انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: پنج تیر روسی (mosin nagant)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
با سلام :
خوشم میاد این آقا رضا به نکته های ظریفی اشاره میکنه ، شاید خیلی از دوستان توجه نداشته باشن که نوغان به تخم کرم ابریشم گفته میشه ( البته تا اونجایی که من شنیدم )
دوست عزیز آقای زندگی سبز ، من تعجبم چطور گلوله زن دادند ، ساچمه زن گرفتن ؟ مثل اینکه بگی کمباین رو با کامیونت تعویض کردند ( هر کدوم با کارایی متفاوت ) . ولی شما نگفتید گلوله زن چی دارید ؟؟
یونه هم دست میرزا کوچک خان بود عکسش دارم
دوست عزیز رضا جان دستورات شما اطاعت میشود...اتفاقا حقیر علاقه فراوانی به سلاحهای تاریخی و کلا اشیا" تاریخی دارم فعلا چون صفر کیلومتر هستم اینجا نمیخواهم زیاد پر چونگی کنم شاید دوستان ناراحت شوند وجسارت شود خدمت دوستان قدیمیتر.....

رفیق عزیز کوهنورد جان من عاشق آن عکس آواتارت هستمKhansariha (48)
رفیق این که چیزی نیست اگر بگویم چه چیزهایی دادند بعضی ها گریه ات میگیرد
از سلاح هاس سر پر بسیار قدیمی و دارای ارزش تازیخی بگیر تا انفیلد انگلیسی و ..............
تازه این که چیزی نیست پرمردی بود در یکی از روستاهای دور که هر وقت به شکار میرفتم
اقلامی از قبیل دارو و مایحتاجی که بعلت بعد مسافت نمیتوانستند از شهر تهیه کنند برایشان تحفه میبردم
و الحق که خدابیامرز بسیار مهمان نواز بود.چند وقت پیش فیلمان یاد هندوستان کرد
و برای تغییر آب و هوا سری به آن اطراف زدم.
پسر آن خدا بیامرز را در هالی که با موتورسیکلتی چینی بیابان را گز میکرد دیدم
خلاصه با آشنایی قدیمی که داشتیم روبوسی و حال و احوال...................
به خانشان رفتیم روی دیوار یک قبضه نخجیر(دو لول ته پر) دیدم.
وقتیماجرا را جویا شدم فهمیدم تفنگ امضا دار پدر را داده و این را گرفته
به خدا کم مانده بود گریه ام بگیرد.

تفنگشان ورندل" بود یادم هست یک بار به پیرمرد گفتم عمو جان این را بده من برایت یک
تفنگ مجوز دار ته پر بگیرم گلوله و همه چیزش هم ارزان و در دسترس....
پیرمرد خیلی رک و آگاه بود گفت:
هله تفنگ صاحاب المیوب
یعنی: هنوز صاحب تفنگ نمرده"
تفنگشان هم چیز محشری بود و از پدر پیرمرد مانده بود!!!!
چنان کنده کاری هایی داشت که دستگاه لیزر نمیتوانست چنان نقشهایی رویش بیندازد...
کاری ندارم که صفا و صمیمیت خانشان هم نمانده بود و یک لقمه ماست هم ندادند بخوریم(خدا سایه بزرگترها را کم نکند)

کوهنورد عزیز در مورد سلاح های حقیر هم که چه عرض کنم ما فقیر و فقرا که نداریم ملیونها خرج سلاحهای گران قیمت و مجوز دار بکنیم
با حداقل ها میسازیم
انشا الله رفاقت ها که محکمتر شد اگر قابل دانستید تشریف میاورید چند روزی مهمان ما میشوید در املاک پدری به شکاری میرویم
و کلی هم به سلاح و ابزارهای من می خندید....

با احترام
کوچک شما از زنجان"
با سلام .
از نظر سبک و سنگین کردن دو اسلحه برنو و پنج تیر روسی که هر دو تقریبا کالیبرهای معمول در ایران تا یک دهه پیش بودند و البته برنو بیشتر و علت اون هم بر میگرده به جنگ جهانی دوم و افتادن اسلحه سازمانی ارتش (برنو ) به دست مردم و آشنا شدن مردم با این اسلحه در سال 1320 و چرا برنو انتخاب شد به عنوان اسلحه سازمانی گذشته از کیفیت بسیار بالا در ساخت و طراحی بی نظیر کپ وگلن این اسلحه عامل دیگر نزدیکی و گرایش رضا شاه به آلمانها در انتخاب بی تاثیر نبوده.
در مورد برتری برنو از نظر گلن و ضامن و فشنگکش و خشاب و کلا کپ هیچ بحثی نیست و پنج تیر روسی به پای اون نمیرسه و در دوام و استقامت هم کم میاره ولی در بحث کالیبر و افت تیر و سرعت البته تجربه شخصی منه پنچتیر روسی سر تره اگر اسلحه ای با کپ گلن برنو و کالیبر پنج تیر روسی وجود داشت در شرایط فعلی انتخاب اول من برای اسلحه گلوله زن بود البته در شرایط سالم لوله و گلن
کالیبر این اسلحه یکی از قدیمی ترین فشنگهاست و با گذشت زمان هنوز هم یکی از پر کاربرد ترین مهمات در دنیا محسوب میشه و این هم یکی دیگر از دلایل موفقیت و کارایی این کالیبر هست که هم در تیر بار و هم در اسلحه های تک تیرانداز کاربرد داره و امتحان خودشو پس داده
دوست عزيز گربن ليوينگ ، تازه كار يا كهنه كار مطرح نيست بلكه نوشتار و تراوشات ذهني و كلامي مطرح است
اتفاقا اعضايي در اين سايت هستند كه تازه واردند ولي خيلي بيش از من كه نارنجي رنگم مي دانند و من حاضرم شاگردي ايشان را بكنم
در خصوص ورندل و ... قدر زر زرگر بداند قدر گوهر گوهري
متاسفانه در امر شكار و سلاح ، جنبه اسپرتينگ و عشقبازي از بين رفته است و آنچه غالب شده است، جنبه كاربردي، مالي و مادي شكار است و من به عينه ديده ام كه طرف كه خود سلاح نداشته ، در يك جلسه شكار يك بسته فشنگ مهام سهميه اي دوستش رو پيچونده و فكر كرده زرنگي كرده و اين آدم نما توقع داره كه هنگام شكار با كمترين هزينه ( ماشين و تفنگ و فشنگ از ديگري) چند تا اردك و كبك و .... بزنه و يه وعده غذا باهاش درست كنه و اين آدم نما هيچ اسمي نداره الا دزد ، بله دزد فشنگ از رفيق، دزد پرنده از طبيعت و...
ببخشيد كه زياد باقالي كاشتم ولي پاي حرف افتاد و منم دلم پر از اين شكارچي نما ها ( انسان نما ها)
با عرض سلام خدمت اساتید گرامی Khansariha (8)
با توجه به خانه تکانی دوستان از این تاپیک

نمونه های تیونینگ شده این سلاح محجور که با نصب کیت اختصاصی نسبت به رفع عیوب سفتی ماشه و ضامن آن اقدام گردیده و با قنداق بسیار ارگونومیک تزیین شده است
خدمت دوستان

[تصویر: 14109019961.jpg]

[تصویر: 14109007372.jpg]

[تصویر: 14109007375.jpg]

[تصویر: 14109007373.jpg]

[تصویر: 14109010641.jpg]
تقديم به دوستداران پنج تير روس

[تصویر: 31_14142002391691991.jpg]
دوست عزیز جناب آسمان شما مطمئن هستید که این عکس مربوط به موزین ناگان هست؟
آخه اون خشاب معروف و کج اون نیست
البته از اون قناق بی ریخت فابریکش هم خبری نیست خخخخخخخ
این عکس مربوت اسپرینگفیلد امریکاییه تو کالیبر06-30
ببخشید پیش میاد
عکس سلاح متفرقه بود
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
لینک مرجع