انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: انتخاب فشنگ و چوک مناسب برای انواع شکار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
سلام دوستان. جای این مبحث به صورت کلی خالی بود و امیدوارم دوستان تجربیاتشون رو اینجا مطرح کنند البته مرتبط با موضوع

این هم برای شروع :

[تصویر: Picking_The_Right_Shot_Size_and_Choke.jpg]

منتظر دریافت نظرات دوستان هستم Khansariha (8)
سلام دوست عزیز
تاپیک خوبی میشه و میتونه خیلی کمک کنه به بنده کم تجربه
فقط چند مورد اشتباه دیدم
که البته به مرور میتونه تصحیح بشه و کاملتر
موفق باشید
(2017-02-27 06:51 AM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان. جای این مبحث به صورت کلی خالی بود و امیدوارم دوستان تجربیاتشون رو اینجا مطرح کنند البته مرتبط با موضوع

این هم برای شروع :

[تصویر: Picking_The_Right_Shot_Size_and_Choke.jpg]

منتظر دریافت نظرات دوستان هستم Khansariha (8)

تو جدولی که گذاشتید گفته اسلاگ یا چهارپاره با چوک تمام تنگ یا همون فول چوک شلیک بشه که تاکید هایی که دوستان کردن براین باور است که شلیک اسلاگ با فول چوک بسیار خطرناک بوده وشلیک این فشنگ با چوک سیلندر خطر رو به حداقل میرسونه لطفاً دوستان نظر بدن
جناب دکتر از بس تو ایران شکار هست و سلاح و مهمات تنوع داره شما تاپیک میزنی.قربونت برم این بحثا ماله ما نیستKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

تو ایران فقط تجربه تجربه تجربه
وسواس زیادیم خوب نیست

در ضمن جناب دکتر سوال آقای محمد فرجی جای تامل دارهKhansariha (8)
سلام . من چند سالیه که کلا برای شکار کبک کبوتر و تیهو از شماره 5 و 6 استفاده می کنم . و و قتی می رفتم برای خرید یا گرفتن سهمیه همه با تعجب پرسو جو می کردند برای چه شکاری و چرا انقدر ریز شماره . جواب منا سب زدن اشیاِِ در اسمان ....... قبلا هم برای شکار چیان قدیمی تو ضیح دادم ولی نظر شان شماره 3 و 2 بود زیر بار تو ضیحات علمی هم نمی رفتند می گفتند این جوان قصد تفریح دارد تا شکار Khansariha (399)
(2017-02-27 10:52 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . من چند سالیه که کلا برای شکار کبک کبوتر و تیهو از شماره 5 و 6 استفاده می کنم . و و قتی می رفتم برای خرید یا گرفتن سهمیه همه با تعجب پرسو جو می کردند برای چه شکاری و چرا انقدر ریز شماره . جواب منا سب زدن اشیاِِ در اسمان ....... قبلا هم برای شکار چیان قدیمی تو ضیح دادم ولی نظر شان شماره 3 و 2 بود زیر بار تو ضیحات علمی هم نمی رفتند می گفتند این جوان قصد تفریح دارد تا شکار Khansariha (399)

اتفاقا من با چند تا از دوستان همشهری خودم صحبت میکردم انها هم شماره 5 و 6 استفاده میکنند
که البته برای هوازنی خوب هست خصوص کبک و تیهو که براشون مناسب هست
اما نظر من باز هم نمره 4 هست که حداقل زخمی کمتر باشه
حقیقت این روزها خیلی وسواس دارم رو همین مورد که تا حد امکان پرنده رو زخمی نکنم برای همه ما پیش اومده که کلی وقت صرف یه پرنده زخمی کردیم که خیلی مواقع هم ناکام بودیم
من بیشتر مواقع 4 و برای مرغابی و باقرقره 2 و 3 استفاده میکنم
موفق باشید
سلام. تاپیک جالبیه هر چند تو دل مباحث دیگه هم بود ولی یه جا بودنش بهتره و نتیجه بهتری میدهKhansariha (8)Khansariha (8) بنده بیشترین استفاده خودم 4-5-6 هسته و بین این سه تا هم بازم80% شماره 5_4 هسته. که با سردی هوا و هوشیاری شکار هر دوتا لول 4 میزارم هر چند داشتن نمرهای دیگه هم تو قطار خوبه. چوک هم که خودم نیم و فول و ثابت بستم مگرررررر در موارد خیلی نادر عوض کنم.البته بیشتر شکار من کبکه. نسلهای پیشتر به درشت بودن ساچمه علاقه بیشتری دارن که دلیلشم جای بحث زیاد داره که یکیش زدن شکار رو زمینه نه تو پر. تعدادی هم از اول فصل تا اخرش انواع چوک و فشنگ و شماره ساچمه تغییر میدن و دلایل خودشون دارن و از علم و تجربه با هم استفاده میکنن و بعضی هم مثل من نه علم دارن نه تجربه و با خطا زدن تیر فشنگ و ود و ساچمه و قنداق و چنس چرم قطار فشنگ و شل بودن بند کفش همراه و باد لاستیک ماشین و پول مدرسه اولاد و و و مقصر میدونن و خودشون استاد تیراندازیKhansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (219)Khansariha (219) کل حرفم؛؛اول تو دسترس بودن فشنگ با ساچمه مورد نیازه و دوم تجربه قبل که بیشترین سهم تو شکار موفق داره. یا حق.
سلام
من اوایل فصل از 5 برای شکار کبک استفاده می کنم. معمولا تیر ساچمه 5 را در لول راست که نیم چوک است و نمره 4 را در لول چپ که فول چوک است می گذارم تا اگر کبک از تیر اول فرار کرد و دور شد تیر دوم قدرت کافی برای زدنش داشته باشد. بعضی وقت ها هم که تیر نمره 4 از نزدیک به کبک می خورد بدجور آنرا خراب می کند. قبلا که بیشتر حوصله داشتم ود فشنگ ها را با قیچی هشت پر می کردم تا زودتر باز شود و بهتر پخش شود. در زمستان مانند جناب کاربخش هر دو لول 4 می گذارم. گاهی هم برای لول چپ و فاصله بالا 3 استفاده می کنم. برای باقرقره معمولا 3 و 2 استفاده می کنم. 2و3 قبلا هم که گاهی اردک به تورمان می خورد خوب جواب می دادند. برای دفع آفات تا اندازه شغال هم ساچمه های 3 و 2 و 1 مناسبند.
موفق باشیدKhansariha (8)
(2017-02-27 03:23 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو جدولی که گذاشتید گفته اسلاگ یا چهارپاره با چوک تمام تنگ یا همون فول چوک شلیک بشه که تاکید هایی که دوستان کردن براین باور است که شلیک اسلاگ با فول چوک بسیار خطرناک بوده وشلیک این فشنگ با چوک سیلندر خطر رو به حداقل میرسونه لطفاً دوستان نظر بدن

بله درست میفرمایید. اشتباه تایپی بود. ممنون که حواستون بود Khansariha (8)

و اصلاح میکنم :
چهارپاره یا اسلاگ باید با چوک باز یا همون سیلندر شلیک بشه

از نظرات سایر اساتید عزیزم هم ممنونم... Khansariha (8)Khansariha (8)

من خودم در این وادی تازه کارم و هنوز اقدام به تهیه ی سلاح ساچمه زنی نکردم و به زودی ایشالا... Khansariha (219)
مد نظرم هم بایکال رویهم هست که عاشقش شدم

و همیشه برام سوال بوده و البته جذاب که انتخاب چوک در ارتباط با نمره ی فشنگ برای هر نوع شکار چطور صورت میگیره؟

برای همین هم این تاپیک رو ایجاد کردم تا اساتید باتجربه در این زمینه تجربیات و عادت هاشون رو اینجا به اشتراک بگذارند

ممنون از همتون Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اقا ایجاد تاپیک که عالیه ولی عالیتر از اون انتخاب تفنگه گه یه ایول محکم و سفت داره؛ایییییولKhansariha (8). کارت درسته. Khansariha (8)Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (8) من همونطور که قبلا هم گفتم عاشق چوک ثابتم ولی قسمتم موبایل چوک شد که فول و نیم بستم و با فشنگ و ساچمه خودم هم طراز شکارم میکنم (چقدر گنده حرف زدم)Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (214)
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع