انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دیانای قدیمی-دیانای جدید
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5
سلام
این تاپیکو ایجاد کردم تا به کیفیت دیاناهای قدیمی و جدید بپردازیم.
احتمالا بر هیچ یک از دوستان پوشیده نیست که کیفیت مثلا یک دیانا 52 که جدیدا ساخته شده با 52 که مثلا در سال 1992 ساخته شده قابل مقایسه نیست.یا حداقل تفاوت محسوسی دارن.تفنگ های قدیمی از لحاظ الیاژی بهتر بودن و قطعات داخلی اونا عموما فلزی بود که در تفنگهای جدید پلاستیک جایگزین اونا شده.خوب دلیل این اتفاق به نظر من میتونه بحران های اقتصادی باشه که چندین ساله دامن گیر کشورهای اروپایی و کارخانجات اونا شده.در چنین شرایطی یک کارخانه با اخراج کارکنانش دیگری با افزایش قیمت اجناسش و یکی دیگه هم مثل دیانا با دست بردن در مواد اولیه جبران مافات میکنن:exclamation:البته این نظر شخصی منه ولی به نظر من استراتژی اقتصادی دیانا برای مقابله با این وضع کاهش کیفیت وثبات قیمت بوده.و مثلا شرکت وایرخ حفظ کیفیت و افزایش قیمت بوده.که بازم به نظر من وایرخ کار بهتری رو انجام داده:shy:
فعلا که باید صبر کنیم تا این بحران تموم بشه تا چشممون به جمال یکی از همون دیانا اصیلا البته ساخت جدید روشن بشه:)
ممنون امین جان خوب اینم بحث جالبی میتونه باشه:rolleyes:
بنظر من الان اکثر کارخونه های تولیدی در اروپا و آمریکا یواش یواش دارند شیت پیدا میکنند به کشور های ارزونتر دیگه مثل چین و هند و غیره ... که نشان از حفظ اون محصول یا برند در بازارهای رقابتی امروزی داره بزبان دیگه چون تولید محصول و صد البته با کیفیت بالا در کشور های مادر صنعتی بسیار گران در میاد کارخانه ها یا باید برای حفظ بازار و بقای تولید انبوهی خود محصولشون را ارزان تولید کنند که طبعا مجبور میشوند بجای آلیاژهای گران قیمت از مواد دیگه مصنوعی و پلاستیکی استفاده کنند یا تن بدهند به مونتاژ و تولید در کشورهای دیگه که خوب باز معلومه نتیجه کاهش کیفیت در آن کشورهای ثالث است .:)
یک نکته اساسی در تولید مدلهای روزمره و جدید:اینه که بطورکلی طراحان بفکر حفظ و بقای طولانی مدت محصول نیستند و کاری میکنند تا من وشمای مصرف کننده بدنبال محصول جدید و تازه تولید شده بریم و بفکر نگهداری طولانی مدت محصول نباشیم . که البته در سالهای گذشته دور اینطور نبود مخصوصا سلاحها ;););):D 
سلام
من به شماره تلفنی که روی کارتن تفنگ 54 بود زنگ زدم در شبکه موجود نیست. اصلا همچین شماره ای وجود نداره. تازه کد 0040 مال رمانی است نه المان با این حال هم این شماره در رمانی هم وجود نداره. یه جوری باید مشخص بشه تفنگ های جدید دیانا که توبازار هست اصل یا تقلبی یا تحت لیسانس است کجا تولید میشن. ایمل را که اصلا جواب نمیدن. من با ایمیل یک کمپانی هم میل زدم به دیانا جوابی نداد. شما پیشنهادی ندارید؟ من به این شماره زنگ زدم 00407222762 و شماره فکس هم غلطته. خیلی مشکوک شده
ولي من به ايميلي كه روي كاتالوگ محصولات جديد ديانا بود ايميل زدم و تقريبا بعد از 10 روز جواب دادن كه تصوير ايميل و جوابش در تاپيك ديانا 27 موجوده
aloneboy جان ممنون از شما و درسته عزیز
من چندتا ایمیل دوستان را در سایتهای مختلف و یکی دوتای هم اینجا که دوستان قبلا ایمیل زده بودند دیدم و جواب هم دریافت کرده بودند هنوز کسی را ندیدم بگه شرکت دیانا به من گفته (یعنی جواب ایمیل داده)که تفنگ مورد نظر تحت یا ساخت شرکت دیانا نیست حالا اگر جواب داده نشده یک بحث دیگری هست تازه کارتونهای جعبه بسفارش کشورها فرق میکنه و ممکنه نمایندگی های دیانا شماره تماس خودشون را روی جعبه چاپ کنند مثلا برای 54 من چندین مدل و رنگ جعبه سراغ دارم(عکس دارم) که با هم فرق میکنند Khansariha (214)
با سلام

گفته هاتون كاملا درسته علي آقا. در حال حاضر كشورهايي مثل چين و هندوستان به علت ارزان بودن نيروي كار و چيزهاي ديگه، خيلي از كارخانه هاي معروف دنيا محصولاتشون رو اونجا توليد ميكنند كه از لحاظ كيفي هم درجه بندي دارند. و معمولا توليداتشون براي كشورهاي جهان سومه . مثلا همين دوربين ليپرز كه ما استفاده ميكنيم در چين توليد ميشه منتها تحت ليسانس هستند. و كيفيتشان خوبه
در مورد تفنگ بادي ديانا مطمئن نيستم كه كجاها توليد ميشه.
ولي من جهت اطمينان از اصل بودن 350 خودم به ديانا ايميل زدم و مشخصات تفنگ با شماره سريال رو دادم و اونا هم تائيد كردند كه توليد خودشونه و در سال 2010 توليد شده.
سوالات ديگه اي هم كه ازشون پرسيدم جواب دادند.
من خودم به شرکت دیانا ایمیل زدم و فکر میکردم به همین صورته و حتی 1 بار هم همینو تو سایت نوشتم که منتاژ امکان داره توسط 1 کشور دیگه انجام بگیره

وعلتش ارزانی نیرو هستش ولی یکی از مهندسان شرکت حرف منو رد کرد گفت حتی تک تک پیچهاش هم اونجا بسته میشه و اصلا" هیچ جای دنیا جز المان

اسمبلینگ و تولید ندارن از گفته من ناراحت هم شوده بود چون با لحن بد جواب داد.ولی خوب باید قبول کرد که دیانا واقعا" کیفیتش نصبت به قبل تغییر

زیادی داشته . دوستان از حق نگذریم هنوز هم بهترین کیفیتها رو من تو دو برند دیدم من با بنجامین داشتم هاتسان داشتم بی اس ا برای تعمیر داشتم

انواع مارکهای ترک رو برای تعمیر داشتم گامو به همین صورت .نوریکا .برونینگ باز به همین صورت. ولی از لحاظ کیفیت (دو برندی که هنوز محصول تولید میکنند و

کیفیت برتر دارن البته سلاح فنری )دیانا و وایروخ هستن . البته دوستان بماند برندهای بزرگی هم هستند که قبلا" فنری تولید میکردن ولی حالا دیگه محدود شده

و بیشتر پی سی پی تولید میکنند مثل انشوتز . والتر ویبلی و ......
دقیقا با فرمایش دوست عزیز و پر مشغله دادا مسیح موافقمKhansariha (8)
حرف اول رو دیانا و وایرخ میزنند
اتفاقا من برای هردو میل زدم و هردو شرکت هم چند روز بعد جواب دادند
که از دیانا یک نقشه خواسته بودم که فرستاد
و وایرخ هم سریال تفنگم رو دادم وسال ساخت رو اعلام کرد
به نظر من اگه منظور از پايين اومدن كيفيت اينه كه از قطعات پلاستيكي شدن بايد عرض كنم نظر من چيز ديگه ايه!
مثلا ماشه پلاستيكي ديانا شايد در ظاهر چيز خوبي نباشه اما فراموش نكنيم اين پلاستيك مخصوص اسلحه سازيه!از دوستان كسي هست كه مثلا ماشه پلاستيكي دياناش شكسته باشه؟ اين واقعا يه سواله اگه شكسته اعلام كنه
پلاستيكي كه براي تفنگهاي ماركدار استفاده ميشه واقعا مخصوص هستن و با اين پلاستيكهاي سياه مواد كهنه بازيافتي مثل گامو قابل مقايسه نيستند.قبلا هم عرض كردم توي يكي از سايتها كه فكر ميكنم استرايت شوتر يا سايت ديگه اي بود محافظ ماشه پلاستيكي و آلومينيوم رو تست كرده بودن پلاستيك به نحو عجيبي محكمتر از آلومينيوم بود اگه بتونم آدرس كليپشو تو همين تاپيك ميزارم.
اما از اينكه مدلهاي 2011 از مگسكهاي پلاستيكي استفاده ميكنن واقعا خوشم نمياد.اين تفنگها از پلاستيك در جايي استفاده ميكنن كه قرار نيست فشار مكانيكي زيادي بهش وارد بشه.فراموش نشه كه محصولات خصوصا اسلحه به سمت سبك شدن پيش ميرن نمونه ش تو گلوله زني ها از قنداقهاي كربني و سنتيتيك حتي تو تفنگهايي مثل رمينگتون ودربي وينچستر روگر و.....استفاده ميشه!(اما هنوز هم براي تفنگهاي سفارشي چوب گردو حرف اول و آخر رو ميزنه)قسمتهاي ديگه اسلحه اجازه استفاده از پلاستيك رو نميده بجز محافظ ماشه والا اونها هم ممكن بود از پلاستيك يا مواد صنعتي غير فلزي ديگه ساخته بشه!!اينكه آلياژها عوض شدن شايد نتيجه اي باشه كه اين كارخونه بعد از 110-120 سال تجربه بهش رسيده.
اينها نظر شخصي منه ممكنه اشتباه هم باشه
خداروشکر به من که دیانا 2تا جواب داد!شماره سریالمم دادم بهش و گفت اصله و مال چه سالی هست!یکیش 10 روز طول کشید بعدیش حدود 3-4 روز!
ماکه راضییم!لااقل پلاستیک کهنه آلمانی هم بگیریم بهتر از پلاستیک کهنه ترکیه هست!مطمئنن اگه پلاستیک کهنه دیانا 10 سال عمر کنه مال ترکیه 1 سال عمر میکنه.
صفحه ها: 1 2 3 4 5
لینک مرجع