انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی چند گونه چوب که میتوان برای قنداق استفاده کرد
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
سلام

چوب آبنوس در قنداق سازی تا حالا به کار رفته
کسی پیدا نشد جواب سوال ما رو بده
دوست عزیز چوب آبنوس بسیار سنگینه.تراششم کمی سخته.اون ابعاد سختم گیر میاد و بسیار گرونه.کلا جنس مناسبی برای قنداق نیست
سوالی بود در خدمتم
(2012-03-11 10:13 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز چوب آبنوس بسیار سنگینه.تراششم کمی سخته.اون ابعاد سختم گیر میاد و بسیار گرونه.کلا جنس مناسبی برای قنداق نیست
سوالی بود در خدمتم

بهترین جنس چوب برا ساخت چیه
دوست عزیز جنس متداول برای قنداق چوب گردو هست.ترجیحا اگه گردو شکری نباشه که شامل گردوهای کردستان و الموت هست.چوبهای مناسب باید چگالی بالایی داشته باشه با آوند متراکم.ترجیحا میخ خوری خوبی داشته باشه.تو ایران تنوع بالایی نداره
البته اینا برای قنداق اسلحه شکاریه.برای قنداق بادی محدوده بیشتری از چوبهارو شامل میشه
دوست عزيز ALIK
خدمت شما عرض شود چوب آبنوس چگالي بالاي 1 داره يعني در آب غوطه ور نميشه و مثل سنگ زير آب ميره و كف آب قرار ميگيره!!
آبنوس بخاطر سنگيني بيش از حدش باعث بهم ريختن تعادل و بالانس تفنگ و اضافه وزنش ميشه
فردوسي در شاهنامه آبنوس رو براي ساخت گرز زياد تعريف كرده
جناب گانيميد عزيز
باور كنيد دارم خل ميشم خخخخ چوب رو دارم وسوسه ساخت يه قنداق در حد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو مخمهKhansariha (214)!چون ميخوام تفنگمو داغي تحويل بدم و بجاش يه تفنگ روسي دولتي بگيرم دلم نمياد الان برش بزنمش ميخوام اگه خدا بخواد براي تفنگ جديد استفاده كنم
خوب پس امیدوارم برای سلاح جدید ازش استفاده کنین به سلامتی.این VO Falcon Edition عجب چیزی بود!!
(2011-04-22 11:45 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسیار عالی بود رضا جانKhansariha (8)
توضیحا عرض کنم اکثر قنداقهای تجاری بازار مثل دیانا ..اوانیکس ...و بقه همه از چوب راش صنعتی هستن
که به روش فراوری کاخونه سریعا خشک شده و تبدیل به قنداق شدند
که در کل زیبای و دوام مناسب ندارند
بهترین نوع قنداق از چوب گردو تهیه میشه
که بسته به نوع گردو و نقش چوب و موقعیت محل رشد درخت و اینکه تنه باشه یا شاخه یا ریشه
برای یک قنداق از 50 هزار تومن تا 700 هزار تومن قیمت الوار خالیش فرق میکنه این قیمت بدون اجرت ساخت قنداق هست که گاهی تا 2-3 ملیون تومن هم میرسه
اما به لحاظ اینکه گردو چوبی چرب و رغنی داره تا دهها و گاهی صدها سال بدون مشکل و بسیار محکم کار میکنه و همواره زیبای افسونگر خاص خودشو داره.

عزيز مطمئني ؟ مگه قنداق چقدر چوب مي خواد ؟اگه اين جوريه درخت گردوي ما (كه تو روستاي اطراف قله دماونده ) رو 10 تومن ور ميدارن ديگه؟!
دارم وسوسه ميشيم مدرسه رو ول كنم برم قاچاق زني ها!
اقا سهیل کن از همون چوب فروشی که پخش کنندس پرسیدم گفت :چوب گردو متر کمعبی 350 هزار تومان که اصلا" بستگی به چوب نداره و اشغال ترین و بهترینش هم همسن قدره و باید خودت بفهمی.
گفت که معمولا" تو یه چوب گردوی خوب خشک یه رگه روشن باشه
راستی گفت هرو روز داره میره بالا.....
منم چوبمو برای قنداق 20 هزارتومن گرفتم البته با چونه وگر نه 30 تومن میگفت
(2012-03-06 08:32 PM)amirk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

چوب آبنوس در قنداق سازی تا حالا به کار رفته

علاوه بر نكات مفيدي كه اساتيد فرمودند.... چوب آبنوس ارتعاش را به بدن شكارچي منتقل كرده و با عث لگد فراوان مي شود...برخلاف انواع مرغوب چوب قنداق كه تا حدودي ضربه و ارتعاش را در خود خفه ميكنند.Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع