انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: انتخاب فشنگ و چوک مناسب برای انواع شکار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
(2020-04-20 05:04 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سایتهای خارجی زیادی رو نگاه کردم ولی هیچ جایی ندیدم برای ش... کبک از چوک فول استفاده بشه و اکثرا پیشنهاد دادن از شماره ۴ و ۳ استفاده کنید با فشنگ ۶ و ۳۰ گرم ساچمه بیشترین پیشنهاد به این صورت بوده در مورد کبک
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

سلام اقا سینا
والا من هرجا رفتم برا کبک و تیهو از فاصله ی سی چهل متری در میرن و اصلا فرصت تیر نمیدن
اون کبک و تیهو های خارجی و فهمیده هستند که اجازه میدن تا نزدیک شون بری Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

حالا گذشته از همه ی اینها توکشور های دیگه یا از روش جرگه استفاده میشه که کبک و قرقاول رو به سمت شکارچی میپرونن یا به صورت گروهی تو یک خط حرکت میکنن
نکته ی بعدی اینکه پوشش گیاهی مناطق اونا زیاده و بوته زیاد داره و کبک ها تا بالا سرشون نری نمیپرن
تو منطقه ی ما خراسان منظورمه اکثر مناطق پوشش گیاهی زیادی نداره و کبک شما رو از دور میبینه و در میره
من خودم همیشه چوک یک و دو رو استفاده میکنم و راضی ام
نزدیک ترین کبکی هم که زدم از فاصله ی بیست و پنج متری بوده
(2020-04-20 05:04 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سایتهای خارجی زیادی رو نگاه کردم ولی هیچ جایی ندیدم برای ش... کبک از چوک فول استفاده بشه و اکثرا پیشنهاد دادن از شماره ۴ و ۳ استفاده کنید با فشنگ ۶ و ۳۰ گرم ساچمه بیشترین پیشنهاد به این صورت بوده در مورد کبک
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

اگه دقت کرده باشید ش... ما با ش... خارجی ها زمین تا اسمون متفاوته
اول اینکه اونا به روش جرگه ش... میکنن
دوم اینکه اگه جرگه نباشه به صورت خطی و گروهی حرکت میکنند که اگه از جلو یکی پرید به یکی دیگه نزدیک بشه
سوم اینکه پوشش گیاهی منطقه ی ش... شون بوته زاره حدود نیم متر علف هست و علف و بوته زیاده و کبک میتونه لابلای بوته ها بشینه و شکارچی رو نبینه
ولی منطقه ی ما خراسان ، همچین پوششی نیست و کبک از دور شکارچی رو میبینه و در صورت حرکت کبک دیده میشه
اصلا اجازه ی نزدیک شدن رو نمیدن
من نزدیک ترین فاصله ای که کبک زدم بیست و پنج متری بوده اونم سر پیچ پشت تپه وگرنه اصلا راه نمیدن برا تیراندازی

تو پست های بالا تر هم دوستان نظر دادن میتونید ببینید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام عزیزان وقت همگی بخیر باشه
البته در مورد کبک من با احترام به نظر حمیدخان عزیز بهیچ وجه فول استفاده نکردم امسال که نشد بریم کبک.
مسیری سالهای قبل میرفتیم سیل اردیبهشت پارسال کلا خرابش کرد و دسترسی به منطقه نیازمند دو ساعت یا بیشتر پیاده روی داشت که بعد هم کلی سنگنوردی نیاز بود به همین خاطر سراغش نرفتم ولی سالهای قبل که گاها میرفتیم کبکها معمولا از زیر پا میپرن و اتفاقا خیلی زیاد پیش میاد شما بالاسرشونی و نمیپرن که مجبور میشم سنگ بندازم زیردست که بپردن و بعد تیربندازیم.ولی راستش هر موقع رفتم کبک زدم تو برگشت حس خوبی نداشتم بخاطر اینکه همیشه حداقل یکی دو تا رو گم میکنی بدون توله به نظرم لذت زیادی نداره ولی از حق نگذریم چای و صبحونه تو برف و کنار اتیشش عالیه
تا این هم یادم نرفته تو زمستون خراسان که سرما و ارتفاع هست ساچمه ریز جواب نمیده من بیشتر مواقع 4 و 5 استفاده میکردم ولی سمت کاشمر که دوستان میرن با ساچمه تراپ نتیجه خیلی خوبی میگرن یه دوست عزیز اونجا هست که کبوتر رو هم با ساچمه ریز میزنه
موفق باشید
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع