انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دکوی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
از گذشته تا کنون شکارچیان کشور های مختلف از ماکت پرندگان برای شکار آنها استفاده می کرندند . به این ماکت ها دکوی گفته میشود . دکوی ها در گذشته از جنس چوب و اکنون از پلاستیک های تو خالی ساخته می شوند که با رنگ هایی که جلای پر پرنده ی مورد نظر را دارند به دقت رنگ آمیزی می شوند تا پرنده در واقعی بودن آنها کوچک ترین تردیدی به خود راه ندهد . از دکوی در شکار آبزیان ، بوقلمون و کبوتر سانان استفاده میشه که بسیار هم کارآمده . در کشور ما استفاده از دکوی خیلی مرسوم نیست که شاید به دلیل فقدان آشنایی مردم با این ابزار شکار باشه . دکوی هایی که در ایران به فروش می رسه قیمت های بسیار گزافی دارند که این موضوع خود یکی از موانع فراگیر شدن استفاده از دکوی در بین شکارچیان است . ساخت دکوی پیچیده نیست و فقط قالب گیری و رنگ آمیزیه و موادی که در ساختش استفاده میشه مواد خاص و گران قیمتی نیست اما چرا یک خوتکای پلاستیکی رو در همدان به قیمت 25000 تومان و یک غاز کانادایی در فردوسی تهران به قیمت 50000 تومان فروخته می شود نمیدانم ! راستی شما در ایران جایی رو سراغ دارید که غاز کانادایی داشته باشه ؟!!!!!! بگذریم . هدف از ایجاد این تاپیک این بود تا اعضای سایت با به اشتراک گذاشتن هنر و علم خود بتوانند دکوی هایی تولید کنند که از نظر کیفیت با نمونه های خارجی برابری کند و قیمت معقولی داشته تا شکارچیان به استفاده از آن ترقیب شوند .
این رو هم به یاد داشته باشید که دکوی حتما نباید ماکت پرنده ای باشد که قصد شکارش را داریم برای مثال برای جلب توجه کلاغ ها و جمع کردن آنها از دکوی پرندگان گوشتخوار استفاده می شود
عزیزانی که در قالب گیری پلاستیک فایبرگلس و یا رنگ آمیزی دستی دارند مطرح کنند تا گام های اولیه برداشته بشه .
و در آخر خواهش بنده از شما اعضای محترم اینه که از ارسال پست های بی ربط و بیهوده جدا خود داری کنید .
حتما هم نباید از روش قالب گیری و قالب سازی استفاده کرد.یه راه خیلی ساده استفاده از بلوکهای یونولیت هست و کمی وقت برای تراشیدن اون به صورت یه پرنده واقعی.از اونجایی که این ماده بسیار راحت تراشیده می شه و سنباده می خوره به سادگی می شه اونرو به شکل کاملا باور پذیر برای پرندگان در آورد.برای رنگ آمیزیش هم اول یه لایه چسب چوب روش می کشیم تا سفت بشه و بعد با رنگ آکریلیک به راحتی رنگ آمیزی می شه.اگر بخواین خیلی حرفه ای رنگ آمیزی کنین می شه از ایر براش برای این کار استفاده کرد.
دوست عزیز یونولیت شکنندست و ارزش اون همه وقت رو که می خواید بذارید نداره . مثلا شما می تونید یه کبوتر با بال های باز رو با یونولیت درست کنید ؟ یا اگه مرغابی درست کنید یه نسیم کوچیک روی آب وارونش نمی کنه ؟ ریختگری پلاستیک از همه بهتره که باید افرادی که توانایی قالب گیریش رو دارن آستین بالا بزنن که ظاهرا هنوز کسی پیدا نشده ! در ضمن از مشارکت شما ممنونم
اینم یه عکس واسه ترقیب دوستان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من این دو تا عکسو بیشتر پیدا نکردم. برام جالبه که قیمت ها اینقدر بالاست چون از تصویر دوم براحتی میشه فهمید که این دکوی ها را حتی در صنایع پلاستیک بازیافتی هم می توان ساخت. ولی فکر کنم اصلی ترین دلیل تولید نشدن آن در داخل تقاضای کم آن است.
[تصویر: di-EHMT.png]

[تصویر: di-TKL5.png]
(2012-02-26 06:35 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز یونولیت شکنندست و ارزش اون همه وقت رو که می خواید بذارید نداره . مثلا شما می تونید یه کبوتر با بال های باز رو با یونولیت درست کنید ؟ یا اگه مرغابی درست کنید یه نسیم کوچیک روی آب وارونش نمی کنه ؟ ریختگری پلاستیک از همه بهتره که باید افرادی که توانایی قالب گیریش رو دارن آستین بالا بزنن که ظاهرا هنوز کسی پیدا نشده ! در ضمن از مشارکت شما ممنونم
اینم یه عکس واسه ترقیب دوستان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز اينكه فرمودين مي شه يه كبوتر با بال باز با يونوليت درست كرد بله مي شه ومن بعد از چند سال كه مدل سازي حيوانات رو جدي دنبال مي كنم و يونوليت يكي از مواد اوليه كارم هست اين قضيه رو اصلا غير ممكن نمي بينم.براي جلوگيري از شكنندگيش هم راه هاي زيادي هست وهمينطور براي تغيير نقطه ثقلش تا با باد بلند نشه يا بر نگرده.
و اما ساخت دكوي با يونوليت يا همون پلي استايرن يا استايروفوم دانه ريز سالهاست در كشورهاي صاحب سبك در شكار رايجه.حالا اگه شما اونرو كاري نشدني مي دونيد من هم اصراري بر اين كار ندارم و عذر مي خوام كه مصدع اوقات شريفتون شدم.Khansariha (8)
خوب درست کردنش کاری نداره.روش بهتری هم هست.شما یک دکو مدل برمیدارید.با گچ قالب گیری یه قالب کامل ازش میگیرید.با یه تیغ قالب رو دو قسمت میکنید و دکو رو در میاورید.سپس یه سوراخ ریز در یک طرف ایجاد میکنید.دو قالب رو چرب و بهم میچسبونید.بوسیله مواد کامپوزیت تزریقی که مانند چسب 2 قلو ترکیب میشه و افزایش حجم میده درونش رو پر میکنید.پس از خشک شدن قالب باز و دقیقا شکل دکو در میادوبرای رنگ از طرح رنگ استفاده میشه.شابلونهای لایه لایه ساخته میشه و هر بار شابلون خاص روی بدن دکو قرار میگیره و بوسیله رنگ مورد نظر و پنبه خط و خطوط و نقطه های رنگی روی دکو انداخته میشه.سپس یک رنگ فیکسچر زد آب روش پاشیده میشه و همه چی ختم به خیر میشه
(2012-02-26 08:23 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب درست کردنش کاری نداره.روش بهتری هم هست.شما یک دکو مدل برمیدارید.با گچ قالب گیری یه قالب کامل ازش میگیرید.با یه تیغ قالب رو دو قسمت میکنید و دکو رو در میاورید.سپس یه سوراخ ریز در یک طرف ایجاد میکنید.دو قالب رو چرب و بهم میچسبونید.بوسیله مواد کامپوزیت تزریقی که مانند چسب 2 قلو ترکیب میشه و افزایش حجم میده درونش رو پر میکنید.پس از خشک شدن قالب باز و دقیقا شکل دکو در میادوبرای رنگ از طرح رنگ استفاده میشه.شابلونهای لایه لایه ساخته میشه و هر بار شابلون خاص روی بدن دکو قرار میگیره و بوسیله رنگ مورد نظر و پنبه خط و خطوط و نقطه های رنگی روی دکو انداخته میشه.سپس یک رنگ فیکسچر زد آب روش پاشیده میشه و همه چی ختم به خیر میشه

ی بارکی بگید بی خیالش بشیم دیگه! (شوخخخی)
سلام به همه من برای ساخت دکوی یه راه سخت را انتخاب کردم ولی خیلی خوب هم جواب میده من دکوی کبوتر را ساختم به این صورت که کبوتر را به راهنمایی هایی که بچه ها تو تایپیک تاکسیدرمی کرده بودن
من کبوتر را تاکسیدرمی کردم ولی این کار به یه فرد صبور نیاز داره که کار را خوب انجام بده
من از خیلی وقت پیش شروع کردم و حالا 6 تا ساختم ولی دوتای اولی زیاد جالب نشد .
من این کار را که انجام دادم و چند بار انجام دادم خیلی خوب جواب داده و حالا هم میخواهم با اردک این کار را بکنم .
mohajer جان کار جالبی کردی. اگه ممکنه عکسشو بزار تا ماهم استفاده کنیم.
ممنونKhansariha (8)
باشه داداش حتما میزارم ولی حالا دست یکی از دوستانم هست قراره هفته ی دیگه بیاردشون
دیروز اومد گفت اگه میشه بدشون به من برم یه شکار و بیام هفته دیگه بهت میدمشون گفتم باشه
بعد که رسوندشون دستم عکس هم میزارم Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع