انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بستن دوربین
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
(2015-04-21 10:36 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-04-21 10:12 PM)alighaed نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان برا شیم گذاری معمولاً از چی استفاده میشه،آیا شیء مخصوصی لازمه

جنس خاصی لازم نیست.ولی چیزی باشه که موقع سفت کردن پیچهای پایه ،له نشه.

من از یک تکه پلاستیک نرم استفاده کردم، اما دوربین خوب سر جاش فیت نمیشه و از دو طرف فضای خالی می مونه
تکه پلاستیک بزرگ تر گذاشتم( تقریباً نصف قطر دوربین) که این بار هم زیر دوربین خالی مون،و زیاد نتونستم پایه دوربین رو سفت کنم ترسیدم پایه بشکنه.
دوربینم سنتر4*16*40 پایه هم لوپلد
(2015-04-21 11:28 PM)alighaed نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-04-21 10:36 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-04-21 10:12 PM)alighaed نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان برا شیم گذاری معمولاً از چی استفاده میشه،آیا شیء مخصوصی لازمه

جنس خاصی لازم نیست.ولی چیزی باشه که موقع سفت کردن پیچهای پایه ،له نشه.

من از یک تکه پلاستیک نرم استفاده کردم، اما دوربین خوب سر جاش فیت نمیشه و از دو طرف فضای خالی می مونه
تکه پلاستیک بزرگ تر گذاشتم( تقریباً نصف قطر دوربین) که این بار هم زیر دوربین خالی مون،و زیاد نتونستم پایه دوربین رو سفت کنم ترسیدم پایه بشکنه.
دوربینم سنتر4*16*40 پایه هم لوپلد
میتونی از چرم مصنوعی هم استفاده کنی.(البته یکم کلفته)
من فویل آلومینیومی گذاشته بودم خوب بود
با سلام خدمت همه اساتید
به نظر من باید دید از این اسلحه زبون بسته که این همه بلا سرش میاریم چی میخوایم
اگه برا هدف زنیه که بحثش سواس ولی برا شکار باید یه قلق از سلاح گرفت باقیش تمرین تمرین و تمرین
البته هدف زنی هم همینه
یاد خاطره یکی از دوستان افتادم که در مورد اون شکارچی پیر کفته بودن
مهم اینه که سلاح رو بشناسی با تمرین زیاد
سلام
اقا همونطور که فکر میکردم کار سختی نبود

امروز یه دوربین بوشنل 40*3/9 خریدم
تا امدم خونه یخورده باهاش ور رفتم بد دیگه فرصت نشد تا الان که نصف شبه
دوستان خیلی برا تراز کردن اسلحه وسواس به خرج میدن
البته ببخشیدا این فقط یه نظره
صب دوربین رو بستم چندتا تیر تو فاصله 10 متر زدم پایین چپ میزد
این تایپیک رو خوندم الان دوباره تراز کردم و این پیچ کف رو هم سفت کردم شیم گذاری هم کردم
برا تراز کردن یه میخ کوچولو به سقف زدم وازش یه نخ اویزون کردم و ی چاقو به انتحاش بستم تا سنگین بشه
در حقیقت یه شاقول درست کردم
بد صبر کردم تا کاملا بی حرکت بشه
با دوربین تو حالتاهای ایستاده و نشسته حالتهای که باهاشون شلیک میکنم دوربین رو تراز کردم
اما هنوز به دلایل شب بودن و چیزی شبیه به فرهنگ زندگی اپارتمان نشینی نتونستم شلیکی داشته باشم
در کل میخوام بگم زیاد سخت نگیرید
فردا صب اول وقت میخوام برم کوه های اطراف کرج جاتون خالی حالشو ببرم
در ضمن اگه میخوان کار من رو انجام بدین حتما باید همسر محترمه ویا خانم والده منزل تشریف نداشته باشنKhansariha (214)
سلام
جناب mhrsb
شما چرا بیداری
سلام به همه
امروز صب زود جا همه خالی رفتم کوه مثلا شکار
البته چیزی که نتونستم بزنم ولی بعنوان تفریح خیلی خوب بود
به یه نتیجه خیلی بزرگ رسیدم که انشالا تو اولین فرصت که اجرایش کردم عکس میزارم
اسلحه ای که بخوای کوه ببری حتما باید بند داشته باشه
من به کارای تراشکاری و این جور سمبل کردنا کاملا واردم همین امروز هم نقشش رو کشیدم
فقط مونده یه زمان مناسب بعد از تهیه وسایلش که اجرایی بشه
رفته بودم طرفای حصار البته بدون همراه
خیلی دوست دارم دوستان کرجی همراهی کنن و یا شکارگاههای اطرف کرج رو معرفی کنن
منتظر نظرات دوستان هم هستیمKhansariha (8)Khansariha (48)
با سلام. دوست محترم shat چون تازه وارد هستین لازمه دو نکته رو خدمت شما عرض کنم. اولا پست دوم شما ربطی به این تاپیک نداشت. شما اگه اهل کرج هستید دوستان کرجی تاپیک مربوط به خودشون رو دارن و اگه به اونجا مراجعه کنید خیلی بهتره. مورد مهم دوم هم در رابطه با رفتن شما به شکار و درخواست شناسایی شکارگاهای منطقه است. حتما به این موضوع توجه کنید که الان فصل بهار و زمان تولید مثل حیوانات و پرندگان است. پس فکر نکنم موقع مناسبی برای شکار باشه. گذشته از این مورد یه چیز دیگه رو هم در نظر بگیرید که از طرف دولت فعلا تا مدتی شکار ممنوع شده. چه شکار بزرگ و چه پرنده. پس لازمه به غیر از فصل شکار ممنوع به قانون هم احترام گذاشت. پست شما و این پست هم بزودی حذف میشن.
کم و زیاد شدن فاصله در تغییر محل برخورد به چپ و راست تاثیری نداره جز اینکه لوله تاب داشته باشه. روی ۱۰ متر هم تنظیم نکنید، هرچی دورتر بهتر. تنظیم کردن چپ و راست در فاصله بالا مثل ۴۰ متر دقیقتره تا در ۱۰ متر ... دلیلش رو هر کاری میکنم در تایپ نمیگنجه !!!!
راستی تاپیک مناسب این نبودا ...Khansariha (226)
(2015-09-19 06:19 PM)Neo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان // یه سوال کلیدی !!
آیا تنظیم و صفر کردن چپ و راست زدن دوربین بین ۷ تا ۳۰ متر فرقی میکنه ؟؟ اگه مثلا تو ۱۰ متر رو خط عمودی بزنه پس محور ایکس صفر شده دیگه تو ۳۰ و ۴۰ هم باید رو یه خط عمودی حرکت کنه ؟؟
پس معنی صفر کردن دوربین تو فواصل مختلف فقط رو محور افق و بالا و پایین زدن تیر هست که معنی پیدا میکنه ؟؟

میخوام به این برسم اگه یه موقع احساس کردم تیر چپ و راست میزنه نیازی نیست تو فواصل بالای ۲۵ متر صفرش کنم و تو ۱۰ متر هم میتونم رو خط عمود تصحیحش کنم درسته ؟
سلام دوست عزیز
ابتدای حرف شما درسته چپ و راست زدن در فواصل مختلف فرقی نمیکنه و میتونید در فواصل کوتاه به دلیل راحتی غلط گیری کنید، اما این مطلب مطلق نیست چون گاهی ساچمه نا مناسب هست و با rpm کمتر یا بیشتر نسبت به محدوده تعریف شده برای اون تفنگ شلیک میشه و احتیاج به کم کردن یا زیاد کردن انرژی دارید، که مثلا تو بیست متر چپ نزنه تو چهل متر راست. البته بحث در این مورد رو بدلیل نداشتن سنخیت با تاپیک تمام میکنم و مطلب دیگری که به تاپیک مربوط میشه رو ادامه میدم،
گاهی چپ و راست زدن به سرعت گردش ساچمه rpm ساچمه ، مربوط نیست و به بد بستن دوربین مربوط میشه،
علاوه بر تراز بودن دوربین باید چک کنید که دقیقا با لوله تفنگ هم موازی بسته شه، وگرنه مثلا قبل از صفر راست میزنه بعد از صفر میره چپ.
برای اطمینان از اینکه دوربین موازی بسته شده دو گروپ به فاصله ده متر از صفر رو مقایسه کنید، چه ده متر قبل از صفر چه ده متر بعد از صفر نباید در محور افق جابجایی رخ بده،
اگه گروپ حرکت کرده بود باید دوربین رو از پایه جدا کنید و در حالت تنظیم کارخونه بیارید یعنی هر دو تورت بالا و راست در وسط بازه دورانیشون قرار بگیرند. بوسیله شیم یا شم گذاری مرکز ریتکل رو به فاصله نهایتا ۵ سانت در ۱۵ متر برسونید و بعد اقدام به صفر کردن دوربین کنید.
در مورد شیم گذاری
شم گذاری بهتر با نوار دوچرخه انجام بشه، اگه در دوربین در پایه عقب بزارید مشکل پایین زدن حل میشه، اگه در پایه جلویی بزارید مشکل بالا زدن حل میشه، اگر در طرف چپ پایه عقب یا راست پایه جلو یا هردو شم گذاری بشه مشکل چپ زدن حل خواهد شد و اگر در طرف راست پایه عقب و یا چپ پایه جلو یا هردو شم گذاری انجام بشه مشکل راست زدن حل خواهد شد،
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع