انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ایران گردی و طبیعت گردی(Eco-Turism)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5
(2011-09-04 02:40 PM)CFX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستانKhansariha (8)
چند تا عکس از سفر خودم که امروز صبح تموم شد (بندر و تالاب انزلی و مسیر زیبا و توریستی اسالم به خلخال )براتون میذارم
لازم شد کفش و کلاه کنیم و راه بیفتیم. خیلی وقته هوس رفتن به این سمت رو دارم. آقا خوب ما رو هوایی کردیدها!
hamedof عزیز مطمئن باش که یکی از بهترین سفرها رو خواهی داشت من سالها پیش این مسیر رو رفته بودم (اسالم به خلخال) ولی این بار با برنامه بهتر و هدف متفاوت رفتم .
هوای خنک - مه دیدنی در ارتفاعات این مسیر و صبح های فوق العاده ای که داره و طبیعت بکر و زیباش این منطقه رو به یک منطقه بسیار زیبا و دیدنی تبدیل کرده که به نظر من عبور کردن از اون فقط از انسانهای بی ذوق بر میاد و بهترین کار اینه که یکی دو روزی رو در خانه های با صفای روستایی اون منطقه سر کنید (نه در روزهای تعطیل ، سعی کنید بین هفته این سفر رو داشته باشید) .
در خصوص تالاب هم تجربه اتفاقی من اینه که حتما و حتما در نیم ساعت پایان غروب خورشید سوار قایق بشید که حسابی از دیدن زیبایی های جزایر لاله و غروب زیبا مست بشید.

[تصویر: DSC03126.jpg]
با سلام

اواخر فروردین امسال به همراه دوستان به آبشار لردگان آتشگاه رفتیم که یه گزارش کوچولو به همراه چند عکس برای شما عزیزان قرار میدم که امیدوارم مفید واقع بشه.
این آبشار در 40 کیلومتری جنوب شهرستان لردگان واقع در استان چهارمحال و بختیاری قرار گرفته که از یک چشمه بالای کوه سرچشمه میگیره و پس از طی مسافت طولانی به رودخانه خرسان میریزد،این آبشار طولانی ترین و به گفته بازدیدکنندگان یکی از زیباترین آبشارهای ایران میباشد.
بهترین فصل برای دیدن این منطقه اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد است، در مورد راههای دسترسی به آبشار باید گفت که تنها راه دسترسی یک جاده باریک با پیچ و خم و شیب زیاد از شهر لردگان به روستای آتشگاه (روستایی کم جمعیت که هم نام آبشار است و در پایین آبشار واقع شده) است و مردم این روستا همگی لر زبان و جزء محرومترین مردم منطقه هستند چونکه به علت در دسترس نبودن زمین کشاورزی مناسب تنها راه درآمد مردم از گردشگری و دامداری است.
یک ویو زیبا از جاده لردگان به آتشگاه :
[تصویر: ii4p2w51bvvl2bo2qpb2.jpg]

جنگلهای بلوط زاگرس مرکزی:

[تصویر: qbtk8kbzisqv6kjno68.jpg]

دوستان نیروی ا ن ت ظ ا م ی که ما حسابی مزاحمشون شدیم(چیز خاصی نبود یه بازرسی و در نهایت هم هیچی پیدا نکردند و رفتند.) خخخخخخخخ
[تصویر: o8h35ho0gc95xd9rbbi.jpg]

وقتی به روستا میرسید انگار به آخر دنیا رسیدید چون یدفعه جاده کج و معوج و پر از دست انداز به روستا ختم میشه و تموم میشه،مردم محلی زمینهای کم روستا را بین خودشون تقسیم کردند و به صورت پارکینگ و استراحتگاه و چند اتاق برای ماندن شبانه و ... در آوردند البته جای پارکینگ عمومی هم وجود داره که من توصیه میکنم به خاطر امنیت ماشین حتما از پارکینگهای مردم محلی استفاده کنید و اگه قصد دارید شب را اونجا بگذرونید حتما اتاق بگیرید و توجه داشته باشید که تا اولین کیوسک پلیس و بیمارستان حداقل 1 ساعت راهه.
برای اینکه آبشارهای متعدد و زیبای به وجود اومده را ببینید باید در امتداد مسیر آب از کوه بالا برید و تا رسیدن به سرچشمه حدود 3 ساعت راه در پیش دارید پس بهتره با یه گروه حداقل نیمه حرفه ای به این منطقه برید چون در طول مسیر جاهای صعب العبوری وجود داره که ممکنه آماتورها از پسش بر نیاند و مجبور بشید وسط راه برگردید و مثل من به سر چشمه نرسید
یک پل طبیعی که برای ادامه مسیر خیلی با این جور پلها مواجه میشید
[تصویر: h2g743q2p18jjt2wxj0e.jpg]

البته اگه به سرچشمه هم نرسید مناظر فوق العاده زیبایی را در طول مسیر میبینید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 0gxnv54g87gyhg8olhd.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این هم یک غار طبیعی زیبا که آبشار با قدرت و فشار زیاد از بغلش رد میشه :

[تصویر: tedt7ilyslxod1ntmsz4.jpg]

این هم یکی از زیباترین و بزرگترین آبشارهای طول مسیر که برای گذشتن از این آبشار چاره ای جز بالا رفتن از سخره های مجاور آبشار را ندارید

[تصویر: 08yzwmlk572uas1r143s.jpg]

موقعی که در مسیر رسیدن به آبشار بودیم متوجه یکسری از عملیات عمرانی روی رودخانه خرسان و تقریبا در نزدیکی روستا شدیم که بعدا محلیها به ما گفتند که این عملیات مربود به ساخت سد روی رودخانه خرسان میشه و با آبگیری سد روستا و تنها مسیر دسترسی به طولانی ترین آبشار ایران همگی به زیر آب میره به همین خاطر وزارت نیرو به ساکنان هشدار داده بود که باید قبل از آبگیری، روستا را تخلیه کنند.
توی لینک زیر هم به این موضوع اشاره شده:

خلاصه اگه از من میشنوید منتظر بهار سال آینده نباشید و هر چه زودتر از این آبشار زیبا دیدن کنید که سرنوشت این آبشار مشخص نیست.
در نهایت اگه هر کدام از دوستان عزیز سایت تصمیم به دیدن از این آبشار گرفتند و سوالی داشتند میتونند مطرح کنند و من تا جایی که اطلاعاتم اجازه بده در خدمت دوستانم هستم.
چندی پیش موسسه نشنال جغرافی

طی اعلام رسمی خودش 10 کوه و قله خطرناک دنیا رو به شرح زیر اعلام کرد که قله دماوند ایران رتبه 10 این رده بندی رو داشت و نکته جالب دیگه هم اینکه قله اورست چهارم هست.

10-Damavand in Iran
[تصویر: 10.jpg]

9-Annapurna in Nepal
[تصویر: 9.jpg]

8-Denali in Alaska
[تصویر: 8.jpg]

7-Citlaltepetl and Iztaacihuatl in Mexico
[تصویر: 7.jpg]

6-Mount Elbrus
[تصویر: 6.jpg]

5-The Matterhorn
This Mountain is in the Alps in Switzerland and
[تصویر: 5.jpg]

4-Mount Everest
[تصویر: 4.gif]

3-The Andes
The Andes in Peru is one for the geologist
[تصویر: 3.jpg]

2-Kilimanjaro
[تصویر: 2_.jpg]

1-Mount Khuiten
This is a mountain that is very easy to get lost on
[تصویر: 1.jpg]
علی آقا خوب به "دماوند" علاقه مند شدیا.
اون متون انگلیسی هم اطلاعات جالبی داشت.
انگار جای قله k2 تو این لیست خالی بود؟یا اینکه جدیدا جاده زدن امن شدهKhansariha (219) والله تا جایی که می دونم این یکی از بزرگترین قاتلین کوهنوردا بوده.
اینم دو تا عکس از دریاچه سد سفیدرود (منجیل) صبح زود همین جمعه پیش نور کم بود یه کم عکسا تاریکن.Khansariha (226)
[تصویر: DSC00135.jpg]
[تصویر: DSC00136.jpg]
همون موقع دو تا گله اردک وحشی دیدم که در حال مهاجرت بودن ولی دوربین موبایل کیفیت لازم برای عکس گرفتن اون صحنه رو نداشت.
دوستانی که مایلند بهنام عزیز هم یکم این تاپیک رو تحویل بگیرن و گزارش سفرهای خودشون رو درصورتیکه مایل هستند قرار بدن تا از تجربیاتشون استفاده کنیم بلند صلوات ... نه اشتباه شد با سپاسی ، پستی چیزی تایید کنند ، من که مطمئن هستم ایشون در این زمینه تجربیات زیادی دارند که آخریش هم بندر دیلم هست Khansariha (8)
ایشون مثل اینکه سرشون خییییییلییییییی شلوغه .

میدونی چندتا گراز تو نوبت هستند تا به دست ایشون شکار بشند ؟ خخخخخخخخخخخ
دوستان خوب آقا بهنام که اینجا افتخار نمی دنKhansariha (8)
من یه چند تا عکس آماتوری از یکی از نقاط زیبای ایران براتون می ذارم.Khansariha (256)
جاده قدیمی همدان به تویسرکان همین چند روز پیش از دل کوه های زاگرس.جایی بسیار زیبا و ساکت و البته سرد.
[تصویر: hamedan_2_.jpg]
[تصویر: hamedan.jpg]
[تصویر: hamedan_3_.jpg]
[تصویر: hamedan_4_.jpg]
ممنون از عكسهاي زيباتون Khansariha (8)

تو اين كوهها هنوز برف اصلي نباريده و تو اواخر پاييز يا اوائل زمستان وقتي بباره كلا سفيد پوش ميشه و حسابي سرد ميشه وجاده هم به علت برف و يخبندان مسدود ميشه و فصل بهار دوباره باز ميشه. اتفاقا كبك هم داره و گهگاهي اونجا كبك زدمKhansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5
لینک مرجع