انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: پروژه ساخت کمان و کراسبو کمپاندی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
اگه کسی از دوستان قصد ساخت داره بیاد با هم اطلاعاتمان رو روی هم بزاریم و یک چیز بهتر بسازیم و در آخر هم تمام اطلاعات و نقشه هارو برای همه قرار بدیم کسی هست برای همکاری و مشورت برای ساخت هم زمان
سلام
با اجازه تمام اعضا و اساتید بنده یک ایده ارزان و ساده برای ساخت کراسبو دارم که اینجا قرار میدمش.

موال لازم
۱ _ حدود ۷۰ سانتیمتر تخته چوبی
۲ _ حدود ۵۰ سانتیمتر لوله پی وی سی اندازه ۲ یا همان ۲۰ میلیمتر
۳ _ دو عدد بست لوله دوپیچ شماره دو
۴ _ یک عدد بست لوله دوپیچ شماره ۳
۵ _ چسب ۱.۲.۳ یا چسب چوب فرقی نداره
۶ _ نخ ریسمان کار بنایی
۷ _ دو عدد دربند لوله شماره ۲
۸ _ کمی چوب دوبل شماره ۵
۹ _ یک عدد سیخ چوبی
۱۰ _ یک عدد فنر دفتر سیمی
۱۱ _ یک تکه کوچک از تخته سه لایه به شکل مستطیل
۱۲ _ ماشه کارامد
اینا مواد لازم برای ساخت هستن که همشون هم لازم خواهند شد.
روش اجرا
نقشه ای که برای ساخت این کمان رو کشیدم اینجا قرار میدم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این نقشه ساخت هست
برای ساخت اول چوب را برش بزنید و روی ان روغن جلا بزنید سپس یک سوراخ برای ماشه در وسط چوب ایجاد کنید .
برای ساخت بازو محرکه کار دوسر لوله را ببندید با دربند و سپس با بست لوله متابق شکل به سر چوب متصل کنید و یک پیچ هم وسط ان بست ها مستقیم از لوله به چوب وصل کنید که لوله حرکت نکند.
ماشه را در محل مورد نظر که قبلا سوراخ کرده اید قرار دهید و محکم کنید
ماشه باید مثل شکل زیر باشد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و بعد کمی عقب تر از ماشه دو سوراخ به موازات هم ایجاد کنید و دوعدد چوب دوبل در اندازه حداکثر ۱۰ سانتیمتر در ان فرو کنید و با چسب بچسبانید سپس انها را از بالا به موازات هم سوراخ کنید و تخته نگه دارنده را به ستون ها با استفاده از سیخ چوبی وصل کنید و فنر را هم در انتحای ان قرار دهید که محکم شود و زِه کمان را هم به هر مقدار که دوست دارید بکشید و به لوله متصل کنید حالا با استفاده از چوب دوبل ۵ برای خود تیر درست کنید و یک تیغ به سر ان وصل کنید و شلیک کنید.

این طرح من هست که هنون وقت نکردم اجراش کنم انشاء الله توی همین هفته یا هفته اینده میسازمش و گزارش کار رو همینجا قرار میدم.

سوالمم اینه که این کراسبو قدرت خوبی به دست میاره یا نه با توجه به متریال هایی که دارم ؟

با تشکر از همه شما
ارادتمند ، صالح حاج علیزاده
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اونجا گفتم ۱۰ سانتیمتر باید بشه ۱۰میلیمتر
دوست عزیز من پروژه شما رو مطالعه کردم عالی بود اما من ساخت رو بالوله پی وی سی عنوان کردم دوستان فرمایش کردند با چیز های دیگه ای بسازیم
حالا منظر هستم ببینم اساتید چی فرمایش می کنند خودم هم دست به کار بشم
اگر ماشه نساختید میتونید یک ماشه چینی تهیه کنید کار آمد هست
سلام من تقریبا تمامی اندازه ها رو برای ساخت کراسبو با فنر ماشین به دست آوردم و چند تا راه ساده و کم هزینه هم برای ساخت کم استفاده کردم منتظر باشید تا تکمیل بشه و تمام مراحل رو قراره با تمام جزئیات قرار بدم
اگر کسی هم در ساخت کراسبو با فنر ماشین اطلاعات داره حتما بیاد با هم اطلاعاتمون رو به اشتراک بزاریم با تشکر
سلام
من در رابطه با فنر ماشین اطلاعی ندارم اما نظر خودم روی ساخت کراسبو نیترو پیستون و هیدرولیک بود که هزینه خیلی زیادی داشت
شدم بیخیالش Khansariha (226)
(2021-06-22 11:14 AM)RezaHatamiHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز من پروژه شما رو مطالعه کردم عالی بود اما من ساخت رو بالوله پی وی سی عنوان کردم دوستان فرمایش کردند با چیز های دیگه ای بسازیم
حالا منظر هستم ببینم اساتید چی فرمایش می کنند خودم هم دست به کار بشم
اگر ماشه نساختید میتونید یک ماشه چینی تهیه کنید کار آمد هست

سلام ممنون
من به دلیل اینکه دیدم ارزون در میاد گفتم با لوله پی وی سی مگرنه با مواد دیگه مثل چوب ( البته خیلی سخته ) و یا با آهن هم قابل ساخت هست ولی این دو متریال خیلی زمان بر و سخت و پر هزینه هستن اما اگر با چنین ابزاری کراسبو رو بسازی خیلی ارزشمند تر میشه.
این ماشه ای که عکسش رو اپلود کردم مال خودمه و جنسش هم از پلاستیک هست نمیدونم چون پلاستیکیه تحمل داره یا نه حالا نظر شما چیه این ماشه تحمل داره اگه نداره که یه ماشه چینی بگیرم.
منم تا چند روز آینده این کراسبو. و میسازم هنوز وقت نکردم برم چوب بگیرم وقتی ساختمش عکسش و بوردش و قدرتش رو اینجا اپلود میکنم.
موفق باشیدKhansariha (8)Khansariha (8)
سلام
با اجازه تمام اعضا و اساتید بنده یک ایده ارزان و ساده برای ساخت کراسبو دارم که اینجا قرار میدمش.

موال لازم
۶ _ نخ ریسمان کار بنایی
۸ _ کمی چوب دوبل شماره ۵
۹ _ یک عدد سیخ چوبی
............
با سلام
پروژه عالی هستش من اطلاعاتم در مورد ساخت کراسبو با فنر ماشین هستش ولی و به نظرم اگه از مثل شکل زیر از سه لوله و چهار یا دو قرقره که ویدئو اون تو اینترنت هستش بسازید قدرت و وقتش بیشتر بشه و شکل ماشه رو عوض کنید یا نخ کراسبو رو مثل شکل زیر درست کنید که ولی اگه شکل ماشه رو تغییر بدین بهتره با آرزوی موفقیت

سلام جناب علیزاده .
ماشه ساختش راحت هست اما خداوکیلی شما مثل کارخونه گامو و هاتسان نکنید و ماشه رو از فلز بسازید.
در رابطه با ریسمان بنایی این مورد رو حذف کنید و به جای اون نخ های آویز رختی که سیم بکسل مانند هست و روکش پلاستیک داره جایگزین کنید (عمری کار میکنه)خیالتون تخت تخت
فنر دفتر رو هم بیخیال بشید چون مقاومت نداره و فنر ترمز عقب موتور سیکلت رو جایگزین کنید
من خودم وقتی میخواستم بسازم این موارد رو تهیه کردم
اما به خاطر بازو دلسرد شدم و همه رو ریختم دور
(دور بسازید اما خوب بسازید)
پیروز و سربلند باشید Khansariha (8)
(2021-06-26 06:24 AM)RezaHatamiHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب علیزاده .
ماشه ساختش راحت هست اما خداوکیلی شما مثل کارخونه گامو و هاتسان نکنید و ماشه رو از فلز بسازید.
در رابطه با ریسمان بنایی این مورد رو حذف کنید و به جای اون نخ های آویز رختی که سیم بکسل مانند هست و روکش پلاستیک داره جایگزین کنید (عمری کار میکنه)خیالتون تخت تخت
فنر دفتر رو هم بیخیال بشید چون مقاومت نداره و فنر ترمز عقب موتور سیکلت رو جایگزین کنید
من خودم وقتی میخواستم بسازم این موارد رو تهیه کردم
اما به خاطر بازو دلسرد شدم و همه رو ریختم دور
(دور بسازید اما خوب بسازید)
پیروز و سربلند باشید Khansariha (8)

خیلی ممنون که راهنمایی کردید در مورد نخ هیچ ایده ای نداشتم ؛ اتفاقا از اون نخ های آویز رختی تو خونه ما هست.
در مورد ماشه هم ماشه فولادی چینی 62 رو استفاده می کنم.
در رابطه با فنر هم حتما از فنر قوی استفاده میکنم فقط فنر ترمز موتور که گفتید توی لوازم یدکی ها گیر میاد ؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2021-06-26 12:52 AM)Mehrangh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

موال لازم
۶ _ نخ ریسمان کار بنایی
۸ _ کمی چوب دوبل شماره ۵
۹ _ یک عدد سیخ چوبی
............
با سلام
پروژه عالی هستش من اطلاعاتم در مورد ساخت کراسبو با فنر ماشین هستش ولی و به نظرم اگه از مثل شکل زیر از سه لوله و چهار یا دو قرقره که ویدئو اون تو اینترنت هستش بسازید قدرت و وقتش بیشتر بشه و شکل ماشه رو عوض کنید یا نخ کراسبو رو مثل شکل زیر درست کنید که ولی اگه شکل ماشه رو تغییر بدین بهتره با آرزوی موفقیت

سلام خیلی ممنون که راهنمایی کردید.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع