انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: لول لوتار والتر یا smooth twist
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
البته علی اقا به نظر نمی رسه اونقدرها تفاوت بین ساچمه مخصوص و معمولی باشه.من حدسم اینه که این لوله ها با ساچمه های معمولی (منظور ساچمه های جی اس بی و ...) هم خیلی خوب جواب میدن،کما اینکه با مراجعه به آدرس زیر و دیدن عکس اول و دوم به راحتی میشه فهمید که این لوله ها با بسیاری از ساچمه ها سازگاری فوق العاده ای دارند و به قولی باید مجیک پلیت پیدا کرد.
این آدرس باب کت کالیبر 22 با لوله اسموث هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم مربوط به گلادیاتور با لوله اسموث
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اف ایکس ایندیپندنس با لول اسموث

اینم برای دوستانی که خیلی حال و حوصله سرچ ندارن
[تصویر: 1.png]

[تصویر: 2.png]

[تصویر: 3.png]

فکر میکنم خیلی از دوستان جوابشون گرفته باشند.
تو هیمن سایت با یه مقایسه ساده بین محصولات اف ایکس و ایر آرمز و دایستیت میشه فهمید کدوم محصول دقت بالا تری داره!
Khansariha (8)

یا علی
با درود خدمت دوستان عزیز
من تا حالا چند مدل از محصولات fx رو دیدم و تست کردم ولی چیزی بیشتر از یک گروپ معمولی نبوده و چه بسا دور از انتظار که حتی رغبتی به نشون دادنش هم نداشتم
در حقیقت میشه گفت اونچیزی که معرفی شده نیست و کمی اغراق در گفته ها وجود داره
در مورد قسمت خاندار هم باید عرض کنم که این قسمت جزئی از لوله هست و اصلا جدا نمیشه بلکه به دلیل روش پرسینگ در ایجاد خان مجبور بودن بار اضافه روی لوله رو بردارن تا نقش خان از بیرون لوله توسط فشار در داخل لوله بوجود بیاد و پس از اون یک لوله به عنوان روکش در این قسمت نصب شده
از نظر کثیفی هم تا جایی که من متوجه شدم به دلیل در گیری مقطعی و وسیع ساچمه در داخل لوله ماسیدگی های شدیدی از سرب میتونه در بخش های مختلفی از لوله بوجود بیاد که تمیز کردن اونها فقط بوسیله مواد شیمیایی خاص سرب امکانپذیر هست
کلا با مواردی که من از این برند دیدم خرابی در بعضی قسمت ها واقعا فاجعه به حساب میاد که یکی از این موارد مربوط به سیستم ماشه هست
در مورد خیلی از مدلها از یک بدنه و بطور کلی در همه اونها از یک سیستم ماشه استفاده شده و فجیع ترین مدل اون مدل نیمه خودکار رولوشن هست که در صورت به هم خوردن تنظیمات برگشت به حالت اولیه بسیار سخت خواهد شد
من وقتی این مدل رو دیدم و مکانیزم اونرو بررسی کردم تنها به این نتیجه رسیدم که تنها یک ابتکار باعث بوجود آمدن این مدل بوده و طراحی خاصی روی اون انجام نشده و بد ترین مشکل اون درست بعد از شلیک خودش رو نشون میده یعنی بعد از شلیک پمپ به عقب میاد و با فشار آوردن به میله ضامن اونرو به زور به پشت ماشه فشار میده و باعث برگشت ماشه و به حالت ضامن شدن موقت میشه و در این حالت چکش دوباره با ماشه در گیر میشه و بعد از اینکه ماشه کمی شل میشه میله ضامن دوباره به حالت اولیه در میاد و تفنگ آماده شلیک میشه
در این حالت ضربه بسیاز کوچک ولی تیزی همیشه زیر انگشت تیرانداز خودش رو نشون میده
حالا اگر به تنظیمات ماشه کمی تغییرات اعمال بشه از حالت نیمه اتومات به اتومات تبدیل میشه و میتونه بصورت رگبار هم شلیک کنه ولی ریسک شکستن میله رابط گلن با سوزن و چکش بسیار بالا میره
مورد دیگه ای که خیلی جالب هست اینکه چنانچه شما قصد تغییر در قدرت فنر چکش رو داشته باشید باید کل سیستم انتقال هوا رو باز کنید تا به اون قسمت دسترسی پیدا کنید
البته این مطالب همه توضیحات نیست و چکیده ای از مشکلات این مدل هست
در مورد رتبه ها و امتیازات بالای این برند شاید بهتر باشه که تصور کنیم که دارنده اون تفنگ بدون تغییرات کلی در سیستم تفنگ راهی مسابقه نشده به هر حال تفنگ هایی که در مسابقات شرکت داده میشن هیچکدوم با تنظیمات و امکانات کارخانه وارد کارزار نمیشن
به هر صورت این تجربه و نظر شخصی من بود نسبت به این برند در صورتی که خودم هم هیچوقت چنین انتظاری از محصولات اف ایکس نداشتم

موفق و سربلند باشید
اگر تمام بحث های تکنیکی و فنی رو بزاریم کنار و فقط نتایج و دستاوردهای بدست اومده توسط Smooth Twist رو بررسی کنیم نشون می ده این تکنولوژی جواب پس داده و حرفی توی دقتش و کیفیتش نیست ولی اگر بخوایم مقایسه کنیم شاید تفاوت فاحش و اختلاف قابل توجهی بین LW و Smooth Twist نیست

هر دو لوله به شکل قابل قبولی دارن عمل می کنن

فعلا تنها برتری قابل ذکر Smooth Twist در مسابقات Extreme Benchrest مشاهده می شه اونم دلیل عدم حضور برندهای دیگه با کالیبر.30 هست

دلیل تاکید روی کالیبر 30 هم اینه که کالیبر 30 در مقابل وزش باد مقاوت بهتری داره و باد کمترین تاثیر رو روی مسیر حرکتش می زاره در مقابل کالیبر 25 یا 22

مسئله دیگر هم عدم مجهز بودن سلاح های رقبا هست مثلا Daystate Wolverin .303 هم کالیبر 30 هست ولی چون تعداد شلیک یک نواختش خیلی کمه به طوری که توی مدل معمولی 10 تیر و توی مدل Hilite فقط 20 تیر هست و در ضمن مجهز به رگولاتو همر نیست و امکان شرکت توی مسابقات رو نداره ( FX Boss .30 مجهز به رگولاتور 160 بار هست )

یک مورد دیگه رو هم اضافه کنم اسلحه ای که امثال در مسابقات Extreme Benchrest مقام اول رو کسب کرد یک اسلحه کاملا Custom ساخته شده توسط دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
که صاحب کمپانی با این سلاح مقام اول رو بدست آورد لازم به ذکر هست که لوله مورد استفاده این سلاح نه LW و نه Smooth twist این لوله توسط خود سازنده ساخته می شه و فقط دو رگه خانکشی توی لوله داره کاملا با همه لوله ها متفاوته

و همچنین درخشش اسلحه های ساخت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هم نشان دهنده رشد سریع این ورزش هست
مورد دیگه ای که فراموش کردم بگم اینه که ساچمه های fx توسط jsb ساخته میشه درست مثل ساچمه های ایرآرم و تفاوتی با بقیه نداره جز نوع بسته بندی
عکس های اسلحه ی US FT Lone Ranger .30 ساخته ی Mac1 و Tim McMurray صاحب کمپانی و کسب کننده مقام اول مسابقات Extreme Benchrest 2014

برگه مسابقه اسلحه

با سلام.

با تمام احترامی که برای آقای آزادیان قائلم ،باید بگم بنده خیلی موافق نظر ایشون در خصوص لول اسموث نیستم،و در خصوص رولوشن هم نظری ندارم چرا که توضیحات ایشون منطقی به نظر می رسید و بنده هم استافده کننده این سلاح نبودم.
اما در خصوص لول و فرمایش اقای آزادیان ،به نظرم اینقدر هم که ایشون فرمودند بد نباشه و دلایل خاص خودم دارم،اولین دلیل تو پست شماره 11 گذاشتم تو هیمن سایت میتونید مقایسه بین دیگر برند های داشته باشید،دوم اینکه اگر تمامی مدل های اف ایکس که تو مسابقات رتبه های بالایی میارن تیون شدن باشه خوب قطعا استفاده کننده داخلی هم میتونه همین کار بکنه کما اینکه تعداد بالای اسامی اف ایکس شاید نظریه تیون و تقویت تمامی مدل ها رو تا حدودی کمرنگ کنه.
نکته بعد اینکه کلیپ ها و گروپ های فراواتی از کاربرانی زیادی در اینترنت موجوده که همگی بر دقت این محصولات تکیه داره و نشون داده لوله های اسموث در فواصل دور دقت های بالایی دارند،چهارم اینکه یکی از کاربران خوب این سایت (آقا مسیح)از تی 12 با همین لول بهره میبره که گروپ های فوق العاده و شکار های فوق العاده تری به دست آورده.
پنجم اینکه به نظر نمی رسه شرکتی مثل اف ایکس بخواد اعتبار کاری خودش سر لج و لجبازی هدر بده ،قطعا نتایج به دست اومده از این تکنولوژی به قدری مثبت بوده که الان تقریبا تمامی محصولات اف ایکس از این لول استفاده می کنند و اگر غیر از این بود ،و بازخورد بدی بین کاربران داشت مطمئنا اف ایکس تجدید نظر جدی در این خصوص انجام میداد.

در خصوص کثیفی هم به نظر بنده حقیر یه لوله صاف و سیقلی خیلی راحت تر از یه لوله خراشیده و خان کشی شده تمیز میشه،اگر استدلال این باشه که 10 سانت لوله باعث کثیفی بیشتر میشه شاید 30 سانت لوله با توجه به درگیری بیشتر ساچمه با خان و چرخش بیشتر در لول ،کثیفی بیشتری به بار بیاره.
در آخرم هم خدمت همه عزیزان خصوصا آقای آزادیان عارضم که بنده فقط نظرات و استدلال های خودم عرض کردم و خدای نکرده قصد جسارت یا توهینی نداشتم
سلام
علی جون واقعا تاپیک به درد بخوری ایجاد کردی
نظر شخصی من با اینکه توی پست اول نشان از برتری لول والتر هست چیز دیگه ای هست و اونم اینه که حداقل تو کشور ما که تفنگ به صورت کاملا اماده عرضه میشه و امکان ساخت اسلحه با قطعات دلخواه تقریبا وجود نداره اینکه کدوم لول بهتره خیلی مهم نیست بلکه این که کدوم اسلحه بهتره مهمه چون حالا اسلحه قدرت و تعداد شات و دقت مورد انتظار مصرف کننده را با توجه به کاربردها و نیازش و همچنین هزینه مناسب واسه خرید خود تفنگ و ساچمه بهینه را داشته باشه حالا هر لولی میخواد روش باشه به نظر شخصی من تا یک مدل تفنگ با هر دو این لولها و قیمت تقریبا برابر وارد بازار ایران نشه که تا بحال هم نشده تمرکز برای خرید باید رو خود تفنگ باشه تا نوع لول ولی این صحبت فقط در مورد خرید تفنگ صدق میکنه وگرنه که بحثهای علمی که تو این تاپیک هم در مورد این لولها و هم در مورد تکنولوژی اونا و همینطور صنعت ساخت میشه واقعا مفید و اموزندست
مثلا اینکه دوستان فرمودن لول دیرتر کثیف میشه و راحت تر تمیز میشه نظر من برعکسه چون ساچمه از اول با خان در گیر نیست و بعد از سرعت گرفتن با سرعت به خان برخورد میکنه هم مقدار سربی که از ساچمه میمونه و هم سخت شدگی سرب روی خان بیشتره و هم زودتر کثیف میشه و هم سخت تر ولی چون تا بحال تفنگی با این لول نداشتم فقط نظریه هست
و به طور کلی من فکر میکنم اگه مزیتی باشه که لول اسموث به والتر داشته باشه اونم اینه که با مقدار هوا و فشار هوای مساوی قدرت بیشتری به ساچمه میده که اونم مقدارش چقدر هستو جایی پیدا نکردم
سلام دوستان من یه مدتیه بد رفتم تویه فکر ساخت لولی واسه گلوله زن که هروقت مرمی با خان درگیر میشه لوله شروع به چرخش کنه.
یعنی مرمی زمانی که داره به خان چرخش میکنه لول بچرخه که شاید دقت مرمی بیشتر بشه ایا همچین چیزی وجود داره؟ ایا هست چنین چیزی؟
ببخشید که اینجا پرسیدم میدونم جای این سوالم اینجا نبود جای بهتری پیدا نکردم واسه گفتنش ببخشیدKhansariha (8)
یا علی
درود بهنام جان
به نظر من دقت پایین میاد و اصطحلاک بالا میره....Khansariha (8)
آقا جلال من مخلص شما هم هستم
وقتی چنین تاپیک هایی باز میشه نظرات مختلفی ممکنه درش ایراد بشه بنابر این اختلاف نظر هم بوجود میاد و طبیعیه من و شما و دیگر دوستان در راستای همفکری و انتقال تجربیات تمایل به درک بهتر مسائل داریم بنابر این وقتی همه چیز بر اصول منطق و دلایل استوار باشه مشکل و ناراحتی پیش نمیاد
اصولا تا به حال هر اطلاعاتی بوده از طریق نت بوده و نه من و نه دیگری اطلاع دقیقی از وضعیت همه تفنگ های خارج از ایران که در مسابقات شرکت میکنند نداریم ولی در خیلی از ویدئو ها و فرومها به بهینه کردن تفنگ ها اشاره شده به هر حال خیلی از شرکت کننده ها با توجه به طبع مسابقه و رقابت از بیان خیلی چیزها خود داری میکنن مثلا در مسابقات تهران تفنگ های من و قدیری تغییرات کلی داشت و از نظر بیننده تنها تغییر لول مشاهده میشد ولی در نهایت با اینکه اکثر تیونها همانند هم بود ولی نکاتی هم وجود داشت که حتی ما دونفر هم از هم پنهان کردیم بنابر این دیگران هم میتونن در جهت بهینه سازی دقت امثال این کار ها رو انجام بدن با تمام این حرف ها من مدلهایی مثل رویال 400 ، باس و رولوشن رو تست کردم و در هر 3 مورد که از لوله اسموث هم استفاده کرده دقت چشم گیری ندیدم در صورتی که قبل از تجربه شخصی تصور میکردم باید به مراتب بهتر از تفنگ وایرخ استاندارد باشه
در خیلی از مسابقات شما میتونید تفنگ هایی مثل tm 1000 و hm 1000 هم ببینید که در این بین میشه به tm بیشتر از hm اعتماد داشت ولی با این وجود این تفنگ ها هم به نوعی دارای تیون مناسب بودن تا تونستن به همچنین رتبه ای دست پیدا کنن
ما هر دو تفنگ hm و tm رو بارها و بارها تست کردیم ولی گروپ hm هیچوقت زیر 4 سانت نشد و در مکاتباتی که با شخص راترفورد مدیر عامل raw داشتیم ایشون هم به همین مطلب اشاره کرد که تفنگ hm شکاری هست و طبیعتا گروپ بازی داره و در آخرین پیگیری ها 3 عدد از لوله های hm که با دقت زیادی انتخاب شده بود توسط خود ایشون تست شد که در 50 متر ( اگر اشتباه نکنم ) گروپ زیر 2 سانت نداشت بنابر این تفنگ هایی که اینچنین رتبه هایی رو بدست میان بدون بهینه سازی نیستن
البته مواردی مثل کالیبر 30 هست که میتونه در مسابقات نتیجه بسیار خوبی بگیره که به نظر من دیگه برند زیاد مهم نیست و نمیتونه در برابر کالیبر 22 به عنوان شاخص در نظر گرفته بشه
در مورد کثیفی لوله در تفنگ های خاندار معمولی بیشترین کثیفی در قسمت ورودی و چوک بوجود میاد که بیشترین درگیری با خان وجود داره و در میانه لوله کمتر اما در اسموس اتفاقی شبیه به تفنگ های ساچمه زنی هنگام شلیک چارپاره میافته که از همون اول ساچمه ها با لوله درگیر هستن
من مورد کثیفی لوله رو اخیرا متوجه شدم . زمانی که خواستم لوله رو چک کنم متوجه شدم ساچمه در طی مسیر در داخل لوله در مقاطعی درگیری داره و وقتی به اواسط لوله رسید شدت درگیری بیشتر شد که با تمیز کردن توسط فرچه و نمدی برطرف نشد و مجبور شدم از فرچه فلزی استفاده کنم تا مورد برطرف بشه
در مورد سختی تمیز کردن لوله های خان دار کاملا حق با شماست ولی لوله های اسموس هم در صورت بروز ماسیدگی چندان راحت تمیز نمیشن
در کل من هیچ سود و زیانی از معرفی برندی خاص نمیبرم و سعی میکنم تا حد ممکن بر اساس مستندات اعلام نظر بکنم و این نظر هم بر اساس تجربه ای بود که در رابطه با این برند داشتم و فکر میکنم شما هم اگر روزی 2 مدل از این برند رو تست بکنید تا حدودی نظرتون نسبت به گفته ها تغییر کنه به هر حال در نمونه های بالا باز هم دقت لوله های خان کشی شده بیشتر از اسموث بوده و این هم نشون دهنده دقت پایینتر این نوع لوله هست در صورتی که تا جایی که من اطلاع دارم لوله ها هر دو توسط یک سازنده ساخته میشه
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع