انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت ساچمه بدون شرح !
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
[تصویر: 54708637517368488664.jpg]

[تصویر: 44587181145120908883.jpg]

[تصویر: 36487204162001482175.jpg]

[تصویر: 85626153753052668890.jpg]

[تصویر: 91088156202572766877.jpg]

[تصویر: 78220972432804830623.jpg]

[تصویر: 68068319564538024078.jpg]

[تصویر: 32435128435293405526.jpg]

[تصویر: 75039132943454426067.jpg]

[تصویر: 93524578871504190907.jpg]

[تصویر: 91808577345461232242.jpg]

[تصویر: 35129486678659132469.jpg]

[تصویر: 16153435271281348650.jpg]
فکر خیلی جالبیه.انشاالله به سلامتی ازش استفاده کنید.
قالبتون چی؟الومینیوم است؟
توی تصویر 4 اون چی، که باهاش قاب ساختید؟
اقا سعید خسته نباشی دستمریزاد Khansariha (8)سعید جان چندگرین دقتش چطوره ؟؟؟
مسیح جان این کار من نیست و من هم عادت ندارم چیزی رو پای خودم بزنم Khansariha (215).من هم از نت گرفتم ولی کاملا عملی هست و بابت همین منتشر کردم
در رابطه با فرم هم اگر بصورت راسته باشه به احتمال زیاد لازم نیست دو تیکه باشه فقط یک مورد رو باید عرض کنم که نقطه ذوب سرب اگر با قلع اشتباه نگرفته باشم 319 درجه سانتیگراد هست و لازمه که قالب کمی گرم بشه تا روی ساچمه چروک نشه
در مورد گرین هم تا 40 میشه گرفت و از بابت دقت هم بستگی به دقت قالب داره ولی در کل برای شکار بیشتر میشه روش حساب کرد تا گروپ
این روش برای ساخت ساچمه های بیگ بور بکار میره و بنابر انتظار مصرف کننده میشه طراحی رو تغییر داد
یه زحمتی بکشید این همه میرید روی مخ ماها لااقل اینا رو هم بگیدخخخخخخخ:
1-قیمت سرب توی بازار!میله ای هست کیلوئی هست...چطور میشه تهیه کرد؟!
2-یه زمان شما یه قالب فشاری ساخته بودی که نیاز به ذوب کردن نبود با اون روش میشه راحت دقت و وزن مناسب رو بدست آورد؟
3-من هرچی گشتم اون قالب فشاری که ساخته بودید مراحلش از بین رفته بود ممنون میشم دوباره بگید سعید جان
سلامKhansariha (8)
اول از آقا سعید عزیز تشکر میکنم بابت خلاقیت و وقتی که گذاشتنKhansariha (48)
دوم:(درسته به ساخت ساچمه ربط نداره ولی فرصت مناسب دیدم اینو بگم که:دوستانی که ساچمه با گرین بالا نیاز دارن و نمی خوان بیشتر هزینه کنند می تونن با یک هویه ی 40ال60وات سیم لحیم را به قسمت پشت ساچمه بریزن)
توجه کنین که با انبر دست ساچمه را نگیرین(چون وقتی با هویه کار میکنین ساچمه کمی گرم میشه که ممکنه دستتون بسوزه)
می تونین مفتول ضخیم را به اندازه ی ساچمه گرد کنین(یعنی ساچمه را داخل اونا قرار بدین و کار کنین)
با تشکر
یادم رفت بگم:
عیبی که این روش داره اینه که باید توجه کنین که سیم لحیم را به طور مساوی تو ساچمه بریزین(یعنی وقتی ساچمه تو هوا پرواز میکنه از مسیر اصلیش خارج میشه و دقت پایین میاد)
دومین عیب هم اینه که باد خوب پشت ساچمه جمع نمیشه و قدرت کمی پایین میاد.Khansariha (219)
Khansariha (256)
سعید جان دوتا ایول یکی به صداقتت و یکی به کار با ارزشی که انجام میدی Khansariha (48) .دادا این قالب حتما باید دو تکه باشه (بخاطر نوار دور ساچمه).برای دقیق در آوردن این قالب باید سطح هر دو صفحه کاملا صاف باشند تا هنگام جفت شدن کاملا آبندی بشه و دوتا پین داشته باشه تا درست سر جاشون قرار بگیره (کل این کار رو یک فرز کار میتونه براتون راحت انجام بده ) و خط دور ساچمه نیاندازد. اگه قالب را داغ کنید ؛ ساچمه ها کمتر حباب هوا میگرند و سطح کار خیلی تمیز در میاد .فقط ساخت تیغه فرز یه کمی کار میبره که اون هم کار ابزار سازه .توجه کنید که ابزاری را که میسازید یه مقدار (دهم میلیمتر) بزرگتر باشه چون سرب ویا هر فلز مذاب دیگری پس از سرد شدن جمع میشه (قطرش کم میشه)وممکنه ساچمه هاتون تو لوله لق بزنه ؛ولی اگه ابزار شما قطور تر باشه ریسایز کردن (اندازه کردن) خیلی راحت تر از موقعی است که کوچک باشه و آنوقت مجبورید یک تیغه جدید بسازید . موفق باشید.Khansariha (256)Khansariha (256):khansariha (25
با تشکر از آقا سعید که زحمت جمع آوری اطلاعات رو کشید.مرتضی جان برای مشکلاتی که فرمودید راه حل مناسب وجود داره.چند راه حل رو من میگم.برای جفت شدن دو قالب میشه هر دو سطح رو داد به سنگ مغناطیسی.چنان صاف و صیقلی میکنه که اگه دو سطح رو هم بگذارید هوا خارج میشه و کشش سطحی میتونه مثل آهن ربا عمل کنه و عملا آب بندی کامل میشه
برای تیغه هم تیغه ساز وجود داره و راحت میتونه درست کنه.
نکته ای که هست بادخور پشت ساچمه هست که نمیشه ترکیبی با قالب باشه.من تو فکر اونم.اگه کسی طرحی کاربردی واسه اون بده به راحتی میشه بهترین ساچمه موجود رو ساخت
(2012-03-07 11:01 PM)alinozad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه زحمتی بکشید این همه میرید روی مخ ماها لااقل اینا رو هم بگیدخخخخخخخ:
1-قیمت سرب توی بازار!میله ای هست کیلوئی هست...چطور میشه تهیه کرد؟!
2-یه زمان شما یه قالب فشاری ساخته بودی که نیاز به ذوب کردن نبود با اون روش میشه راحت دقت و وزن مناسب رو بدست آورد؟
3-من هرچی گشتم اون قالب فشاری که ساخته بودید مراحلش از بین رفته بود ممنون میشم دوباره بگید سعید جان

عزیز قیمت سرب کیلویی 4500 الی 6500 هست البته در کلی و خرده فروشی
من در تهران رو میدونم که در پامنار میشه پیدا کرد ولی در شهر های دیگه رو خبر ندارم ولی از باطری ساز ها بپرسید
بصورت مفتول هم گیر میاد ولی در رنجهای خاص و سفارشی
بله اون قالب خیلی خوب کار میکنه ولی من فرصت نکردم سیستم رولینگ و هواخور رو کامل کنم البته گذاشته بودم توی این ده روز آخر که اونهم به لطف دوستان نظامی اشغال شد Khansariha (256)
در مورد مراحل هم به چشم در فرصت مناسب

نقل قول :نکته ای که هست بادخور پشت ساچمه هست که نمیشه ترکیبی با قالب باشه.من تو فکر اونم.اگه کسی طرحی کاربردی واسه اون بده به راحتی میشه بهترین ساچمه موجود رو ساخت

برای ایجاد هواخور میتونید با استفاده از درل پایه دار اول روی یک قطعه ورق ثابت 3 الی 4 میلی سوراخی به قطر ساچمه ایجاد کنید و بعد مته رو عوض کنید و با مته 3 میلی در حالی که ساچمه رو از زیر داخل ورق نگه داشتید یک حفره با عمق دلخواه بزنید

OK ؟Khansariha (48)

نقل قول :یادم رفت بگم:
عیبی که این روش داره اینه که باید توجه کنین که سیم لحیم را به طور مساوی تو ساچمه بریزین(یعنی وقتی ساچمه تو هوا پرواز میکنه از مسیر اصلیش خارج میشه و دقت پایین میاد)

در ابزار زرگری قیچی هست بنام قیچی قد زنی که زیاد هم گرون نیست و اندازه برش مفتول رو میشه به داخواه تا 3 سانت تنظیم کرد و برید و همه با توجه به زاویه برش یکنواخت و دارای وزن واحد میشن اگر تهران هستید به انتهای ناصر خسرو یا مسجد امام مراجعه کنید
یک:علی آقا کم پیدائیKhansariha (8)دو: علی جان برای باد گیر پشت ساچمه میشه روی همان در پوش قیف مانند درست کرد ، که در این صورت باید یک کانال برای ریختن سرب مذاب کنار قالب در اورد سه:دوست عزیز سرب را معمولا تو شهرستانها فروشگاههای لوزام تاسیساتی ها دارند (برای آبندی لوله های چدنی فاضلاب استفاده میکنند)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع