دورانی و همچنین سرعت بیشتر آن میباشد.Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع