انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: لگد و مقابله با لگد در تفنگ های فنری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5
اگه گفتی چطوری پیستون با قنداق برخورد میکنه 1000 امتیاز پیش من داری!!!!!!Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (214)
مثل اینکه شما با دقت نمیخونی ،دوست من ضربه پیستون به انتهای سیلندر شک ایجاد میکنه نه عقب نشینی!!!این شک باعث آسیب به دوربین میشه،به طوری که یه دوربینی که روی گلوله زنی با اون لگد سنگین جواب میده رو مگنوم بادی کم میاره!!!
در ضمن پیستون قبل از خروج ساچمه به انتهای "سیلندر " میخوره
When you fire a spring-piston gun, the pellet doesn't start to move until the piston comes to a stop. By that time, the gun is already moving in recoil
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

احتمالا منظور شما از برخورد "پیستون" به" قنداق"!!! و این حرفا این بوده که لگد به قنداق انتقال پیدا میکنه و باعث بی دقتی میشه در سیستم بی ریل که من هم تایید کردم (ظاهرا ندیدید)
این لگد به سمت عقب هست و باعث حرکت تفنگ در دست تیر انداز به سمت عقب میشه و میشه با ریل گرفتش ولی شک برخورد پیستون سیلندر جهت مشخصی نداره و باعث لرزش میشه این همون شکی هست که خرابی دوربین رو هم در پی داره
شما هم یه مقدار از حیرت در (همون خم..ی) نبوغ و زمانبندی بیای بیرون و پست هارو رو دور تند نخونی از اونا خندت نمیگیرهKhansariha (214)
باز هم داری بی راهه میری خب این تکرار مکرراتی که همه میدونیم در باره دوربین چه ربطی به بحث اولیه ما داشت؟ خودت چند پست اخیر رو بخون ببین اصلا چی گفتی و در باره ی چ یبحث کردیم، و الان داری در باره ی چی بحث میکنی خب معلومه که ضربه ی پیستون به انتها باعث لگد میشه ولی کلا که چی؟ بحث ما کنترول لگد برای دقت بود حالا شما پیچیدی به دوربین؟ مگه من نگفتم این سیستم ریل برای دوربی چندان تاثیری نداره تو ارسال اول همین تاپیک این جمله رو گفتم و الان بعد از چندین پست دارین همون رو تکرار میکنید

(اگه گفتی چطوری پیستون با قنداق برخورد میکنه 1000 امتیاز پیش من داری!!!!!!)
پیستون با قنداق هیچ تماسی نداره پیستون داخل بدنه یا سیلندره و بین واشر و فنر تفنگ هیچ برخوردی با قنداق ندارنKhansariha (214)
عذر مي خوام دوستان من فكر مي كنم لگد يك تفنگ بادي فنري دو قسمتي هست. بخش اول زمانيه كه ماشه كشيده شده و فنر رها شده و پيستون به سمت جلو پرتاب مي شه. عكس العمل اين پرتاب (كه از طريق نيروي فنر هست) بصورت عقب نشيني سلاح بروز پيدا مي كنه. تا اينجا رفتاري درست مثل يك سلاح گلوله زن داره (پيستون رو به عنوان مرمي گلوله فرض كنين). بخش دوم زماني هست كه پيستون به انتهاي سيلندر برخورد مي كنه. اين برخورد باعث مي شه ضربه اي به تفنگ در جهت عكس حركتي كه قبلا شروع كرده بود وارد بشه كه هم الگوي حركت واكنشي تفنگ رو پيچيده مي كنه و هم شدت ضربه رو اضافه مي كنه (مثل تصادف شاخ به شاخ ماشينها). در كنار اين حركتهاي وحشتناك و عجيب و غريب تفنگ، اون ضربه باعث ايجاد لرزشي در سيلندر هم مي شه و در اين راه ارتعاش فنر هم به وخامت اوضاع اضافه مي كنه چون به هر حال بخشي از اون ارتعاش به سيلندر منتقل مي شه (دقيقا به همين دليل اساتيد به تجربه از ماليدن گريس به فنر به عنوان يكي از راههاي تيونينگ نام مي برند چرا كه گريس سفت هست و تا حدي در نقش ميراگر ارتعاش نقش بازي مي كنه. (اين گريس جدا از گريسيه كه به پيستون براي روان شدن حركتش مي زنين)
شايد تفاوت بين GasRamها و فنري ها در دقت شايد در همينجا باشه. اين ارتعاش فنر حتي در اون ديانا 75 هم وجود خواهد داشت. شايد اگر همون تكنولوژي كه بخشهاي عمده تكانها رو حذف كرده از يك فنر گازي هم استفاده كنه بهتر بشه در مورد ميزان اثر اين فاكتور نظر داد.
به همين ترتيب اگر امكانش بود كه سيلندر توسط لرزه گيرهايي (مثل موتور ماشين يا پلها كه با بالشتكهايي از بستر جدا شده اند) استفاده مي شد در فنريها هم بحث ارتعاش فنر به حداقل برسه.

ببخشيد اگر در جمع اساتيد جسارتي شد اما سعي كردم با زبوني ساده توضيح بدم كه درك و تجمسش راحتتر باشه. اگرم جايي اشتباه كردم لطفا اساتيد فن اصلاح كنن. Khansariha (8)
خیلی ببخشین پس پست اول همین تاپیک من چی گفتم؟ به جا اینکه حرف منو عینا تکرار کنید و دوباره همون حرف ها یه بحث جدیدی یه چیزی بگین که ما هم یاد بگیریم،
در مورد سیستم ضربه گیر مثل موتور ماشین میشه دقیقتر توضیح بدین ببینید چی هست و اصلا برای تفنگ بادی قابل پیاده سازی هست؟
توی تفنگ مثل ماشین دستمون باز نیست باید هرچه ساده تر و سبکتر و در حجم کمتر اینکار صورت بگیره، و اینقدر سنگین نشه که تعادل وزنی تفنگ هم خراب کنه خلاصه هر چیزی قابل پیاده سازی نیست
شکل قنداق هم در دفع لگد بی تاثیر نیست، قنداقهایی که قسمت جلو که بدنه تفنگ روش سواره به صورت زاویه دارتری به تکیه گاه قنداق هستند هم کمتر لگد ضربه تفنگ رو به تیر انداز منتقل میکنند،
مثل همین قنداقی که برای 350 مگنوم ساختم

[تصویر: 1999979541_6.jpg]

نکته دیگه قسمتی از قنداق که صورت در اونجا قرار میگیره باید شیبش یا خیلی زیاد نباشه یا قسمت کم شیب به سمت جلوی تفنگ باشه تا ضربه به صورت رو تشدید نکنه،
توی این مدلی که ساختم قسمت متحرک قنداق هم با پارچه و بافت نرم روکش شده تا لگد نرمتری هم به صورت وارد بشه، علاوه بر اینکه ضربه گیر انتهای قنداق هم بزرگتر و نرم تر از فابریکش در نظر گرفته شده
و انتهای پیستون یک سانتی فضای خالی گرفته شده که اون بین فوم نرم قرار میگیره تاکمی تاثیر برخورد و لگد رو کاهش بده به همین منظور پیچ های نگه دارنده قنداق هم کمی فضای خالی بینشون هست که با یه تیکه لاستیک پر شدن تا هنگام لگدکمی از ضربه رو کم کنند،

[تصویر: 1999979541_5.jpg]
توی عکس به خاطر نور فلش درست فومه نیافتاده
البته واضحه که این چنین کارایی تاثیر روی دقت نداره و فقد لگدی که به تیر انداز وارد میشه رو کمی دلنشینتر میکنه
میشه با رسم پیکان نشون بدید ، نیروهایی که به این قسمت وارد میشه دقیقا در کدوم جهت هستن؟

(2012-12-24 02:59 PM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میشه با رسم پیکان نشون بدید ، نیروهایی که به این قسمت وارد میشه دقیقا در کدوم جهت هستن؟

نیرو رو کاملا منتقل میکنه به عقب قنداق.تنش داخلیش به این راحتی ها نیست.(کار ذوستای مکانیکی هستش)
شما در پست اول جسارتا بيان شفافي ارائه نكرديد و مخصوصا توالي ها رو رعايت نكرديد. همچنين تمييزي بين ارتعاش و ضربه قايل نشديد. اگر ناراحت نمي شيد مطالب رو بسيار باهم درآميختيد كه مخاطب گيج مي شه. علي الخصوص كه مطالب اشتباه و بي ربطي هم بينشون وجود داره. مثل اين: حتما براتون پیش اومده که سوار چرخ و فلک بشین و پس از دور گرفتن بر اثر نیروی شتاب گریز از مرکز احساس میکنید که وزنتون چند برابر شده و حتی به سختی دستتون رو بلند میکنید. برای همین هم هست که یه ساچمه ی 150 گیرینی یه برنو موقع شلیک میتونه بر وزن تفنگ فائق بیاد و به شما لگد بزنه،برای همین هم فشنگ های فاقد مرمی به اصتلاح مشکی شلیکشون لگدی در پی نداره، با توجه به لحن پرخاشگرانه شما از بقيه مطالبي كه به سردرگمي خواننده منجر مي شه عبور مي كنم. اگر مايل بوديد (كه بعيد مي دونم) در پيغام خصوصي به خودتون عرض خواهم كرد كه البته شرط رعايت ادب از سوي شما لازمه اش هست. به هر حال در كنار اين موارد به دلايل دقت بالاتر GasRam ها هم اشاره شد كه در جايي نديدم به چرايي موضوع اشاره بشه.

در مورد سيستم لرزه گير؛‌ اينكه اجرايي هست يا نه بستگي به طراحهاي مهندس طراح داره و البته فكر مي كنم با تمهيدات مختلفي بشه اجراش كرد.
در مورد زاويه قنداق يك مقاله خوب در مجله ماه قبل جنگ افزار وجود داشت كه شما رو به خوندنش دعوت مي كنم ضمن اينكه يادآوري مي شه نرم كردن لگد براي تيرانداز به معني نرم شدنش براي دوربين نيست چون دوربين قبل از اون ضربه گير شما قراره داره.
ضمنا اگر مطالب من باعث ناراحتي و كدورت شما مي شه بفرماييد كه ديگه توي تاپيك شما حرفي نزنم.
توی پست اول کلا ماهیت اینکه لگد فنری از کجا سرچشمه میگیره و تاثیرش روی دقت و دو سوی بودنشو کامل بیان کردم،پس نیازی به تکرار مجدد نیست منظورم اینه که قبضه قنداق دست ساز رو با فابریک مقایسه کنید چه طور زاویش بازتره و از جهت و راستای پیستون و لگد پایینتر
به این دوتا عکس توجه کنید
[تصویر: 1.jpg]
[تصویر: 2.jpg]
شما اینجور تصور کنید که در قنداق فابریک چون تقریبا هم جهت راستای پیستون است لگد شدیدتر ولی در قنداق دست ساز هم قنداق پایینتر و زاویه دار تره هم قسمتی که دست میگیریم زاویش نسبت به راستای لوله بازتر و نیرو رو بیشتر پخش میکنه، درسته مثل 54 نمیشه ولی لگد رلی مجموع فوم و گشادی پیچ ها و لاستیک ها به علاوه شکل قنداق لگد رو تا حد زیادی کمتر میکنهKhansariha (214)

در مورد اینجاش که میگین بی ربطه بی ربط نیست شما ضریب هوشیتون کمی کمتره تا درک کنید یا از قانون شتاب و تاثیرش روی جرم خبر ندارید بیان مثال چرخ و فلک ونیروی گریز از مرکزی که به وجود میاره نشون میده که با افزایش شتاب حرکت چه طور بر وزن افزوده میشه و چون طبق قانون نیوتون فقط وقتی یه جسم میتونه جسم دیگه ای رو حرکت بده که برایند نیروی مقاوم که در اینجا وزن تفنگ هست باید کمتر از نیرویی باشه که بهش وارد میکنیم و یه مرمی 150 گرینی مسلما وزن کمتری از یک تفنگ 3 کیلویی داره پس چرا لگد میزنه؟ چون به دلیل انفجار باروت و شتابی که میگیره نیروی ترک انرسیش نیرو رو برای عقب روندن تفنگ سنگینتر فراهم میکنه برای همین هم هست که فشنگ های مشکی لگد ندارند،
ربطش اینه که شما متوجه نمیشین یا علمتون کمتره یا هوشتون و قدرت استدلال کمتری دارین، پس میبینید که اصلا بی ربط نبود
در باره اینکه میگین تاثیری روی ضربه به دوربین نداره حالا مگه من گفتم داره؟ حتی گفتم که تاثیری هم روی دقن داره سیستم 54 برای دقته و در دقت هم تاثیر گزار
و دیگه اینکه اتفاقا خوشحال میشیمکه نظر بدین و دلیل ایجاد تاپیک هم همینه که همه بیان نظر بدن و بحث کنیم و کلا لحنم کمی سریح هست قصد بی ادبی یا پرخاشگری ندارم
اون زاويه براي ارگونوميك كردنه سلاح هست!!!!! ربطي به شدت لگد ندارد.
مقدار پايين بودن نقطه اثر قنداق روي شانه؛‌ تعيين كننده بازوي محرك براي بالا رفتن سر تفنگ است. اصلا يكي از دلايل محبوبيت تفنگهاي بالپاپ همينه كه سر لوله بالا نمياد يا كمتر بالا مياد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[
برای همین هم میگم ضاویه بازتره،و دگه گفتم که مجموع ضربه گیرها و فرم قنداق در کاهش لگد و نرمتر شدنش تاثیر داره نه به تنهایی، همین فرم باز قبضه باعث میشه علاوه بر انتقال بهتر ضربه لگد یه حالت کمانی هم ایجاد بشه و فقط لگد تفنگ تابع سطحی از قنداق که روی کتف تیر انداز قرار میگیره نیست، مثل بازی بیلیارد هم میمونه وقتی مسستقیم با نوک چوب به توپ ضربه بزنید، توپ با شدت بیشتری پرتاب میشه یا وقتی راستای ضربه مایل باشه؟ مسلما وقتی که به صورت مایل و زاویه دار بهش ضربه میزنیم ضربه به صورت غیر مستقیم به توپ میخوره و ضربه لگد اینجوری چون مستقیما وارد نمیشه قدری کمتره چون پیستون و قنداق زاویه دار ترهKhansariha (214)
صفحه ها: 1 2 3 4 5
لینک مرجع