انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
محسن جان مرسی از تحقیقت
البته خدا رو شکر ما تو ایران مشکل ابطال گارانتی نداریم
در مورد تفاوت 2 گاز نیتروژن و هوای تنفسی که ترکیبی از چندین گاز منجمله همین نیتروژنه
من فکر میکنم تنها فرق موثر میتونه همین برگتر بودن مولکولهای نیترو باشه که در یه حجو و فشار ثابت تعداد مولکول کمتریجا بشه
و نمیدونم این چه تاثیر مثبت یا منفی خواهد داشت
اما به نظر اگه یکبار مخزن تفنگ رو با نیترو پر کنیم و کرنو کنیم ومقایسه کنیم با هموای معمولی نتیجه دقیق معلوم بشه
من توي يكي از سايتها ديده بودم كه ميگفت از گاز دي اكسيد كربن استفاده ميكنه و اتفاقا داشت در باره تفاوت اندازه مولكولها بحث ميكرد.توي ارفورس مدلهايي هستند كه از كپسول 80 گرمي (مطمئن نيستم شايد 80 اونس بود)استفاده ميشه
اما در مورد نيتروژن اين گاز خنثي هست اما ميتونه با اكسيژن هم تركيب بشه و تبديل ميشه به دي اكسيد نيتروژن كه تو تيونينگ خودرو به اسم ناس يا نوس معروفه دي اكسيد نيتروژن وقتي به مخلوط هوا و بنزين داخل سيلندر در حال انفجار اضافه ميشه قدرت انفجار رو تا حد زيادي بالا ميبره.نيتروژن در اثر صاعقه يا قوس الكتريكي ميتونه تبديل به ازت بشه
نميدونم شايد من اشتباه ميكنم
اما دماي ميعانش فكر ميكنم -173 درجه ست!و به اين راحتيها مايع نميشه بر خلاف هواي معمولي
نياز به بررسي بيشتر هست
دوستان آپاراتیها توی دستگاهای نیتروژن کپسول دارن که اونو توی لاستیک تزریق میکنه.فکر میکنم میشه کپسولpcp رو شارژ کرد.چون فشار کپسول نیتروژن توی دستگاه بالاست.فقط مشکل رابط هست.راستی هر لاستیک رو 1000 میگیرن فکر کنم واسه این 500 بشهKhansariha (219) البته هیچ عدلهو مدرکی نیست باید تحقیق و تفحص بشه!!!ما رو به جرم نشر اکاذیب معاخضه نکنید.من تازه عضو شدم!!!!!!!!!!!!!!
بله اقا جاويد ايرفورس وبنجامين مارادور وديسكاوري ميتونن از CO2 استفاده كنند چون واوشون 2 منظوره است ولي ايرفورس بايدجداگانه خريداري بشه .
كلا فكركنم انرژي جنبشي نيتروژن خالص كمترازهواي تنفسي هست بخاطروجود كسيژن تو هواي تنفسي وبخاطرهمين اگه بخوايم همون فشار هواي تنفسي روبدست بياريم بايد مقداربيشتري نيتروژن فشرده بشه كه گرونتردرمياد .
(2011-06-14 09:10 AM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محسن جان مرسی از تحقیقت
البته خدا رو شکر ما تو ایران مشکل ابطال گارانتی نداریم
در مورد تفاوت 2 گاز نیتروژن و هوای تنفسی که ترکیبی از چندین گاز منجمله همین نیتروژنه
من فکر میکنم تنها فرق موثر میتونه همین برگتر بودن مولکولهای نیترو باشه که در یه حجو و فشار ثابت تعداد مولکول کمتریجا بشه
و نمیدونم این چه تاثیر مثبت یا منفی خواهد داشت
اما به نظر اگه یکبار مخزن تفنگ رو با نیترو پر کنیم و کرنو کنیم ومقایسه کنیم با هموای معمولی نتیجه دقیق معلوم بشه
منم با پیشنهاد آقا سهیل موافقم و نظر من هم همینه
فقط باید تجربی عمل کرد و یک بار یا حداقل برای اطمینان بیشتر چهار،پنج بار یک پی سی پی رو با مخزن تغدیه شده از نیتروژن کرنو گرافی کنیم تا نتیجه ی قطعی مشخص بشه Khansariha (8)
سلام
بحث جالبی هست.
من امروز تازه این بحث رو دیدم.
من خودم خیلی تحقیق نکردم در این رابطه اما احساسم میگه ممکنه قدرت شلیک بیاد پایین.
در مورد حجم ملکول ها هم خیلی شیمیم خوب نبوده اما co2 به نظرم حجم بیشتر داشته باشه نسبا به هوا و نیتروژن اما در اسلحه ضعیف تر عمل میکنه.
این بحث خوبی هست و باید تحقیق بیشتر بشه اما از مطلبی هم که اقا محسن از سایت معروف گذاشتن نمیشه به همین راحتی عبور کرد.
فعلا
من حدود یه سال هست که از گاز نیتروژن برای تایر ماشینم استفاده میکنم و نرمی و انعطاف پذیری ماشین رو دقیقا احساس می کنم. دیروز از همون تعمیرکار پرسیدم گفت دستگاه ما تا 15 بار میتونه شارژ کنه و واسه این کار آدرس یه تعمیرگاه دیگه که کارش تعویض و پنچر گیری تایر کامیون و دستگاههای سنگین هست رو داد و گفت دستگاه اونا میتونن این کار برات انجام بدن
به نظر من هم نباید خطری داشته باشه ولی به قول دوستان باید عملا قدرت و دقت تفنگ بررسی بشه با این گاز
دوستاد تحقیق کنید و خبرش رو به ماهم بدید که مشکل پرکردن کپسول رو داریم .. البته اگه تفنگم زودتر دستم برسه خودم اولین نفر امتحانش میکنم Khansariha (214)
دوستان در چندین مورد که در باره فشار داخل کپسول هاکه در تایپیکهای دیگر هم صحبت شده بود بنظر میرسد بعضی برداشتهای اشتباهی در مغز شان است که با چند مثال مسئله را روشن کنم و اگر لطف کنند و از برنامه convertorگوشی موبایلشان استفاده کنند دقیقتر خواهد بود.1-فشار یک کمپرسور سیلندری معمولی (چه تسمه ای چه نوع یخچالی)را روی هفت بار (انمسفر)تنظیم میکنند یعنی حداکثر میتواند تا 10 اتسفر خودتان تنظیم کنید که حالت تخته گاز را داردو اصطهلاک خیلی بالاست.حدود فشارکمپرسور های مخصوص سرد خانه ها نیز حد اکثر تا 50 اتمسقر (بار) است که اگر ضربدر 14 کنید بر حسب پوند بر اینچ (psi700)میشود .فشار باد لاستیک ماشین سواری حدود 30 پوند وکامیون ها حدود 80 الی 90 پوند که به ترتیب 2.2 و6 کیلو گرم یا بار یا اتمسفر که این سه مقیاس اخری تقریبآ برابر هستند میشود. فرقی هم بین فشار هوا و نیتروژن که آپاراتی ها دارند نیست که فکر کنید آپاراتی کامیون میتواند مشکل شما حل کنندقدرت کمپرسورها فقط در فشار نیست بلکه بیشتر در دبی یا مقدار لیتر هوای خروجی در یک دقیقه است که کمپرسور قویتر یک مخزن را در زمان کوتاهتری پر میکند . پس از فکر کمپر سور های معمولی ویخچالی و اپاراتی برای پرکردن مخزن تفنگتان وکپسول بیایید بیرون . اما سیلندرهای معمولی که برای اکسیژن پزشکی ویا صنعتی که استفاده میشود اکثرآ با این مشخصات هستند که معمولا هم سن بالایی دارن و به همین علت اغلب شارژ کننده ها تا 150 اتمسفر بیشتر نمیزنند بااینکه روی آن تست شده در 300 اتمسفر وفشار کاری تا 200 اتمسفر میباشد . اما مطلب خییییییییییلی مهم اکسیژن فشرده همانطور که بقیه دوستان هم گفتند بسیار خطر ناک است . میدانید برای جوش با هوا وگاز (جوش برنج یا زر جوش)وقتی گاز را اول روشن میکنند شعله قرمز ودود زیادی دارد وهنگامیکه اکسیژن را باز میکنند شعله آبی وبدون دود میشود یعنی کمک به سوختن کامل وحرارت بالا و اگر جایی کنار اتش بودید و یک کپسول اکسیژن داشتید بدانید یک ماده منفجره را در کنار خود دارید وهمچنین ترکیب روغن ویا گریس با اکسیژن را من چند سال پیش در یک کار گاه دیدم البته دو روز بعد از واقعه .دیوار کنار کپسول تخریب شده بودوجسد استفاده کننده را تکه تکه جمع کرده بودند .
پس لطفآ به مطالبی که در سایت مدیران انجمن و دیگر اعضا میگویند دقیق باشید و مسایل خطر ناک را سعی نکنید تجربه کنید و با آگاهی کامل که چه میخواهید و چکار خواهید کرد به دنبال یک کپسول با استاندارد معتبر باشید . در ضمن قیمت هر بخیه حدودآ پنجاه هزار تومان میباشد .پس لطفآ حسابگر وسلامت باشید.
(2011-07-02 01:46 PM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان در چندین مورد که در باره فشار داخل کپسول هاکه در تایپیکهای دیگر هم صحبت شده بود بنظر میرسد بعضی برداشتهای اشتباهی در مغز شان است که با چند مثال مسئله را روشن کنم و اگر لطف کنند و از برنامه convertorگوشی موبایلشان استفاده کنند دقیقتر خواهد بود.1-فشار یک کمپرسور سیلندری معمولی (چه تسمه ای چه نوع یخچالی)را روی هفت بار (انمسفر)تنظیم میکنند یعنی حداکثر میتواند تا 10 اتسفر خودتان تنظیم کنید که حالت تخته گاز را داردو اصطهلاک خیلی بالاست.حدود فشارکمپرسور های مخصوص سرد خانه ها نیز حد اکثر تا 50 اتمسقر (بار) است که اگر ضربدر 14 کنید بر حسب پوند بر اینچ (psi700)میشود .فشار باد لاستیک ماشین سواری حدود 30 پوند وکامیون ها حدود 80 الی 90 پوند که به ترتیب 2.2 و6 کیلو گرم یا بار یا اتمسفر که این سه مقیاس اخری تقریبآ برابر هستند میشود. فرقی هم بین فشار هوا و نیتروژن که آپاراتی ها دارند نیست که فکر کنید آپاراتی کامیون میتواند مشکل شما حل کنندقدرت کمپرسورها فقط در فشار نیست بلکه بیشتر در دبی یا مقدار لیتر هوای خروجی در یک دقیقه است که کمپرسور قویتر یک مخزن را در زمان کوتاهتری پر میکند . پس از فکر کمپر سور های معمولی ویخچالی و اپاراتی برای پرکردن مخزن تفنگتان وکپسول بیایید بیرون . اما سیلندرهای معمولی که برای اکسیژن پزشکی ویا صنعتی که استفاده میشود اکثرآ با این مشخصات هستند که معمولا هم سن بالایی دارن و به همین علت اغلب شارژ کننده ها تا 150 اتمسفر بیشتر نمیزنند بااینکه روی آن تست شده در 300 اتمسفر وفشار کاری تا 200 اتمسفر میباشد . اما مطلب خییییییییییلی مهم اکسیژن فشرده همانطور که بقیه دوستان هم گفتند بسیار خطر ناک است . میدانید برای جوش با هوا وگاز (جوش برنج یا زر جوش)وقتی گاز را اول روشن میکنند شعله قرمز ودود زیادی دارد وهنگامیکه اکسیژن را باز میکنند شعله آبی وبدون دود میشود یعنی کمک به سوختن کامل وحرارت بالا و اگر جایی کنار اتش بودید و یک کپسول اکسیژن داشتید بدانید یک ماده منفجره را در کنار خود دارید وهمچنین ترکیب روغن ویا گریس با اکسیژن را من چند سال پیش در یک کار گاه دیدم البته دو روز بعد از واقعه .دیوار کنار کپسول تخریب شده بودوجسد استفاده کننده را تکه تکه جمع کرده بودند .
پس لطفآ به مطالبی که در سایت مدیران انجمن و دیگر اعضا میگویند دقیق باشید و مسایل خطر ناک را سعی نکنید تجربه کنید و با آگاهی کامل که چه میخواهید و چکار خواهید کرد به دنبال یک کپسول با استاندارد معتبر باشید . در ضمن قیمت هر بخیه حدودآ پنجاه هزار تومان میباشد .پس لطفآ حسابگر وسلامت باشید.

باتشکر از توضیحات شما دوست عزیز .
من هم با شما موافقم .. اما من نمیخام اکسیژن بزنم بلکه با کاز ازت میخام کپسول رو شارژ کنم که دوستان گفتن ازت گاز بیخطریه
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
لینک مرجع