انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی چند گونه چوب که میتوان برای قنداق استفاده کرد
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
(2012-08-23 07:35 PM)salehpourtaher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا سهیل کن از همون چوب فروشی که پخش کنندس پرسیدم گفت :چوب گردو متر کمعبی 350 هزار تومان که اصلا" بستگی به چوب نداره و اشغال ترین و بهترینش هم همسن قدره و باید خودت بفهمی.
گفت که معمولا" تو یه چوب گردوی خوب خشک یه رگه روشن باشه
راستی گفت هرو روز داره میره بالا.....
منم چوبمو برای قنداق 20 هزارتومن گرفتم البته با چونه وگر نه 30 تومن میگفت

ای بابا آتیشم زدی با این حرفت که
پارسال گردومون رو زدیم یارو ازمون خرید کیلویی 30 تومن، 30 تا تک تومنی!!!!!!!!! یک تن چوب گردو شد 30 هزار تومن Khansariha (60)Khansariha (60)
(2011-12-10 02:01 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-12-05 09:49 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چوبي بينظير به نام چوب سور
اين هم عكسي از يك چوب آب آورده!!كه به بركت طوفان چن هفته قبل دريا برام سوغاتي آورد!

بافت فشرده و رنگ بينظير اين چوب براي ساختن قنداق آدمو وسوسه ميكنه!نيازي به جوهر چوب هم نداره فقط يه لايه سيلر كيلر يا حتي روغن بهش بخوره رنگ قرمز بسيار زيبايي به خودش ميگيره و زيبايي خيره كننده اي داره.بعلت اينكه مدتي طولاني در معرض آب بوده شيره اون تقريبا خشك شده

اين درخت جزو درختان ممنوع القطع هست (و بنظرم از خانواده كاجها هست )و براي كارهاي منبت كاري و مشبك كاري و كارهاي تزئيني چوبي ازش استفاده ميشه.اسمش رو اينورا ميگن- SUR-اما اسم علمي ش رو نميدونم ]چيه شايد رزوود باشه(ROSEWOOD).از اين چوب براز دسته كارد و چاقو هم ميشه استفاده كرد.
[تصویر: DSC00230.jpg]
استاد عزیز این چوب زیبا متعلق به درخت سرخدار taxus baccata هست که چوب شماره یک برای سازنده های کمان هست.فوقالعاده گرون قیمت (در ایران) و کابینت سازها هم بهش علاقه زیادی دارن.
همونطور که فرمودین اسم محلیش در شمال سور یا سوردار هست و در یک نوار باریک در ارتفاعات البرز رویش داره که بریدن و حملش جرم سنگینی هست.
امیدوارم قنداق زیبایی باهاش بسازین و عکسش رو برای ما هم بذارین.Khansariha (8)
كاج سرخدار بسيار دير رشد ميكنه و يه درخت معموليش بالاي 100 سال عمر ميكنه
از اين درخت داروي ضد سرطان سينه بدست مياد
تو يه برنامه تلوزيوني سال 79 در موردش صحبت ميشد هر يه دونه آمپول ضد سرطان اون موقع 900 هزار تومان قيمت داشت و با 3 تا آمپول سرطان سينه درمان مي شد الان براي اين منظور مزرعه اي ايجاد كردند كه درخت هاي 4 ساله رو (اندازه يه گل زينتي خانگي) درو مي كنند و ازش اون داروي خاص رو بدست ميارند
سلامKhansariha (8)
یکی از دوستانم میخواد قنداق برای ای تی خودش
درست کنه به نظر دوستان چوب ملچ برای اینکار
خوبه یا نه جواب میده
ارادتKhansariha (8)
چوب ملچ گره زیاد داره اگه یکی از این گره ها وسط کار در بیاد کلا کار ارزش خودشو از دست میده برای قنداق بولپاپ بهتر هست از چوب مرغوب استفاده بشه مثل افرا گردو سفارشی.
من از ملج استفاده کردم تو قنداق دست ساز خودم زیبایی ویژه خودشو داره و خیلی محکمه تقریبا اندازه گردو هست- بافتاش بزرگه البته تو این کار یک ترکی در چوب خام وجود داشت که من مجبور شدم گره رو تو قنداق بندازم
[تصویر: 14050014491.jpg]
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع