انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ایران گردی و طبیعت گردی(Eco-Turism)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5
(2011-12-12 11:15 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عالی بود.

فکر کنم همین انسانهای ماقبل تاریخ شکارها را زده بودند که شما چیزی پیدا نکردید خخخخخخخخخخ

بله علیرضا جان،اصولا بعد از بوجود امدن پستانداری باهوش و نادان به نام انسان تمامی چرخه های طبیعی را مختل شده است ،اجداد ما هم از همان اول به فکر شکار بودند با سنگ چخماق و وسایل تیز وبرنده تا حالا که با هلیکوپتر شکار میکنندKhansariha (8)

تنها پستانداری که نظم طبیعت را بهم ریخته ما هستیمKhansariha (214)

خدا از سر تقصیراتمون بگذرهKhansariha (256)
با سلام خدمت همه دوستان

چند سال پیش یه سد خاکی روی مسیر رودخانه یکی از روستاهای اطراف فریدونشهر به اسم رودبارک افتتاح شد که بعد از آبگیری اهالی روستا یه شرکت تعاونی تشکیل دادند و با کمک جهاد کشاورزی پرورش ماهی قزل آلا را توی این دریاچه شروع کردند و از اردیبهشت به بعد پروانه صید ماهی قزل آلا را توی این دریاچه صادر میکنند.
2 سال پیش که مارفتیم اواخر خرداد بود و برای هر قلاب باید یه مجوز میگرفتیم که قیمتش 3500 تومن برای یک روز بود و مثل اینکه ما دیر رفته بودیم و خود اهالی روستا قبل از ما ماهی ها را با دام جمع کرده بودند(توی روستا ماهی قزل آلا میفروختند) و اونطوری که انتظار داشتیم نشد ولی خوب بدک نبود و هر قلاب 4 تا 5 تا ماهی متوسط گرفت.
ولی محیط بسیار زیبایی داشت ، لاله های واژگون و چشمه هایی که از هر طرف به دریاچه سرازیر میشد و صدای دلنشین کبکهای منطقه .
یکی از چشمه ها که به دریاچه سرازیر میشد
[تصویر: 38785709563429017244.jpg]

لاله های واژگون کنار دریاچه
[تصویر: 52865877470760377045.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سال بعد اواخر فروردین بود که رفتیم ولی هنوز مجوز صید صادر نشده بود و لاله های واژگون هم هنوز کامل نشده بودند.
با این حساب بهترین موقع اردیبهشت ماه.
این مشخصات جغرافیای دریاچه سد رودبارک :
+32° 48' 51.84", +50° 9' 22.91"

با وارد کردن مشخصات توی google map راحت پیداش میکنید.
آدرس:استان اصفهان – فریدونشهر-روستای میدانک
دوستان من شدیدا تو فکر سفر عید هستم و نمیدونم کجا برم فعلا تا اینجا در مورد استان گلستان تو خانواده اقبال بیشتری وجود داره و من تحقیق دست و پا شکسته ای که در مورد شهر ها و روستا های استان گلستان کردم نظرم بیشتر به روستای افراتخته جلب شده ولی در مورد وضعیت و امکان اسکان در اونجا و خیلی چیزای دیگه نیاز به اطلاعات دارم اگر از دوستان کسی اطلاعاتی در این مورد داره یا پیشنهاد بهتری هست زحمتش رو بکشه بخصوص برو بچه های استان گلستان Khansariha (8)

چندتا عکس از این روستا به همراه نقشه استان گلستان :

[تصویر: 13310528721.jpg]

[تصویر: 13310528722.jpg]

[تصویر: 13310528733.jpg]

انشاالله تعطیلات به همه دوستان خوش گذشته باشهKhansariha (8)
ما که از صبح روز 4 عید (ساعت 4 صبح) از جاده فیروزکوه زدیم بیرون به قصد استان سر سبز و دیدنی گلستان و چون تحقیقات برای اسکان در روستای افراتخته به دلایل مختلف از جمله جاده که نیاز به ماشین شاسی بلند داشت و مشکل اسکان و ...منفی جواب داده بود مسقیم رفتیم علی آباد کتول برای دیدن آبشار کبود وال (تنها آبشار تمام خزه ای ایران) و جنگل و مراتع دیدنی اون منطقه (حدود ساعت یک بعد از ظهر رسیدیم )که در یک هتل آپارتمان در نزدیکی جنگل و مسیری که به سد خاکی زرین گل و آبشار کبود وال منتهی می شد اسکان پیدا کردیم و صبح روز بعد رفتیم برای دیدن آبشار ، از ابتدای جاده حدود 3 کیلومتر تا سد زرین گل و حدود 5 کیلومتر تا ابتدای مسیر آبشار راه بود ، مسیر اصلی هم که تماما باید به صورت پیاده طی می شد دارای پله های چوبی و از مسیر رودخانه طی می شد که واقعا دیدنی تر از خود آبشار بود ، فکر می کنم حدود 300 پله بود و برای افراد کهنسال واقعا مشکل بود که بتونن به آبشار برسن ، مسیر هم که گل آلود بود خلاصه بعد حدود 45 دقیقه رسیدیم به آبشار و واقعا از دیدنش لذت بردیم آبشار با عظمت و زیبایی بود (میگن بهترین موقع برای دیدن این آبشار اواخر بهار و تابستان هست که درختان روی مسیر و حتی آبشار سایه ایجاد میکنن و به زیبایی های مسیر اضافه میشه ، بعد از دیدن آبشار هم در نزدیکی سد به صرف نهار پرداختیم و از منظره زیبای ارتفاعات لذت بردیم، روز بعد هم که مطلع شدیم جمع آشنایان در ویلای خان دایی جمعه به حساب رودربایستی و عید دیدنی و این جور چیزا از دیدن خیلی از دیدنی های استان گلستان محروم شدیم و فقط در مسیر بازگشت به سمت مازندران با یک تغییر مسیر نسبتا جزئی برای دیدن بندر ترکمن راهی شدیم و از بندر و بازارچه اون دیدن کردیم و از مسیر بندر ترکمن - بندر گز ادامه مسیر دادیم در بین راه (نزدیک بندر گز هم یک جاده خاکی به سمت دریا رو پیش گرفتیم که اتفاقا به یک ساحل بسیار بسیار زیبا که بصورت یک تالاب کوچک هم شکل گرفته بودیم رسیدیم که علی رقم شلوغی ها در این منطقه فقط ما بودیم این نقطع یک زیستگاه تمام عیار برای لاک پشت ها بود که صد ها لاک پشت در اون زندگی می کردند.
ساعت 10 شب رسیدیم به آهودشت شهرستان نور که ویلای خان دایی اونجا بود واتفاقا در نزدیکی اون هم یک دریاچه کوچک و زیبا وجود داشت که صبح روز بعد برای ماهیگیری تستش کردیم و چند تایی هم گرفتیم ولی چون کوچیک بودن دوباره به آب افتادن بعد از سه روز که از خان دایی خدا حافظی کردیم برای برگشت نزدیک پلیس راه آمل ایستاده بودیم که صنایع دستی خرید کنیم و بندازیم تو حراز که دوباره تصمیم گرفته شد دو روز دیگر هم نزدیک دریا باشیم که این دو روز هم در فریدون کنار در یک ویلای نزدیک دریا سپری شد و یک سر کوچک هم به رود سرخرود برای ماهیگیری زدیم و جز محیط آرامش بخش چیز دیگه ای کاسب نشدیم نهایتا 12 فروردین سفر ما به پایان رسید. ببخشید که داستان نویسی من افتضاحهKhansariha (8)

وییو هتل آپارتمان در علی آباد کتول
[تصویر: 13333395882.jpg]

مسیر زیبای آبشار کبودوال
[تصویر: 13333395883.jpg]
[تصویر: 13333395884.jpg]

آبشار کبودوال
[تصویر: 13333395885.jpg]

تالاب نزدیک بندر گز
[تصویر: 13333413132.jpg]
[تصویر: 13333413133.jpg]
[تصویر: 13333425871.jpg]

ماهیگیری در دریاچه یا آب بند واقع در آهو دشت
[تصویر: 13333413134.jpg]

ماهیگیری رودخانه سرخرود
[تصویر: 13333413135.jpg]
امروز با دیدن عکس های آقا غلامی خیلی از خاطره واسم زنده شد.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
چون ما از سال 80-81 که هر سال تابستون خانواده با هم جمع میشیم میریم سمت شمال مسیر اصلیمون هم میریم شاهرود یه چندتا لاشه گوسفند میگیریم یه 2 هفته ای توی جنگل های اولنگ خیمه میزنیم(نمی دونید وقتی مه میشه چه حالی داره....) بعد هم رامیان وبه سمت دریا.....
ولی صد حیف که مردم مراعات نمی کنن توی این چند سال اخیر مخصوصا از وقتی این جاده خوب شده خیلی اوضاش خراب شده درختا رو قطع کردن کلی آشغال ریختن و........
کمپینگ یک روزه در جنگل سیاهکل

[تصویر: 00000.jpg]

[تصویر: 11111.jpg]

[تصویر: 22222.jpg]

[تصویر: 33333.jpg]

[تصویر: 44444.jpg]
استان گیلان شهرستان رودبار روستای جوکین

up
بروجن روستاي تگرگ آب
[تصویر: img.php?image=3287_dsc00212_r8ue.jpg]
[تصویر: img.php?image=4653_dsc00211_75u1.jpg]
با عرض سلام خدمت دوستان
بنده قصده مسافرت دارم میخوام بدونم اطراف اصفهان روستای خوش آبو هوا جایی دنج کسی سراغ داره ؟من متاسفانه اهل اصفهان نیستم و اَشنایی ندارم اگ دوستان لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشم

روستای وارنگرود.جاده دیزین.عمق 15 کیلومتری دل طبیعت
یکی از عکسارو لنز تولنز کردم با بایگیش 8*30.بنظرتون کیفیت دوربین شکاریش چطوره؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5
لینک مرجع