انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت تیر کمان دست ساز ریکرو
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
فایبر گلاس رو از فروشنده های ایرانیت و صفحات پلی اتیلن و این جور چیزا میتونید تهیه کنید.
خیر دوست عزیز من ندارم.Khansariha (8)
با درود خدمت اساتید
دوستان من خیلی به کمان علاقه دارم و دوست دارم یکی بسازم ولی میخوام چوبی بسازم و مدل قدیمی تو مایه های سرخپوستی با قدرت زیاد برای شکار
متاسفانه نتونستم تاپیک جدا بزنم دسترسی ندارم فعلا بخاطر همین گفتم اینجا عنوان کنم
میخوام کاملا تیر کمان بومی باشه اگر کسی بلده لطفا راهنماییم کنه یا اینکه اگر جایی رو سراغ دارید که بفروشن بگید برم بخرم
چون خودم چند روز پیش یدونه تزئینی خریدم خیلی زیباست ولی خوب نمیشه باهاش تیر زد چون اصلا زه نداره و بجای زه براش کش گزاشتن
عکس رو هم الان میگیرم میزارم براتون تا ببینید تو چه مایه هایی میخوام که اساتید بتونن بهتر راهنمایی کنن
[تصویر: 21263527938928274807.jpg]
[تصویر: 05834708677931296066.jpg]
[تصویر: 61344917372588666190.jpg]
این که بدرد نمی خوره رفیق.
سنتی یکی من ساختم چند صفحه قبل همین تاپیک هست می تونی ببینی .سوالی هم داشتی بگو یه چیزایی درباره کمان سنتی سرم میشه.Khansariha (8)
اینم لینکش:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جنسش چی؟
(2012-08-15 03:31 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این که بدرد نمی خوره رفیق.
سنتی یکی من ساختم چند صفحه قبل همین تاپیک هست می تونی ببینی .سوالی هم داشتی بگو یه چیزایی درباره کمان سنتی سرم میشه.Khansariha (8)
اینم لینکش:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آقا از کمانت خوشم اومد اینو چطوری ساختی؟ جنسش از چیه؟ چون میخوام 100% چوبی باشه
و قدرتش چقدره؟ چند ژول؟
(2012-08-15 03:43 PM)behbod نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا از کمانت خوشم اومد اینو چطوری ساختی؟ جنسش از چیه؟ چون میخوام 100% چوبی باشه
و قدرتش چقدره؟ چند ژول؟
بهبد عزیز اینا رو معمولا با پوند قدرتشون رو تعیین می کنن نه ژول.این رو من با نیروسنج اندازه گرفتم حدود 25 کیلو برای کشیدنش نیرو لازمه.
چوبش چوب درخت آزاد هست.کاملا یه تیکه و تراشیده شده.اون پروسه تراشیدنش لم خاصی داره هممینطور خشک کردن جوبش.
تقریبا چند پوند میشه؟
برای ساختش راهنمایی میکنید؟ چون تا حالا نساختم اولین بارمه
با شاخ هم میشه درست کرد؟

بر او راست خم کرد و چپ کرد راست. خروش از خم چرخ چاچی بخاست.
چو سوفارش آمد به پهنای گوش. ز شاخ گوزنان برآمد خروش.
این هم از فردوسی
(2012-08-15 03:52 PM)behbod نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تقریبا چند پوند میشه؟
برای ساختش راهنمایی میکنید؟ چون تا حالا نساختم اولین بارمه
حدود 50 پوند.
اول باید یه تیکه چوب راست و بلند گیر بیاری.مثلا چوب زبان گنجشک یا نارون یا افرا. رگه ها باید کاملا هم جهت باشه.قسمتی که باید پشت کمون باشه (طرفی که روبروی زه هست میشه شکم اونور میشه پشت) باید همه رگه ها از یه خط رشد باشن و هیچ بریدگی توش نباشه. معمولا بعد از پوست کندن این قسمت رو باید خیلی با احتیاط بتراشی تا برش عرضی تو لایه ها پیش نیاد. قسمت شکم هم باید به صورت D بزرگ بتراشی.طرف صاف دی میشه پشتش. از وسط کمون هرچی به گوشها نزدیک میشی باید بازوها رو بتدریج باریک تر کنی. اگه یه تیکه چوب بزرگ پیدا نکردی می تونی دو تا چوب کوتاهتر ولی شبیه از نظر ضخامت و لایه ها رو با برش زیگزاگی بهم بچسبونی. چسب مورد استفاده باید اپوکسی باشه.
برای خشک کردن چوب هم رعایت چند تا نکته لازمه.چوب رو که بریدی دو سر بریده رو چسب پاتکس بزن و بعد با چند تا گیره رو نرده ای چیزی فیکسش کن تا در طی دو سه ماه به حال خودش خشک بشه.فکر کنم یه سری مطلب در مورد اینا دارم البته انگلیسیه.اگه پیداش کردم می ذارم.

(2012-08-15 03:54 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با شاخ هم میشه درست کرد؟

بر او راست خم کرد و چپ کرد راست. خروش از خم چرخ چاچی بخاست.
چو سوفارش آمد به پهنای گوش. ز شاخ گوزنان برآمد خروش.
این هم از فردوسی
بله از شاخ هایی مثل شاخ گاو و گاومیش و بز کوهی میشه استفاده کرد ولی نه به تنهایی بلکه برای پوشاندن قسمت شکم در کمانهای مرکب ایرانی.
متشکر
راستی نمیشه از زردپی استفاده کرد؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
لینک مرجع