انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی دوربین پر قدرت Vector Optic Sagittarius 10-40x56 FFP
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
با عرض سلام و خسته نباشید.
چند وقت پیش یک دوربین سفارش دادم که فکر میکنم تا 10 یا 12 روز دیگه به دستم برسه .بهتر دونستم با توجه به اینکه این سایت همیشه در معرفی و ارائه محصولاتی که وارد بازار ایران میشه پیشقدم بوده ،یه تاپیک جهت معرفی این غول اپتیکی باز کنم .
تو این تاپیک قصد معرفی یک دوربین پر قدرت دارم که به جرات میشه گفت یکی از بالاترین زوم ها در بین دوربین های موجود در جهان داره (حداقلش اینه که بنده تا به حال یک مورد دوربین بیشتر ندیدم که این زومش 40X باشه.
این دوربین در کشور چین تولید میشه و کارخانه اون در شانگهای چین هست و مدت 10 سال هست که این کارخانه دوربین های با درجه A+ تولید و تمامی محصولات اون در کشور های اروپایی و امریکا به فروش میرسه.اکثر محصولات و دوربین های تولیدی این کارخانه جهت مصارف نظامی است و شما در کشور چین به هیچ عنوان نمایندگی یا فروشگاهی پیدا نخواهید کرد که این دوربین درش به صورت مستقیم فروش بره.با توجه به کیفیت که کارخانه خودش به اون متعهد کرده به نظر میرسه این دوربین از لحاظ ساخت و همچنین تکنولوژی تولید جز بهترین ها باشه البته هنوز خیلی زوده راجع به کیفیت این دوربین نظر بدیم .
[تصویر: VO%20Sagittarius%2010-40x56FFP%20Acom%202.jpg]

[تصویر: VO%20Sagittarius%2010-40x56FFP%20Acom%203.jpg]

خوب بعد از توضیح مختصر راجع به محصول به معرفی دوربین بپردازیم.
**اسم این دوربین Sagittarius که نام یکی از صور فلکی است میباشد که باید دید آیا این اسم گنده و بزرگ به دوربین میاد یا نه؟!!!!
زوم اولیه این دوربین 10 و تا 40 برابر قدرت بزرگنمایی داره و دهانه دوربین 56 میباشد همچنین به جهت نوردهی بهتر و کیفیت تصویر بهتر از تیوپ 30 میلیمتر استفاده شده تا در زوم های بالا دچار افت کیفیت نشه پس ما میتوینم بگیم این یک دوربین 56*40-10 میباشد که تقریبا 2 برابر قوی تر از دوربین های 50*24-6 میباشد !!!!

**نکته بارز و بسیار جالب بعدی در این دوربین First Focal Plane بودین یا به اختصار FFP بودن این دوربین هست که این عبارت برای دوربین هایی به کار میره که با تغییر زوم رتایکل دوربین هم بزرگ یا کوچک میشود و هر چه زوم بالاتری انتخاب بشه رتایکل بزرگتر بوده مزیت این تکنولوژی یا فن آوری به اینه که شما با تغییر زوم فاصله بین نقاطتتون ثابت بوده و متغیر نخواهد بود.این تکنولوژی در دوربین های نظامی بسیار پر کاربرد بوده و خصوصا در زوم های بالا این امکان به تیرانداز میده که با اطمینان 100% از نقاط صفر و همچنین میل دات های دوربین استفاده کنه (البته بنده اطلاعاتم فعلا در این خصوص ناقص و سعی دارم اونو کامل کنم و خوشحال میشم اگر عزیزان در رابطه با این خصوصیت اطلاعات کامل و علمی داره در همین تاپیک ارائه کنند)
[تصویر: FFP%20Reticle%20Illustration.jpg]

**نکته بارز و برجسته بعدی در این دوربین ساید فوکوس بودن اون هست که همگان معتقدند تصحیح پارالکس از بغل بسیار راحت تر و لذت بخش تر از این هست که بخوایم از جلوی دوربین این تنظیم انجام بدیم و در تمامی دوربین های نظامی اونایی که درشون تصحیح پارالکس به کار رفته ،همگی ساید فوکوس هستند

**نکته بعدی که در این دوربین میشه روش مانور داد ضد آب ،ضد شوک و ضد بخار یا مه بودم اون هست بعلاوه اینکه این دوربین پر شده با نیتروژن هست !!!

** همچنین استفاده از فلیپ فلپ کلاس K9 لانه زنبوری نیز جذابیت های این دوربین اضافه کرده (من در این خصوص اطلاعاتی ندارم که این نوع پیتلر برای چی استفاده میشه اگه اشتباه نکنم باید برای این باشه که جلوی انعکاس نور از عدسی و لنز بگیره که کاربردی نظامی داره )[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcT4oLgA3TF8fepTv4S0SRU...pKdkh8LeYZ] [تصویر: d3s_0989_1.jpg]

**نکته جالب بعدی که برای من هم خیلی مهم بود حداقل فوکوس یا تصحیح پارلکس بود که طبق گفته کارخانه روی 12 یارد هست!!! یعنی دوربین به این قدرت به راحتی در فاصله بین 10 تا 15 متر با شفافیت بالا اهداف مشخص میکنه !!!

همچنین وجود یک سان شین 3 اینچی میتونه ابهت این دوربین دو چندان بکنه و طول اونو از 50 سانت به 56 سانت افزایش بده !!!
[تصویر: KillFlash%20Sunshade%20Acom%203.jpg]

اطلاعات تکمیلی بر گرفته از سایت و همچنین آدرس سایت در ذیل مشاهده میکنید:

Magnification: 10-40x
Objective Lens Dia: 56mm
Ocular Lens Dia: 34mm
Ocular Length: 56mm
Exit Pupil: 1.4-5.6 mm
Length: 450mm (17.7 inch, without sunshade)
Weight (net): 960g (33.9 ounce)
Eye Relief: 81-102 mm (3.2-4.0 Inch) , long eye relief
Field of View (ft@100yds): 2.5-10
Field of View (M@ 100M): 0.8-3.1
Field of View (@100yds):0.48-1.90°
Num of Lens: 11
Optics Coating: Fully-Multi Coated to eliminate glare and maximize light transmission
Parallax: ±0.125
Side Focus Range: 12 Yard to unlimited
Reticle: Front Focal Plan Etched Mil-Dot Glass Reticle
Elevation Range: ±15 MOA
Windage Range: ±15 MOA
5 levels green and red brightness side illumination system
30mm Hammer-forged Monotube
Shock proof (1000g), water proof (at 300mm and 54 degree) and fog proof (Nitrogen Purged)
High-durability aluminum alloy in black matt and beautiful complement
Feature 1/8 M.O.A direct high finger windage and elevation turrets adjustments with audible clicks for greater precision
Fast focus eyepiece at olucar lens adjustment
Free 30mm Weaver Mount, K9 Glass Flip-up Caps, Honeycomb Sunshade

آدرس سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امیدوارم دوستانی که اطلاعات کامل تری نسبت به بنده در رابطه با خصوصیات بالا و این دوربین دارند کمک کننده تا هم من اطلاعاتم افزایش پیدا کنه هم بقیه عزیزان.

در آخر :به محض اینکه این دوربین به دستم برسه هم تصاویر و هم ریویو مناسبی از اون تو سایت قرار خواهم داد.
یا علی
داداش تمام تولیدات این شرکت توی سایتaliexpress موجود هست و از 80 دلار داره تا حدود 300 دلار که همین مدلی هست که شما گذاشتین فقط مدل 80 دلاری تیوب 1 اینچی داره و بقیه تولیدات کلا تیوب 30 میلیمتری هستند میگردم چند تا لینک با قیمت هم واسه دوستان میگذارم البته سایت پیتلر هست و به v.p.n احتیاج دارید
از لحاظ کیفیت هم جزو اجناس درجه 1 چین هست و خیلی با کیفیت البته مدل 80 دلاری بهس نمیاد زیاد خوب باشه
این مدل دوربین من تو چند تا سایت که قیمت گرفتم بین 290 تا 400 دلار قیمت دادند!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم چند تا لینک از ارزون تا گرون البته ارزونها زوم ثابت هستند و زوم متغیر از 75 شروع میشه و لینک اخر هم مربوط به همون مدلی که اقا جلال راجع بهش صحبت کردند
خلاصه توی همین سایت خیلی مدلهای مختلف دیگه هم هست که بگردید راحت بالا میاند
توی این سایت 220 دلار قیمت داره البته اینا مستقیم از کارخونه مبخرند
بازم یه مدل گرون قیمت با توضیحاتی راجع به ffp
هیچ کدومش باز نشد.
تو سایت خودشون قیمت 350 دلار زدن فکر کنم
دوستان یه خواهش میکنم لطفا رو قیمت خیلی مانور ندین چون ارزش مطلب میاره پایین.البته جسارت کردم ببخشید ولی نه من فروشنده ام نه کسی اینجا خریدار ان شا اله اگه یه روزی خواستیم بفروشیم اونوقت سر قیمت چک و چونه میزنیم .
خیلی مخلصیم Khansariha (8)
airking عزیز
فرمودن که پیلتر ش . ک . ن می خواد Khansariha (8)

اینم برای کمک به شما یکی از لینک ها بود Khansariha (8)
جلال جان دوربین بسیار جالبیست بیصبرانه منتظر نتایج تست شما هستم
البته با این ابعاد بزرگ ووزن نزذیک به یک کیلو کاربردش قطعا محدود خواهد بود
بله اقا سهیل کاملا درسته Khansariha (8).اتفاقا قصد داشتم تو ریویو بگم که شما فرمودین .کاربرد چنین دوربین هایی با این زوم مسلما محدود به ثابت بودن تیرانداز و اسلحه هست و بیشتر به درد فیلد تارگت و زدن اهداف ثابت میخوره ،البته برای کسانی که به اسنایپری و شکار از مخفیگاه و در کمین علاقه دارند هم بسیار کمک میکنه چون معمولا در اینطور مواقع شکار با توجه به احساس خطر نکردن ثابت هست و اونوقت لذت زدن چنین شکاری خیلی بیشتره.
وگرنه برای دست گرفتن و چرخیدن به هیچ هنوان به درد نمیخورهKhansariha (8)
درخصوص اون فيلتر لانه زنبوري فكر كنم كه يكي به خاطر عدم انعكاس نور و يكي در صورت برخورد دانه هاي شن و سنگ در شرايط جنگي از شكستن لنز جلوگيري كند
(2013-07-28 09:34 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
airking عزیز
فرمودن که پیلتر ش . ک . ن می خواد Khansariha (8)

اینم برای کمک به شما یکی از لینک ها بود Khansariha (8)

با عرض پوزش خدمت شما باید عرض کنم که این عکس مربوط به این دوربین نیست و نوع بدل آن هست .
این دوربین از کارخانه Vector Optic میباشد و کد محصول آن هم SCFF-04 هست و قیمت هم بدون درنظر گرفتن هزینه حمل و ارسال 320 دلار هست که البته با توجه به ممنوعیت واردات دوربین و .... برسه ایران بالای 3 تومان مشتری آماده داره .

یه چند نکته هم از مشخصات این دوربین بینظیر اعلام کنم :

این دوربین دارای سیستم ضد شوک با میزان 1000g هست یعنی این دوربین در تستهای ضد شوک در برابر لگدهای اسلحه تا 1000 برابر نیروی گرانشی زمین یا همون 9.8 معروف از خودش مقاومت نشان داده و روی تفنگهای گلوله زن هم به راحتی جواب میده .در سایت اصلی هم اعلام شده که این این دوربین روی تفنگی با کالیبر 50 هم جواب میده .این هم عکس :

یه نکته مثبت دیگه 1/8 M.O.A هست و همچنین این دوربین دارای سیستم تبلکی قابل تنظیم با انگشت با صدای بلند یا همون قابل شنود هست که اجازه شمارش تعداد کلیک ها را میده .

جلال جان یه نکته عجیت در مشخصات این دوربین هست و من نمیدونم دقیق از سایت اصلی کپی کردید یا نه ولی وزن این دوربین 1.035 گیلو هست و نه 960 گرم . Khansariha (226)

رتیکل این دوربین از نوع حک شده میباشد که با تکنولوژی کشور آلمان ساخته شده است . Khansariha (256)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
لینک مرجع