انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه دقت تفنگ لوله ثابت با لوله تاشو
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
:khansariha (8)
(2011-04-04 04:09 PM)mehrshad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا ماجور جون شاید کلا خیلی پستهای منو نخوندی،من کلا شوخ هستم و بچه ها میدونن اغلب.
در ضمن ما اینجا اصلا دعوا معوا نداریم شما هم کارت درسته،هندستم خوبه تجسمت هم عالیه.
اون شکل هم من با پینت کشیدم،کلا وارد نیستم توی این کارها ولی اگه زوم میکردی به گمونم درست میشد.
در مورد دقیق تر بودن لوله ثابت تقریبا قضیه مشخصه، چیزی که برای من خیلی مهمه که متوجه بشم مقدار خطای لوله تاشوهای خوب در مقایسه با لوله ثابت خوب هست،البته مشخصا با گذشت زمان و کارکرد نسبتا زیاد.
حالا هم قرار شده تست کنیم،من موندم اصرار شما چیه که تا قبل از ازمایش هی به موضوع گیر میدی!!!!!!!!
بذار ازمایش بشه و نتایج را اینجا میذاریم،الگوریتمی هم که برای تست در نظر میگیریم سعی میکنیم مو لای درزش نره.
احتمال داره تفنگ را توی گیره ببندیم برای تست که لگد تاثیری توی کارش نذاره.
در ضمن تفنگ را در چند فاصله و گروپهای 10 تیری تست کنیم و این کار را چند هفته انجام بدیم تا ثبات تنظیم هم مقایسه بشه.
شما هم ایده ای برای تست داری بگو استقبال میشه،دعوا که نداریم!
در ضمن نتیجه تست را به صورت مصور و خوشگل به کمک دوستان این جا قرار میدیم و سعی میکنیم که ترجمش را هم توی سایت خارجی بذاریم.
این سوال جزو سوالایی هست که توی نت هم روش درگیری هست و خیلیا دنبال یه تست خوب این چنینی هستند.
ارادت و اخلاص و سایر ادوات به میزان دلخواه!
Khansariha (8)
اقا مهرشاد
داداش من اين چه فرمايشيه؟ دعوا كدومه؟
اتفاقا بيشتر پستهاي شما رو خوندم و لذت هم بردم از اين علاقه و پشتكار.
دستت هم درد نكنه بابت ازمايشاتت اميدوارم كه نتيجه دلخواهتو ازشون بگيري.
وجود شما و امثال شما نعمتيه براي اين سايت اينو همه بچه ها ميدونن و نيازي به گفتن من نيست.
والا من مخترع لول تاشو نيستم و اصراري هم به دقيقتر بودن اون از اين يا بالعكس ندارم و كلا رو تفنگ خاصي تعصب و اين حرفا ندارم.
شايد هم حرف شما درست باشه و تنها دليل وجودي لول ثابت همان دقت باشه.
خواهشا از اين چوب كاريها هم كه كارت درسته و تمركزت بيسته و.... براي من نيا. ما رقمي نيستيم ادعايي هم نداريم داداش . دستت درد نكنه.Khansariha (8)
دوستان يكم آرومترKhansariha (8)
از نظر دقت تا وقتي با مگسك و شكاف درجه قرار باشه استفاده بشه فرقي وجود نداره بين كمرشكن و لوله ثابت.
اما وقتي بحث دوربين وسط مياد بنظر من(گفتم بنظر من!)لوله ثابت دقيقتر بايد باشه اما به شرط:
يه نكته بسيار مهم ناديده گرفته شده:در تفنگهايي مثل چيني62 سيستم قفل لوله رو اگه دقت كرده باشيد از زير به چفت بسته ميشه و از قسمت بالا فقط توسط اون واشر چرمي يا لاستيكي به سيلندر متصل ميشه.ديانا 35-350-34-36- و كلا دياناهاي كمرشكن و گاموها بعلت اينكه همين مكانيزم رو دارن يعني قسمت زير لوله با ساچمه به سيلندر وصل ميشه و قسمت بالا آزاده(وقتي به لوله با دست فشار بياريم لوله پايين مياد)اين لوله ها بر اثر كاركرد و فشار كم و زياد لوله ممكنه ديگه موازي با سيلندر واي نميسته وقتي واشر نو ميندازيد روش ميبينيد روزهاي اول سرلوله پايين مياد و بر اثر كاركرد زياد سر لوله بالا ميره!!رنجر هاي 155 هم همينجوري هستند يعني لقي دارن در اصل اگه لقي نداشته باشن لوله كشويي حركت نميكنه(تفنگهاي ايرفورس كندور و تالون هم فكر ميكنم لوله شون كشويي حركت ميكنه اما مسلما تولرانسشون خيلي كمه اما در وايراخ 35 كه من از نزديك ديدم و يه مدل تفنگ لهستاني كه اسمي عجيب و غريب داشت سيستم بست جوريه كه خود قفل لوله رو محكم ميبنده چه واشر داشته باشه چه نداشته باشه لوله در يك نقطه خاص وايميسته حتي اگه واشر چرمي از بين بره لوله همونجور موازي با سيلندر ميمونه و باد از قسمت واشر بيرون ميره اين نوع تفنگها از نظر دقت هيچ فرقي با لوله ثابت ندارن يا اگه داشته باشن در حد ميكروني و قابل اغماض هست.
تفنگهاي گلوله زني گلنگدني دقيقترين مدلها هستند گروپشون اغلب بهتر از گلوله زنيهاي كمرشكنه عليرغم اينكه لقي اون تفنگهاي گلوله زني كمر شكن اصلا قابل ديدن و حس كردن نيست اما همون مقدار بسيار بسيار كم بر اثر فشار گاز باروت تاثير گذاره و دقتشو كمتر از گلنگدني ميكنه در گلنگدن لوله و كپ با بسته شدن گلنگدن يه تيكه ميشن.حتي در انواع مختلف گلنگدنيها هم يه همين داستان هست!!
فاصله ميكروني بين پيشاني گلنگدن و ته فشنگ موقع بسته شدن گلنگدن رو دقت تير تاثير داره در تفنگهاي بسيار دقيق اين دقت در حديه كه اگه يه زر ورق به ته فشنگ بچسبونيد گلنگدن بسته نميشه!!!!
طولاني شد ببخشيدKhansariha (8)
افرین جاوید جان منم با شما موافقم . پس شما هم وایروخ 35 رو دیدی بله قبول دارم جاوید جان مکانیزم جالبی داره

و بسیار سلاح خوب و دقیقی هستش 1 قبضه از این سلاح رو یکی از دوستان داره سلاح خوب و تمیزیه قصد فروش داشت .
ماجور جون اینجا همه رفیقیم و حرفها هم نه متلکه نه توهین نه هیچ چی.
اصلا ما که اینجا اومدیم تنها دلیلمون این بود که طرحی نو دراندازیم اگه نه فروم تفنگ بادی کم نبود.
اگه دقت کنین هیچ کشمکشی اینجا نیست و همه رفیقن و حتی ندید برای هم تفنگ میفرستن و میخرن و غیره.
البته شاید شوخی من حمل بر طعنه ای چیزی شده که این معضل توی ارتباط نوشتاری که شما چهره طرف و لحن صداشو نداری رخ میده.
ثابت شده که 60 درصد ارتباط از طریق چهره و لحن هست و ما فقط اون 40 درصدشو داریم.
همین الان من حرف اقا مسیح را اشتب برداشت کردم و سریع حل شد.
بالاتر از خوبی و رفاقت و اینا چیزی نیست که دنبالش باشیم....
مرامتو......
Khansariha (8)
این آقا جاوید خوشم میاد که بعضی وقتها حرف دلمو میتایپه . 100 باریک الله Khansariha (8)
یک خواهش از دوستانی که مگنوم 350 بدون دوربین دارن.
میخوام یک ازمایش بکنم تا ببینیم لوله از دوشاخ انحراف داره یا نه.
کسی اگه روش بهتری داره که عالیه.
سایت(شکاف) تفنگ را تنظیم کنین که دقیق بزنه.
حالا دقیق نگاه کنین که ایا امتدا مگسک که منطبق با وسط شکاف هست ایا از وسط ریل دوربین عبور میکنه یا نه.
برای اینکار میتونین یه مقوا را مثل شکاف به صورت V در بیارین و اینو وسط ریل دوربین قرار بدین.
شکاف مقوا و شکاف تفنگ و مگسک باید در یک امتداد باشن.
این ازمایش برای من حیاتی هست!!!!!
آقا مهرشاد
اگه لوله به يكطرف هم انحنا داشته باشه و از دوشاخ كج باشه باز هم دقيق ميزنه!مكانيزم نشونه گيري روي لوله ست هم شكاف درجه ش هم مگسك
فكر نكنم حتي اگه دوشاخ كج باشه دقتش كم بشه!
البته اين نظر منه
بحث در مورد دقت با دوربین هست جاوید جان،اونکه بدیهیه.
اگه امتداد لوله انحراف داشته باشه یعنی دوربین خوب جواب نمیده روش.
چاکرم.
چند روز پیش یک ایمیل به دیانا زدم و امروز جواب دادن:
Hi,
I need your help for choosing between 470th and 350pro. Accuracy is the most important parameter to me ,even 1cm at 50m is vital!
I need it for 50meter field target competition.
some articles claim that brake barrels like 350 are as accurate as fixed barrels like 470 but if so ,I will choose the lighter, more powerful and more economic 350.
but personally believe that 470 is more accurate for my application,what is your suggestion?
thanks in advance
--------------------------
جواب:

Dear Sir,

Thank you for your interest in our products.

For the competition range of Field target we recommend the 470 TH.

Mit freundlichen Grüßen / Kind regards
DIANA
Mayer & Grammelspacher GmbH & Co.KG
-sales department-
Mrs. Daniele Ganz/assistant
Fon: +49-(0)7222-762-38
Fax: +49-(0)7222-762-78
mailto: ganz [at] diana-airguns [dot] de
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهرشادجان خیلی میل جالبی بهشون زده بودی
فقط ایکاش به جای 350 میگفتی 35
چون به نظرم با توجه به لگد کمتر 35 دقیقتر از 350 هست
و همینطور 460 به جای 470 تا اونها دچار تعصب رو محصول فیلد تارگت شون نشند
اما در کل به نظر منهم لول ثابت ها در دراز مدت دقت بیشتری از کمر شکن ها خواهند داشت
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع