انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات شرکت کنندگان و بررسی مسابقات
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
با سلام دوستان
این تاپیک را باز کردم تا دوستانی که بهر نحوی میخواهند مسابقات را بررسی کنند و یا تجربه و دردلی از کارهای انجام گرفته خودشان در روز مسابقه دارند (خاطرات تلخ و یا شیرین) که ممکنه برای دیگر دوستانی که در آینده بخواهند در این برنامه ها مشارکت داشته باشند بعنوان تبادل اطلاعات مثمرثمر و مفید واقع شود و همچنین برای برپا کنندگان مسابقات برای بهتر کردن کارها نیز مورد توجه قرار گیرد. .Khansariha (8)
(2014-10-19 09:04 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
افرین
نکته جالب مخصوصا توی 25 متر یکی کسب مقام دومی عرفان عزیز با کالیبر 4.5 بود چون احتمال x زدن نسبت به 5.5 کمتره که نشانه تیرندازی خوب و شناخت دادا عرفان از سلاحه
و دیگری کسب مقام سوم با ای تی بود که نشون میده تیرنداز با محارت خودش میتونه نبودن رگولرو در سلاح جبران کنه با وجود این همه سلاح خوب قهرمانی ای تی میتونه جالب باشه که جای تقدیر داره
بازم ممنون

محسن جان اینطوری ها هم نیست خخخخخخخ
چون گیج و کالیبره کردن برخورد 4.5 را طبق قوانین اعلام شده برابر 5.5 گرفته اند که این باعث میشود خیلی از عدم برخوردها هم برخورد حساب شود و یا x های بیشتری حاصل شود البته ما بخیل نیستیم خخخخ این جزو قوانین بود و چیزی از تیراندازی خوب آقا عرفان کم نمیکنه و من بهشون تبریک میگم . مبارکشون باشد Khansariha (256)
درخصوص نفر سوم با ای تی 44 (آقا میلاد روستائی) باید گفت بله درسته خوب شلیکهای داشتند من بهشون تبریک میگم Khansariha (256)
ولی از یاد نبریم این سه عزیزان از گروه دوم (7 نفر باقی مانده) هستند که باید عرض کنم متاسفانه وضعیت باد و گردو خاک برای گروه اول( 10 نفر صبح ) بیشتر شبیه یک فاجعه بود که اینم جزو بدشانسی این عزیزان شد Khansariha (214)
چون قرار شد تجربیات تو این تاپیک مطرح بشه با اجازه دوستان من بخشی از پست قبلی رو به این تاپیک منتقل میکنم Khansariha (8)
تجربه تلخ من که ناشی از اشتباه خودم بود (البته اینا همش تجربه میشه):
بعد از مسابقه بعضی از دوستان از من میپرسیدن چرا سیبل اول و دومت انقدر خوب بود ولی سومی ؟!!! چون امتیاز دو سیبل اول من فکر میکنم 216 و 203 بود ولی امتیاز سیبل آخر شده بود 170 ! (روی سیبل آخر هرچی با میلدات ها روی سیبل تست میگرفتم ولی روی تارگت ها نتیجه متفاوتی حاصل میشد که حسابی کلافم کرده بود !
اما اشتباه عجیب من که پشت فرمون ماشین در حال برگشت کشفش کردم و حسابی حالمو گرفت این بود که ساچمه های آسیب دیده که که ضمن آسیب دیدگیشون روی ترازو یا خیلی سبکتر بودن یا خیلی سنگینتر من تو یه بسته خالیه باراکودا ریخته بودم اشتباها با بقیه ساچمه ها برده بودم روی میز و دقیقا روی سیبل سوم با اشتباه خودم از اونها استفاده کردم و باعث این افت امتیاز روی سیبل آخر شد اگر صرفا با ساچمه های وزن نشده زده بودم قطعا نتیجه بهتری میگرفتم تا ساچمه های معیوب
[تصویر: 14137093441.jpg]
همونطور که مشخصه در سیبل اول بالاترین امتیاز رو بین 12 نفر شرکت کننده 50 متر داشتم در سیبل دوم دومین امتیاز رو داشتم و در مجموع دو سیبل اول باز رتبه اول اما با اشتباهی که عرض کردم امتیاز افتضاح در سیبل سوم حسابی ... Khansariha (266)
سلام
ممنون علی جان بخاطر یاد اوری با اینکار شرایط عادلانه تر بوده که خیلیم خوبه
در مورد ای تی هم با توجه به شرایط گروه اول که گفتین اما باز هم امتیاز خوبی گرفتن که برای یک ای تی واقعا خوبه.
دوستان که شرکت کردن اگه امکان داره ساچمه های مصرفیشونم بگن مثلا میگم توی شرایط جوی اینچنینی که بوده سلاح خوبی مثل سی زد هم نمیتونه با ساچمه ای مثل جی اس بی جامبو عملکرد خوبی داشته باشه و شرکت کننده مجبوره از ساچمه سنگینتر استفاده کنه حتی اگه در شرایط سالنی ساچمه سنگینتر گروپ بدتری داشته باشه توی باد عملکرد بهتری داره
و نکته بعدی انواع رستی هست که دوستان استفاده کردند اگه راجع به اونم توضیح بدن ممنون میشم
با درود و خسته نباشید به همه دوستان شرکت کننده و عذرخواهی به دلیل دیرکرد در ارسال پست تشکر به دلیل بروز سردرد و کمردرد شدید و به همین دلیل عدم دسترسی به سیستم
به هر حال مسابقه با همه کم و کاستی که داشت به خوبی و بدون هیچ عارضه ناگوار به پایان رسید که این بهترین دست آورد در معرفی هر چه بهتر این رشته به واسطه تسلط و شناخت تیر انداز نسبت به تفنگ و تجهیزات مورد استفاده بود
در اینجا جا داره از همکاری و حظور تمامی دوستان این انجمن در مسابقه تشکر ویژه داشته باشم که با در نظر گرفتن مشارکت حداکثری در رنج 25 متر بدون هیچ اعتراضی نسبت به شرایط طبیعی بوجود آمده از قبیل باد شدید و بارون چنین چالش سختی رو قبول کردن و پشت سر گداشتن
همه ما میدونیم که در شرایط امن و بدون تاثیر محیطی میشه بهترین نتیجه رو گرفت ولی نباید تصر کرد که فردی که در شرایط امن بهترین نتیجه رو میگیره نمیتونه از پس شرایط سخت بر بیاد
بنابر این فکر میکنم اگر بدون در نظر گرفتن مبلغ و میزان جایزه که به واقع برای 99% دوستان اهمیتی نداشت بخواهیم داوری واقعی داشته باشیم و لیاقت و مهارت افراد رو مورد سنجش قرار بدیم به نظر من باید با توجه به امتیازات شرکت کنندگان دور اول هم نفرات اول تا سوم رو معرفی کرد تا حق این دوستان پایمال نشده باشه
به هر حال با توجه به امکانات تسلیم شرایط بودیم و میدونیم که در دوره های بعد صلاحیت و مهارت دوستان حتما به اثبات خواهد رسید

صادق جان از شما به دلیل لطفی که نسبت به بنده داشتید سپاسگذارم و خدمت به دوستان رو وظیفه میدونم به هر حال من معتقدم اگر قرار باشه بدون کمک ، همکاری و انتقال مهارت ها بخواهیم برنده باشیم خودمون هم رشد نمیکنیم و برای کسب مهارت بیشتر باید رقیب داشته باشیم و بوجود بیاریم
یکی از شاخص ترین موارد در این مسابقه بحث تیوننیگ تفنگ ها بود که در رده قیمت بالا ها وایرخ و در رده قیمت پایین at 44 میلاد روستایی در مقام سوم بود که طبق صحبت قبلی بنده توسط خودم تیون شده بود و به روش توضیح داده شده در مورد گرفتن افت تیر در اثر فشار توسط تورت ها بهترین عملکرد رو داشت

علی جان بحث کالیبر 4.5 و 5.5 مثل رعایت قوانین رانندگی در تمام دنیا تعریف شده و مردم تمام دنیا مثل چراغ سبز و قرمز رعایت میکنن و در هیچ کجای دنیا جاهاشون عوض نمیشه
این بحث مثل نحوه برخورد ساچمه با x در مسافت 25 و 50 متر دارای تفاوت خاص هست و یکی از دلایل اون جبران وزن و انحراف اون در اثر باد به نسبت 5.5 هست

در هر حال امیدواریم آمادگی ها و تمام مشکلات در برگزاری های آینده برطرف شده باشه
در ضمن یک توضیح کوچک در رابطه با جایگزینی آقا صادق با قدیری داشتم که امیدوارم کسی دلگیر نشده باشه
در واقع زمانی که نوبت به اهداء جوایز رسید آقای بوربور پیشنهاد دادن شخص دیگه ای جای ایشون رو بگیره و من تصمیم گرفتم یکی از بچه های برگزار کننده دور قبل جای ایشون رو بگیره که در اون لحظه رضا در حال بررسی کارت امتیاز توسط اسماییل بود و به همین دلیل از صادق خواهش کردم که جای ایشون رو بگیره

موفق و سربلند باشید
چند پیشنهاد :
1_ یکی از نکاتی که بعضا دوستان در مسابقه مطرح میکردن این بود که تایم استراحت بین سیبل ها خیلی زیاد بود به نظر من حدکثر 10 دقیقه یا حتی 5 دقیقه میتونست کافی باشه
2_ اگر ایجاد اختلاف اساسی با قوانین استاندارد جهانی نمیکنه تایم تیراندازی هم 5 دقیقه کم بشه
3_ بهتره امکان انصراف بعد از تعداد خاصی از تیرها مثلا 50 تیر وجود نداشته باشه چون اینجوری ممکنه هرکسی که مثلا آخرین امتیاز رو آورده اعلام انصراف کنه و کس دیگری به عنوان آخرین نفر قرار بگیره که کمی ناعدالتیه هرچند که امتیازها فرق نمیکنه
4_ انشاالله قبل از مسابقات بعدی یک تاپیک ایجاد بشه که اونجا دوستانی که امکان هر نوع همکاری دارن اعلام کنند و تقسیم کار روی افراد بیشتری بشه تا مسابقه بهتر برگزار بشه Khansariha (8)
علاقمندم بدونم چه نوع تیونی بر روی وایرخ100وای تی انجام شده؟
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شرکت کنندگان و برگزارکنندگان عزیز

در صورت امکان نسبت به معرفی دوربین های سلاحهای مسابقه هم اطلاع رسانی فرمایید . اقلا در مورد 3 نفر برنده هر دو رشته 25 و 50 متر.

با تشکرKhansariha (256)
ممنون از دوستان Khansariha (8)
انشالله با استفاده از اتفاقات و بیان خاطرات دوستان عزیز شرکت کننده بتوان یک پلی برای انتقال تجربیات به دیگر عزیزان ایجاد کرد تا در دوره های بعدی سطح مسابقه و خطا و اشتباهات احتمالی نیز کمتر شود . Khansariha (256)
اما نکاتی که خودم تجربه کردم
اول یک نکته عرض کنم که بنظر من (پیشنهاد) برای دوره های بعدی بهتره از میان هر گروه یا دوره که عزیزان شرکت میکنند 3 نفر اول به دوره پایانی راه پیدا کنند و بعد در دوره پایانی و فینال برندگان اصلی مشخص شوند
از اشاره ای که آقا سعید آزادیان هم داشتند به این نکته ممنونم (انتخاب 3 نفر از گروه اول بخاطر شرایط بد هوای پیش آمده )Khansariha (8)
همانطور که در فیلم پخش شده از شبکه 5 تهران هم بخوبی نمایان هست
فیلم مسابقه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وضعیت گروه اول که تعداد 10 نفر شرکت کننده در این گروه بود بسیار وضعیت بد جوی و با گردوخاک همراه بود البته گروه های دوم و چهارم هم مثل نم باران و تاریکی شب و غیره جزوی از مشکلاتشان بود که بنظر من همانطور که پیشنهاد دادم عدالت این بود که از هر گروه نفرات برتر به دور پایانی و فینال راه پیدا میکردند . Khansariha (8)
اما از خاطره ها بگم
خب من اول اعتراف کنم که قصد از شرکتم اول از همه درکنار عزیزان قرار گرفتن بود و در این مسابقات یا باید امکاناتی مثل تفنگ بسیار دقیق و رگوله ، دوربین ایده آل ، پایه رست خوب و ساچمه های عالی و تمرینات و ممارستهای لازم را همراه داشته باشید و یا تفنگ خود را حتی المقدور به سطح آنها تیون و نزدیک کنید .
راسیتش چند باری هم تست و کارهای برای بهتر نمره گرفتن خودم انجام دادم حتی دو سه روز قبل از مسابقه با آقا مسیح و آقا عرفان با تفنگ سی زد کل انداختیم که هر دفعه نتیجه تفنگ من نزدیک به عزیزان بود Khansariha (256)
با این حال و هوا تفنگ را تا حدودی آماده کردم و در وضعیتهای نرمال امتیاز 220 تا 230 و گاهی هم بیشتر بدست آمدنی شد
اما روز مسابقه با اون شرایط بد جوی تصمیم گرفتیم بجای ساچمه آماده مسابقه و دست چین شده که همانا فالکون بود از ساچمه سنگین جی اس بی 18 بدون دستچین استفاده کنم که نتیجه دو نوبت اول من در سیبلها (نوبت اول 183 و دوم 193 ) جالب نبود و برای همین نوبت سوم را تصمیم گرفتم برگردم به فالکون و گفتم حالا که مسابقه را از دست دادیم لااقل بزار در این وضعیت باد شدید تست کنم ببینم چی میشه ؟ که نتیجه بهتر شد و حدد 20 نمره بالاتر رفتم و نوبت سوم 206 گرفتم
البته چند چیز دیگر هم بود که نمیدونستیم و بعدا فهمیدیم که میتوانستیم انجام بدیم مثلا نمیدونستیم که اگر شلیک به بیرون از کادر مربع برخورد کند (بشرطی که به مربع دیگری هم برخورد نکرده باشد) مشکلی نیست و بعنوان سایتر و تست محسوب میشود و میتوان دوباره به آن سیبل شلیک کرد باید عرض کنم که هنر پرواز ساچمه سنگین 18 گرینی در شرایط سوار بر باد گاهی دیده میشود اونم بخاطر وزن نکردن ساچمه ها بود با این حساب اگر میدانستم یکی دوتا از صفرهای ما که در ردیف شماره بالا بودند و بیرون رفته بودند قابل زنده شدن هستند حتما دوباره شلیک میکردم خخخخخخخخخ Khansariha (48)
یک قسمت از ماجرای دیگه هم بگم که بعدا فهمیدم که نباید مسابقه را خیلی هم بی خیال شد خخخخخخ مثلا من طبق برنامه با ساچمه سنگین که شلیک کنم باید بین شلیکها دوباره شارژ میگرفتم تا افت زیاد این ساچمه سنگین برای من در شلیکهای آخر زیاد نشود وقتی وضعیت باد و نتایج عدم رضایت خودم داشتم از این کار هم صرف نظر کردم و نمرات بیشتری از دست دادم یعنی بی خیال شدم که بعد فهمیدم اینم کار درستی نیست خخخخخ . فعلا Khansariha (214)
(2014-10-19 06:08 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علاقمندم بدونم چه نوع تیونی بر روی وایرخ100وای تی انجام شده؟

با تشکر از شما نسبت به سوال بسیار عالی در این زمینه
دوست عزیز اصلی ترین مطلب در مسابقات استفاده از بهترین امکانات است که تشکیل شده از بهینه کردن متعلقات تفنگ ،دوربین ، رست و مخصوصا ساچمه
در وایرخ ها از تعویض لوله ، پرداخت و صیغل کلیه اجزاء ماشه ،چکش و فنر
بر طرف کردن تمامی مواردی که ممکن بود در حرکت چکش اختلال بوجود آورد
تغییر در سرعت شلیک متناسب با رفتار لوله در سرعت های مختلف
در تفنگ at 44 که در اصل 3 تفنگ مربوط به سوان و میلاد و رضا زارعی بود
تاب گیری و اصلاح ورودی و خروجی ساچمه
تغییر در سرعت شلیک با استفاده از ایجاد فاصله مناسب بین مخزن و بدنه
تنظیم ماشه در حد تاچ با خلاصی مناسب
تغییر در میزان قدرت چکش
سرعت تنظیم شده برای at 44 در 165 بار 25 شات با تلرانس 7 متر برثانیه با کمینه 255 و بیشینه 262 تنظیم شده بود
البته ناگفته نماند که تنظیمات دارای دقت خاصی هست که دوستان باید در نظر داشته باشند که یکبار تجربه نمیتوانند به تنظیم دلخواه برسند بنابر این در صورت تمایل به شرکت در مسابقات بعدی باید از الان دست به کار شوند
در ضمن خیلی راحت و دوستانه عرض کنم که بنده کلیات لازم جهت اینکار رو عرض کردم و در انتقال تجربه بیشتر از این از دستم بر نمیاد و بهتره که خود دوستان در تاپیک های مربوطه با تجربه و انتقال و اشتراک گذاری به نتیجه برسند تا ببینند بنده چی کشیدم البته مساله عدم میل شخصی نیست و صرفا نتیجه گیری دوستان نسبت که رفتار هر تفنگ میتونه متفاوت باشه و چون این تجربیات گوناگون هست بنده نظر خاصی نمیتونم بدم
مطلب بعدی دوربین هست که در صورتی که لیست شرکت کننگان رو در هر دوره مطالعه کرده باشید بعضی ها تا روز مسابقه دوربین خاصی رو معرفی نکرده بودند و یا خود من که دائما در حال تعویض بودم و در نهایت وایرخ با سنتر شرکت کرد و دوم شد البته با 4 تارگت نزده به دلیل کمبود وقت( قابل توجه دوستانی که زیادی به تجهیزات وابسته هستن )
نکته ای که لازم هست در مورد 2 تفنگ at دیگه عرض کنم این هست که با وجود تمام کارهای انجام شده بر روی تفنگ عدم امتیاز آوری بالا به دلیل عدم تمرین مناسب بود
آقای زارعی با وجود شلیک های بسیار عالی که دوستان مسیح و سهیل هم ملاحظه کرده اند تا لحظه شروع حتی این تفنگ رو لمس هم نکرده بودن و در آخرین لحظات دوربین خودشون رو بستند و چند شلیک برای صفر داشتن و بعد هم مسابقه
سوان هم به دلیل در دسترس نبودن دوربین مناسب تا روز قبل تمرین نداشت و فقط در روز قبل از مسابقه تونست چند شاتی داشته باشه

موفق و سربلند باشید
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع