انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سلاح های شکاری پران
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
باتوجه به وجود سلاح های ساچمه زنی پران که اخیرا مجوز دار شدن گفتم این موضوع را بزنم تا تایپ صیاد 2 تخصصی تر بشه.
از مدیران خواهش دارم اگر اسمی که انتخاب کردم مناسب نبود با صلاح دید خودشون اصلاحش کنند.
(2012-08-01 04:34 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا درود برشماKhansariha (48)
اينو يك ساعت زودتر ميزدي ما ميومديم اون كليپ خارج كردن فشنگ در 5تير روسي رو اينجا ميذاشتيم تا رويال عزيز اين قدر گير نده Khansariha (290)اخه خداييش انصافا تا قبل از ايجاد اين قسمت اگه مطلبي از 5 تير داشتي بايد ميرفتيم كجا ميذاشتيم؟؟؟Khansariha (172)
ضمنا اگه ميشه من تموم مطالبي كه مريوط به اين قسمته رو كه فعلا مثل جگر شكار تكه تكه هر كدومش يه جاست منتقلشون كنم به اين قسمت ؟؟؟Khansariha (214)Khansariha (214)
يا از صفر همه رو مجددا بنويسم و جمع اور كنم.ايرادي نداره؟؟؟

من هم دیدم کمبود هست در جا همین را درست کردم.
فقط بخشید اگه دیر اومدم اثرات شب زنده داریه یه دفعه ادم خوابش میگیره.
نه اختیار دارین.
پنج‌تیرپران روسي مدل Baikal MP153
[تصویر: attachment.php?attachmentid=892&d=1343741809]
نخست توضيحات كلي :
پنج‌تیر پران تفنگ ساچمه‌زنی است که توان شلیک پنج تیر فشنگ به صورت نیمه خودکار را دارا میباشد. کالیبر آن معمولاً ۱۲ میلیمتر است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شات گان یا تفنگ ساچمه‌زنی که فشنگ‌های ان پشت سر هم ودر خشاب لوله‌ای شکلی در زیر لوله واقع شده با فشار مستقیم گاز باروت (واکنش نیروی شلیک تیر به سمت عقب) گلنگدن را حرکت داده و پوکه‌کش متصل به گلنگدن پوکه رابه بیرون پرتاب می کند وگلنگدن در برگشت تیر دیگری را از خشاب به جان لوله منتقل می نماید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ایران در اصطلاح شکارچیان دو نوع پنج تیر وجود دارد: پران و دستکش. پران که همان نوع اتوماتیک باشد و دستکش به اصطلاح به نوع و مکانیسم Pistone Action گفته می شود که گلنگدن (که در زیر لوله واقع شده) با دست تیرانداز حرکت داده می شود. البته هردو نمونه پوکه را پرت می‌کنند
واژه پران هیچ چیز را غیر از پرتاب پوکه به بیرون بدون دخالت دست تیرانداز را گواهی نمی دهد.

بهترین سازندگان Benelli, Browning, Remington, Winchester, Bretta, Franchi هستند. معروف ترین پران ها در ایران ، نوع بلژیکی می باشد.تفنگ 5 تیر پران بلژیک ساخت کمپانی F.N بوده و از روی مدل مشهور Browning Auto-5 الگو برداری شده است. در ایران قیمت تفنگ پران از ۲۵ میلیون تا ۷ میلیون تومان است. ترکیه نیز تفنگ های زیادی به بازار ارایه کرده ولی بیشتر آنها نامرغوب می باشند.. پران ها به چند دسته تقسیم می‌شوند: دوتیر پران، پنج‌تیر پران، هفت‌تیر پران، هشت‌تیر پران، ده‌تیر پران. معروف ترین پران دستکش مربوط به کارخانه وینچستر می باشد. تفنگ پران برای افرادی که سریع تیر اندازی می کنند بسیار ایدال می باشد ولی برای افراد تازه کار مفید نیست زیرا امنیت بالایی ندارد.(علت در ادامه توضيح داده ميشود) تفنگ پران تمام خودکار زیاد وارد بازار ایران نشده و قیمت بسیار بالایی دارد.
اما مورد بحث ما سلاح 5 تير پران روسي است كه بهترين نوع ان در كارخانه بايكال روسيه توليد و به بازار عرضه ميشود
Baikal MP153اسلحه مورد بحث ما ميباشد .نخست توضيحاتي پيرامون مشخصات كلي اين سلاح زيبا :
مكانيزم : نيمه اتوماتيك - مسلح شونده با گاز
كاليبر يا گِيج : 12
سايز خزانه : 76 الي 89 ميليمتر
طول كلي : 1280 ميليمتر
طول لوله در انواع مختلف : 610 - 660 - 710 - 750 ميليمتر
وزن : 3.5 كيلوگرم
ظرفيت مهمات : 4 الي 9 كه البته منظور ظرفيت لوله زيرين اسلحه هست و 1 فشنگ هم كه داخل لوله تفنگ هست. يعني 5 الي 10 تير.
اين اسلحه اولين شات گان نيمه اتوماتيك طراحي شده توسط كمپاني Izhevsk هست كه اين كمپاني يكسري از توليدات خود رو با نام تجاري بايكال ( Baikal ) به بازار عرضه مي كند. مدل MP 153 مدل توسعه يافته شات گان Pump -Action بايكال MP 133 هست كه قطعات مشتركي هم با هم دارند.
اين اسلحه جهت صادرات در روسيه توليد مي شود و به گفته يكي از سايتها اين مدل را در آمريكا با نام رمينگتون Spartan مي شناسند .
اين اسلحه قدرت و مقاومت بالايي براي شليك انواع مهمات دارد از جمله فشنگ هاي سوپر مگنوم 89 ميليمتر.
در ابتدا توجه شما را به ديدن يك كليپ جلب ميكنم ،مطمأنا شما پس از ديدن اين كليپ پي به گوشه اي از توانايي هاي اين سلاح خواهيد برد.

از انجاييكه مبحث اين سلاح كمي طولاني ميباشد توجهتان را به ادامه بحث در قسمت بعد جلب مينمايم
با عرض سلام خدمت همه دوستان
ما هم منتظر اطلاعات تکمیلی در باره این سلاح هستیم
ماهم یکی از این سلاحها رو دادیم واسه جواز
(2012-08-08 11:47 AM)TAKTAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت همه دوستان
ما هم منتظر اطلاعات تکمیلی در باره این سلاح هستیم
ماهم یکی از این سلاحها رو دادیم واسه جواز
سلام خوش اومدي دوست عزيزKhansariha (8) اگه منظورتون همين مورد بالاست شما سومين نفري هستين كه از اين سلاح در اين انجمن داره اميدوارم شما هم تجربيات خودتون رو در اختيار ما قرار بدين و سه نفر با هم بتونيم اين قسمت رو به عنوان اولين فرم تخصصي 5 تير بايكال سرو سامون بديم زماني كه خودم اين تفنگو خريدم و ميخواستم در باره اين سلاح اطلاعاتي داشته باشم وجدانا در حد 5 خط بيشتر نبود همه هم كپي از هم حتي يه دونه كليپ نبود همه رو از يو تيوپ يا از طريق دوستان فراهم كردم و دارم به ترتيب در اپارات اپلود ميكنم بر حسب نياز خيلي كليپ ديگه هم دارم كه ميذارم شما هم ما رو ياري كنيدKhansariha (8)البته در يه جاي ديگه هم عضوم اينه كه اگر مشابه اين مطالب يا كليپ ها رو جاي ديگه دوستان ديدن از من هست يا كپي برداري كه نوش جونشون با تشكر بيژن
دوستان لطفا در مورد تجربه ارزشمند خودتون در رابطه با پران های جمع زن ترک هم بگید
سلام می خواستم بدونم میشه با پنج تیر ترک 4پاره یا اسلاگ زد؟
اگه فول چکه بهتره نزنی ولی اگر هم تصمیم گرفتی بزنی تعداد کم و محدود
سلام نه فول چوک نیست سر لوله شعله پوش داره که باز میشه میتونی چوک ببندی روئ اسلحه نوشته special magnum به خاطر اون پرسیدم که میتونم چها پار بزنم یا نه؟
برادر من اگه از اینجدیدا هستش این نوشته ها کشکه اعتماد نکن همون فشنگ معمولی رو هم با احتیاط بزن چه برسه به چارپاره و اسلاگ در ضمن اون شعله پوش رو باز نکن
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
لینک مرجع