انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: رد زنی و تشخیص رد پا
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
با سلام
این هم یه عکس رد پای پلنگ
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.Khansariha (8)
واقعا دم همتون گرم. کیف کردم.Khansariha (219)

از اون دونه هایی که تو مدفوع بود حدس زدم که خرس باشه اما... واقعا هیچ توجیهی ندیدم برای حضور خرس در اون منطقه. از طرفی خرس تو منطقه ما هست اما خیلی خیلی کمیابه و وجود مدفوعش در جایی که انسان رفت و آمد داره خیلی تعجب آوره.Khansariha (290)

خیلی خوشحالم که از معدود کسانی هستم که به وجود خرس اونم در این نزدیکی ها عینا پی بردم.Khansariha (219) حالا میمونه آثار پلنگ...
از قدیما میگن هست ولی تقریبا هیشکی ندیده فقط اینکه 1 سال پیش در کوه ها خودمون دو نفر نادان پلنگ میکشن و الان هم دارن آب خنک میل میفرمایند و نفری 6 میلیون تومان جریمه شدن که باید قسطی بدن!

بازم ممنون از همه.Khansariha (8)Khansariha (256)
ضمنا رفت و آمد انسان فقط روزهای جمعه هست و بقیه روزها اون منطقه خلوته. جا داره بگم که یبار روز چهارشنبه تنها رفته بودم و خیلی هم دور شدم و موقع برگشتن به غروب و بارون شدید افتادم. یکبار هم همین اواخر تنهایی به شب افتادم که واقعا وحشتناک بود و راه طولانی بود. واقعا خدا بهم رحم کرده که حیوانی جلوم در نیومد.Khansariha (226)
احتمالا او طرفا درختاي سيب يا گلابي يا ميوه يا كندوي عسل هست كه خرس مياد اونجا وگرنه كم پيش مياد خرس اينقد به جاي پر تردد بياد
انگار اونجا اربا ( خرمالو وحشی ) زیاد داره ، واسه همین خرس میاد ...

درست وسط محل ما دره وجود داره که پر از درخت اربا هست ، با وجود سگ ها و نور چراغ خونه ها خرس کم و بیش اونجا مشاهده میشه ...
خرمالو وحشی در سته این آقا خرسه خرمالو وحشی میل کرده بود که ما بهش میگیم فرمونی!
(2015-02-19 11:32 AM)Zoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احتمالا او طرفا درختاي سيب يا گلابي يا ميوه يا كندوي عسل هست كه خرس مياد اونجا وگرنه كم پيش مياد خرس اينقد به جاي پر تردد بياد

سلام.Khansariha (8) بله آقا نوید اون اطراف اهالی در حد غیر انبوه در چند جا کندوی عسل گذاشتن. و درخت سیب هم به احتمال زیاد اون اطراف هست.
دونه ها هم انگار مال خرمالو هستن و اون اطراف احتمالا خرمالو وحشی و حتی اهلی! باشه.
سلام آقاحسینKhansariha (8)Khansariha (8)
این چییییییه؟؟؟؟؟؟؟
اینقدسوالات پیچیده مطرح نکن!!!
یه سوال آسون بپرس
اسب آبی که نیست، کرگدنه!!!!؟؟؟؟
ارادتKhansariha (8)
سلام دوستان یه سوال دیگه دارم.Khansariha (8)

زیاد دیدم که در سنگ ها و سخره ها شکاف ها و سوراخ های بزرگ و کوچکی وجود داشته باشه که انگار ساخته دست انسان هست! اما آخه انسان چرا باید در اونجا این سوراخ ها رو ایجاد کنه؟!!
گاهی هم انگار ساخته ی دست حیوانات هست! مثلا دیدم که زیر یک سخره انگار کنده شده.همینطور در همین جا که گفتم آثار مدفوع حیوان هم هست.مثلا میتونه پناهگاه خوبی برای گرگ یا شغال باشه ضمن اینکه احتمال وجود گرگ و شغال و روباه هم هست. این جایی که گفتم شباهت زیادی به گودی داره که سگ زیر دیوارهای کهنه میکنه!!!
حیوان میتونه با پنجه اش سنگ سخت رو بکنه؟

یک سوراخ ها هم با قطر حدود 15 سانت داخل یه سخره در ارتفاع 1.5 متر انگار کنده شده. جای خیلی خوبی برای انواع جوندگان مثل موش صحرایی یا سنجاب! یا حتی نوعی پرنده میتونه باشه.(البته اگر چنین چیزی معمول هست)
آیا حیوانی در قد و قواره موش یا سنجاب یا کبوتر میتونه سنگ سخت رو بکنه؟ یا اصلا اینکارو میکنه؟

یا مثلا در بالای یه سخره ی مرتفع و بزرگ در بالای یه تپه در جایی که خیلی خطرناک هست و اگر مراقب نباشین احتمال سقوط هست لونه ی گرگ یا شغال هست. به این صورت که یه تونل به قطر 60 سانتیمتر و عمق 2 متر بطور بیضوی کنده شده! آیا کار یک حیوان هست؟آیا حیوانات میتونن همچین کاری کنن؟ از نظر من در اونجا هیچ توجیهی برای انسان نداره.

یا اینکه یک پدیده ی طبیعی هست؟ اما بعیده چون واقعا عجیب و غریب هست و واقعا دست ساز(یا حیوان یا انسان) به نظر میاد. و دیواره های تونل صیقلی(طبیعی) نیست و زمخت و تکه تکه(دست ساز) هست. انگار با ابزارهای اولیه کنده شدن. والا چنگال و ناخن عمرا بتونه سنگ رو بشکنه چون نرم تره. کلا گیج شدم.

البته در جای دیگه ای سوراخی در یک سخره دیدم به قطر حدودا 1 متر و عمق 2 متر!!! در این مورد چی به ذهن اساتید میرسه؟
گفته میشه حدود یک قرن پیش فردی به بیماری پیسی دچار میشه و اهالی ده اون رو به این سوراخ منتقل میکنن تا از مردم دور بمونه و تا آخر عمرش اونجا میمونه و بهش غذا و مواد مورد نیازش رو میرسون تا اینکه بمیره. نمیدونم این سوراخ رو برای اون کندن یا قبلا بوده(کنده شده بوده) و بعد با اون اتفاق فرد رو به اونجا انتقال میدن.

دیده شده آب جوی یا رودخانه یا یخچال های طبیعی در مواردی سوراخ هایی رو در سنگها بوجود آوردن اما همه ی اونها صاف و صیقلی هستن.

[تصویر: 47885675304094909988.jpg]

[تصویر: 70110034489546733407.jpg]

[تصویر: 84047485009194189092.jpg]

[تصویر: 82963716028094857032.jpg]
سلام خدمت دوستان

امروز صبح تو جنگل سگ ها لاشه گرازی رو پیدا کردن که فقط همینا ازش باقی مونده بود و شکارچی باقی بدن رو با خودش برده بود Khansariha (214)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم از رد پای شکارچی :

چی میتونه باشه ؟Khansariha (8)
این گربه سانه ولی پلنگ یا گربه بودنشو دیگه باید از اندازه فهمید.گربه وحشی یا پلنگ...Khansariha (219)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع