انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نقص و عیب در پیچ تنظیم ماشه وایرخ
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
این پیچ در تمام مدل های HW 98, HW 95, HW 85, HW 80, HW 35, HW 77, HW97 , HW 50S, HW 30S بکار برده شده.

پیچ تنظیم ماشه از جنس الومینیوم درست شده که شیار پیچ گوشتی که در آن میرود، حدود 0.7 میلیمتر است.
رزوه این پیچ M6 است که اصلا با هم همخوانی ندارد. معمولا بلافاصله پیچ زخم میشود.

برای باز کردن پیچ بسیار محتاط عمل کردم . وحتا تا اخرین قسمت (چرخش) برای باز کردن، سفت عمل میکرد.

بعد از چک کردن متوجه شم که پیچ در وسط یک دندانه خراب کرده. با کمی گردش در فرومها متوجه شدم مشکل تنها من نبوده، بلکه دیگران هم از کیفیت پایین از این قسمت گلایه دارند.
در ضمن این پیچ چنان سفت چرخش میخرد که باور کردنی نیست. ( ان هم پیچ تنظیم؟).
برآن شدم که پیچ دیگری که M6 و از جنس فولاد در رزوه درونی ماشه بچرخانم که کمی شل کنند.

پیچ زخمی شد و من هم تصمیم گرفنم یک نامه بلند بالا با عکس به شرکت وایرخ ارسال کنم.
آخ آخ
پدر پیچ در اومده ولی راست میگی خیلی سفته منم اومدم تنظیم کنم دیدم سفته بیخیال شده
در کل حس خوبی نداری درک میکنم وقتی وایرخ ناز آدم اینجوری بشه
سلام دوستان من هم وایرخ دارم هم پیچ و مهره فروشم به نظر من اگه اون پیچو با یه پیچ آلن مغزی ( بدون سر) استیل جایگرین کنید مشکل حله یا علیKhansariha (8)
(2011-05-21 07:18 AM)Sniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من هم وایرخ دارم هم پیچ و مهره فروشم به نظر من اگه اون پیچو با یه پیچ آلن مغزی ( بدون سر) استیل جایگرین کنید مشکل حله یا علیKhansariha (8)

با سپاس از جوابتان، به نکته جالبی اشاره کردید. من هم نوشته بودم که با پیچ M6 رزوه را بهتر کردم.
اینجور که از شما متوجه شدم، یک پیچ سر بریده M6 را جایگزین کنیم مشکل حل میشود؟
مال منکه خوشبختانه هنوز مشکلی براش پیش نیومدهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
درست میفرمایید دوست عزیز اون پیچ دز ایرخ کلا سفت میچرخه
البته همونطور که علی عزیز گفت دا رو شکر در وایرخ 80 ایشون این مشکل وجود نداره و پیچ بدون ایراد کارش رو انجام میده
(2011-05-22 08:10 AM)Potra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-05-21 07:18 AM)Sniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سپاس از جوابتان، به نکته جالبی اشاره کردید. من هم نوشته بودم که با پیچ M6 رزوه را بهتر کردم.

دوست عزیز پیچ آلن مغزی پیچیه که جای آچارش داخل استوانه پیچه و سر برجسته نداره لازم نیشت سر پیچو ببرید آمادش هست
(2011-05-22 08:42 AM)persiankiller نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مال منکه خوشبختانه هنوز مشکلی براش پیش نیومدهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

قدیمیها، جنس خوب، این مشکل را ندارند.Khansariha (8)
(2011-05-22 09:38 PM)Sniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-05-22 08:10 AM)Potra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز پیچ آلن مغزی پیچیه که جای آچارش داخل استوانه پیچه و سر برجسته نداره لازم نیشت سر پیچو ببرید آمادش هست

دوست عزیز
ته پیچ یک حالت استوانه ای دارد که کمک میکند به عمودی بودن فنر درون ماشه. کج شدن فنر، ریسک شکستن را بیشتر میکند

چونکه نوشته بودید با پیچ و مهره سر کار دارید
اگر از دیدگاه فنی به مسئله نگاه کنیم من شدیدا با بکار بردن پیچی که ته استوانه ای ( با همان سایز) ندارد، مخالف هستم وگرنه همینجوری خیلی کارها را میشود جف و جور کرد.

همگی میدانید که سازندگان یک گرم اضافی به محصولات خودشان اضافه نمیکنند مگر اینکه یک کارایی لازم را دارا باشد.

من عقیده دارم که تمام کارایی پیچ به همان استوانه ته مربوط میشود. پیچ هم با تراش CNC درست شده وگرنه خرید پیچ اماده از درست کردنش ارزانتر تمام میشود.

قصد داشتم که به دوستان خبر دهم وایرخ های جدید در این قسمت ازکیفیت بسیار پائین برخوردار است و مواظب باشند که سر پیچ تنظیمی که باید راهت چرخش کند، نمیکند!

با کمی کار بر روی رزوه، از این مشکل رهایی یافتم، ولی بقیمت زخمی شدن سر پیچ!
سعی میکنم که اطلاعات درست چرخش کنند ولو اینکه برایم مهم نباشد تا در صورت اتفاق ناگوار برای دوستان حداقل پیش وجدان مان راهت باشیم.

درضمن نقشه ساخت پیچ (خودم کشیدم) را هم در زیر ارسال کردم که دوستان اگر به زیبایی پیچ مورد نظر اهمیت داده و خواستند، درست کنند.
درجه سختی فلزی که انتخاب میکنند کمتر از الومینیوم نباشد.
از بابت اطلاعات پیچ الن مغزی، سپاس!

زنده و سر بلند باشی!
دوستان با تشكر از فرصتي كه در اختيار من گذاشتيدKhansariha (48)
من اگه همچين جايي به مشكل بر بخورم ميرم يه پيچ آلن نيم رزوه ميگيرم از قسمت رزوه نشده به اندازه ارتفاع سر پيچ وايرخ اونو ميبرم بعد با اره آهنبر دستي يه شيار براي جاي پيچش ميزارم طول رزوه ها رو هم به اندازه اي كه لازمه قطع ميكنم!
آلياژ خيلي خوبي داره حتي در نوع استيل كيفيت بالاتري هم داره لا اقل از فابريكش بهتره!
[تصویر: screw.jpg]
potra جان ممنون از اطلاعات مفیدت من متوجه اون استوانه نبودم چون خودم هنوز اون پیچو باز نکردم دوستان همینجا به خاطر دادن پیشنهاد نادرست از همه پوزش می طلبمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع