انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه اوانیکس رین استورم و بنجامین مارادور
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
با سلام خدمت دوستان عزیز
در حال حاظر این دو تفنگ در صدر انتخاب کسانی هست که میخواند یک PCP خوب بخرند و تقریبا هم در یک رنج قیمتی میباشند .گفتم یک تاپیک مقایسه ایجاد کنم تا دوستان نظرات و تجربیات خودشون را به اشتراک بزارند .

اطلاعاتی که خودم از این دو تفنگ دارم : ( ملاک من کالیبر 5.5 این دو تفنگ میباشد )

اوانیکس رین استورم

سرعت 1176 fps
وزن 7.2 lbs یا 3.26 کیلوگرم
صدا 4-Medium-High
مگزین 10 تیر
ماکزیمم فشار 200 بار
انرژی اسمی 50 ژول
ساخت کره

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بنجامین مارادور

سرعت 1000 fps
وزن 7.12 lbs یا 3.23 کیلوگرم
صدا 2-Low-Medium
مگزین 10 تیر
ماکزیمم فشار 200 بار
انرژی اسمی 35 ژول
دارای شیر تنظیم فشار شکن
ساخت آمریکا

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بطور کلی بخوام بگم :

بنجامین مارادور دارای صدای کمتر و دارای شیر فشار شکن هست که مثل رگولاتور عمل میکنه و قدرتش هم با تنظیم چکش و شیر فشار شکن تا 45 ژول زیاد میشه

اوانیکس رین استورم دارای قدرت بیشتر هست و میتونه ساچمه های سنگینتر هم شلیک کنه و تعداد شاتش نسبت به مارادور بیشتر هست (اینطور میگند)
چون این دو تفنگ در ساختار هیچگونه وجه مشترکی ندارن کلا این نوقیاس اشتباه است
مثل قیاس وایرخ 100 با اوانیکس بلیزارد
که هیچ گونه سنخیتی در ساختار با هم ندارن
شما باید مثلا
قیاسی بین بلیزارد با وبلی ونون داشته باشی یا قیاسی مارادور با ایر ارمز اس 410 اکسترافک
که حداقل هم مارادور و هم ایر ارمز دارای فشار شکنن و طول لوله هر دو 50 سانته و غیرهKhansariha (8)
این قیاس باعث اشتباهتون میشه
چون ربطی بهم ندارن در ساختار
حالا اوانیکس ای ار 6 بهتره یا وایرخ 100؟
Khansariha (226)Khansariha (226)
این دو چه سنخیتی باهم دارن؟
پس صورت مسله بنظرم کاملا اشتباه استKhansariha (214)
موفق باشید
سلام پورنگ جان
از نظر یه خریدار من به این مساله نگاه میکنم
از نظر دقت از هر دو تفنگ تعریف شده
از نظر قدرت برای شکار بنظر رین استورم قوی تر هست ولی دقت مارادور بخاطر داشتن شیر فشار شکن بیشتر هست
باید دید وقتی مارادور را قوی میکنیم و انرژی به 45 ژول میرسه چند شات با دقت میشه باهاش زد
از طرفی قیمت خارج ایران مارادور از رین استورم پایینتر هست ولی اینجا تقریبا هر دو یک قیمت هستند یا مارادور گرونتر هست
بسیار دیدم که دوستان دیگه هم مثل من سر انتخاب بین این دو مورد مردد هستند
اینکه قدرت اوانیکس بیشتر هست امکان استفاده از ساچمه های سنگینتر را در شکار میده که نکته مثبتی برای رین استورم هست ولی باید دید دقت فدای قدرت میشه یا نه
بنظر من بهتر هست دوستانی که هر دو تفنگ یا یکی را دارند بیان و در مورد مزایا و معایت هر کدام صحبت کنند
همیشه دقته که حرف اول را میزنه مخصوصا در شکار
مثلا در فاصله فرضی 100 متر مارادور شاید شاید نتونه یک کبک را از پا در بیاره اما بخاطر دقتی که داره هدف گیری نقطه حساس کبک براتون راحته و میتونید پرنده را بکشید.
این فقط یک مثال بود Khansariha (399)
به هر حال قیاس دو تفنگ باید وجه مشترکی هم داشته باشه که این دو ندارن
اما من خودم مارادورم را به 50 ژول هم رساندم مشکلی تو دقت نداشت اما دیفالت کارخانه یه چیز دیگه است

موفق باشید
درسته پورنگ جان ولی هیچ منبعی وجود نداره که دقت مارادور رو بالاتر از رین بدونه
به نظر من رین قوی تر و خوشگل تر هست و مارادور کم صداتر و قدرت پایین تر
دقت هر دو تقریبا برابر هست
فکر نکنم هدفی باشه که مارادور بتونه بزنه ولی رین نتونه
Khansariha (8)
امیدوارم این تاپیک به دوستان کمک کنه
انتخاب من بدون هیچ تردیدی رین استورم .دوستان میتونن اطلاعات ریزتر رو تو تاپیک مربوطه مطالعه کنن
(2012-10-26 06:39 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انتخاب من بدون هیچ تردیدی رین استورم .دوستان میتونن اطلاعات ریزتر رو تو تاپیک مربوطه مطالعه کنن

chlope جان من کل تاپیک هر دو سلاح را در هر دو سایت خواندم
شما با هر دو سلاح کار کردید یا فقط رین استورم ؟
بطور خلاصه لطفا نقات قوت و ضعف رین استورم را بیان کنید تجربه خودتون هم بگید .به عنوان مثال از بلیزارد هم تعریف میکنند ولی میگند به دلیل جنس مگزین در محل مگزین خردگی ایجاد میشه
در مورد رین استورم آیا امکان افزایش قدرت و تیون هم وجود داره ؟ظمنا چون رگولاتور یا سیر فشار شکن نداره آیا شلیکهای دقتی و هم قدرت داره ؟؟
شما خودتون با دوربین تا چه فاصله ای باهاش شکار کردید ؟
دوست عزیز تنها ضعف رین خوردگی خشاب ونیاز به افزایش قدرت نداره چون به اندازه کافی قوی هست .دوست من بلیزارد داره وتا الان که 2000تا بیشتر شلیک داشته مشکلی نداشته .رین 25شلیک تقریبا یکنواخت داره ودقت فوق العاده داره .البته همه پی سی پی ها دقت بالا دارن .من مارادور نداشتم ولی از محصولات اوانیکس خیلی راضی هستم .واز وایرخ 100 که جدیدا خریدم به نظر من خیلی کارامدترن .بخصوص 2مدل رین وبلیزارد.به نظر من رین بیشتر از بلیزارد بدرد شکار میخوره
دوستان من چون تجربه کار با هردو اینها رو داشتم و خودم هم بلیزارد و هم مارادور رو دارم
به شخصه
مارادور رو ترجیح میدم
چون محصولات اوانیکس به غیراز ar6 به علت بدنه الومینیومی شون به شدت مستعد مستهلک شدن هستند
و پورنگ عزیز در جریان هستند که ما به خاطر تعمیر خوردگیهای بدنه اوانیکس چه سختی های کشیدیم
والبته وجود فشار شکن مارادور حسن بزرگی هست
با عرض سلام باید خدمتتون عرض کنم بنده الان رین ندارم ولی مارادور و بلیزارد دارم
تواناییهای اوانیکس کاملا مشخصه تا اونجا که شنیدم بلیزارد از رین هم بهتره و شاتهاش یکنواخت تر و دقیقتره
ولی اگه قرار باشه فقط یک اسلحه رو بردارم و مابقی رو نداشته باشم حتی لحظه ای در انتخاب مارادور شک نمیکنم
قدرت ایده آل برای شکارهای معمول(حتی شکارهای بزرگتر رو به اقتضای دقت فوق العاده ای که داره میشه به روش شلیک به کیل زون شکار کرد)
برای گروپ گیری و هدف و کل کل که باید بگم رقیب نداره
سازگاری با طیف وسیعی از ساچمه های روتین بازار
فشارشکنی که بسیار کارایی داره بدون ابنکه متوجه کاهش خیلی جزئی شلیکهای پیاپی شوید در گروپهای تا 20 شلیک استانداردی برای سایر سلاحها به حساب میاد
جنس عالی و نوع چوب قوی که در ساخت قنداقش بکار رفته شما رو متحیر میکنه
خشابش که دیگه چیزی از کیفیت و نوآوری کم نگذاشته
صدای خیلی کم که میشه حتی در اطاق خوابتون هم تیراندازی کنید(اینیکی شوخی هم قاطیش بود Khansariha (8))
با ماشه اش خیلی حال میکنم هرچند بعضی از دوستان ازش ناراضی هستند
حجم کمتر مخزن و تعداد شلیک بالاتر نسبت به اوانیکس که از اهمیت این موضوع همگان مطلع هستند

تمام این موارد که عرض کردم بعلاوه یک سری جزئیات دیگه دلیل انتخاب اول من هستند و به هیچ وجه نسبت به برند اوانیکس و تواناییهاش شک نکنیدKhansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع