انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه دقت تفنگ لوله ثابت با لوله تاشو
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
قسمت دوم هم منظورشون همینه.
اینو در جواب این به من گفتن که من گفتم مهم نسبت تعداد شرکت کننده ها با لوله تاشو و لوله ثابت هست و شاید لوله تاشو بیشتر شرکت میکنن که میفرمایین اول میشن و ایشون هم این جوابو دادن.
مرسي از توضيحتون
ميشه لينك اين گفتگو رو بزاريد؟ ممنون
اصلا بحث سر این نیست که اونجا چه اتفاقی افتاده باشه.میشه به راحتی لینک مورد نظر رو ویرایش کرد یا پاک کرد.
مهم اینه که ما خودمون به این نتیجه برسیم البته با ازمایش دقیق که ان شا الله این مهم به زودی تحقق می یابد.با کمک دوستان عزیز.
اینم بحث:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دو مبحث مختلف هست:
1- گروپ
2-دقت
چرا این دوتا یکی نیست؟عرض میکنم.
فرض کنین لوله تفنگ به سمت راست انحراف داره و شما دوربین را در 30 متری صفر بکنین.
حالا اگه گروپ از تفنگ بگیرین ممکنه بد نباشه ولی تفنگ در فواصل نزدیک چپ و در فواصل دور راست میزنه.
خب توی گروپ گیری خال مهم نیست و CTC یا مرکز تا مرکز اصابت مهمه ولی برای دقت و شکار، خوردن به خال هم مهمه.
به هر حال تفنگهای بادی با استیل ساخته میشن و نه الماس و به مرور لوله و چفت میتونن دچار انحراف بشن.
البته بسته به طرز باز و بست کردن هم داره ولی به هر حال نمیتونه بدون انحراف میکرونی باشه.
به مرور این انحرافها باعث تغییر راستای لوله نسبت به ریل دوربین میشه.
البته ممکنه این مقدار خطا زدن مثلا 1 سانتیمتر در 30 متر یا بیشتر و کمتر باشه ولی حتما هست.
مثلا یک ماشین 4ویل شاسی بلند ذاتا نسبت به یک ماشین اسپورت مثل لامبورگینی یا بوگاتی مرکز جرم بالاتری داره و هندلینگ ضعیفتر و هر چه قدر هم که تکنولوژی بالا بره و سیستم کنترل پایداری و غیره روش ببندن مثل اونا نمیتونه یک پیچ را رد کنه،این به ذات طراحی و کاربرد بر میگرده و نه تکنولوژی.
ازشون پرسیدم پس چرا لوله ثابتها با قدرت کمتر و قیمت بیشتر و استهلاک بیشتز و وزن بیشتر تولید میشن اگه لوله ثابت و تاشو هم دقتن،فرمودن که به خاطر سلایق مختلفه!
پس شاید تولید بوگاتی و هامر هم فقط به خاطر سلیقست و تکنولوژی اونقدر بالا رفته که بوگاتی توی کوه و بیابون هم میره!
البته میدونم مثال زدن استدلال نیست ولی یک راهنماست.
اقا مهرشاد سلام.
ببينيد دوست من
شما از يك تفنگ بادي چقدر انتظار دقت داريد؟
منظورم فنري هاي لول ثابت و كمر شكن هست و به pcp ها كاري ندارم چون به احتمال زياد به علت مكانيزم متفاوتشون دقيقتر هستن.
شما ميگيد لوله انحرافي در حد ميكرون با راستاي دوربين و پمپ پيدا ميكنه. اصلا خود ريل دوربين مطمئنيد كه انحراف ميكروني با سيلندر نداشته باشه؟
ببينيد هر چقدر هم تفنگ دقيق ساخته نشه غير ممكنه راستاي لوله با راستاي دوربين و سيلندر چه در لول ثابت چه در كمر شكن كاملا يكي باشه و بقول شما اگه تو مثلا 30 متري صفر باشه گروپ خوبي ميگيره ولي قطعا توي فواصل كمتر يا بيشتر چپ و راست ميزنه.
من فكر نميكنم اينجا كسي اين ازمايشو كرده باشه كه با يكبار صفر كردن و بعد توي فواصل مختلف شليك كردن انحراف به چپ يا راست نداشته باشه . تازه با يك شليك هم ملاك نميشه و بايد گروپ گرفته بشه. مطمئن باشيد در مورد خطايي كه شما گفتيد فرقي بين لول ثابت و كمر شكن نيست.
در کل لوله ثابت واسه ادمهای قرقرو بد قلق بهانه گیر که تیر اندازیشونه خیلی ضعیفه ساخته میشهKhansariha (172)

کمر شکنم ماله حرفه ای ها که با سنگ گنجشیکو تو 50 متری هد شات میکننه چه برسه به تفنگ Khansariha (256)
نکنه کمر کندورت شکسته اقا مهدی،زدی به صحرای کربلا......!!!!!!!!!
کندور هم کمر شیکنه مگه ندیدی کپسولش از کجا باز میشه Khansariha (266)
(2011-04-04 09:23 AM)major-konig نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا مهرشاد سلام.
ببينيد دوست من
شما از يك تفنگ بادي چقدر انتظار دقت داريد؟
منظورم فنري هاي لول ثابت و كمر شكن هست و به pcp ها كاري ندارم چون به احتمال زياد به علت مكانيزم متفاوتشون دقيقتر هستن.
شما ميگيد لوله انحرافي در حد ميكرون با راستاي دوربين و پمپ پيدا ميكنه. اصلا خود ريل دوربين مطمئنيد كه انحراف ميكروني با سيلندر نداشته باشه؟
ببينيد هر چقدر هم تفنگ دقيق ساخته نشه غير ممكنه راستاي لوله با راستاي دوربين و سيلندر چه در لول ثابت چه در كمر شكن كاملا يكي باشه و بقول شما اگه تو مثلا 30 متري صفر باشه گروپ خوبي ميگيره ولي قطعا توي فواصل كمتر يا بيشتر چپ و راست ميزنه.
من فكر نميكنم اينجا كسي اين ازمايشو كرده باشه كه با يكبار صفر كردن و بعد توي فواصل مختلف شليك كردن انحراف به چپ يا راست نداشته باشه . تازه با يك شليك هم ملاك نميشه و بايد گروپ گرفته بشه. مطمئن باشيد در مورد خطايي كه شما گفتيد فرقي بين لول ثابت و كمر شكن نيست.

اولا مطمئن نیستم و شما هم نباش،این فروم و بقیه فرومها هم برای همینه که مطمئن نیستیم و تحقیق میکنیم که مطمئن بشیم.
دوما حتی اگه راستای ریل موازی لوله نباشه-که این دیگه به تکنولوژی ساخت بر میگرده- تنظیم چپ و راست دوربین اونو جبران میکنه.
در ضمن این خطا چون ثابت هست دیگه تغییر نمیکنه.
شما روی یک کاغذ یک تفنگ با لوله کج بکش که در فاصله ای صفر شده و یکی که ریل دوربینش کجه و خودت متوجه اختلاف میشی.
در ضمن گفتم گروپ چیز دیگست،انحراف لوله چیز دیگه.
شکا اگه تفنگت توی 20 متر 10 سانت راست بزنه و همه تیرها یه جا بخوره گروپت معرکست و باز اگه همین تفنگ توی 30 متر 10 سانت چپ بزنه ولی همه روی هم بازم گروپت عالیه ولی ایا با این تفنگ میشه شکار زد؟
شما باید علاوه بر جدول افت،جدول انحراف در فواصل را هم دربیاری که تازه ثابت نیست.
در ضمن شما یه دلیل برای تولید لوله ثابتها بیار،غیر از سلیقه البته!!!!
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع