انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تعمیر قنداق
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
سلام خدمت کلیه دوستان عزیز
فکر میکنم این تایپیک توی انجمن خالی بود- در ثانی امروز به علت یه بی احتیاطی از جانب خودم قنداق وایخ 80 که توی این مدت خیلی مواظبش بودم زخمی شد و خوشبختانه ضربه بدی نخور - میخواستم ببینم راهی هست که بتونم قنداق رو لکه گیری کنم
اگه دوستان نظری دارند بفرمایند تا ما هم استفاده ببریم
تاپیک به جایی بود ممنون سعید جان انشالله با کمک دوستان با تجربه پربار بشهKhansariha (8)
در مورد وایرخ هم ناراحت نباش دوستان راهنماییت میکنند.ولی اگه یه عکس از خراش رو یقنداق بزاری شاید بشه بهتر نظر داد.
ممنون از شما که لطف دارید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کاربر محترم sadra9496 ذر این ضمینه میتونن خیلی کمک کنند. اتفاقا این مشکلو من هم دارم و احتمالا خیلی ها.
در خدمتتون هستم دوستان.ببخشید الان با پیغام خصوصی دوستمون تاپیک رو دیدم.دوست عزیز از لکه هایی که افتاده با کیفیت خیلی بالا عکس بگیر.با این شرایط:نور فلاش نباشه.دوربین عمود نباشه تا بتونم عمق ضربه هارو ببینم.کیفیت بالا باشه تا بتونم نوع رنگ و جوهردار بودن یا نبودن جلای قنداقتون رو تشخیص بدم.بعدش راهنمایی لازم رو میکنم
فقط از خود لکه ها.شما تو این عکسها نمای قنداق رو انداختید
والا از این بهتر دیگه در وسعم نیست

خوب باز میشه روش نظر داد.ابتدا بگم قنداق شما خود رنگ است.یعنی دقیقا رنگ چوب زیرش هست و از جوهر استفاده نشده.
توجه توجه توجه
این نسخه ای که میپیچم رو دوستان دیگه استفاده نکنن خراب بشه منو فحش بدن.فقط رو تفنگ این دوستمون به چند دلیل جواب میده.اولا چون جوهر نداره.دوما چون پلی استر هست

خوب دوست عزیز مراحل کارت یکم سخته و حوصله و دقت میخواد.تمیزی نهایی کار فقط به دقت و ظرافت شما بر میگرده.همه صدمه ها بجز اون یک صدمه گرد سوراخ مانند کنار پیچ قابل ترمیمه.البته یادتون باشه که هیچوقت مثل اول نمیشه.
شما ابتدا باید چند وسیله رو تهیه کنید.
برق ناخن زنانه.از بهترین جنس.باید قبلش تست کنید یعنی روی یک سطح شیشه ای بمالید.1 هفته بگذره بعد با سمباده اون رو بسابید.اگر هنگام سایش پودر شد مناسب است ولی اگر زیر سمباده خمیری شد مناسب نیست
استون
خلال دندان
گوش پاک کن
چسب نواری کالک
سمباده 400 800 1500
واکس پلیش خودرو
تیغ جراحی

مراحل ابتدا بوسیله خلال دندان تیکه های خرد شده درون چاله چوله هارو با ضربات ریز تمیز کنید.برای هر لکه قطعه ای از چسب کالک را ببرید و بصورتی که 2 یا 3 برابر لکه باشد.بعد از چسباندن چون چسب کالک شفاف است میتوانید محدوده لکه را به آرامی از روی چسب خط بندازید و اون تیکه رو جدا کنید.یکی از مراحل حساس کار است.باید مرزهارو صحیح انتخاب کنید.حالا لاک برق ناخن رو یک لایه نازک روی لکه بکشید.خیلی نازک.7 8 ساعت صبر کنید تا کاملا خشک شود.حالا یک دست دیگه.تعداد پاسهای اجرایی بستگی به مقدار چاله ایجاد شده است.باید به حدی برسد که کمی از سطح چسب کالک بیشتر باشد.خوب حالا به مدت 1 هفته دست بهش نزنید تا کاملا خشک شود.سپس با سمباده شماره 400 بسایید تا تقریبا هم سطح چسب کالک شود.حالا سمباده شماره 800..سپس چسب را بکنید.حالا با احتیاط با سمباده 1500 آنقدر بسایید تا هم سطح شود.این مرحله حساس است.دقت کنید.هرگونه سهل انگاری منجر به کچل کردن و یا سایش قسمتهای اطراف میشود.خوب حالا در اینجا بوسیله گوش پاکن آغشته به استون
بصورت لمسی بسیار سریع و در یک جهت بر روی اون قسمت بکشید.نگران مالیدن استون به پلی استر نباشید چون نمیتونه پلی استر رو حل کنه.فقط لاک رو حل میکنه.ازین جهت میگم که سریع و بصورت اشاره باشه بجهت اینه که سطح رو حل کنه در حدی که حالت ماتی را که بر اثر سمباده بوجود اومده براق کنه.ولی اگر مقدار استون زیاد باشه یا تعداد حرکت زیاد باشه و یا فشار زیاد باشه و یا رفت و برگشت صورت بگیره ممکنه حل کنه و دوباره چال بندازه.پس در این عمل افراط نکنید.خوب حالا بوسیله یک تکه پنبه بزرگ مقداری واکس پلیش را بروی کل قنداق بمالید و تا جایی که قوا در بدن دارید مالش دهید تا شفاف شفاف شود.
بسیار بسیار متشکرم از شما بابت لفط که کردید
امیدوارم بتونم نسخه شما رو به نحو احسن بپیچم و یه عمر دعا در جهت طول عمر جنابعالی کنم
بازم ممنون دوست عزیز
خواهش میکنم دوست عزیز وظیفم رو انجام دادم.در مقابل زحمتی که دوستان این سایت میکشن اصلا به حساب نمیاد
فقط یه نکته.بعد از زدن استون هم یه چند روزی دست نگهدار بعد پلیش کن

راستی دعا در مورد طول عمر رو بیخیال به دردم نمیخوره.میخوای دعا کنی ,دعا کن یه دولول خوشگل با قیمت مناسب گیرم بیاد اونوقت منم تا آخر عمر دعات میکنم که دعام کردی
اقا صدرای عزیز لطف بفرمایید راجع به شرایط و چگونگی نگهداری از قنداقهای چوبی که عمدتا از جنس راش هستند توضیحاتی بفرمایید. مخصوصا روغنهایی که برای حفظ کیفیت چوب قنداق در دراز مدت استفاده میشود.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
لینک مرجع