انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: کپسولهای اصل و کپسولهای دست ساز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
دوستاان در مواردی که سوالی پرسیده میشه اگر اطلاعات فنی کافی ندارید لطفا راهنمایی نکنید تا بدتر شخص گمراه نشه
متاسفانه مجبور شدم یکی دوتا از پاسخهای نادرست رو حذف کنم

دوست عزیزnimastarsun
در خصوص کپسول شما
این کپسول تاریخ ساختش 2013 نیست و به صورت دستکوب روش زدن 2013 و بعد رنگ امیزی کردن
در خصوص فشار کاری شیر و کپسول هم هردو 200 هست
در خصوص رزوه که تا ته بسته نشده
کلا شیرهی کپسول فولادی به صورت کونیک هست و راست دنده نیست بنابراین وقتی بسته میشه تا انته نمیره داخل اما در مورد کپسول شما چون شیر متعلق به کپسول نبوده کمی تفاوت گام داشته و مقداری بیش از حد بیرون مونده

متاسفانه افراد سودجویی در بازار هستن که سالهاست ما در این انجمن در مردشون به دوستان هشدار دادیم که کپسول 200 بار دستکوب و رنگ میکنند و میفروشن

طبق مقررات ایمنی توصیه میکنم این کپسول رو ابتدا برای تست به مرکز تست هیدرو استاتیک کجاز ببرید در تهران چندتا هست که درتاپیک مربوط شمارهاشو گذاشتن
اخوان کلانتری...اریش گاز..مخازن الیاژدارو...
بعد از تست هم بیش از 200 بار شارژ نکنید تا ایمن بمونیدKhansariha (8)
نه دیگه میرم پسش میدم ممنونم البته من مشهد هستم ادم از جونش که بیشتر نیست بازم ممنونم از شما دوست و استاد گرامی بابت راهنماییتون
سلام

تا حالا موردی داشتیم که کپسولی منفجر یا دچار مشکل حاد بشه؟
معمولا کپسول چطوری دچار مشکل میشه؟ میترکه؟ منفجر میشه؟ شکاف بر میداره و موجب یخ شزدن وسایل اطراف میشه؟؟ با این توصیف که گاز داخل کپسول هوای فشرده است
یعنی میخواستم میزان خطر واقعی یک کپسول غیر استاندارد رو بدونم

متشکرم
ولا بنده شاهد ترکیدن کپسول اکسیژن و co2 که واسه برشکاری و جوشکاری جوش co2 هست بودم بنا به کارم که تویه صنعت هست خودم جوشکار برق و ارگون و co2 هستم یکبار اکسیژن شیرش مشکل داشت که یکی از همکارا موقع باز کردن کیج که میخواست هوارو واسه برس اتومات عوض کنه که شیر از بیخ در رفت که متاسفانه قسمتی از صورتش با برخورد اکسیژن سوخت که سه چهار ماه الاف دکترو پوست بود ولی اون که یخ میزنه مال گاز co2 هست که بازم شیر در رفت که کپسول که روی زمین بود با سرعت ار ته به دیوار سوله خورد و تخریب کرد قسمتی از دیوار رو که جلویه شیر زمین یخ زد اونم تویه پاییز با هوای کمی نسبتا سرد ولی در هر دو صدای مهیبی رخ داد.ولی من تازه این کپسولمو گرفته بودم که متاسفانه بقول اقا سهیل دستکاری شده بود.
(2016-04-19 08:25 AM)ahmadkhabir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

تا حالا موردی داشتیم که کپسولی منفجر یا دچار مشکل حاد بشه؟
معمولا کپسول چطوری دچار مشکل میشه؟ میترکه؟ منفجر میشه؟ شکاف بر میداره و موجب یخ شزدن وسایل اطراف میشه؟؟ با این توصیف که گاز داخل کپسول هوای فشرده است
یعنی میخواستم میزان خطر واقعی یک کپسول غیر استاندارد رو بدونم

متشکرم
کپسولهای استاندارد در فشار 3 برابر فشار کاری باید چاک بخورن نه اینکه مثل نارنجک قطعه قطعه بشن ولی عمده خطرهای پیش امده مربوط به شکستن یا بریدن بیخ شیر هست که مثب گلوله پرتاب میشه و از اون طرف کپسول مثل بادکنکا در دهانشو رها کنید تو هوا پرواز میکنه

تو اینترنت سرچ کنید ویدوهای جالبی وجود داره در موردش
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع