انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه محصولات وایرخ با دیانا DIANA VS.weihrauch
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
سلام
مطمئنا تجربه من قابل مقایسه با اساتید نیست ولی به عنوان نظر شخصی سلاح اول من که دیانا است برای سلاح دومم هم از بین مدلهای دیانا انتخاب میکنم اگه قرار باشه سلاح سوم هم داشته باشم بازم دیانا محصولی متفاوت رضایت بخش با دوام و با صرفه ساخته . خوب ما دیگه از یه برند چه انتظاری داریم.
با سلام به نظر من انتخاب خیلی مشکله من اگه بخوام بخرم در حال حاضر نظرم روی دیانا هستش بخاطر قدرت بالاتر و انتخاب بیشتر ولی مطمءنم بالاخره وایرخ هشتاد رو هم میخرم چون یه جورایی کلاسیکه و دوست داشتنیه
(2014-08-31 06:32 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راستی نام تاپیک با اجازه موسس اون عوض کردم.

ممنون آقا جلال این اسم تاپیک خیلی بهتر از قبلیه

Khansariha (8)

همونطور که دکتر مهدی هم فرمودن قیافیه امر کاملا سلیقه ای هست ولی من خودم تو دیانا جز قیافیه ی 460 هیچ کدوم رو دیگه نمیپسندم . مخصوصا سلاح های گروه 5
مثل 52 -54 و 56
دلیل اصلی هم اون دسته کوکینگ هست که خیلی تو ذوق یکی با سلیقه ی من میزنه . همیشه گفتم باز هم میگم گروه 5 دیانا رو نمیشه راحت تو دست گرفت و حمل کرد . البته منظورم بحث آرگونومی و این موارد نیست بلکه حمل خود اسلحه مد نظرم هست . قیافیه ی وایرخ ها هم خیلی کلاسیکه ولی کیفیت فلز وایرخ یه چیز دیگست که به نظر من از این لحاظ قابل مقایسه با دیانا نیست
در مورد مگسک هم مگسکهای وایرخ خدایی خیلی حرفه ای تر ساخته شده تا دیانا
در ضمن قیافیه ی بسیار زیبای دیانا پی هزار رو نمیشه انکار کرد که خود من عاشق این مدل هستم
راستی چرا بالای بضی پست ها اسم جدید تاپیکه ولی بالای بعضی دیگه همون قبلی نوشته شده ؟؟؟؟
با سلام به دوستان عزیز
من هم دیانا داشتم هم وایرخ 100 دارم
دیانا های من 54 و 56 بودن راستش رو بخوان هیچ تعصبی رو هیچ کدام ندارم نه وایرخ و نه دیانا من هاتسان bt 65 هم داشتم.
به نظرم در pcp ها وایرخ بهتر هست و در فنری ها دیانا رو بیشتر میپسندم و اگه یک روز بخوام فنری بخرم حتما 56 میگیرم.
از نظر چوب و فلز وایرخ جلوتر هست اما از نظر طراحی و خلاقیت دیانا بهتره چون دیدگاه دیانا ساخت تفنگ بادی با فرم شکاری تر هست نسبت به وایرخ که کلاسیک ساز هست هر دو سلاح هایی دقیقی هستن چون زیبایی بدون دقت مورد پسند نیست و یک ضعف تجاری برای برند هایی به این معرفی هست در باره پی 1000 بهتر بگم که لول و چوب مال دیانا هست و الباقی والاتر هست اما hw100 در نسل های مختلف حاصل تکامل این سلاح توسط خود وایرخ هست اما این رو هم بگم که p1000 هنوز اول راه هست و احتمالا در نسل های بعدی تکمیل تر و بهتر خواهد شد و این اصل بقا رو در کورس رقابت های تجاری رعایت خواهد کرد.
باز دوباره میگم هر دو برند عالی هستند
به نظر من وايرخ يك مدل حالت سفارشي ساز داره و ديانا مدل تجاري ساز
وايرخ همچنان كيفيت قديم رو حفظ كرده و لي ديانا داره با تعويض برخي قطعات به سمت تجاري سازي و كاهش قيمت پيش ميره
من هم از ديانا استفاده كردم هم وايرخ ديانا در مدلهاي قديمي بهتر بود اما در مدلهاي جديد با بالا بردن قدرت اصطحلاك رو بيشتر كرده
خصوصا در مدلهاي كه از بغل مسلح ميشن اين ايراد وجود داره البته اين رو هم بگم در مدلهاي زير باز شو هردو برند اين ايراد وجود داره
حالا برسيم به بحث اصلي وايرخ 80 سلاحي كه هنوز در مدلهاي توليدي ميشه گفت براي يك عمر هست و
ديانا 35 در مدلهاي قديمي بسيار عالي بود ولي امروزه اصلا رقيبي براي وايرخ 80 به حساب نمياد
در پي سي پي هم وايرخ جلوتر بوده
و سلاحهاي نيترو ميشه گفت وايرخ 90 پدر اونها به حساب مياد
در سلاحهاي 7.5ژول هم سلاح بينظير وايرخ 30 وجود داره البته مدل جديدي از دياناهست كه هنوز امتحانش نكردم
در زمان خودش ديانا 27 با كاليبر 4.5 اعجوبه زمان بود و هنوز هم كساني كه اين سلاح رو دارن با كيفيت روز اول كار ميكنه امورزه خيلي ها شادو هزار رو ميگن
در زمان خودش اين مدل ديانا همين كار رو با دقت فوق العاده انجام ميداد
اگر در قديم بود هر دو برند يكي بودند ولي در زمان حاضر به لحاظ دقت و كيفيت برد با وايرخ هست
هر دو برند براي من قابل احترام هستن چون هيچوقت نا اميدم نكردن
اميدوارم از هر كدوم كه استفاده ميكنيد لذت كافي رو ببريد
من امروز وایرخ 100 رو برای اولین بار تست کردم واقعا از دستش شوکه شده بودم واقعا عالی هست
در این مدت چند سالی که در اینجا عضویت دارم و خیلی موارد فنی از دوستانم یاد گرفتم سعی کردم از دانسته هایم برای کمک به دیگران استفاده کنم . از روز اولی که تفنگ گرفتم همیشه سرویس و احیانا تعمیرات به عهده خودم بوده . این شده که علاوه بر خودم در خدمت بعضی از دوستاه هم بودم Khansariha (48). تا به حال 4 مورد شکستگی در قطعات مختلف ماشه های 06 دیانا داشتیم که با وجود قابلیت تعمیرات نسبت به جایگزین کردن کیت ماشه کامل اقدام کردیم . تا به حال هیچ شکستگی در ماشه وایروخ ندیدم و البته نقطه ضعف ماشه وایروخ پیچ تنظیم اون هست که از جنس بسیار نرم ( احتمالا المنیوم ) درست شده و باید در باز و بستش دقت کرد .مشکل باز شدن جای پینها در دیاناهای مگنوم با کارکرد بالا هم مورد مرسومی هست . بلا استثنا تمام دیاناهای مگنوم به مرور دچار لق شدن میل پیستون و نهایتا در رفتگی میشن ( در تعداد شلیکهای بالا ) و میل پیستون وایروخ 80 یکی از دوستان با تعداد شلیک احتمالا بی نهایت هیچ لقی نداره . کیفیت زاج کاری وایروخ کاملا نسبت به دیانا برتره . شکاف درجه و مگسک وایروخ( وایروخ 80 منظورمه ) هم برگ برنده مهمی به حساب میاد .اینکه چرا وایروخ علی رغم اینکه مدل زیر شکن مشابه 460 دیانا تولید کرده سراغ سیستمی مشابه ریل شناور 54 نرفته ؟ مدلهای ریلی دیانا (54 و 56) علی رغم بزرگی و هیبت فوقالعاده بسیار حساس به نوع استفاده و نگهداری هستند و اسیب پذیر .در حقیقت سیستم ریلی ممکنه تا زمانی که شما به مهارت کافی دست نیافتین موثر باشه اما بعد از مدتی کارکردن خواهید دید که زیاد هم مورد خاصی نیست . تجربه من( و همینطور یکی از دوستان خوبم در این انجمن ) اینطور هست که با 52 و 54 به گروه تیری در اندازه برابر رسیدم . همینطور با 350 و 52. سیستم ریل شناور بیشتر فیدبک خوبی در تیرانداز ایجاد میکند یعنی از نظر احساسی یک خاطره خوش ایند از تیر انداز به جای میزاره . برای مقایسه سیستم abs ترمز در اتومبیلها باعث کم شدن خط ترمر میشه در صورتی که راننده های ماهر مسابقات( که استفاده از این سیستم در انجا ممنوع هست )با ایجاد حالت تواتر شبیه به ترمزهای ضد قفل عملکردی بالاتر از سیستمهای abs اجرا میکنند. این از بحث فنی . در مورد چوب قنداق نظر خاصی ندارم و به نظر میرسه جنس چوبها برابر هست با این تفاوت که دیانا کار بیشتری روی چوب انجام داده و جذابیت بصری فوق العاده ای ایجاد کرده برعکس وایروخ که در مدل پرفروشی مثل 80 حتی از ایجاد شیارهای حکاکی مرسوم روی بچه قنداق سلاح دریغ داشته( شاید به نظرشون این مدل پرفروش نیاز به بهبود ظاهری نداره ) و البته وایروخ مدلهای لامینیت هم داره که با چوب قنداق بیشتر کار کردند . در رابطه با لوازم یدکی کفه ترازو به نفع دیانا پایین میره و تقریبا تمام لوازم مورد نیازاینها در بازا ما بیش و کم موجوده( اصل و انواع غیر اصلی )به عنوان مثال تا به حال ماشه کامل وایروخ 80 رویت نکردم در صورتی که پارسال حداقل سه عدد کیت ماشه کامل 06 و 05 ازفروشگاه اقالو تهیه کردیم . ولی در مورد وایروخ حتی تهیه واشر و فنر اصلی اون اگه نایاب نباشه قطعا کم یابه در مورد تکنولوژی ساخت لوله اطلاعی ندارم و نوع خان کشی ولی با مراجعه به ریویو های که در سایتهای معتبر مثل استریت شوتر از سلاحهای مختلف با ساچمه های مختلف تهیه شده و مقایسه مثلا وایروخ 80 با قدرت اسمی 20 ژول و دیانا 350 با 30 ژول قدرت تفاوتی محسوسی در ضریب بالستیک که معیار مهمی در مسیر پروازی ساچمه به حساب میاد دیده نمیشه و بعضا برخی از ساچمها( کراسمن پرایمیر و jsb 15.9) عملکرد بهتری با وایروخ 80 داشته اند و به نظر من این برمیگرده به لوله و خان کشی که در وایروخ عامل جبران قدرت کمتر است .در سایت ایرگان فروم uk که چندین هزار عضو داره و اصالتا انگلیسی هست و عموم کاربران ساکن انگلستان مصرف کننده طیف وسیعی از سلاحهای فنری و پنوماتیکی وایروخ هستند در صورتی که دیانا و مخصوصا مدلهای سایدلور بسیار کم طرفدارند( و چه کسی هست که ندونه انگلیسیها چقدر خوش سلیقه اند در خرید ). و نهایتا اینکه بنده هیچ گونه سلاحی با مارک وایروخ ندارم و تمام 6 تفنگ بادی که در حال حاضر دارم دیانا است ( کرال هم دارم )و البته عموما از نوع ساید لور (54 . 56 .سه عدد 52 . 350 . )کلا با تمام این تفاسیر عاشق دیانا هستم Khansariha (8)
(2014-09-02 01:10 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در سایت ایرگان فروم uk که چندین هزار عضو داره و اصالتا انگلیسی هست و عموم کاربران ساکن انگلستان مصرف کننده طیف وسیعی از سلاحهای فنری و پنوماتیکی وایروخ هستند در صورتی که دیانا و مخصوصا مدلهای سایدلور بسیار کم طرفدارند( و چه کسی هست که ندونه انگلیسیها چقدر خوش سلیقه اند در خرید ).
آقای حسینی مطالب جالبی بود.Khansariha (8)
فقط یک نکته درباره این قسمت:
یکی از دلایلی که کمتر در انگلیس سراغ مدلهای سایدلور دیانا میرن همون قانون محدودیت قدرت هست.تجربه تیراندازی با یه 52 کالیبر 5.5 16 ژولی فکر نمی کنم زیاد جالب باشه.ولی خوب تفنگهای وایرخ معمولا به طور پیش فرض داخل رنج قدرت قابل قبول در کشور انگلستان هستن.
سلام خدمت اساتید محترم . من خودم وایرخ ۸۰دارم تفنگ خوبه البته زیاد باهاش تیر ننداختم . یکب از دوستام میخواد دیانا 52بگیره هر چی من بهش میگم وایرخ ۸۰بگیر حرف گوش نمیکنه ب نظر شما چیکار کنه کدومش بهتره همچنین قدرت
سلام به اساتید؛والا منم وایرخ 80 دارم که واقعا تفنگ خوبیه و رودست نداره. هر چیزی از یک بادی فنری میخوای داره (البته حرفه ای) فقط قدرت مگنومها را نداره. دقتش حرف نداره و قدرتشم در حدی که کبوتر و کبک و تیهو راحت میندازه. اما اما؛دیانا هم تفنگ خوبیه و 52که دیگه خودش معرف خودشه؛تفنگ جون دار و زحمت کشیه. شما به دوستتون اصرار نکنید و بزارین خودش انتخاب کنه مخصوصا که وایرخ دم دستشه و میتونه راحت مقایسه کنه. اصرار زیاد باعث میشه اگر یه ساچمه خطا رفت تفنگ دلش میزنه و غرغر شروع میشه ؛که اگر تو نمیگفتی چنان میشد و و و. ولی اگر خودش انتخاب کنه دیگه از تفنگ نمیرنجه و خودشو با تفنگش ردیف میکنه. شما توصیه کن نه اصرار و نظر خودتون بگین دیگه بقیه کار با خودش. انتخاب با وسواس باعث دل زدگی و رنجش روانی از تفنگ میشه.
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع