انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سرپر ، انواع مدل و مکانیزم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
سرپر ها هم از قوانین سلاح گرم تبعیت می کنند و استفاده و حمل و نگهداری از آنها مستلزم داشتن مجوز می باشد. و در ایران در دو کلاس ساچمه زن و گلوله زن ثبت شده اند
شاخدار نادری در دست ستار خان ، آن دو شاخ تاشو بوده و حکم سرنیزه و دوپایه را داشته اند:

[تصویر: 20150328_175029.jpg]
تامسون سنتر یکی از معروفترین سازندگان سلاح سرپر مدرن در آمریکاست
مدل strike با ماشه حساس ,لوله و بدنه ضد خوردگی با پوشش Armornite و ریل نصب دوربین.شروع قیمت از 499$
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و مدل Impact .شروع قیمت از 263$
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

محل چاشنی
**************تقدیم به اهالی خوب انجمن بخصوص رضا جان***************
توی خونه روی دیوار یه تفنگ سر پُره
داغ جنگلا رو میشه روی قندافش دید
آره یه تفنگ سر پُر و فراری از شکار
که میشه از تو گلوش صدای شلیکو شنید..
یه تفنگ پیر و کهنه یه تفنگ بی جواز
که دلش رو برده زوزه های زخمیه یه گرگ
عمریه که بوی باروتو نفس نمیکشه
تنها شاهده نفس کشیدنه پدربزرگ..
توی خونه
روی دیوار
یه تفنگ ِ سر پُره
منم آخرین گوزنی
که گلوله میخوره
توی خونه
روی دیوار
یه تفنگ ِ سر پُره
منم آخرین گوزنی
که گلوله میخوره..
خسته از روزای غمگینه بدون ِ اتفاق
خواب رفته مثل آتیش زیر خاکستر داغ
یه تفنگی که مثه ، یه مرد گریه میکنه
شبو با روح پرنده های مُرده تو اتاق..
با دوتا میخه سیاه مونده رو دیواره سفید
تو سر هردوی ما وسوسه ی آزادی
خیلی وقته بوی خون خونه رو پُر کرده و من
خیره ام به آخرین ارثیه ی اجدادی…
توی خونه
روی دیوار
یه تفنگ ِ سر پُره
منم آخرین گوزنی
که گلوله میخوره
توی خونه
روی دیوار
یه تفنگ ِ سر پُره
منم آخرین گوزنی
که گلوله میخوره..

(2015-10-04 10:22 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
**************تقدیم به اهالی خوب انجمن بخصوص رضا جان***************
توی خونه روی دیوار یه تفنگ سر پُره
داغ جنگلا رو میشه روی قندافش دید
آره یه تفنگ سر پُر و فراری از شکار
که میشه از تو گلوش صدای شلیکو شنید..
یه تفنگ پیر و کهنه یه تفنگ بی جواز
که دلش رو برده زوزه های زخمیه یه گرگ
عمریه که بوی باروتو نفس نمیکشه
تنها شاهده نفس کشیدنه پدربزرگ..
توی خونه
روی دیوار
یه تفنگ ِ سر پُره
منم آخرین گوزنی
که گلوله میخوره
توی خونه
روی دیوار
یه تفنگ ِ سر پُره
منم آخرین گوزنی
که گلوله میخوره..
خسته از روزای غمگینه بدون ِ اتفاق
خواب رفته مثل آتیش زیر خاکستر داغ
یه تفنگی که مثه ، یه مرد گریه میکنه
شبو با روح پرنده های مُرده تو اتاق..
با دوتا میخه سیاه مونده رو دیواره سفید
تو سر هردوی ما وسوسه ی آزادی
خیلی وقته بوی خون خونه رو پُر کرده و من
خیره ام به آخرین ارثیه ی اجدادی…
توی خونه
روی دیوار
یه تفنگ ِ سر پُره
منم آخرین گوزنی
که گلوله میخوره
توی خونه
روی دیوار
یه تفنگ ِ سر پُره
منم آخرین گوزنی
که گلوله میخوره..

بسیار زیبا و عالی جناب احمدی
از مدیران خواهش میکنم یک تاپیک هم با موضوع تفنگ در ادبیات فارسی و اشعار درباره تفنگ ایجاد کنند.
این شعر هارو که میخونم یک غیرت و مردانگی بزرگ در وجودم نمایان میشه Khansariha (256)Khansariha (256)
ساچمه زن 12 سرپر Knight rifles مدل TK2000
چوک اکسترا فول و طبق ادعای سازنده درصد اصابت 85 درصد ساچمه ها در فاصله بیش از 40 متر . پوشش Realtree extra green,ماشه قابل تنظیم
کاربرد اصلی این سلاح شکار بوقلمون میباشد
قیمت:از 533 تا 733 دلار

ساختار چوک:

سنبه پرکن
(2015-09-17 10:43 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاخدار نادری در دست ستار خان ، آن دو شاخ تاشو بوده و حکم سرنیزه و دوپایه را داشته اند:

[تصویر: 20150328_175029.jpg]

سلام
جسارتا این اسلحه ستار خان به نظر میاد سرپر نیست .
با سلام :
با عرض پوزش از برادر گلم ، آقای رضای گل باید بگم این تفنگ بنام (شاسپو ) دقیقا در زمان مشروطه به ایران آمد . تفنگی بود با فشنگ کاغذی (البته نه فشنگ هایی که امروز میشناسیم ) کالیبر 11 که برای آببندی عقب پوکه و عدم فرار گاز های داغ به طرف صورت تیرانداز در سر گلنگدن از یک واشر لاستیکی استفاده شده بود . که صد البته بعد از مدتی تیراندازی واشر فرسوده میشد و مشکل ایجاد میکرد .قبل از اولین عفو رهبری ، از این قبیل تفنگها در ایران زیاد دیده میشد البته اون مدلی که من دیده بودم با تراش جان لوله و کمی دستکاری گلنگدن فشنگ ورندل بهش خورانده میشد . دنیایی بود قبل از تحویل سلاح وعفو...................
(2015-10-14 11:49 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
با عرض پوزش از برادر گلم ، آقای رضای گل باید بگم این تفنگ بنام (شاسپو ) دقیقا در زمان مشروطه به ایران آمد . تفنگی بود با فشنگ کاغذی (البته نه فشنگ هایی که امروز میشناسیم ) کالیبر 11 که برای آببندی عقب پوکه و عدم فرار گاز های داغ به طرف صورت تیرانداز در سر گلنگدن از یک واشر لاستیکی استفاده شده بود . که صد البته بعد از مدتی تیراندازی واشر فرسوده میشد و مشکل ایجاد میکرد .قبل از اولین عفو رهبری ، از این قبیل تفنگها در ایران زیاد دیده میشد البته اون مدلی که من دیده بودم با تراش جان لوله و کمی دستکاری گلنگدن فشنگ ورندل بهش خورانده میشد . دنیایی بود قبل از تحویل سلاح وعفو...................

کامران جان امروز به دلیل مشغله فراوان و ضیق وقت مجبور شدم برای سد جوع به قهوه خانه ای مراجعه کنم که تصویر ستار خان را با شاسپو chassepot در قطع بزرگ بر روی دیوار آنجا دیدم و متوجه شدم که بله به تایید فرمایش دوستان این سلاح سیستم گلن گدن دارد .
تفنگ شاسپو ساخته سال 1866 فرانسه با تیراژ 1000,000 قبضه کالیبر 11 میلی متر با سرعت دهانه 410 متر بر ثانیه ، وزن 4.6کیلو و انرژی دهانه با گلوله 25 گرمی ، 2000 ژول می باشد

[تصویر: 600px_Chassepot_diag.jpg]
آن فشنگ های کاغذی هم که شما فرمودید فکر کنم همان بسته بندی های باروت یه شکل شکلات پیج باشند که با پاره کردن کاغذ انتهای قسمت شکلات پیچ و قرار دادن آن در لول باعث می شدند که جرقه چخماق به باروت برسد:

[تصویر: Chassepot_paper_cartridge.jpg]
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع