انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه سلاحهای مسابقاتی و پی سی پی های شکاری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
با سلام

خدمت دوستان ارجمند

در این تاپیک می خواهیم به مقایسه تفنگ و تپانچه های مسابقاتی و پی سی پی های شکاری
بپردازیم
به نظر من بهتره هر سلاح با همتاي خودش سنجيده بشه و همچنين اگه امتيازي به اون داده بشه فاكتور قيمت يكي از امتياز هاي منفي باشه
اصلا قابل قیاس نیست آخه از اسمش معلومه یکی واسه شکار ساخته شده یکی واسه هدف زنی. مثل تفنگ های اوانیکس که بیشتر مخصوص شکار هستند و تفنگ وایروخ که بیشتر مخصوص هدف زنی. البته این به این معنی نیست که با تفنگ شکار نمیشه هدف زد یا بلعکس. مشخصه پی سی پی های شکاری: تعداد شات پایین و در نتیجه قدرت بالا، دقت خوب و معمولی، وزن سبک و خوشدستی (به این معنی که سر دست بتوان با آنها شات های خوبی داشت)، مکانیزم ساده تر نسبت به تفنگ های هدفزنی، قینت به مراتب پایینتر از تفنگ های هدفزنی و در آ خر هم در تفنگ های شکاری بیشتر از کالیبر 5.5 استفاده میشه چون قدرت بیشتری تولید میکنه و به علت سرعت پایینتر و وزن بیشتر ثبات بیشتری در فواصل بالا تر داره. مشخصه پی سی پی های هدفزنی: تعداد شات بالا و قدرت معمولی و پایین، دقت بسیار بالا و عالی، وزن سلاح در هدفزنی زیاد مهم نیست چون بیشتر به صورت خوابیده و ساپورت تیراندازی میشه، مکانیزم پیچیده تر نسبت به شکاری ها، قیمت بالاتر از تفنگ های شکاری و در آخر در تفنگ هدفزنی بیشتر از کالیبر 4.5 استفاده میشه چون دقت بیشتری داره و قدرت کمتر ( قدرت که در هدفزنی مهم نیست) و برای نشانه روی خال که گاهی اوقات 4.5 میلیمتر است (یعنی اندازه خود ساچمه 4.5) بهتر است.
اگه چیزی از قلم افتاد ببخشید مدیران سایت اگه ایرادی دیدن حتما بیان کنند. یاحق
دوستمون omidbehnam می تونیند با مشورت با مدیران تایپیک رو به معرفی سلاح هایی که به منظور مسابقات طراحی و تولید شده اند تبدیل کنید ، فکر کی می کنم این رده از سلاح ها کمتر در سایتمون معرفی شده اند (منظورم به صورت تخصصی تر هستش ) ، سلاح هایی مثل اشتایر الی جی 110 ، رده های مختلف والتر ، عموما سلاح های هدفزنی که در مسابقات داخل سالن و همینطور فیلد تارگت استفاده می شود.

با تشکر از شما دوست عزیز Khansariha (8)
با سلام

در جواب به آقای دیوید در تاپیک (هر چه خریدید

حدود 9 سال است من با انواع سلاح های مسابقاتی کار کرده ام و برندهای مختلفی هم چه تفنگ و تپانچه دارم

شما گفتید بهترین سلاح مسابقاتی اشتایر
LG 110
است در صورتی که اشتایر بدترین تفنگ مسابقاتی نسبت به آنشوتز ,والتر و فینورک است
در زیر به تعدادی از مشکلات آن اشاره می کنم
استفاده از واشر در قسمت داخلی سر کپسول و باد دادن کپسول با خراب شدن واشر

عملکرد بد دستگاه تنظیم ماشه نسبت به سلاح آنشوتز و والتر موقعی که بخواهیم وزن دوم ماشه را کم کنیم سلاح خود به خود شلیک می کند

بالانس سلاح خوب نیست

سخت بودن نشانه گیری در موقع تطبیق روزنه دید و مگسک و متحمل شدن فشار زیاد به گردن تیرانداز این مشکل بسیار بزرگی است

طراحی بد و بی کیفیت دستگیره سلاح و قطعات دیگر نسبت به آنشوتز و والتر

تنظیمات دوشی و گونه قنداق خوب نیست و....................

شما می گویید زوبین نماینده انحصاری سلاح های مسابقاتی در ایران است

این حرف کاملا اشتباست

تو تهران حدود 3 الی 4 شرکت سلاح های مسابقاتی را وارد می کنند و در اصفهان هم شرکت خدنگ افزار اسپادانا انواع سلاحهای مسابقاتی را وارد می کنند

شما می گویید دو سال پیش این سلاح را 9 تومان خریدید قیمت دو سال پیش این سلاح بیش از 5/5 میلیون نباید باشد و شما سلاح را بسیار گران خریده اید

شما می گویید 45 تا پی سی پی مختلف تست کرده اید لطفا مدلهایش را بگویید تا ما هم بدانیم ???????

شما می گویید بهترین پی سی پی شکاری
LG 110 FT
است در مسابقات فیلد تارگت برندهای مشهوری مثل ایر آرمز ,دی استیت ,وایرخ,اف ایکس ,سی زد 200 ,والتر ، فینورک 70 , همرلی,تیوبن
استفاده می شود و بیشترین استفاده مربوط به سلاح ایر آرمز و وایرخ است نه سلاح اشتایر

در ضمن کیفیت ساخت ,بالانس ,دقت وتنظیمات سلاح والتر از اشتایر بسیار بیشتر است

آماری از نوع اسلحه ها در مسابقات 2012 لندن

کل شرکت کننده ها در رشته تفنگ اهداف ثابت خفیف (50 متر)و بادی 10 متر

209
نفر کل شرکت کننده ها

یه ترتیب از بالا به پایین

آنشوتز 76 نفر

والتر 55 نفر

فینورک بائو 47 نفر

بلیکر 24 نفر

اشتایر 4 نفر

تسرو 2 نفر

گروئنینگ المایگر 1 نفر
دوست عزیز بهتر هست مطالبتون رو به صورت معرفی هریک از سلاحهای نامبرده ارایه کتید و البته بهتر هست بحث بصورت حاشیهای و مجادله نباشد ممنون از شما در ضمن با توجه به اینکه تجربه خوبی در خصوص سلاحهای مسابقه ای دارید عنوان تاپیک به معرفی سلاحهای مسابقه ای تغییر داده خواهد شد
(2013-07-14 10:14 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز بهتر هست مطالبتون رو به صورت معرفی هریک از سلاحهای نامبرده ارایه کتید و البته بهتر هست بحث بصورت حاشیهای و مجادله نباشد ممنون از شما در ضمن با توجه به اینکه تجربه خوبی در خصوص سلاحهای مسابقه ای دارید عنوان تاپیک به معرفی سلاحهای مسابقه ای تغییر داده خواهد شد

با سلام

آقای گان اسمیت در تاپیک هر چه خریدید دوستان گفتند تاپیکی جداگانه باز شود و مطالب در آنجا نوشته شود متاسفانه وقتی

بعضی افراد بدون اطلاعات کافی یک برند را به اشتباه بهترین برند معرفی می کنند باید جواب درست داده شود

با تشکر
امید جان در این سایتها هزاران بار بحث بر سر گفتمان و نحوه سخن گفتن در گرفته و نتیجهای جز اتلاف وقت نداشته
بهترین روش دفاع از حق ارایه صحیح اطلاعات و دوری از ایجاد کشمکش هست در ضمن خط اخر پست شما چون زمینه ساز توهین و درگیری بود حذف شد
چنانچه مایل هستید مطالب و تجربیاتتون رو از سلاحهای مختلف ارایه کنید
منتظر پستهای مفید شما هستیم
در مورد گفته هاي جناب omidbehnam تا حدودي موافق هستم در مورد تفنگ اشتایر
هر تفنگ pcp نقاط ضعف و قوتي داره
البته جناب دیوید هم آشنايي با تفنگ هاي زيادي داشتن
و در مورد اينكه اطلاع وسيعي در زمينه بادي دارن شكي نيست
چند سال پيش در باشگاه تيراندازي با اين تفنگ كار كردم
الان هم هر كسي مي خواد آموزش ببينه باشگاه اين تفنگ رو در اختيارش قرار ميده
اما يك گلگي دارم از دوستان خوبم كه زحمت ميكشن ، لطف مي كنن رويو يك تفنگ رو در تاپيكش قرار ميدن
دوستان خوبم پس نقاط ضعفش چي ميشه ؟؟ يعني يك تفنگ نقطه ضعف نداره ؟
من حالا اسم تفنگي نميارم كه كسي دلخور بشه
تك تير بودن ؟ نداشتن شكاف درجه ؟ طول تفنگ ؟ نداشتن صداخفه كن ؟ بازكردن مخزن براي شارژ؟ نداشتن والو وووووووو
اين دليل نميشه من بگم تفنگ مگسك نداره واسه من مشكلي نيست واسه ديگران هم ايجاد مشكل نمي كنه !!!!
مشكلات تفنگ رو بگيد بزاريد بنده كه،خواننده مطالب هستم خودم تصميم بگيرم
مثل اون بنده خدا دوستمون كه وقتي به ستوه اومد گفت 5 تا تير اول رو فلان تفنگ پرت مي زنه بعد تعداد شاتهاش منظم ميشه
در صورتي كه من وقتي اون سلاح رو خريدم 5 تا تير اول پرت مي خورد جاي شك برام گذاشته بود بعد فهميدم دوستمون با اين مشكل مواجه بودن !!!! اينو از قلم انداختن
در آخر از دوستان خواهش مي كنم اگر كسي به نقطه ضعف تفنگي اشاره كرد جبهه گيري نكنيد
اجازه بديد ديگران هم نظراتشون رو بگن بحث و تبادل نظر كنيم . متاسفانه زود جبهه ميگيريم
ممكنه اون نقطه ضعف براي شما هيچ چيزي نباشه اما براي ديگران فاجعه باشه Khansariha (8)
دوستان عزیز شما که اشتایر رو شستید و گذاشتید کنار!!! مطمئنا اشتایر یکی از 5 برند برتر در زمینه ساخت سلاح های تک تیر انداز ورزشی هست.

مورد بعد اینکه اشتایر و آنشوتز در حال حاضر یکی هستند و تحت استانداردهای یکسان و تکنولوژی یکسانی تولید می شن. در مقایسه برندهای برتر نمی شه گفت یکی برتر مطلق میدان هست. هر کدام نقاط ضعف و قوتی دارند.

در آخر اینکه من خودم آنشوتز رو به تمام سلاح های ورزشی دیگر ترجیح می دم. این رو گفتم تا تصور نشه که جانب داری می کنم.
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع