انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی hatsan 125 gas spring
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
[تصویر: Hatsan-Model125-Thumbhole-Combo-Black_H-125TH177.jpg]
چند وقتی میشد که در مورد هیچ تفنگی نظر خاصی نداده بودم ولی با دیدن این تفنگ قضیه کمی فرق کرد و تصمیم گرفتم مطلبی در این خصوص بنویسم
موضوع از جایی شروع شد که یکی از همکاران محترم که کار ورق کاری برام انجام میده تصمیم گرفت تا تفنگ بادی بخره و طبق معمول سلیقه ایرانی های محترم درخواست تفنگی کرد که قدرت زیادی داشه باشه و قیمتش هم حدود 500 الی 600 تومن باشه
چند برندی رو براش بررسی کردم و به نتیجه دلخواه نرسیدم و رفتم سراغ رنجر که در این بین با محصول جدید رنجر 125 آشنا شدم که با سری قبل تفاوت هایی داشت که مهم ترین اونها استفاده از سیستم نیترو پیستون بود که طبق ادعای شرکت هاتسان میتونه تا 47 ژول انرژی داشته باشه که در این زمینه میتونه رقیب جدی برای 350 مگنوم و هانتر به حساب بیاد
در این تفنگ بجای فنر از gas piston استفاده شده که با نیروی 150 بار شارژ شده البته ممکنه نشده باشده ولی روی کپسول توصیه شده بیشتر از 150 بار شارژ نشه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: vortex_1.jpg]

سیستم شارژ هم خیلی راحت هست و فرقی با شارژ pcp ها نمیکنه و دقیقا از همون نوع کوپل استفاه میشه و با باز کردن قنداق میتونید به راحتی با اتصال پورت شارژ قدرت جک رو بالا ببرید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: vortex_2.jpg]

به هر صورت من با همین وضعیت فابریک با استفاده از ساچمه ts 22 و jsb 18 تست رو انجام دادم ونتیجه شد این که توضیحات گروپ گیری هم به این ترتیب هست
فاصله 20 متر
تفنگ رنجر 125 نیترو پیستون
ایستاده با استفاده از ساپورت
ساچمه JSB 18 و TS 22
فاصله کرونوگراف از سر لوله 3 متر به دلیل استفاده از نور مناسب
بدون دوربین با استفاده از مگسک
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: jsb_18_در_20_متر51u8E.jpg]

ساچمه JSB 18
L – 230.3
H – 235.1
AV – 233.1
ES – 4.92
SD 1.41
تعداد 10 شات همراه با گروپ

1 – 231.2
2 – 234.9
3 – 233.5
4 – 235.1
5 – 232.1
6 – 233.1
7 – 233.1
8 – 233.3
9 – 234.6
10 – 230.2
در واقع دلیل گروپ گیری من با JSB این بود که در یکی از ریویو های فرنگی خیلی خوب جواب داده بود !؟
خب نتیجه رو خودتون میتونید ملاحظه کنید واقعا افتضاح تر از این نمیشه
اما در گروپ بعدی همه چیز بصورت تعجب آوری تغییر کرد و همینطور که ملاحظه میکنید گروپ به شدت جمع شد
در واقع 5 شات اول برگرفته از گروپ اول بود ولی وقتی دیدم تغییر زیاد بوده سعی کردم در 5 شلیک بعدی نهایت دقت رو داشته باشم و نتیجه شد 5 شاتی که همدیگر رو بریدن

[تصویر: _ts_22_در_20_متر.jpg]

ساچمه ts 22
L – 217.4
H – 223.8
AV – 219.9
ES – 6.39
SD – 2
تعداد 10 شات به همراه گروپ
1 – 219.8
2 – 223.1
3 – 223.8
4 – 219.8
5 – 219.3
6 – 218.3
7 – 219.0
8 – 217.4
9 – 218.9
10 - ERROR
در حقیقت این تفنگ از نظر قدرت براحتی در حد یک PCP میتونه جواب بده و در مورد دقت هم اگر دوربین مناسبی براش نصب کنید میتونه دقت لازمه رو هم تامین کنه
از نظر کیفیت ساخت اختلاف زیادی با بقیه محصولات رنجر نداره جز اینکه جک مورد استفاده از برند VORTEX هست که ساخت آمریکا بوده و از نظر کیفیت شناخته شده هست
کیفیت بسته بندی در حد بسیار خوبی هست که عبارت است از جعبه مقاوم با چاپ مناسب و استفاده از نایلون و استند های یونولیت برای حفظ ثبات محصول در داخل بسته بندی
اجزاء اضافه هم طبق معمول پد های تغییر طول قنداق هست که برای افزایش طول قنداق به نسبت جثه مصرف کننده در نظر گرفته شده
یک نکته ای که در این میون کمی من رو اذیت میکنه اینه که وقتی ساچمه رو داخل لوله قرار میدیم مقداری از اسکرت بیرون میمونه و وقتی لوله بسته میشه له میشه ولی عجیب اینکه هیچ تاثیری روی گروپ نداره چون من وسیله ای رو برای داخل کردن مابقی ساچمه به داخل لوله ساختم که دقیقا ساچمه رو به اندازه معینی به داخل لوله جلو میبرد و به اسکرت هم فشار وارد نمیکرد ولی باز هم در دقت تاثیری نداشت
یکی از مطالبی که اهمیت زیادی داره و حتما باید در نظر گرفته بشه استفاده از ساچمه مناسب و سنگین در محصولات رنجر هست استفاده کننده ها عموما سعی میکنن از ساچمه های ارزون و سبک ایرانی استفاده کنن و به ندرت از پرو مگنوم که با توجه به سرعت زیاد حرکت پیستون در این محصولات موجب بروز مشکلاتی خاص در قسمت ماشه خواهند شد در صورتی که سبک ترین ساچمه ها 18 و ساچمه های مناسب بالای 20 گرین هستند بنابر این اگر مصرف کننده محصولات رنجر هستید و از ساچمه سبک استفاده میکنید باید منتظر بروز مشکل در ماشه باشید
با تشكر ار تست عملي و گروپهاي جناب viper 22

پس بعد از حدود 6 ماه از عرضه در بازار هاي خارجي اين مدل وارد بازار ايران شد

(2014-03-03 07:42 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طبق ادعای شرکت هاتسان میتونه تا 47 ژول انرژی داشته باشه که در این زمینه میتونه رقیب جدی برای 350 مگنوم و هانتر به حساب بیاد ......
ممنون سعید جان واقعا زحمت کشیدید Khansariha (8)
اما AV گرفته شده برای هردو ساچمه JSB-18 و TS-22 نشان میده قدرت این تفنگ 31 و 34 ژول بیشتر نبوده آیا بنظرتون برای رسیدن به قدرت 47 ژول اعلام شده شرکت کار دیگه ای باید انجام شود ؟ یا اینم بزاریم بحساب تبلیغات خخخخخخ Khansariha (256)
(2014-03-04 11:44 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-03 07:42 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طبق ادعای شرکت هاتسان میتونه تا 47 ژول انرژی داشته باشه که در این زمینه میتونه رقیب جدی برای 350 مگنوم و هانتر به حساب بیاد ......
اما AV گرفته شده برای هردو ساچمه JSB-18 و TS-22 نشان میده قدرت این تفنگ 31 و 34 ژول بیشتر نبوده آیا بنظرتون برای رسیدن به قدرت 47 ژول اعلام شده شرکت کار دیگه ای باید انجام شود ؟ یا اینم بزاریم بحساب تبلیغات خخخخخخ Khansariha (256)

علی آقا خودتون استادید ولی کلا واشرسرپیستون های شرکت هاتسان جنسشون از پلی امید نرم یا شاید چیز دیگه ای باشه من با تراشیدن واشر با پلی یورتان آلمانی تا ۷و۸ ژول قدرت رو بالا بردم اصلا تفنگ ازین رو به اونرو میشه.
با سلام . 150 بار فشار زیادیه باید توجه داشت که اورینگ تو سیستم به اصطلاح نیترو پیستون هم تحت نیروی ناشی از فشار هوا هست هم تحت استهلاک ناشی از سایش هنگام هر بار شلیک . ولی توی پی سی پی فقط تحت تاثیر نیروی ناشی از فشار هواست ولی با این حال پارگی اورینگ توی پی سی پی ها رایجه چه برسه به سیستم نیترو پیستون . باید دید تو طول زمان اورینگهاش چند شلیک دوام میارن که البته ساخت امریکا بودنش تا حدی میتونه اطمینان بخش باشه . البته 47 ژول کمی بزرگنمایی به نظر میاد . جناب viper 22 فقط یه مورد میمونه و اونهم این هستش که سیستمش مثل وایرخ 90 قابل تعمیر هست یا نه ؟( البته کاش قیمت خرید رو هم ذکر میکردید )
(2014-03-04 01:21 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-04 11:44 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

علی آقا خودتون استادید ولی کلا واشرسرپیستون های شرکت هاتسان جنسشون از پلی امید نرم یا شاید چیز دیگه ای باشه من با تراشیدن واشر با پلی یورتان آلمانی تا ۷و۸ ژول قدرت رو بالا بردم اصلا تفنگ ازین رو به اونرو میشه.
ممنون دوست من Khansariha (8)
حرف شما درست اما موضوع سر تیونینگ تفنگ نیست Khansariha (8)
وگرنه با گریسکاری پیستون حداقل برای مدت کوتاهی براحتی به این قدرت میرسد و یا شاید بشود با وارد کردن و افزایش فشار بیش از 150 بار داخل کپسول آنرا به قدرتهای بالای هم رسوند هرچند واقعا شارژ کردنش کار هرکس دیگه ای نیست و احتمال کج شدن اهرم ، لوله ، ترکیدگی اورینگها و حتی شکستگی هم بشدت بالا میرود Khansariha (214)
بنظر من قدرت منطقی برای این تفنگ همان حدود 30 تا 35 ژول باید باشه که باید گفت همین اندازه هم خیلی پرقدرت محسوب میشود Khansariha (256)
یاد تابستان قبل افتادم که یکی از دوستان اسنایپرشو آورده بود صفر کنم هرچند مال ایشون فنری بود ولی باورتان نمیشه دو دستی باید لوله را خم میکردیم و لگدش هم وحشت ناک بود که بعد از چند شلیک من از کت و کول افتادم و دادم آقا اسماعیل زحمت کوکین و شلیکها را بکشند که بنده خدا ایشون هم بعد از یه 30 شلیک تا دو هفته کتف درد داشتند که شرمنده ایشون هم شدیم خخخخ . فعلا Khansariha (8)

اختیار دارید علی جان
در مورد قدرت چند نکته وجود داره اول اینکه با در نظر گرفتن این موضوع که عموما av نشون دهنده قدرت کامل نیست و میانگین رو نشون میده و در اینصورت ar6 و سوماترا هیچکدوم دارای قدرت 80 یا 95 ژول معرفی نمیشدن دوما من قدرت 37 ژول رو در محیط سر بسته توسط نور مصنوعی گرفتم که حدود 5 متر در ثانیه بالاتر میزنه سومادر کرونوگرافی بالا دستگاه 4 متر با سر لوله فاصله داشت که این مقدار از 34 تا 37 میتونه به این دلایل باشه و چهارما اینکه تفاوت بین 47 تا 37 یا 34 ژول فعلی ممکن هست به دلیل این باشه که سیلندر تا 150 شارژ نباشه البته ناگفته نماند قدرت های اعلام شده توسط هاتسان همیشه پایین تر از مقدار اصلی بوده و نمونه اون هم bt 65 و at 44 هست که به ترتیب 60 و 40 ژول اعلام کرده اما با استفاده از ts - 22 در bt قدرت 74 ژول هم در حالت استاندارد گرفته شده
متاسفانه امکان شارژ و اندازه گیری به دلیل نو بودن تفنگ امکان نداشت و هنوز هم تحویل صاحبش نشده بود که بتونم قنداق رو باز و اندازه گیری های لازم رو انجام بدم اما به هر حال این تفنگ وارد شده و به مرور تست های دقیقتری رو میشه انجام داد
در مورد تعمییر قطعات جک هم با وجود گارانتی و پشتیبانی فکر نمیکنم مشکلی وجود داشته باشه چون در نهایت تعویض جک بسیار راحت تر از تعمیر اون هست در حال حاضر نیترو های بنژامین به مشکل خاصی برنخوردن که ایجاد نگرانی کرده باشن

موفق و سربلند باشید
من فکرکنم با تعویص واشرپیستون وشارژ تا۱۵۰بار و وروان کاری پیستون بالای۶۰ژول هم انرژی بده!
با توجه به طول لوله احتمال رسیدن به قدرت بالاتر کمی بعید به نظر میرسه ولی با توجه به ساختار لوله و نوع خان کشی حتما دقت رو از دست میدید
دوستان بزرگوار بنظرتون ارزش خریدن داره ؟Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
لینک مرجع