انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار باقرقره
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
با سلام خدمت دوستان
بحث تازه ای درباره شکار یکی از زیبا ترین پرنده های ایران به نام باقرقره
این بحث برای استفاده از تجربیات دوستان برای شکار این پرنده ایجاد شده
[تصویر: black-bellied-sandgrouse-1805.jpg]
عکسای دیگه ای قرار بدین.این عکس نشون داده نمیشه.

فرستاده شده از H30-U10ِ من با Tapatalk
[تصویر: 95.jpg]
سلام
[تصویر: Male-Black-bellied-Sandgrouse.jpg]
[تصویر: Female-Black-bellied-Sandgrouse.jpg]
[تصویر: Black-bellied-Sandgrouse-flight.jpg]
دوستان اطلاعات مفیدی در مورد این پرنده در سایت بی نظیر پرندگان ایران وجود دارد که از لینک زیر قابل دسترس است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشید
خدمت دوستان عرض كنم باقرقره چندين نوع داره كه يكى إز خاص ترين اونها باقرقره دم دراز يا همون باقرقره پالاس هست،اينگونه بسيار به باقرقره شكم سياه شباهت دارد،ولى مينياتورى از ان است،در دشت تركمن صحرا بهمراه باقرقره شكم سياه ديده ميشود
بانام انگليسى palas sandgrouse
كوچكترين اونها كوكرگندمى است،جنس نر بواسطه رنگ متمايز تارك وپيشانى كاملا از گونه هاى ديگر باقرقره متمايز است،زيستگاه ان يكى پارك ملى كويراست
بچه که بودم با بزرگتر ها میرفتیم اسفرجان شکار باقرقره یادش بخیرKhansariha (172)هوازنی این پرنده فوق العاده سخته و مهارت بالایی میخواد
سرعت پروازش خیلی بالاستKhansariha (8)
سلام
دقیقا جناب میرلوحی. اولین باری که باقرقره شکم سیاه زدم فاصله زیاد بود و با ساچمه شماره 3 شلیک کردم. وقتی دیدم احوال پرنده تغییر کرد با دوربین آنرا زیر نظر گرفتم. بالاخره در بیش از یک کیلومتری افتاد و به زحمت پیدایش کردم. جالب اینکه فقط یک ساچمه به قلبش خورده بود ولی اینقدر قدرت داشت که تا آن فاصله رفت. سرعت پروازش هم که مثال زدنیست. در پرواز شبیه به پرستو دیده می شود. بدن دوکی شکل و بالهای باریک و بلند. شکارش را خیلی دوست دارم. بدن چاق و توپری هم دارد و اگر خوب پاک شود و خوب طبخ شود خیلی خوشمزه است.
موفق باشید
پرنده به جان سختی باقرقره وجود نداره. گاها با ساچمه ۵ زدیم پر ازش ریخته ولی رفته. برخلاف دیگر پرنده ها که پرشان رو میکنی جثه و گوشتشان کمه ولی وقتی باقرقره پر میکنی تفاوتی احساس نمیکنی و گوشت بخصوص سینه اش زیاده. راندمانش بالاست خخخ البته شکارش هم سخته چون سرعت بالا و بالهای قوی داره

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk
سلام
دوست عزیز از بحث غیرقانونی بودن شکار شب بگذریم. این کار اخلاقا هم صحیح نیست. ما قرار نیست پرنده ها را نابود کنیم یا گوشت خانه خودمان را از شکار تامین کنیم. هدف محک زدن مهارت و یک رقابت نسبتا عادلانه با طعمه است. این بیچاره ها شب اگر نور رویشان بیفتد در جا خشکشان می زند. زدن باقرقره در هوا لذت دارد ولاغیر.
البته ببخشید که اینطور گفتم. امیدوارم نرنجید.Khansariha (8)
البته که اینطور است من این روش را برای کسانی که در هوازنی مهارت ندارند وشکارچی حرفه ای نیستند عرض کردم تا دست خالی بر نگردند چون شکار این پرنده خیلی سخت است
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع