انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی دوربین پر قدرت Vector Optic Sagittarius 10-40x56 FFP
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
(2013-08-11 08:55 AM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اکثر دوربینها با تغییرات بزرگنمایی 3،4یا5وبه ندرت 6 ساخته میشند .عامل اصلی خطای پارالکس عدم کیفیت اپتیکی دوربین که باعث میشه بعد از شکست نور سفید در عدسی شیثی دقیقا درکانون عدسی جمع نشده ونیاز به عدسی های کمکی برای تجمیع نورهای شکسته شده دقیقا دریک نقطه هست که خوب قیمت دوربین بالا میبره .استاندارد بودن قطعات مکانیکی هنگام حرکت عدسی وتوانایی دوربین در تنظیم دقیق فوکوس عامل دیکه ای هست.یک دوربین سنترپوینت 16-4 مطمئن باشید خطای پارالکس داره ،دوربینهای استاندارد با 4برابر بزرگنمایی با تویوپ یک اینچی ساخته نمیشند وبرای گذر دهی کافی نور تیوپ 30میلیمتردارن.
داداش گلم کی گفته (دوربینهای استاندارد با 4برابر بزرگنمایی با تویوپ یک اینچی ساخته نمیشند وبرای گذر دهی کافی نور تیوپ 30میلیمتردارن.)اقالا قبلش یه سرچی بکنید دیگه فکر کنم از استاندارد تر و مورد اعتماد ترین دوربینهای دنیا زایس باشه که حتی در زوم 5 هم تیوب 1 اینچی داره تازه اونم مدل hd که جزو با کیفیت ترین های این دوربین هست و در چند مدل مختلف تا زوم 25 دیگه حتی مدل معولی زایس هم نیست مدل توپش هست پس 1 اینچ هم کافیه البته خوب 30 میلیمتر بهتره ولی همچین استانداردی که 1 اینچ نور به اندازه کافی رد نمیکنه وجود نداره دیگه زایس حتی با زوم 5 هم اینو ثابت کرده توی برندهای دیگه هم احتمالا همین وضعیت صدق میکنه ولی دیگه وقت گشتن ندارم.xl
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در مورد خطای پارالکس هم من هنوزم نظرم اینه که مشکل مکانیکی که گفتم بیشترین تاثیر رو روی خطای پارالکس داره و اگر هم مشکل از عدسی هست اینقدر کمه که با چشم قابل دیدن نیست و اگر هم هست باید با دلیل معلوم بشه چون به نظر من نوری که درست تجمیع نشه در همه جهات پخش میشه و در جهت خاصی نیست که بتونه باعث خطای پارالکس بشه.ولی کوچکترین انحراف مکانیکی تو قطعه زوم کننده راحت میتونه رتیکل رو از مرکز خارج کنه و شاید اصلا این رو به عنوان خطای پارالکس میشناسیم.
دوستان هم اگر اطلاعاتی مقاله ای یا چیز تحقیق شده مستدلی در مورد دلیل این خطا دارند لطف کنند واسه من و بقیه دوستان قرار دهند که دقیقا این قضیه معلوم بشه
سلام به همگی.
آقا جلال یه دوربین تو نت پیدا کردم فکر کنم پرقدرت ترین دوربین باشه مال شرکت nikko stirling هست که بهتره به جای پر قدرت باید گفت غول. با زوم فوقالعاده 10-50*60 که واسه اکثر تفنگای فیلد تارگتی استفاده میشه. توی ایران فکرنکنم یکی یا دو تا بیشتر از این باشه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم همون دوربینه که روی تفنگهای مسابقاتی بسته شده.[size=large]

ممنونم اقا صالح .ای کاش میتونستین اطلاعات کامل تری از این دوربین به دست بیارین و براش یه تاپیک مجزا درست کنید تا مباحث با هم قاطی نشه.
یا علی
با سلام.
خوب بعد از گذشت چند هفته و یه سری تست های خفن اگه خدا کمک کنه امروز مجددا میخوام برم و دوربین امتحان کنم ببینم آیا واقعا این دوربین یه دوربین نظامی هست که میتونه در شرایط مختلف مورد ادعا قابلیت هاش حفظ کنه یا نه.
**اولین تستی که من روی این دوربین انجام دادم این بود که دوربین و اسلحه نزدیک به 600 کیلومتر و مدت 3 روز در صندوق عقب ماشین بدون حفاظ و کاور قرار دادم و مسیر هایی پر از دست انداز و بین شهری و جاده خاکی باهاش رفتم و فکر کنم حسابی تکون خورده باشه خخخخ (این تست به این خاطر گرفته شد که معمولا وقتی ما بیرون میریم برای رسیدن به شکارگاه یا محل تیراندازی از مسیر های نا هومار زیادی عبور میکنیم و دوربین و اسلحه تکون های شدیدی متحمل میشن که ممکنه صفر دوربین به هم بخوره یا دوربین از تنظیم خارج بشه)

**دومین تست که روی دوربین انجام شد این بود که دوربین تو یه ظرف اب فرو بردم تا ببینم واقعا ضد آب هست یا فقط ادعایی از طرف سازنده هست و بعد از حدود 4 دقیقه رفتم سراغش و دیدم که کاملا محتویات داخل خشک هست و برای اطمینان بیشتر اون در مجاورت هوای گرم قرار دادم که اگر آب نفوذ کرده به صورت بخار خودشو نشون بده که خدا رو شکر هیچ آبی داخل دوربین نفوذ نکرده بود.

**تست سومی که گرفته شد و نتایجش تو سایت گذاشتم در خصوص خطای پارلکس بود که خوشبختانه این دوربین در بالاترین زوم و در فواصل بالای 50 متر هیچ گونه خطای پارلکسی نداشت.(البته این تست قبل از دو مورد بالا بوده).

** یه تست دیگه هم قرار انجام بشه که بستن دوربین روی یک اسلحه کالیبر سنگین هست که ان شا اله اگر این آزمایش عملی بشه حتما نتایجش خدمت دوستان ارائه خواهد شد.

تا چند ساعت دیگه میخوام یه گروپ با دوربین و اسلحه ای که 600 کیلومتر در صندوق عقب یک خودرو بوده بگیرم و ببینیم که صفر دوربین تغییر کرده یا نه .

خیلی مخلصیم.
یا علیKhansariha (8)
با سلام.
روز جمعه فرصت تست و گروپ گیری نشد.
امروز رفتم و دوربین و اسلحه تست کردم که نتایج واقعا رضایت بخش و لذت بخش بود.
ان شا اله به زودی مطالب همراه با عکس تو سایت قرار خواهد گرفتKhansariha (8)
یا علی
با عرض سلام و خسته نباشید.
طبق قولی که داده بودم عکسای گروپ های گرفته شده بعد از اون تست هایی که روی دوربین انجام گرفت(قرار دادن اسلحه در صندوق عقب و فرو کردن در آب و خطای پارلکس ) اقدام به گروپ گیری کردم که ببینم آیا صفر دوربین تغییر کرده یا نه .
در عکس زیر بدون دست کاری اقدام به شلیک کردم ،
فاصله دقیقا 25 متر.
تعداد شلیک 10 .
حالت تکیه دادن اسلحه روی در ماشین.
ساچمه جی اس بی جامبو 15 گرینی.
صفر دوربین در 80 متر.
اسلحه هم که هاتسان.
[تصویر: CAM00013.jpg]

چیزی که در عکس بالا باید توضیح بدم اینه که:شلیک اول که بالا خورده به خاطر اینه که دوربین قبلا توی 80 متر صفر شده و من برای اینکه گروپ زیبا تر در بیاد با میل دات دوربین ساچمه ها رو توی خال سیاه جمع کردم.

خوب چیزی که برای من خیلی مهم بود این بود که دوربین صفرش تغییر نکرده بود و فقط در جهت عمودی بالا میزد که اونم طبیعی بود.

بقیه گروپ های که مربوط به فواصل 25 و 45 و 80 متر میشه تو تاپیک تصاویر گروپ گیری هست.
با تشکر.
یا علی
بابا دوربین و ولش شاتهای شما حرف نداره در مورد قیمت تمام شده سوالی ندارم بزار تو کفش بمونیم و فکر کنیم می توانیم بخریم Khansariha (48)
سلام
خوب این دوربین پر قدرت هم به دست من رسید ، واقعا در رنج خودش و با توجه به زوم فوق العادش شفافیت خیلی خوبی داره و من نسبت. به زاواروسکی از نظر شفافیت نمره 80 از 100 بهش میدم از نظر کیفیت هم وضعیت اگر عالی نباشه خیلی خوبه
هنوز فرصت نکردم باهاش هدف زنی کنم احتمالا شنبه تو سالن و مسافت 50 متر تستش میکنم
همینجا مجددا از جلال عزیز برای زحمتی که بهشون دادم و ارسال و بسته بندی متعهدانه تشکر ویژه دارم
مبارکتون باشه. امیدوارم راضی باشید.
یا علی
سلام خدمت دوستان عزیز
چندتا سوال داشتم راجع ب این دوربین
اول اینکه این دوربینم مثل لیپرز و سنتر یکی دو دور از تورتاش هرز میچرخه و تاثیری در hold over نداره خیلی ساده تر طبلکاش تا آخر کار میکنه؟؟؟؟؟؟؟
دوم شفافیت و وضوح روی زوم 40 چقدره؟؟؟؟
سوم ارزش هر میلداتش چقدره.؟؟؟مثلا اگه ی تفنگ 40 ژولی و تو 50 متر صفر کنیم میلدات ها چند مترو ساپورت میکنن؟
ممنون میشم کسایی که دارن ی راهنمایی کننKhansariha (8)Khansariha (256)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
لینک مرجع