انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: انتخاب فشنگ و چوک مناسب برای انواع شکار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
عالی بود
با عرض سلام و درود فراوان خدمت تمام دوستان خوبم و با عرض پوزش که مدتی در خدمت نبودم Khansariha (8)

من تجربه ی یک سال و اندی تیراندازی با ساچمه زنیم رو عرض میکنم. در مورد کبک که بیشترین علاقه ی من هست در هوازنی، تا کنون بهترین نتیجه رو با سلاح دو لول رویهم بایکال خودم در اوایل فصل شکار یعنی اواخر شهریور تا اوسط پاییز (یعنی قبل اولین بارش برف) با فشنگ شماره ی ۵ گرفتم و لول پایین (شلیک اول) رو چوک سه خط (M=modified) و لول بالا (شلیک دوم) رو چوک تک خط (فول) میگذارم؛ تو اواخر پاییز تا اواسط زمستون هم فشنگ شماره ی ۴ استفاده میکنم. برای کبوتر هم در شهریور و اوایل مهر از فشنگ نمره ی ۶ استفاده میکنم با همون چوک ها Khansariha (399)

البته فشنگ ها هم استرلینگ ایتالیا و اوزکورسان ترکیه Khansariha (214)

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام
بهترین شماره چوک و فشنگ برای شکار کبوتر با اسلحه اکار چیست؟
سلام،من چوک 1و2 بستم البته همون2و3فابریک هم خوبهKhansariha (8) .فشنگ هم بسته به فاصله 4،5،6.
سلام
ممنون از راهنمایی شما استاد عزیز
(2018-09-24 08:37 AM)fmad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بهترین شماره چوک و فشنگ برای شکار کبوتر با اسلحه اکار چیست؟

من با اکار از ساچمه 6 برای کبوتر خیلی خوب جواب گرفتم فواصل دور را هم با فول چوک و ساچمه 5 میزنم
(2018-09-20 01:14 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام و درود فراوان خدمت تمام دوستان خوبم و با عرض پوزش که مدتی در خدمت نبودم Khansariha (8)

من تجربه ی یک سال و اندی تیراندازی با ساچمه زنیم رو عرض میکنم. در مورد کبک که بیشترین علاقه ی من هست در هوازنی، تا کنون بهترین نتیجه رو با سلاح دو لول رویهم بایکال خودم در اوایل فصل شکار یعنی اواخر شهریور تا اوسط پاییز (یعنی قبل اولین بارش برف) با فشنگ شماره ی ۵ گرفتم و لول پایین (شلیک اول) رو چوک سه خط (M=modified) و لول بالا (شلیک دوم) رو چوک تک خط (فول) میگذارم؛ تو اواخر پاییز تا اواسط زمستون هم فشنگ شماره ی ۴ استفاده میکنم. برای کبوتر هم در شهریور و اوایل مهر از فشنگ نمره ی ۶ استفاده میکنم با همون چوک ها Khansariha (399)

البته فشنگ ها هم استرلینگ ایتالیا و اوزکورسان ترکیه Khansariha (214)

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام
دقیقا نکته همین جاست
کدام فشنگ؟
بنده طبق نظر اساتید برای ش... تیهو از نمره 5 استفاده کردم.به اجبار تنها گزینه فشنگ 5 عقاب خریداری کردم.فشنگ های دیگه مثل شاهین و..... پیدا نشد حداقل در شهرستان ما
ساچمه 5 عقاب اصلا جون نداشت و وقتی برخورد میکرد جلو خودت با پا فرار میکرد.
به ناچار با 3 عوض کردم بهتر شد

و سوالی دیگه من همیشه در انتخابش مشکل داشتم.!
براش شکلر کبک اگر برای هوازنی از 4 استفاده کنیم برای شلیک اول ( اسلحه دولول )از کدوم چوک استفاده و برای شلیک دوم که هدف دورتر میشود کدوم چوک استفاده کنیم.؟
خیلی ذهنت رو درگیر فشنگ ایرانی و خارجی نکن
برا کبک من خودم فشنگ شماره چهار رو توصیه میکنم
مشکلی که تو شکار کبک و تیهو هست و دوستان دقت نمیکنند گم کردن فواصله
کبک ها اغلب تو کوه وکمر هستند و تو کوه فواصل کمتر از اونچه که هست دیده میشه
دیدم طرف بالای هشتاد متری با فشنگ پنج تیر انداخته و میگه چرا نخورد
میگم فاصله ت زیاده میگه چهل متر بیشتر نیست
متر کردیم همون هشتاد متر شده

برا کبک چوک یک و دو ببند
اکثرا از دور میپرند و چوک تنگ کارا تره
اگه از زیر پات هم پرید اجازه بده یکم دور بشه و بعد شلیک کن
سایتهای خارجی زیادی رو نگاه کردم ولی هیچ جایی ندیدم برای ش... کبک از چوک فول استفاده بشه و اکثرا پیشنهاد دادن از شماره ۴ و ۳ استفاده کنید با فشنگ ۶ و ۳۰ گرم ساچمه بیشترین پیشنهاد به این صورت بوده در مورد کبک
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
با سلام و درود خدمت دوستان عزیز
دوستان بسیار کامل و جامع راهنمایی کردند، همونطور که استاد عزیزم گفتند چوک باز تر رو برای کبک بیشتر استفاده میکنند، ولی نمیشه منکر تیز پرواز بودن و دور شدن سریع این پرنده شد که باید از ترکیب چوک باز تر و تنگ تر برای فواصل به ترتیب نزدیک و دور استفاده کرد. البته کبک وقتی از شکارچی فاصله بیشتری میگیره پروازش با ثبات تر میشه ....
در مورد Grouse فکر کنم نوعی سیاه خروس باشه که البته شکارش محبوبیت زیادی داره.
برای اطلاعات بیشتر لینک های زیر رو ببینید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی معنی کلمه grouse تفاوتی در اصل موضوع نمیکنه و فرمایشات دوستان کاملا درسته.
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع