انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: 120 شلیک با یکبار شارژ bt 65 در 200 bar
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
سلام به کلیه دوستان و دارندگان تفنگ جدید هاتسان یا رنجر bt 65

یکی از مشکلات اصلی در تفنگهای pcp محدود بودن تعداد شلیک با نیروی ایده آل جهت افراد علاقه مند به هدف زنی میباشد البته در تعدادی از این نوع سلاح سیستم رگولاتور تعبیه شده که بسیار مناسب و کارا میباشد ولی مشکل قیمت بالا و نایاب بودن آنها در حال حاظر در ایران میباشد
نحوه و عملکرد این سیستم بدین صورت میباشد که هوا با فشار بالا از مخزن اصلی وارد سیستم شده و سپس از محل سوپاپ رگولاتور به مخزن دوم وارد میشود تا به نیرویی که با اضافه شدن نیروی فنر تنظیم پشت سوپاپ که باعث بسته شدن دریچه ورودی میشود رسیده و جریان هوا قطع شود که این عمل خروجی هوا را به اندازه تنظیم شده کنترل نموده و قسمتی از هوای فشرده با فشاری پایین تر و ثابت را در اختیار شلیک قرار میدهد
حال که این سیستم در بسیاری از سلاح ها قرار ندارد کاربران محترم از طرق مختلف مانند تعویض فنر از نظر قدرت یا تغییر در وزن چکش یا بسیاری از اعمال که باعث تغییر در استاندارد فنی سلاح شده روی آورده و ممکن است در آینده سبب تخریب سیستم شلیک شوند در صورتی که این اعمال هیچکدام عملکرد رگولاتور را شبیه سازی نخواهند نمود زیرا تنها عمل انجام شده کمتر شدن دبی شیر به لحاظ باز شدن کمتر شیر مخزن میباشد در صورتی که برای رسیدن به حالت اولیه مجددا باید سیستم باز شده و عمل تغییر یا تعویض قطعه مورد نظر با صرف زمان و خطر تخریب را تحمل نمود

راه ابتکاری که به شرح آن میپردازم بسیار ارزان و سریع میباشد و در آزمونی که شخصا انجام دادم تعداد 25 شلیک با مصرف 60 bar فشار بود که البته 5 شلیک فشار را از 200 به 175 ، 10 شلیک از 175 تا 150 و 10 شلیک از 150 تا 140 باعث افت فشار شد که با این رویه میتوان انتظار 70 الی 80 شلیک تا رسیدن به فشار 100 bar که دامنه مناسبی جهت تمرین و هدف زنی میباشد خواهد بود

در این روش تنها کافیست واشری با ارتفاع 2 الی 2.5 میلیمتر و قطر بیرونی 35 mm و سوراخ داخلی به قطر 23 mm از جنس تفلون تهیه نمایید ،مخزن هوا را باز نموده و واشر مورد نظر را دور اورینگ محل اتصال قرار داده و مخزن را در محل خود نصب نمایید این عمل باعث خواهد شد تا فاصله چکش تا شیر زیاد شده و مقدار حرکت و باز شدن آن کمتر شود بنابر این دبی کمتر خواهد شد

دقت نمایید ارتفاع واشر تا 2.5 mm آزمایش شده و ارتفاع بیشتر باعث خواهد شد تا دندانه های کمتری جهت در گیری مخرن با بدنه بکار برده شود که این عمل به لحاظ وجود فشار شلیک در پشت دندانه های مخزن احتمال فرار مخزن از محل خود را بیشتر خواهد نمود و بزبان ساده تر در این شرایط ممکن است مخرن شلیک شده و از جای خود کنده شود

این عمل را با کلیه سیستم های شبیه البته با اندازه های متناسب را میتوان انجام داد.
این تستو دوستمون اقا سعید انجام دادن وخودشون یه ابزار سازی دارن .این عمل بدون دستکاری قطعات اصلی انجام میشه ومصرف سلاحو کاهش میده والبته طی این هفته از این واشر برای من هم میفرستن حتی قراره ایشون قدرت این سلاحو ببرن بالا که بازم به قطعات اصلی کار ندارن ویک تیونینگ میشه گفت پیشرفته میخوان بکنن.اگه بشه حتما عکسارو هم میذارم.با تشکر از اقا سعید
داداش لطف میکردی عکسی هم قرار میدادی خیلی بهتر میشد باز ممنون ..Khansariha (8)
این عمل رو میشه روی اوانیکس مانستر هم انجام داد؟
با سلام
چشم حتما اینکارو میکنم ولی نمیدونم چرا عکسا اپلود نمیشن .حجمشون زیاده .در مورد سوالتونم اگه سیستم سلاحتون نمیدونم bt65دیدین یا نه مثل اون باشه اینکارو میشه باهاش انجام داد.بازم من سعی میکنم عکسارو بذارم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم لینک عکسا .واشر تفلون و محل قرار گیری

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان اگه مشکل داشته باشن بگین اصلاح کنم.باتشکر
در ضمن نام کاربری اقا سعید در این سایت viper22میباشد که این طرحو تست کردن ودر اختیار ما قرار دادن از ایشون از طرف همه دوستان قدردانی مینمایم.
دوست عزیز تو قدرتش تاثیری نداره؟
دوست عزیز تو قدرت چندان تاثیری نداره .ممنون
این حلقه رو میشه با آلیاژی مثل برنج و یا هر چیز دیگه ای ساخت.
درسته؟حلقه ای از لوله برنجی با همین اندازه و یا مس وغیره؟؟؟؟
دوستان درست میگم؟
من قبلا این کار رو روی بی تی 65 تست کردم خوب جواب میده و جالبه که بدونید با این روش میتونیین روی ساچمه های پرومگنوم هم حساب باز کنید و دقت قابل قبولی رو واسه شکاراز این ساچمه تا فواصل زیر 80 متر داشته باشید
شما برای تفنگتون از چه جنسی اون حلقه رو درست کردید؟؟؟ جان :khansariha (8):taktaz
هر چیزی که بتونه یه فاصله ایجاد کنه جنسش هم مهم نیس داداش
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع