انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح بادی هانتر 301 ساخت ترکیه.
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید گرامی.
این تاپیک رو ایجاد کردم تا در باب سلاح بادی هانتر 301 با هم بحث و تبادل نظر کنیم بنده حدود 3 سال هست که این سلاح رو دارم و کاملا هم از این تفنگ رضایت دارم همچنین پسر خاله بنده با توجه به تعریف های من از این سلاح این تفنگ رو تهیه کرد و از قدرت و دقت و کیفیت سلاحش هم رضایت کامل داره.[/size][/color]

خب حالا یه ریویو از این سلاح قرار میدم.
معرفی سلاح بادی هانتر 301 ساخت ترکیه.

ین اسلحه ساخت کمپانی هانتر ترکیه میباشد - البته من نتونستم اطلاعاتی از شرکت سازنده این اسلحه در فروم های خارجی پیدا کنم اما فکر نمیکنم زیاد مهم باشه.
این اسلحه یک تفنگ بادی با قدرت متوسط است همچنین کیفیت ساخت قابل قبولی نیز دارد.

قدرت این اسلحه 21 ژول است و همچنین سرعت دهانه ساچمه در کالیبر 22 یا همان 5/5 یرای این سلاح 240 متر بر ثانیه است.
این تفنگ در سه کالیبر 177 ( 4.5 ) و 22 ( 5.5 ) و 25 ( 6.35 ) تولید می شود البته فکر نمی کنم کالیبر 25 در ایران وارد شده باشد.

طول کلی این اسلحه 114 سانتیمتر است و دارای 3 کیلوگرم وزن است. بنابر این تفنگی سبک وزن است و در پیاده روی های طولانی خسته کننده نخواهد بود.

طراحی قنداق این اسلحه بسیار خوش دست است و کاملا آرگونومیک و بالانس است.
قنداق این اسلحه از جنس سنتاتیک ( فایبر گلاس ) است همچنین در دو رنگ سیاه و طرح چوب موجود است.
نوع طراحی قنداق به دو صورت مونت کارلو ( تو پر ) و تامب هولدر ( سوراخ دار ) است. به مدل مونت کارلو هانتر 301 مدل 1250 و به مدل تامب هولدر هانتر 301 مدل 1100 گفته می شود که به جز شکل قنداق هیچ تفاوتی با هم ندارند.
مدل تامب هولدر از محبوبیت و زیبایی بیشتری برخوردار است.

گپ و سیستم ماشه این اسلحه فولادی است و همچنین دارای سیستم اتوماتیک ضامن نیز میباشد که بغد از مسلح سازی ضامن میشود.
این اسلحه به صورت کمر شکن مسلح میشود و ساختار شلیک ان فنرپیستون است.
همچنین در پک سلاح یک عدد واشر سر پیستون و فنر یدک و یک پایه تفنگ موجود است.

برای تیون این تفنگ میتوان از فنر شادو1000 نخجیر و واشر سر پیستون دیانا27 اصل استفاده کرد بنده خودم به این صورت سلاحم رو تیون کردم و نتیجه خوبی گرفتم هم از نظر قدرت و هم دقت.
بهترین ساچمه ها برای این تفنگ عبارتند از نخجیر امل ( جت ) و بیژن مچ ( قوطی فلزی ) و ساچمه هاتسان رنجر دراگون.
همچنین به دلیل قدرت پایین مشکلی برای دوربین تفنگ به وجود نخواهد امد من خودم از دوربین گامو 4*32 استفاده کردم و نتیجه خوبی گرفتم.
قیمت این اسلحه در حال حاضر ( مهرماه 1400 ) سه میلیون و هشتصد هزار تومان است.

دوستان سعی کردم در این پست تمام اطلاعات در مورد این اسلحه رو قرار بدم. از دوستان دیگری که با این سلاح کار کردن درخواست میکنم در پر بار کردن این تاپیک کمک کنند.
خیلی ممنونم که این متن بلند بنده رو مطالعه فرمودید
صالح حاج علیزاده.
موفق و سلامت باشید فعلا خداحافظ.
ا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم چند تا عکس از تفنگ هانتر خودم در کنار پیرمرد چینی.
سلام دوستان. اینجا خیلی داره خاک میخوره Khansariha (7)
جهت اینکه تاپیک دوباره بیاد بالا
یه عکس از هانتر خودم تقدیم به نگاهتون.

خدا رو شکر تا الان ازش راضی بودم تفنگ راحت و دقیقی هست. باشد که خدا نیز از او راضی باشد خخخخ.
یاعلی
سلام آقا صالح گل شما که هاتسان ۱۱۰۰ و هانتر ۱۱۰۰ رو با هم دلشتید در مورد تفاوتاشون به ما هم بگید چه از لحاظ مکانیزم ماشه چه طول فنر و قدرت و دقت و ارزیابی کلی Khansariha (8)دمتون گرم
سلام محمد جان.
این دو سلاح در یک سطح هستند ؛ هم از نظر کارایی و هم از نظر کیفیت و قیمت.
یه تفاوت های جزیی دارن که بهتون میگم.
اول از همه برتری های هاتسان نسبت به هانتر :
۱- هاتسان دارای جابند فابریک هست.
۲- قدرت هاتسان تا حدود کمی بالا تر هست.
۳- شکاف درجه هاتسان پرداختش بهتر از هانتر هست اما کمی هم کلفته.

برتری های هانتر نسبت به هاتسان :
۱- دقت تا حدودی بالا تر هست.
۲- با دوربین سازگاری کامل داره.
۳- سیستم ماشه ش فولادیه در حالی که هاتسان های جدید ماشه سنتاتیک دارن.
۴- طراحی هانتر خوش دست تر از هاتسان میباشد.

از نظر زیبایی هم که سلیقه ای هست اما من این هانتر رو زیبا تر میدونم.
فنر فابریک هانتر ۳۳ حلقه و فنر فابریک هاتسان ۴۰ حلقه ست.
ولی هانتر ماشه ش کمی سنگین کار میکنه و هاتسان ماشه سبک تری داره‌.
اما شکاف درجه هانتر خیلی اتصالاتش محکمه و بعد از تنظیم امکان نداره از تنظیم در بره اما هاتسان بعد از ۳۰۰ تا شلیک شکاف درجه ش از تنظیم در میرفت.

و نکته اخر هم این که من روی هیچ کدوم از این دو سلاح تعصبی ندارم و این حرف ها هم فقط تجربه ای بود که با این سلاح ها داشتم.
این دو سلاح برای تازه کار ها گزینه مناسبی هستن هم از نظر قیمت و هم کارایی. و رقیب خوبی هم برای شادو ۱۰۰۰ هستن چون هرسه یک قیمت دارن.
سوال خاصی بود یا اگه چیزی رو از قلم انداختم لطفا بگید.
یاعلی.
سلام خیلی ممنون از شما آقا صالح عزیز خوب توضیح دادید فقط در مورد از تنظیم خارج شدن شکاف درجه راه داره اونم اینه که فنر زیری که اون رو رو به بالا هول میده رو با نمونه قویترش عوض کنیم تا با فشار بیشتری رو به بالا باشه و لگد تکونش نده اگه راه حل من ایرادی داره لطف کنید بگید Khansariha (8)
سلام محمد جان.Khansariha (8)
خواهش میکنم ؛ انجام وظیفه بود.
بله برای شکاف درجه هاتسان میشه با روش تون مشکل رو حل کرد.

تصویر شکاف درجه هانتر

میخواستم از شکاف خودم عکس بزارم اما چون از روی تفنگ بازش کردم بهش دست رسی ندارم‌.Khansariha (8)
دلیل محکم تر بودن شکاف هانتر اینه که قسمت رویی ستون درجه حالت فنری محکمی داره و یه پیچ هم برای تنظیم ارتفاع داره ؛ بنابر این استحکام بالایی داره.
موفق باشید فعلا خداحافظ.
سلام دوستان.
امروز رفته بودیم کمی تیر اندازی کنیم.
منم یه چند تا عکس از تفنگ خودم و پسر خاله م گرفتم.
که توی این عکس کاملا فرق بین مدل سیاه و طرح چوب مشخصه.
تقدیم به نگاهتون.

موفق باشید فعلا خداحافظ.
به به
چه تاپیک خشگلی
انشاء الله ماشش براتون بچکه تااااااا ااااا اااااا اااااا خیلی سال دیگه Khansariha (8)
راستی اقا صالح
یه سوال
کرمان کدوم ناحیه بهتر هست برای ش....؟
سلام رضا جان.
والا کرمان خودش زیاد خوب نیست اما شهرستان های اطرافش مثل بافت و جیرفت و.... خوبه منتهی ش... ممنوع هست. توی بافت یه بخش هست به اسم خبر که بسیار بسیار زیباست و حیوانات چارپا و... زیاد داره ولی منطقه حفاظت شده هست و ش... کلا ممنوعه.
سلام دوستان شبتون بخیر
من شکاف درجه هانترم شکسته متاسفانه و جایی نتونستم پیدا کنم نمونشو کسی سراغ داره از کجا میتونم تهیه کنم؟
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع