انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بررسی استفاده از کپ های پلاستیکی در تفنگ های گامو
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
سلام
اسلحه های گامو در گذشته های نه چندان دور از اجزاء کاملاً فلزی بهره میبردند
با این حال بدلایل گوناگونی شرکت گامو شروع به استفاده از جنس پلاستیک در تفنگ های تولیدی خود نمود
بطوریکه حتی این روزها تفنگ های بادی فنری کمرشکن گامو تقریباً تنها با کپ پلاستیکی عرضه می گردند
مطمعناً استفاده از پلاستیک توسط این شرکت بی دلیل نبوده است
اما این تاپیک محل بررسی آثار استفاده از اجزاء پلاستیکی بخصوص قسمت کپ اسلحه بر عملکرد و دوام آن می باشد
دوستان موافق یا مخالف لطفاً اینجا در این مورد بحث کنند تا افراد خواهان گامو با نگاهی بازتر انتخاب کنند
افرادی که از تفنگ های جدید گامو با کپ پلاستیکی استفاده نمودند لطفاً تجربه و برداشت مثبت یا منفی خود را به بقیه عرضه کنند
لطفاً بدون تجربه و بر اساس احساس و جانبدارانه اظهار نظر نکنید
با تشکر قبلی از همکاری و مشارکت دوستان عزیز انجمن
Khansariha (8)
به نظر من این سیاست شرکته که داره بیشتر احزای سلاح رو از پلاستیک میزنه تا ماندگاری بیاد پایین و مصرف کننده بعد از یه مدت مجبور شه جنس قبلی خودش رو تعویض کنه.
البته استفاده از پلاستیک باعث کم شدن وزن سلاح میشه ولی کیفیت رو به شدت میاره پایین.
فکر کنم تا چند سال دیگه گامو حتی لوله رو هم از پلاستیک بزنه....
دوستان من خودم چند مدل گامو از نوع گپ پلاستیکی رو داشتم و هیچ مشکلی به نظرم ندارند ، فکر می کنم این حرف ها درباره گپ پلاستیکی بیشتر از روی تعصب دیاناست تا واقعیت
این رو داشته باشید که الان من هیچ گونه مدلی از گامو رو ندارم که بخواهم ازش طرفداری کنم یا روش تعصب داشته باشم

(2012-11-28 11:37 PM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من این سیاست شرکته که داره بیشتر احزای سلاح رو از پلاستیک میزنه تا ماندگاری بیاد پایین و مصرف کننده بعد از یه مدت مجبور شه جنس قبلی خودش رو تعویض کنه.
البته استفاده از پلاستیک باعث کم شدن وزن سلاح میشه ولی کیفیت رو به شدت میاره پایین.
فکر کنم تا چند سال دیگه گامو حتی لوله رو هم از پلاستیک بزنه....

دوست عزیز مطمئن باش شرکت به این بزرگی که محصولاتش در سر تا سر جهان استفاده می شود نمی یاد برای کمی سود بیشتر خودش رو خراب کنه و به نظر خودم این حرف شما نمی تواند درست باشد ، چون مشتری اگر از جنسی راضی نباشد دیگر دنبال اون برند نمی رود ، دقیقا مثل فنر های رنجر که استفاده کنندگانش حتی حاضر نیستند عکسش را ببینند
دوستان توجه کنید بدون اطلاعات کافی داشتن قضاوت کردن کار درستی نیست
(2012-11-28 11:37 PM)whisperx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-28 11:37 PM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز مطمئن باش شرکت به این بزرگی که محصولاتش در سر تا سر جهان استفاده می شود نمی یاد برای کمی سود بیشتر خودش رو خراب کنه و به نظر خودم این حرف شما نمی تواند درست باشد ، چون مشتری اگر از جنسی راضی نباشد دیگر دنبال اون برند نمی رود ، دقیقا مثل فنر های رنجر که استفاده کنندگانش حتی حاضر نیستند عکسش را ببینند
دوستان توجه کنید بدون اطلاعات کافی داشتن قضاوت کردن کار درستی نیست
همون طور که گفتم این نظر شخصی منه.
ولی خوب چه دلیلی وجود داره که کپ سلاح مخصوصا توی کمر شکن از جنس پلاستیکی باشه.
درسته که پلاستیکی که برای کپ استفاده میشه خیلی مقاوم هست ولی خوب هیچ موقع به فلز نمیرسه.
در مورد مشتری حق با شماست ولی خوب مگه چند تا شرکت سازنده اسلحه معتبر داریم به نظر من بیشترین تنوع رو گامو داره یعنی مشتری چه بخواد چه نخواد گذرش به گامو میفته.
(2012-11-29 12:00 AM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همون طور که گفتم این نظر شخصی منه.
ولی خوب چه دلیلی وجود داره که کپ سلاح مخصوصا توی کمر شکن از جنس پلاستیکی باشه.
درسته که پلاستیکی که برای کپ استفاده میشه خیلی مقاوم هست ولی خوب هیچ موقع به فلز نمیرسه.
در مورد مشتری حق با شماست ولی خوب مگه چند تا شرکت سازنده اسلحه معتبر داریم به نظر من بیشترین تنوع رو گامو داره یعنی مشتری چه بخواد چه نخواد گذرش به گامو میفته.

داداش یک وقت سو تفاهم نشه ، من منظوری نداشتم Khansariha (8)
دوستان توجه کنید ممکن است این روکش پلاستیک باشد ، همانطور که گامو در بعضی از مدل ها لوله را روکش پلاستیک می کند ممکن هست گپ و ... هم روکش کرده باشد ، این نکته فراموش نشود
سلام دوستان
در مورد کپ تفنگهای گامو اون بخش پلاستیک معمولی نیست و به این آسونی ها اسیب نمیبینه و میشه گفت یه نوع روکش تفلون خشک هست که روی فلز کشیده شده و بجای اون قطعه بزگ فلزی وکلی اتصالات خاص وپرداخت اون کلیه اون اتصالات رو با یه نوع جوش مستحکم به هم وصل کرده وبا تفلون پوشش داده و کلی تو وقت وهزینه و ماشینکاری انرژی و....صرفه جویی کرده این مسئله برای ما که به فروش کالای دست دوممون و تبدیل به احسنت برای ما مهمه یه فاکتوریه که اولویت رو با فلزی بودنش قرار میدیم(نظر خودمم اینه که فلزیش بهتره)
ولی تو کشور های دیگه که شخص عموما از چندین اسلحه استفاده میکنه و انرژیش رو ی یه تفنگ متمرکز نمیشه تازه فروش دست دومش هم اونقدر مهم نیست پلاستیکی بودنش چیزیه که اصلآ بنظر نمیاد وحتی به فرض آ سیب دیدگی کاملش جاییکه نمایندگی فعال دارن با مراجه به نقشه فنی اون و شماره کد اون قطعه با یه کلیک و پرداخت قیمت معقول اونو خریداری میکنه ومشکلش حل میشهKhansariha (8)
دوستان توجه کنید اصلا" به این صورت که روی فلز روکش پلاستیکی باشه نیست !کل گپ پلاستیکیه اقا سعید برای پی سی پی دستسازشون نیاز به لوله داشتن و به ناچار چون چیزی بهتر گیر نیومد از

لوله گامو شادو استفاده کردیم برای اینکه گپ رو از لول جدا کنیم اونو حرارت دادیم اینقدر بی کیفیت که به راحتی اتش میگرفت و چه شعله ای میداد عکسهاشو دارم براتون قرار میدم .
من نمی دونم دوستان چرا تا بحث کیفیت گامو وسط میاد فورا یادشون میفته که از روی "تعصب دیانا" به گامو نسبت مشکل دار بودن داده میشه!! حالا مثلا"تعصب وایرخ" چرا نه من نمی دونم...
آقا دیانا واقعا به مراتب بهتر از گامو هست و گامو هیچ برتری به جز "قیمت" نسبت به دیانا نداره.تازه من شادوی تمام فلز رو استفاده کردم نه کپ پلاستیک.
در مورد کپ پلاستیکی:
بله این قضیه واقعا مشکل داره.تا حالا کم نبوده گاموهای کمر شکن کپ پلاستیکی که شکستن و خوب چاره ای جز تعویض کل لوله و کپ با هم ندارن.حداقل مشکل در این مدلها سایش کپ و زبانه در طی زمان هست.گامو اومده برای ارزون تموم کردن کارش کیفیت رو به نحو عجیبی کم کرده.کدوم آدم منصفی می تونه بگه شادوی اسپیشال ادیشن با شادوی امروز یکیه؟ استفاده از پلاستیک در تفنگ بد نیست ولی انصاف بدین رو قطعه متحرک تحت فشار پلاستیک استفاده کردن یعنی چی؟چرا کسی به ماشه گامو ایراد نمی گیره؟ خوب اونم پلاستیکه... ولی خوب چیزی که تا حالا به مشکل نخورده که نمی شه براش مشکل تراشید.ولی کپش چرا! مشکل داره بد جور هم داره.رو این حساب به نظر من اگر میخواین روی گامو سرمایه گذاری کنید برید یه لول ثابتش رو بخرین.
سلام جناب مسیحKhansariha (8)
با تشکر از ارایه توضیحاتتون واقعآ منم برای فهمیدن نحوه نصب این اجزا خیلی تلاش کردم ولی نتونستم کاملآ اونو درک کنم وفرصتی نشد تا کپ یه تفنگ رو کاملآ خردکنیم و اینکه فشار بین لوله و پین اهرم مسلح کننده(شماره1) وپیچ کمرشکن (شماره 2) فقط توسط یه بخش پلاستیکی به فنر انتقال پیدا کنه و هیچ اتصال فلزی بینشون نباشه واقعآ نا امید کننده است.
[تصویر: 13541902441.jpg]

دکتر جان خدمت شما هم سلامKhansariha (8)
با تشکر از توضیح شما هم دیگه باید فهمید تفاوت قیمت 350 تومنی شادو با 680 تومن cfx از کجا ناشی میشه و به قول قدیمی ها : هرچی پول بدی آش میخوری

باز هم تشکر وسپاس از توضیحاتتونKhansariha (256)
(2012-11-29 11:58 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان توجه کنید اصلا" به این صورت که روی فلز روکش پلاستیکی باشه نیست !کل گپ پلاستیکیه اقا سعید برای پی سی پی دستسازشون نیاز به لوله داشتن و به ناچار چون چیزی بهتر گیر نیومد از
لوله گامو شادو استفاده کردیم برای اینکه گپ رو از لول جدا کنیم اونو حرارت دادیم اینقدر بی کیفیت که به راحتی اتش میگرفت و چه شعله ای میداد عکسهاشو دارم براتون قرار میدم .

آقا مسیح حقیقتا برای من جا نمی افته که چطوری ممکنه این قطعه کاملا پلاستیکی باشد ، آیا شما مطمئن هستید ؟
من سعی می کنم یک مدل مانند دلتا گیر بیارم و گپ را بریده و بررسی کنم
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
لینک مرجع