انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: GAMO CFX گامو سی اف ایکس
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2012-07-03 09:55 PM)savin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان قیمت این 3 محصول مشابه رو من روز جمعه که cfr خریدم گرفتم
cfx 350000
cfr 365000
cfx royal 420000

سمت چپ فابرک
البته اختلاف رنگ به این شدت نیست و نور مصنوعی اتاق یک مقدار اختلاف رنگ رو اقراق آمیز کرده ولی کنار هم که هستند مدل فابریک درخشش مقطعش کاملا واضح تر و نورانی تره

ساوین جان ممنوم ازت
اختلاف بین این دوتا نه تنها از لحاظ رنگ بلکه از لحاظ قالبگیری و متریال هم هست
خیلی خوشحال شده بودم که گفته بودین پیدا شده ولی با دیدن این عکس باز هم باید دنبال یه بهترش بگردم (ای کاش یه غیر فابریک میخریدم میبستم که این فابریکه سالم میموند)

سپاسگزارم از شما ساوین جان
واسه هدف زنی چهار و نیم
واسه هدف و زنی و شکار با همدیگه پنج و نیم
قیمت هاشون خیلی با هم تفاوت نداره
سی اف ایکس اصلا اسلحه ی ضعیفی نیست
بلکه متوسطه. فنری هایی که تو بازار ازش قوی ترند انگشت شمارند
از ده متری باش می زنم. دو طرف حلب و دو تا بطری آب رو سوراخ می کنه . می خوره به دیوار.دیوار رو می پرونه
ضمن اینکه ساچمه های باکیفیت چهار و نیم تو ایران یک کمی گیر آوردنشون سخته
من فقط دیابلو رو تو بازار اهواز دیدم که ساچمه ی باکیفیتیه
قیمت پرو مگنوم چار و نیم و پنجش فرق چندانی ندارند
کلاس پنج و نیم هم بیشتره ..خخخخخخخخخ!
بر و بکس سی اف ایکس باز یه گروپی چیزی بذازین ببینیم چه خبره؟
فولاد جان یه حرکتی بکن با ای تفنگت.Khansariha (8)
راستی کی میگه ساچمه 4.5 با کیفیت کمه؟ والله بعضی موقع یه 4.5 هایی پیدا میشه که حسرت به دل می مونی تازه با نصف قیمت 5.5 ! مثلا اردبلیواس و هالو پوینت فقط تو کالیبر 4.5 موجوده.همینطور اومارکس. جی اس بی و باراکودا هم که هر دو کالیبرش هست.دیگه مشکل کجاست؟
عزیز دل شما تهرانی اومارکس و کراسمن گیرت میاد.اینجا من ندیدم.
هرچی ساچمه ی خوب دیدم پنج و نیم بوده به غیر از گامو
چشم داش مهدی. بزار یکی دو بسته باش بزنم.تفنگ راه بیفته. گروپ هم می گذارم
داش رویال باید دو سه تا گروپ مشتی بگذارن
خوب فولاد جان هر وقت ساچمه خوب خواستی بگو برات از اینجاها بفرستیم! البته هزینه ارسالش با خودت.Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (8)
(2012-07-04 10:41 AM)BurstFire نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسته به نوع استفاده شما داره. 5/4 بیشتر برای هدف زنی خوبه اما 5/5 برای شکار چون ضربه و قدرت تخریب بیشتری داره. 5/4 بردش بیشتره چون ساچمش سبکتره. من از 5/5 بیشتر خوشم میاد.
دوستان عزیز اگر تفنگی با قدرت متوسط مثل سی اف ایکس کالیبر .22 باشه سرعت تیر آن کم میشه و در نتیجه پرنده با شنیدن صدای تیر فرار میکنه و تیر نمیخوره . این مسئله خیلی خیلی زیاد برای من اتفاق افتاده در شکار کبوتر البته .
احتمالاً اون پرنده تشعشعات هسته ای جذب کرده و دارای نیرو های خارقالعاده بوده. بنظر من فقط و فقط 4,5
از سفیر ساچمه فرار می کنه؟ فکر نمی کنم از نظر علمی امکان پذیر باشه.
سرعت ساچمه هرچقدر هم که کم باشه.خیلی نزدیک به سرعت صوته.
مثلا بگیم 200 متر بر ثانیه. یعنی ساچمه در کمتر از 0.25 ثانیه فاصله 50 متر رو طی می کنه.صوت این فاصله رو در 0.14 ثانیه طی می کن.یعنی 0.11 ثانیه سریعتر از ساچمه به گوش پرنده می رسه. یک دهم ثانیه اصلا فرصتی کافی برای رسیدن پیام صوت به مغز پرنده ، تحلیل صدا ، رساندن پیام به ماهیچه ها ، خیز گرفتن پرنده (اول رو به پایین خم میشه) و باز کردن بالها نیست.احتمال زیاد پرنده به خاطر دیدن یا شنیدن خودتون ، وسیله تون ، یا نوک اسلحه فرار می کنه.
من با چار و نیم خیلی وقتها به کفتر زدم فقط یکم قلقلکش اومده چار تا پرش ریخته بعد هم ایستاده منو نگاه کرده
(2012-07-04 01:17 PM)seasonhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-07-04 10:41 AM)BurstFire نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسته به نوع استفاده شما داره. 5/4 بیشتر برای هدف زنی خوبه اما 5/5 برای شکار چون ضربه و قدرت تخریب بیشتری داره. 5/4 بردش بیشتره چون ساچمش سبکتره. من از 5/5 بیشتر خوشم میاد.
دوستان عزیز اگر تفنگی با قدرت متوسط مثل سی اف ایکس کالیبر .22 باشه سرعت تیر آن کم میشه و در نتیجه پرنده با شنیدن صدای تیر فرار میکنه و تیر نمیخوره . این مسئله خیلی خیلی زیاد برای من اتفاق افتاده در شکار کبوتر البته .

درود دوست من
من با این نظر شما مخالفم ولی بهش احترام میگزارم دلیل مخالفت من اینه که من بارها با تفنگ دیانا35 کالیبر 5.5 خودم که از لحاظ قدرت و سرعت تقریبا هم رده cfx هست زاغی شکار کردم که هم از لحاظ حرکت سریع تره هم از لحاظ هوش سر تره در فواصل مختلف موفق شدم این کار رو انجام بدم و هدشات و نک شات و هارت شات هم شدن یعنی دقیقا همونجا هایی که میخواستم زدم پس هیچ عکس العملی در مقابل صدای تفنگ انجام ندادن در واقع فرصت جم خوردن رو پیدا نکردن
البته ممکنه این موردی که شما میفرمایین ممکنه به دلایل دیگه ای باشه از مشکلات داخلی مختلف در سلاح تا دید داشتن شکار روی شما و در نتیجه عکس العمل سریع حیوان قبل از برخورد تیر (البته کبوتر های امروزی دیگه به وجود انسان در کنارشون عادت کردن در واقع بیشتر تغزیه شون رو ما انسانها تامین میکنیم )
با سپاس از شما

(2012-07-04 02:19 PM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از سفیر ساچمه فرار می کنه؟ فکر نمی کنم از نظر علمی امکان پذیر باشه.
سرعت ساچمه هرچقدر هم که کم باشه.خیلی نزدیک به سرعت صوته.
مثلا بگیم 200 متر بر ثانیه. یعنی ساچمه در کمتر از 0.25 ثانیه فاصله 50 متر رو طی می کنه.صوت این فاصله رو در 0.14 ثانیه طی می کن.یعنی 0.11 ثانیه سریعتر از ساچمه به گوش پرنده می رسه. یک دهم ثانیه اصلا فرصتی کافی برای رسیدن پیام صوت به مغز پرنده ، تحلیل صدا ، رساندن پیام به ماهیچه ها ، خیز گرفتن پرنده (اول رو به پایین خم میشه) و باز کردن بالها نیست.احتمال زیاد پرنده به خاطر دیدن یا شنیدن خودتون ، وسیله تون ، یا نوک اسلحه فرار می کنه.
من با چار و نیم خیلی وقتها به کفتر زدم فقط یکم قلقلکش اومده چار تا پرش ریخته بعد هم ایستاده منو نگاه کرده

دوست عزیز جنوبیه من فولاد جان, من کاملا با شما موافقم و حرفتون و محاسباتتون رو کاملا میپذیرم به قول معروف اعداد هیچوقت دروغ نمیگن
ولی در مورد 4.5 یا 5.5 بودن یه تفنگ به خصوص به نظر من به سلیقه ی افراد بر میگرده به عنوان مثال من 52 و 54 رو در کالیبر5.5 میپسندم در حالی که دوست خوب و عزیز ما آقا مسیح با اون همه مهارت و پیشکسوتی از 4.5 استفاده میکنند و هر نوع شکاری از پرنده تا جونده رو انجام دادن
من خودم تو این رده سلاح ها 4.5 رو ترجیح میدم چون از حداکثر برد و تواناییه تخریب در فاصله ی سلاح استفاده میشه و ساچمه دیر تر به سمت پایین خیز بر میداره
کلا در فنر و پیستون 4.5
پی سی پی ها 5.5
لینک مرجع