انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه سلاحهای مسابقاتی و پی سی پی های شکاری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
دوست گلم اقا امید،آقا پورنگ کلیکسیون دار هستند و یکی از افرادی هستند اطلاعاتشون در مورد تفنگ های بادی واقعا پرفکتهKhansariha (219)
جالبه شما بدونی که پورنگ از هر pcpدوتا داره!Khansariha (219)وبرای رسیدن به اسلحه ی ایده الش(در هر برندی و هر اسلحه ای) همون اسلحه رو چند بار عوض کرده!!!
اقا عبدا... می دونن چی میگم،چون ایشون هم یه دوستی دارند که عاشق 350 هه و به گفته ی ایشون تا به حال چندین 350 خریده و فروخته تا به اسلحه ی ایده الش برسه!
قصدم جانبداری از شخص خاصی نیست ولی پست بالایی شما یکم تنش زا بود..... در ضمن LG110تفنگ هانتینگه که به گفته ی خود استاد پورنگ شوک الکترو استاتیک این تفنگ چند برابر بیشتر از تفنگ های هم رده در قدرت هستش!!و حضرت عالی مستحضرید که الان یه 350 با یه 54از لحاظ دقت نمی تونه رقابت کنه!!!
(2013-07-18 10:55 AM)MMax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز شما که اشتایر رو شستید و گذاشتید کنار!!! مطمئنا اشتایر یکی از 5 برند برتر در زمینه ساخت سلاح های تک تیر انداز ورزشی هست.

مورد بعد اینکه اشتایر و آنشوتز در حال حاضر یکی هستند و تحت استانداردهای یکسان و تکنولوژی یکسانی تولید می شن. در مقایسه برندهای برتر نمی شه گفت یکی برتر مطلق میدان هست. هر کدام نقاط ضعف و قوتی دارند.

در آخر اینکه من خودم آنشوتز رو به تمام سلاح های ورزشی دیگر ترجیح می دم. این رو گفتم تا تصور نشه که جانب داری می کنم.

با سلام

دوست عزیز اشتایر دختر خوانده کمپانی آنشوتز است و بعضی قطعات مثل دوشی و.. در کمپانی آنشوتز تولید می شوند

اما در کل تفنگ مسابقاتی اشتایر سلاح خوبی نسبت به آنشوتز ،والتر و فینورک نیست و نقاط ضعف زیادی دارد
ببینید دوستان ما در این سایت چند گروه مختلف کاربر داریم :

افرادی که تفنگ بادی برای شکار دارند
افرادی که تفنگ بادی برای گروپ گیری و تیراندازی دارند
افرادی که تفنگ بادی برای مسابقات تیراندازی و بصورت حرفه ای دارند و استفاده میکنند
افرادی که تفنگ های شکاری - خفیف - گلوله زن و ... دارند

پورنگ دوست عزیز و خوب من هست ولی بنظر من تخصص ایشون تفنگ های مسابقاتی نیست و ایشون بصورت حرفه ای به تیراندازی مسابقاتی و ... مشغول نیستند .

بهتر هست در این تاپیک افرادی مثل آقای omidbehnam یا دوستان دیگه که بصورت حرفه ای با تفنگ های مسابقاتی کار میکنند و تاحالا تجربه استفاده و مالکیت چند مورد را داشتند در مورد این تفنگ ها اطلاعات دقیق بدیدند .ما نه فروشنده این تفنگ ها هستیم که بخوایم طرفداری کنیم و نه کارخونشون مال بابامون هست .

از اونجا که در نام تاپیک یک در مورد PCP های شکاری هم صحبت شده یه سوال هم من از حضور عزیزان دارم :

لطفا چند PCP شکاری با مشخصات زیر به من معرفی کنید (موجود بودن یا نبودن در ایران مهم نیست) :

1- دقت بسیار بالا (به دلیل استفاده از دوربین حرفه ای و گران قیمت برای ایشون دقت بسیار مهم هست) - این دقت در 100 متر و بالاتر مهم و مد نظر هست .
2- وزن مناسب و معقول
3- قدرت بالا یا حداقل قدرت تخریب بالا (بعضی تفنگ ها دارای قدرت کمتر هستند مثلا 40 ژول ولی در فاصله زیاد مثلا در 100 متر به دلیل لوله یا شکل خان و ... قدرتشون را بیشتر حفظ میکنند)
4- تعداد شات مناسب
5- قنداق چوبی یا ساتنیک مهم نیست ولی خوشدستی تفنگ مهم هست .

یکی از دوستان در خارج ایران دنبال تفنگی با این مشخصات در کالیبر .22 یا همون 5.5 میگرده .
خوب دوستان این نکته رو هم در نظر بگیرید که اشتایر آقا پورنگ یک تفنگ مسابقه ای "صرف" از دسته 7 ژولی نیست.من نمی دونم آیا مقایسه اون با تفنگهای مسابقه ای سالنی اساسا درسته یا نه؟Khansariha (226)
مسلما آقای امید بهنام که در زمینه تفنگهای مسابقه ای تخصص دارند اگر به جای شخصی کردن بحث تجربیاتشون رو در زمینه این تفنگها به اشتراک بذارن بسیار زیباتر و پربارتر خواهد بود.
هیچ الزامی نیست که گفته آقا پورنگ درباره برتری تفنگ اشتایر مسابقه ای وحی منزل و لا یتغیر باشه.ولی ایشون درباره تفنگ های بادی شکاری و پی سی پی های موجود اون قدر تجربه دارن که بشه در اون زمینه ها به گفته شون استناد کرد.این رو هیچ کسی نمی تونه انکار کنه.

آقای امید بهنام عزیز من هم مثل آقا سهیل مدیر انجمن ازتون می خوام به جای اینکه بحث برتری این برند یا اون برند رو دنبال کنید با بحث های فنی درباره تفنگ های مسابقه ای موجود به اطلاعات همه ما اضافه بفرمایید.Khansariha (8)Khansariha (8)
(2013-07-18 11:48 AM)omidbehnam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-18 10:55 AM)MMax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز شما که اشتایر رو شستید و گذاشتید کنار!!! مطمئنا اشتایر یکی از 5 برند برتر در زمینه ساخت سلاح های تک تیر انداز ورزشی هست.

مورد بعد اینکه اشتایر و آنشوتز در حال حاضر یکی هستند و تحت استانداردهای یکسان و تکنولوژی یکسانی تولید می شن. در مقایسه برندهای برتر نمی شه گفت یکی برتر مطلق میدان هست. هر کدام نقاط ضعف و قوتی دارند.

در آخر اینکه من خودم آنشوتز رو به تمام سلاح های ورزشی دیگر ترجیح می دم. این رو گفتم تا تصور نشه که جانب داری می کنم.

با سلام

دوست عزیز اشتایر دختر خوانده کمپانی آنشوتز است و بعضی قطعات مثل دوشی و.. در کمپانی آنشوتز تولید می شوند

اما در کل تفنگ مسابقاتی اشتایر سلاح خوبی نسبت به آنشوتز ،والتر و فینورک نیست و نقاط ضعف زیادی دارد

به هیچ عنوان اینطور نیست. آنشوتز یک شرکت A+ بسیار معتبر آلمانی است که سلاح های فوق العاده با کیفیت و با کارایی بالا تولید می کند. در مقابل اشتایر یک شرکت اطریشی است که اگر هم سطح و هم رده با آنشوتز نباشد خیلی هم کمتر از آن نیست. دوست عزیز همانطور که قبلا هم اشاره کردم این شرکت ها در حال حاضر یکی هستند. حالا نمی دونم یکی توسط دیگری خریداری شده یا در هم ادغام شدن ولی در هر صورت یک شرکت هستند.
اشتایر در هر زمینه ای که فکرش رو بکنید برند مطرحی هست. از تولید سلاح های تک تیرانداز ارتشی کالیبر بزرگ برای آمریکا گرفته تا تولید سلاح های انفرادی با کیفیت و کارا برای پلیس کشورهای اروپایی. و همینطور سلاح های ورزشی بادی و ...
اینکه آنشوتز در حال حاضر بیشتر در مسابقات استفاده می شه بیشتر دلیل اقتصادی داره. شما برید تحقیق کنید ببینید کدوم فروش بیشتری داره؟

در هر حال من در این زمینه تجربه زیادی ندارم و از تمام این برندها هم سلاحی در دستم نیست که بتونم مقایسه کنم. حرف من اینه که نام و آوازه برندی مثل اشتایر به حدی بزرگ هست که نشه به راحتی در دو کلمه زیر سوالش برد.
(2013-07-18 11:28 AM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست گلم اقا امید،آقا پورنگ کلیکسیون دار هستند و یکی از افرادی هستند اطلاعاتشون در مورد تفنگ های بادی واقعا پرفکتهKhansariha (219)
جالبه شما بدونی که پورنگ از هر pcpدوتا داره!Khansariha (219)وبرای رسیدن به اسلحه ی ایده الش(در هر برندی و هر اسلحه ای) همون اسلحه رو چند بار عوض کرده!!!
اقا عبدا... می دونن چی میگم،چون ایشون هم یه دوستی دارند که عاشق 350 هه و به گفته ی ایشون تا به حال چندین 350 خریده و فروخته تا به اسلحه ی ایده الش برسه!
قصدم جانبداری از شخص خاصی نیست ولی پست بالایی شما یکم تنش زا بود..... در ضمن LG110تفنگ هانتینگه که به گفته ی خود استاد پورنگ شوک الکترو استاتیک این تفنگ چند برابر بیشتر از تفنگ های هم رده در قدرت هستش!!و حضرت عالی مستحضرید که الان یه 350 با یه 54از لحاظ دقت نمی تونه رقابت کنه!!!

با سلام خدمت همشهري عزيز محمد و بقيه دوستان
در خصوص اون اصطلاح شوك الكترواستاتيك بايد عرض كنم كه واژه درست براي اون كلمه فكر كنم هيدرو استاتيك باشه
به اين مفهوم كه اگه به يه دبه خالي با تفنگي مثل برنو به اون شليك كنيد فقط دبه سوراخ ميشه و اتفاق خاصي نمي افته ولي اگه دبه پر از آب باشه اون وقت دبه منفجر ميشه و اين به خاطر اينه كه فشار ناگهاني حاصل از گلوله موج ضربه اي به آب وارد ميكنه و ياعث تركيدگي دبه آب ميشه(حتي اگه در دبه باز باشه) و در بدن جانداران اين شوك به صورت حفره ماهيچه اي شكل ظاهر ميشه كه سبب آسيب رسيدن به ساير اعضا داخلي كه حتي در مسير گلوله نباشند ميشه و عموما اين شوك در انرژي هاي بالاي 3000 ژ.ل ظاهر ميشه
مساله بعدي اينكه علي رغم علاقه و ارادت بنده به اشتاير هانتر (دو سال پيش كه لانبر 2099 رو از جنگ افزار سازي به قيمت 3300 گرفتم چند روز بعد يه سر رفتم پيش آ سيد ممد طالعي و ازش در مورد ال جي هانتر پرسيدو و ايشون 3300 قيمت اون سلاح رو به بنده اعلام كرد كه گرون ترين پي سي پي شكاري اون وقت بود) ژول ساچمه ربطي به سلاح شليك كننده نداره به عنوان مثال اگه دو تا ساچمه از يك نوع و از دو تفنگ شليك بشن اگه هر دو داراي يك انرژي باشند آثار مشابهي به جا ميذارند و اين مثل اين مي مونه كه ما بگيم اتوبوسي كه چرخ هاي بزرگ داره و داره با سرعت 100 كيلومتر حركن مي كنه از پرايدي كه 100 كيلومتر سرعت داره تند تر ميره
ولي ميشه در مورد دو ساچمه با وزن و كاليبر متفاوت ولي انرژي يكسان بحث كرد كه مثلا كاليبر 5.5 عليرغم سرعت پايين تر آثار تخريبي بيشتري نسبت به كالييبر 4.5 با همون انرژي ولي سرعت بالاتر و وزن و قطر كمتر داره ، خواهد داشت
نكته ديگري كه فراموش كردم و الان به آن در ويرايش اشاره مي كنم نقد يك سلاح فقط قدرت و يا دقت آن نيست عوامل ديگري مانند:كيفيت ساخت و دوام سلاح،طراحي چه از نظر شكل ظاهر و زيبايي و چه از نظر كارآيي، ارگونوميك بودن و زيبايي و... مي باشد و همان طور كه در برگه اطلاعات فني pcp هاي شكاري مشاهده كنيد ال جي در حد قدرت وسط قرار دارد ولي قيمت جهاني آن جزء گران ترين هاست و ....
ممنون از آقا رضا،مثل اینکه بنده نتونستم مطلب رو خوب برسونمKhansariha (226)
فرض کنید دو ساچمه یکسان از دو تفنگ مختلف شلیک شود.
یکی مثلا از رین و دیگری از ال جی شلیک میشه و قدرت هر دو روی 70 تنظیم شده،ولی اثر تخریبی و شوکی که ال جی وارد میکنه بیشتره!!Khansariha (219)و این برمیگرده به کیفیت و دور و گام خان لوله اشتایر.
البته بنده نه ال جی دارم و نه کارخونش مال بابامه،فقط امیدوارم بتوانیم به دوستانی که امکان خرید دارند کمک کرده باشیم.
محمد جان تو خودت كه استادي تنظيم تفنگ روي 70 يه مقداري تبليغ تجاري به نظر ميرسه چرا كه امكان داره وزن ساچمه تغيير كنه و هر تفنگي با هر ساچمه اي نتيجه عالي براي دقت و قدرت نخواهد داشت (مرحوم دانشور در خصوص هر سلاح بهترين ساچمه را با تست هاي مختلف معرفي مي كرد) و انرژي خروجي را وزن ساچمه و سرعت آن تعيين مي كند و اگه به لينك زير توجه كني من در بدو امر ادعا داشتم كه انرژي دوراني در رايفل ها محاسبه نمي شه و ممكنه مقدار قابل توجهي داشته باشه ولي با محاسبه براي چند سلاح و كاليبر متفاوت متوجه شدم كه كسري از درصد است و قابل توجه نيست و اثر خان به ثبات پرواز گلوله و افت ديرتر اون كمك ميكنه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از مطالب علمی شما آقا رضاKhansariha (8)آقا استاد خداست،ما شاگرد تنبلی هستیم که که آخر کلاس مینشیند و به سوالات معلم یکی در هزار جواب میدهد!!در این که دلیل ایجاد خان ثبات پروازه حرفی نیست،اما خان کشی شرکت های مانند هکلر اند کوخ چجوریه؟رو g-3که تخریب وحشتناکی ایجاد میکنه.
پس رضا جان اون شوک هیدرواستاتیک بیشتر از کجا ناشی میشه؟یا اصلا وجود نداره؟
فک کنم باید بحثو تو تاپیک مربوط به خان اسلحه دنبال کنیم!Khansariha (215)
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع