انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دکوی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
(2012-02-26 08:13 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-26 06:35 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز یونولیت شکنندست و ارزش اون همه وقت رو که می خواید بذارید نداره . مثلا شما می تونید یه کبوتر با بال های باز رو با یونولیت درست کنید ؟ یا اگه مرغابی درست کنید یه نسیم کوچیک روی آب وارونش نمی کنه ؟ ریختگری پلاستیک از همه بهتره که باید افرادی که توانایی قالب گیریش رو دارن آستین بالا بزنن که ظاهرا هنوز کسی پیدا نشده ! در ضمن از مشارکت شما ممنونم
اینم یه عکس واسه ترقیب دوستان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز اينكه فرمودين مي شه يه كبوتر با بال باز با يونوليت درست كرد بله مي شه ومن بعد از چند سال كه مدل سازي حيوانات رو جدي دنبال مي كنم و يونوليت يكي از مواد اوليه كارم هست اين قضيه رو اصلا غير ممكن نمي بينم.براي جلوگيري از شكنندگيش هم راه هاي زيادي هست وهمينطور براي تغيير نقطه ثقلش تا با باد بلند نشه يا بر نگرده.
و اما ساخت دكوي با يونوليت يا همون پلي استايرن يا استايروفوم دانه ريز سالهاست در كشورهاي صاحب سبك در شكار رايجه.حالا اگه شما اونرو كاري نشدني مي دونيد من هم اصراري بر اين كار ندارم و عذر مي خوام كه مصدع اوقات شريفتون شدم.Khansariha (8)

دوست عزیز بیشترین مشکل شکنندگیه . اگه واسش راهی وجود داره خوب خیلی خوبه . اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدبد . ممنون
(2012-02-26 08:23 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب درست کردنش کاری نداره.روش بهتری هم هست.شما یک دکو مدل برمیدارید.با گچ قالب گیری یه قالب کامل ازش میگیرید.با یه تیغ قالب رو دو قسمت میکنید و دکو رو در میاورید.سپس یه سوراخ ریز در یک طرف ایجاد میکنید.دو قالب رو چرب و بهم میچسبونید.بوسیله مواد کامپوزیت تزریقی که مانند چسب 2 قلو ترکیب میشه و افزایش حجم میده درونش رو پر میکنید.پس از خشک شدن قالب باز و دقیقا شکل دکو در میادوبرای رنگ از طرح رنگ استفاده میشه.شابلونهای لایه لایه ساخته میشه و هر بار شابلون خاص روی بدن دکو قرار میگیره و بوسیله رنگ مورد نظر و پنبه خط و خطوط و نقطه های رنگی روی دکو انداخته میشه.سپس یک رنگ فیکسچر زد آب روش پاشیده میشه و همه چی ختم به خیر میشه

صدرا جان راهی نیست که دکوی تو خالی بشه تا وزنش زیاد نباشه ؟ ولی در کل فکر میکنم روش خوبی باشه . شما خودت امتحان کردی ؟
یکی از راههای مقاوم کردن قالب اولیه یونولیت استفاده از یک لایه پلی اورتان بر روی اون هست.از انواع ماستیک هم می شه برای اون استفاده کرد.همچنین میشه بعد از کشیدن لایه پلی اورتان روی اون پودر خاک اره ریخت تا دکوی بافت طبیعی تری به دست بیاره.بقیه مراحل هم که توضیح علی جان(استاد صدرای عزیز) کاملا گویاست.
راستی علی جان منظور شما از کامپوزیت همون نوع پلی اورتان هست یا ماده دیگه ای مد نظرتونه؟

راستی این هم یه سایت که کارش ساخت و فروش دکوی استایروفوم هست:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روش کار رو هم توضیح داده.Khansariha (8)
دکتر جان دقیقا همون پلی اورتان هست که در ساخت مجسمه ها و گلدانهای کامپوزیت استفاده میشه.ماده دیگری هم به نام چوب پلاست هست که کاربردی مشابه داره.فواد جان وزن این مواد خیلی سبک نیست و برابر جنس دکوی های خارجی هست.این مواد قابلیت شکل گیری بالایی دارن و میتوانند به شکل زوایا و شیارهای قالب در بیایند.من به واسطه کارم با دوستان مجسمه سازی که ازین مواد برای تولیدات سری استفاده میکردند برخورد کردم ولی تجربه شخصی ندارم
دوستان سایت تو اینترنت هست که ماکت غاز و کبوتر بفروشه
دوستان مغازه ای که اینها را بفروشه و قیمت را اگه دارید هم لطف کنید ممنون میشم
(2012-10-28 09:52 AM)kingsouth نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان مغازه ای که اینها را بفروشه و قیمت را اگه دارید هم لطف کنید ممنون میشم

خوب می شه یه جستجو کرد.ولی من فکر نکنم سایت ایرانی تو این زمینه فعال باشه.من چند تا سایت خارجی دیدم که تو این زمینه فعالیت می کنن.مثلا ebay:

ولی فکر کنم قیمتها رو ببینید تصمیم بگیرین خودتون بسازین.Khansariha (226)
اینم یکی دیگه:
سلام دادا طرح خودکا کله سبز و فاخته حدود 35 تا 40 شده و غاز هم پارسال 70 میدادن امسال دیگه نمیدونم
اما اگه بتونید خودتون بسازید که خیلی بهتره
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
دوستان یه کم راهنمایی کنید.یه راه ساده بگید که ما هم بتونیم بسازیم.
(2012-02-26 08:23 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب درست کردنش کاری نداره.روش بهتری هم هست.شما یک دکو مدل برمیدارید.با گچ قالب گیری یه قالب کامل ازش میگیرید.با یه تیغ قالب رو دو قسمت میکنید و دکو رو در میاورید.سپس یه سوراخ ریز در یک طرف ایجاد میکنید.دو قالب رو چرب و بهم میچسبونید.بوسیله مواد کامپوزیت تزریقی که مانند چسب 2 قلو ترکیب میشه و افزایش حجم میده درونش رو پر میکنید.پس از خشک شدن قالب باز و دقیقا شکل دکو در میادوبرای رنگ از طرح رنگ استفاده میشه.شابلونهای لایه لایه ساخته میشه و هر بار شابلون خاص روی بدن دکو قرار میگیره و بوسیله رنگ مورد نظر و پنبه خط و خطوط و نقطه های رنگی روی دکو انداخته میشه.سپس یک رنگ فیکسچر زد آب روش پاشیده میشه و همه چی ختم به خیر میشه

این روشیکه صدراجان گفتن از به نظرم خیلی سادست ولی مواد کاپوزیت تزریقی رو از کجا باید آورد ؟
تویه اسباب بازی فروشی های سنتی رات پیدا میشه
مشهد بازار امید دیدم 4500 دونه ای خیلی هم کفترهای خوشکلی بودن و یه نخ داشتن که میکشیدی و بال بال هم واست میزدن
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع