انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اسلحه های نظامی نیمه اتوماتیک و گلنگدنی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام. دوستان این تاپیک رو جهت معرفی سلاح های نظامی نیمه اتوماتیک ایجاد کردم. مقصودم سلاح های جنگی قبل از روی کار اومدن اسلحه های تهاجمی تمام اتوماتیک و سلاح های نیمه اتوماتیک جدید که به شکل تهاجمی طراحی شدن ولی بیشتر برای دقیق زنی هستن، است.
خوب با معرفی چند تا از سلاح های برتر قرن 19 و 20 در دوران جنگ های جهانی شروع میکنم:

Lee-Metford
این سلاح مخصوص ارتش بریتانیا ی کبیر توسط دو مهندس با نام های James Paris Lee (طراح سیستم بارگزاری و گلنگدن) و William Metford (طراح لوله) و توسط شرکت Royal Small Arms Factory طراحی و ساخته شد. این سلاح در جنگ جهانی و در خط مقدم بین سال های 1889 و 1895 مورد استفاده قرار گرفت. این سلاح برای نخستین بار از مهمات .303 بریتیش استفاده کرد. این سلاح در سه مدل و با خشاب های 8، 6 و 10 تیر ساخته شده است.

[تصویر: 13783730611.jpg]

Lebel
سلاح فرانسوی لبل توسط نیکولا لبل مخصوص ارتش فرانسه طراحی شد و در سال 1887 مورد استفاده قرار گرفت. این سلاح از خشابی 10 تیر و کالیبر 8 میلی متر و مهمات 8 در 50 استفاده می کند.

[تصویر: Model_1886_Lebel_rifle.jpg]

در پست بعد هم سلاح های M1 garand، mosin nagant و Karabiner 98 Kurz رو معرفی خواهم کرد.

Khansariha (8)
سید!!!!!
اخه این چه تاپیکی دادا!!!Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
این سلاح هایی که میخواهی معرفی کنی حتی به 10 عدد هم نمیرسن،تازه از اون 10 عدد شاید 3،4 تاش برای ما ایرانی ها معروف و شناخته شده باشه که از اون ها هم فقط 2 تاش راحت گیر میاد!!!
و اون سلاح ها هم تاپیک مخصوص خودشون را دارن و به صورت خیلی خیلی تخصصی تر توش داره بحث دنبال میشه،دیگه نیازی نیست که چنین تاپیکی موجود باشه،حداقل یک نگاهی به موضوعات قبلی میکردی.
اینم لینک تاپیک ها.
این لینک برنو که خود اقا اسمائیل باز کرده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم لینک ام1 که امین امین باز کرده.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم لینک موزین ناگات(موغان)که همین چند وقت پیش اقا عارف باز کرده

به نظر من کلا بحث سلاح های نظامی نباید برای هرکدومش یک تاپیک باز بشه،چون بحثش محدود هست و میشه توی همون تاپیک انواع سلاح و عملیاتهای جنگی برای این بحث ها کافی هست و اگه مدیران صلاح بدونند همه این ها دوباره ادغام بشه تا باری از انجمن کم بشه.ما باید تا میتوانیم سعی کنیم مطالب انجمن مفید و جامع باشه،نه این که با ایجاد تاپیک های تکراری و مطالب بی ارزش و تکرارری تر باری مضاعف تولید کنیم.Khansariha (256)

فکرش را بکنید روزی برسه که برای هر سلاح جنگی(که توی ایران هم موجود نیست)بخواهیم یک تاپیک باز کنیم!!!اون وقت تعداد تاپیک ها از تعداد اعضا عضو انجمن بیشتر میشه،ما باید مطالبی(منظورم مطالب فنی هست)را توی سایت بیان کنیم که حداقل امکان از خومون باشه نه کپی(و اگه کپی هم هست با ذکر منبع باشه و یک تحلیل هم بکنیم)و همچنین مهم تر از اون باید مطالبی باشه که برای ما کاربرد داشته باشه و گرنه چه ارزشی داره؟؟؟Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
عزیز دل برادر شما چی شده جدیداً کلاً با همه ی حرف ها و کار های من مخالفی؟
اتفاقاً من این تاپیک ها رو میزنم که برای هر کدوم از اونها یه تاپیک جداگونه باز نشه. مثلاً در مورد ام 1 و موزین ناگانت واقعاً چقدر بحث و مطلب وجود داره؟ آیا لزومی بر ایجاد تاپیک جدا هست؟
بعد هم مگه قراره راحت گیر بیان که اینجوری میگی؟
من سعی دارم بخش تسلیحات سبک و انفرادی رو به شکل منظمی ارتقا بدم و از مطالب دیگرون هم استفاده نمی کنم و همه ی اینها ترجمه ها مطالعات خودم هست.
در هر صورت اگر مدیریت با حرف شما موافقه و این تاپیک رو اضافی میدونه من حرفی ندارم.
Khansariha (8)
SKS
این سلاح نیمه اتوماتیک که توسط سرگی سیمینوف طراحی شده است توسط ارتش سرخ در کنار AK-47 استفاده می شد. این سلاح هم اکنون طرفداران زیادی برای کلکسیون و تیراندازی تفریحی و ورزشی دارد.
این سلاح از کالیبر 7.62 و خشاب غیر قابل تفکیک ده تیر استفاده می کند.
همچنین از سرنیزه ای شبیه به سلاح موزین ناگانت استفاده می کند.

[تصویر: 13783950911.jpg]
فعلا تاپیک مشکلی نداره
البته دوستان اگر از سلاحهای جنگی هم میخواهید تاپیک باز کنید سعی کنید موضوعی باشه که تو ایران و بین مردم رایج و شناخته شده باشه تا هم تاپیک قابل پیگیری و استفاده دوستان دربیاد و هم مخاظب بیشتری را بخودش جذب کند
البته میشود این موضوع را در همان تاپیکهای که آقا محراب گفتند مطرح و معرفی کرد.
لذا چنانچه تاپیک با استقبال مواجه نشد بعدا ادغام میشود . Khansariha (8)
علی جان بنظر من نیازی به استقبال خاص نیست
من دوست داشتم این بخش رو به شکلی در بیارم که بشه بعنوان یه مرجع سلاح های سبک ازش استفاده کرد و دنبال هر سلاحی باشید اینجا اطلاعات مختصر و مفیدی ازشون قرار داده بشه همونکاری که در تاپیک سلاح های تهاجمی, اسنایپر ها و مسلسل های دستی انجام دادم و هر موقعی که وقت کردم سلاح های جدیدی معرفی کردم.
آسترا 400

[تصویر: Astra_400.JPG]

تاريخ توليد:1950-1921
تعداد تقريبي :106.000قبضه
كشورهاي استفاده كننده:اسپانيا و آلمان
مشخصات فني:
كاليبر:9 ميليمتر لارگو(23×9)
ظرفيت خشاب:8تير
طول سلاح:225 ميلي متر
طول لول:150 ميلي متر
وزن:1140 گرم
سرعت دهانه :335متر بر ثانيه(با مرمي 115 گرين)
سايت نشانه روي:بدون تنظيم و ساده فلزي
اين سلاح ساخت شركت اسپانيايي آسترا مي باشد كه به عنوان جايگزين سلاح Campo-Giroطراحي و توليد گرديد و عمدتا مورد استفاده ارتش آلمان(نيروي هوايي) و ارتش اسپانيا (نيروي دريايي) بوده است
چخماق آن داخل سلاح بوده و به صورت خطي عمل مي كند.سيستم گلن گدن آن اينرسيايي بوده و فاقد قفل لوله مي باشد.
نسخه هاي كوچكتر اين سلاح آستراي 600،300و فالكون مي باشد كه نوع 600 آن كاليبر 19×9 و دو نوع ديگر آن 380acp مي باشند.
اين سلاح معادل توكارو TT33 با كاليبر 25×7.62 روسي و به لحاظ وزن و اندازه كلت 1911 مي باشد.
كاليبر هاي ديگر اين سلاح 380و7.63 ماوزر و 30 لوگر و 7.63 اشتاير و 9 ميلي متر پارابلوم مي باشند.

آسترا فالكون:

[تصویر: 9964760_1.jpg?v=8CD4957176A41D0]

آسترا 300:

[تصویر: 507_astra300-4.jpg]

[تصویر: I10794.jpg]

[تصویر: 12221527_1.jpg?v=8CED93A4FF97E20]
آسترا 600

[تصویر: Astra_600_1525.jpg]

نسخه جمع و جورتر مدل 400 با كاليبر استاندارد ناتو 19×9
تاريخ توليد:1950-1943
تيراژ تقريبي توليد:60000قبضه
توليذ اسپانيا به سفارش پليس آلمان در خلال جنگ جهاني دوم و مورد استفاده نيروي دريايي پرتغال
مشخصات فني:
طول:205ميلي متر
طول لول:135 ميلي متر
ظرفيت خشاب:8 تير
وزن :1080 گرم

نقشه باز شده مدل هاي 600و400و300

[تصویر: Astra_400600_schem.jpg]

مورد استفاده پليس آلمان:

[تصویر: spsteel_astra_img_600.jpg]

يك نمونه قلمزني شده و زيبا:

[تصویر: 492855d1379364993-astra-600-43-30.jpg]
لحظه شلیک کلت دیزرت ایگل((ساخت اسراییل))
این صهیونیستها هم که همش تمرین کشتن میکنند.Khansariha (226)
البته یک اصل از زمان وایکینگها (مستند شمشیر عجیب وایکینگها)‌ بوده که بهترین آدمکشها بهترین سلاحها را هم میسازند الان متاسفانه همین قائده هنوز پابرجاست و بنظرم چیز عجیبی هم نیست خخخخخخ . البته سلاح های زیادی را میتوان از این اعجوبه های اروپائی و آمریکائی و این آخری اسر... معرفی کرد ولی راسیتش برای این آخری دلم ورنمیداره چه کنیم دیگه ..Khansariha (214)
آخه مساله اینه که این صهیونیست ها حتی آدم کش های خوبی هم نیستن. سلاح دیزرت ایگل هم ساخت مگنوم ریسرچ آمریکاست.
واقعیت اینه که سیستم سرمایه داری غرب آدم کش خوبی هست. چه توسط سلاح، چه توسط اقتصاد و چه ... حالا هم منافعش ایجاب می کنه از اسرائیل حمایت کنه وگرنه وقتش که برسه سر اینها رو هم از پشت می برن.
البته ذات کثیف و خبیث صهیونیسم رو انکار نمی کنم. خدا هیتلر را هم رحمت کند و هم لعنت. رحمت به این خاطر که یک حرکت حساب شده علیه اینها ترتیب داد و لعنت به این خاطر که کارش رو نیمه تمام گذاشت. حالا بگو اون خ قشنگه رو. خخخخخخخ
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
لینک مرجع