انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: *راهنمای خرید و تجربیات استفاده از پوتین های نظامی و کوهنوردی*
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
با سلامKhansariha (8)
با توجه به اینکه پای انسان یکی از اعضای مهم بدن به شمار می آید و راحتی آن در شکار و کوهنوردی از اهمیت خاصی برخوردار است،بنابراین ذهن بنده رو از مدت ها پیش برای خرید یک جفت پوتین مناسب مشغول ساخته است و مطمئنم که این دغدغه ی خیلی از دوستان این انجمن نیز میباشد،مهمتراز اون اینکه در این انجمن هم تاپیک مناسبی وجود نداشت و مطالبی در این موردبود که پراکنده بود و بنده نتونستم پیدا کنم!Khansariha (226)
یکی از پوتینهای رایرج،همان پوتین های سیاه چرمی نظامی است که بنده هم دو جفت از این پوتین ها رو دارم اما این پوتین ها دو مشکل اساس دارند؛یک:سنگین هستند و هنگام پیاده روی یا کوهنوردی (به دنبال شکار بودن)اذیت میکنند و و جنس چرمشون سفته که البته با چند هفته پوشیدن و واکس زدن مکرر این مشکل حل میشه!دوم:شکارچی جماعت اکثرا پاییز و زمستان بیشترین استفاده را از از پوتین دارد و این پوتین های سیاه معروف سرد شده و به پا میچسبن و آب رو هم خیلی راحت عبور میدن!و اینکه کفی سفتی دارند که پا اصلا در آن راحت نیستKhansariha (290)
چندی قبل از مرز عراق پوتین هایی وارد میشد که ساخت آمریکا بود و به پوتین مرزبانی معروفند که به رنگ کرمی هستند و چندی قبل با قیمت 50 هزار تومن قابل تهیه بود اما الان...Khansariha (367)
مارک های معروف پوتین های نظامی و کوهنوردی (پوتین ها و کفش های کوهنوردی حرفه ای خیلی با نوع نظامی فرق دارند،مثلا میتونن تو سرمای شدید قله های مثل هیمالیا کوهنورد رو از سرما و...در امان نگه دارند) که زیاد،مثلا کورتکس(که استفاده این برند در نیروهای نظامی امریکا بیشتر از سایر برند هاست) و سيمپاتكس و ... که فکر کنم با این وضع ارز این پوتین ها اگه حتی قابل دسترسی نیز باشند،قیمت های نجومی خواهند داشت!اما پوتین های ساخت داخل نیز داریم که با کیفیت هستند و این تاپیک برای این ایجاد شده که از تجربیات دوستان در این زمینه استفاده کنیم
اگه دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند،بنده و سایر دوستان مشتاق خوشحال میشیم که اطلاعاتی بدست آوریم.
در این عکس بعضی مدل ها به چشم میخوره:
[تصویر: new-mt-combat-boot.jpg]
این مبحث نیز واقعا گسترده است!:
مثلا یه نمونه ازگورتکس که ضد آبو گرما و سرماست و همون طور كه ميدونيد گرتكس خاصيت نفوذ انتخابي داره يعني به طور هوشمند عرق پارو به بيرون منتقل ميكنه و از ورود آب به داخل جلوگيري ميكنه!!
[تصویر: Goretex_schema-en.png]
اینم یه نمونه که مخصوص شرايط سرد و يخبندونه:
[تصویر: goreTexLrg.gif]

اگه یه سرچ ساده بکنیم خیلی عکس از این پوتین ها در نت پیدا میکنیم،به همین دلیل از گذاشتن عکسهای بیشتر خودداری میکنم و منتظر راهنمایی ها و تجربیات دوستان هستیمKhansariha (219)در ضمن اسم تاپیکو با اجازتون راهنمای خریدو تجربیات استفاده از پوتین های نظامی و کوهنوردی گذاشتم که در صورت لزوم مدیرا میتونند تغیرش بدند و از کلمه نظامی به این دلیل استفاده کردم که بیشتر تجهیزات مورد استفاده شکارچیان وسایل نظامیست.

تیغ برا
محمد جان منم دقیقا همین مشکل رو دارم قبلنا از عارق پوتین های نظایان امریکایی وارد میشد اما خیلی محدود کاملا ضد اب بود و خاصیت خیلی جالبی داشت در زمستون کاملا گرم و در تابستون خنک !!! روی پوتین یه حالت برزنتی داشت خیلی جالب بودن ولی الان با این وضع دلار قیمت های گزافی دارن

از دوستان تهرانی اونجا وضع پوتین چجوریاست پوتین های نظامی اصل گیر میاد یا نه ؟؟؟
محمد جان ممنون از تایپیک مناسبی که ایجاد کردی Khansariha (8)
تو تهرون یا شهر های دیگه تا دلتون بخواد پوتین اصل پیدا میشه البته به گفته فروشنده خخخخخخ .فکر کنم دوستانی که تجربه استفاده و شناخت پوتین های خوب را دارند (دوستان عاشق کوه) بیشتر میتونن به بقیه کمک کنند و راه شناسایی جنس مناسب را (هرچیزی به قیمتش ارزش دارد) یاد بدند. Khansariha (256)
پوتینهای نظامیان آمریکایی که قبلا تقریبا مفت از کردستان تهیه میشد علی رغم کیفیت بالای ساخت راحتی پوتینهای کوهپیمایی وکوهنوردی رو ندارن.شخصا انواع پوتینهای فرانسوی،آلمانی،چکسلواکی،وآمریکایی داشتم ولی الان پوتین ایرانی دارم.
کیفیت کفشهای کوه خودمون واقعا بالا رفته وپول به پوتین خارجی دادن اونم بااین قیمت گزاف صلاح نیست.آخرین خرید پوتین من مربوط به3سال پیشه ومارک پایار.انصافا بعد از lovaکه ساخت آلمان هست هیچکدوم از پوتینام حرفی واسه گفتن نداشتن.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

زیره این مارک چند سالی هست از ایتالیا وارد میشه وساخت کارخانه ویبرام ایتالیاست.زیره خاصیت آنتی شوک داره ودر کوهپیماییهای طولانی خودشو نشون میده وخستگی وکوفتگی پوتینهای قدیمی رو نداره.خاصیت دیگه این زیره ضد سایش بودنشه که بعد از 3سال حدود 1میلیمتر سایش داشته اونم بخاطر مسیر فرود من که اکثرا شن اسکی هستش.
خاصیت دیگه این کفه سر نخوردن اونه که موقع فرود از آدم اسپایدر من میسازه بر خلاف کفشهای نظامی که کف هاشون زیاد مناسب فرود نیست.
جاهایی از پوتین که استهلاک بالا داره مثل پنجه هااز پارچه بسیار بادوام استفاده شده تا هم خم شدن پنجه راحتتر باشه هم دوام محصول بالا بره.
این نقاط پارچه ای حکم تهویه هم داره وبا استفاده از لایه گورتکس داخلیش عمل خروج بخار عرق رو عالی انجام میده.
این تجربه من بود از بهترین پوتینم.
3سال پیش قیمتش85000 بود و1ماه پیش برای دوستمون 295000 خریدم.
ممنون از لطف دوستانKhansariha (8)
آقا مرتضی میشه دقیق جاهایی رو تو تهران بگید که پوتین میفروشند؟تا جایی که بنده میدونم در گمرک و در پاساژی به نام پاساژ کویتیها اینجور جنس ها گیر میاد،اگه بازم هست ممنون میشم اگه لطف کنید.Khansariha (8)

آقا علی بنده هم اگه دقت کنید به این دلیل این تاپیکو ایجاد کردم که پوتین های باکیفیت ساخت داخل رو بشناسیم؛این پوتین که فرمودید نماینده ی خاصی داره یا تو مغازه ها هم گیر میاد؟در مورد فرود هم حرفتونو کاملا قبول دارم،بنده با اون پوتین های سیاه نظامی درست و حسابی نمی تونستم از پله یا کوه بیام پایین!چون در این گونه موارد ما رو پنجه حرکت میکنیم و اینا به خاطر زیره ی خیلی سفت عملا اجازه ی این کارو نمیدن و باید پا با ساق زاویه ی 90درجه داشته باشه!خخخخخخKhansariha (226)
بنده به دنبال پوتینی هستم که هم در کوه کارا باشه و هم در مسیر های صاف،چون شکار تنها محدود به کوه یا دشت نمیشه!و باید پوتینی باشه که هم سبک باشه و بادوام وبا کیفیت،مضاف بر اون پا هم راحت باشه و بعد مدتی تاول نزه و یا انگشتها ورم نکنه.
تولید کننده کفش پایار تو منیریه فروشگاه داره. 200/300 متربالاتر از میدان سمت راست.از فروشگاههای معروف کوهنوردی هستش واونجا همه میشناسنش.
فروشگاههای لوازم ورزشی باالطبع بالاتر میدن وبهتره از منبع خرید بشه.
عزیزانی که بصورت دائم کوهنوردی میکنن میدونن که کفش مناسب چقدر ارزش داره.من یادگار زشتی از پوتین نا مناسب در سال 82 دارم که یه ناخن درب و داغون شصته.هنوز که هنوزه بعد از جراحی فرم اولیه رو پیدا نکرده وعاملش پوتین سربازی بوده ویه شیب زیاد و طولانی.
کفش مناسب کوه باید در قسمت جلو فضای کافی برای حرکت انگشتان داشته باشه بااصطلاح با انگشتان بشه بشکن زد.این قضیه در زمستان ویخبندان بسیار بدرد بخوره ومانع یخ زدن انگشتان میشه.(بخاطر گردش خون راحت)
قسمت مهم دیگه پوتین قسمت دور قوزک پا هست که اگر استحکام کافی در برابر جلو رفتن پا در پوتین نداشته باشه باعث فشار به انگشتان پا میشه.بعبارتی باید بتونه قبل از رسیدن انگشتان به نوک پنجه، پارو در حرکت طولی داخل کفش متوقف کنه.
اقا محمد متشکر از ایجاد تاپیک،چون پا قلب دوم انسان هست.
پوتین(نظامی)امریکایی اصل الان دیگه پیدا نمیشه،مگر به صورت خیلی اتفاقیKhansariha (226)
من که استفاده عادیم(به غیر از الان ها و تابستان که هوا گرمه)فقط پوتین و یا حداکثر نیم ساق هستش.و اتفاقا برای پیاده روی های طولانی پوتین میپوشم.و علتش هم اینه که جلوش جای زیادی داره و انگشتان پام که یکم تپل تر هست توش راحت قرار میگیره(به قول اقا علی میتوانه بشکن بزنه)و انگشتام اذیت نمیشن.Khansariha (256)
و برای شکار و ... هم که معلومه خخخخخ
به دوستان یک پیشنهاد دارم،لطفا از این پوتین یا نیم ساق های جیر(اشفالت)ایرانی نخرند چون پا توش به شدت عرق میکنه و اذیت میشه و اب هم روش بریزین در جا میاد تو!!!دقیقا خصوصیتش برعکس خارجی ها است و عرق پا خارج نمیشه.و سرما هم نفوز میکنه و کلا یک چیز قاراش میشی هست.Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
پوتین البرز بهترین پوتین چرم ایرانی هست ولی هم سنگینه و هم کفی خیلی خوبی داره،چرم نرم ولی محکمی داره و پا توش اصلا عرق نمیکنه(قریب به 18 ساعت مداوم پام بود و وقتی پام را از توی پوتین در اوردم نه بو میداد و نه عرق کرده بود)،دوستان اگه توی مغازه ای دیدن یک پا بزنند و ببینن به دلشون میشینه یا نه،من که الان نزدیک 3 سال هست دارم میپوشمش و هنوز سالم هست و فقط یک دست واکس لازم داره.و یا حداکثر یک کفی خیلی نرم و نازک توش بندازین که پاتون راحت تر باشه.برای سرما هم باید یک جوراب یکم ضخیم بپوشین و برای مواقع گرم هم پا توش گرم میشه اما عرق نمیکنه و پا اذیت نمیشه.Khansariha (256)
اما برای کوهنوردی چون من اصلا نمیرم تجربه ای ندارم نمیتوانم برای کوهنوردی بگم خوبه یا نه،اما همون پوتین البرز فکر کنم قیمتش 60،70 باشه(البته قیمت برای یکی دو ماه پیش هست)Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام.
من یه پوتین مارک ویبرام دارم .عکسشو میذارم (البته بعد از اینکه حسابی واکسش زدم خخخخ) چند سال پیش خردیم 160 هزار تومن.فکر کنم الان حدودا 600 یا 700 باشه البته قیمتش ندارم .واقعا تو پا راحته و به راحتی ساعتها میتونید باهاش تو برف راه برین بدون اینکه یک ذره پاتون احساس سرما کنه.من که ازش راضیم و فکر کنم اگه خوب نگهش دارم حداقل 10 سال برام کفشه.
یا علی
ویبرام بیشتر کفی تولید می کنه و خیلی از پوتین های موجود کفشون تولید ویبرام هست. مطمئینید که پوتین ساخت ویبرام هست؟
بله روی بدنه پوتین و همچنین توش ویبرام حک شده.
حالا عکساشو میزارم
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع